Dodaj do ulubionych

Chrystianizacja Europy

25.10.19, 07:35
Przerażający obraz abp. Sławoja Leszka Głódzia. "Jesteś gówno, jesteś jak to opakowanie, beczkę soli musisz jeszcze zjeść"

Arcybiskup zareagował krzykiem: "Nie pier...l! Rozjeżdżasz się gdzieś po diecezji, masz za dużo czasu". Od tego wydarzenia przestał się hamować i wielokrotnie moje odpowiedzi ucinał "nie pier..." (tak też zwraca się do dziś - ostatnio do jednego z proboszczów podczas wizytacji).

W czwartkowym programie "Czarno na białym" w TVN24 w reportażu Leszka Dawidowicza ujawniono m.in. świadectwo ks. Piotra, które trafiło na biurko nuncjusza apostolskiego w Polsce.
Ks. Piotr opisał w nim, jak wyglądała jego posługa w rezydencji abp. Sławoja Leszka Głódzia, gdzie wytrzymał zaledwie kilka tygodni.
Przerażający obraz abp. Sławoja Leszka Głódzia. "Nie potrafią jajka ugotować... Cio...y pie...ne!"
"Pomijając cały szereg sytuacji, wymienię znamienną: kilka godzin po śniadaniu, podczas wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do parafii w Kiezmarku – uroczystości podniosłej (w obecności abpa Lwowa) – arcybiskup podszedł do mnie w zakrystii i nie wiadomo dlaczego skomentował poranny „incydent", ze źle (jego zdaniem) przyrządzonym jajkiem: „nie potrafią jajka ugotować"... – i tu dodał określenie – „cio...y pie...ne! Zorientowałem się po kilku dniach, że posługa kapelana nie ma sensu. Poza tym po raz pierwszy usłyszałem, iż mam złożyć przysięgę, że wszystko co widzę i słyszę wewnątrz rezydencji – nigdy nie wyniosę na zewnątrz”.

s. Piotr miał także relacjonować w swoim świadectwie: "Któregoś dnia [który określam jako przełomowy], po kilkugodzinnych zakupach w celu zaopatrzenia rezydencji - na pytanie "gdzie byłeś?", odpowiedziałem - "robiłem zaopatrzenie rezydencji w kilku marketach". Arcybiskup zareagował krzykiem: "Nie pier...l! Rozjeżdżasz się gdzieś po diecezji, masz za dużo czasu". Od tego wydarzenia ksiądz arcybiskup przestał się hamować i wielokrotnie moje odpowiedzi na pytania ucinał "nie pier..." (tak też zwraca się do dziś - ostatnio do jednego z proboszczów podczas wizytacji)".
I dalej: „Moim zdaniem niedopuszczalnym było również wydarzenie, w którym ksiądz arcybiskup któregoś dnia przyniósł wagę, „poprosił” o wejście mnie i drugiego kierowcę, po czym powiedział: „Jak przytyjesz kilogram, wypi...lę cię po roku".

Sprawę trzeba zakończyć i wyciszyć
Jak usłyszeliśmy w reportażu w TVN24, w 2013 roku odbyła się konfrontacja w gdańskiej kurii - właśnie ks. Piotra z abp. Głódziem.


Były pracownik gdańskiej kurii opowiadał w materiale "Czarno na białym": "Na początku próbowano z tego księdza zrobić osobę niepoczytalną czy niezrównoważoną emocjonalnie. Ale ona zaczęła konkretnie odczytywać opisy zaistniałych sytuacji, które były szokujące dla słuchaczy. Skończyło się milczeniem, wszyscy się rozeszli i zaniechano dalszej próby skompromitowania tego księdza. Po prostu uznano, że sprawę trzeba zakończyć i wyciszyć".

A ks. Piotr miał dodawać w swoim świadectwie: "Najbardziej jednak zapamiętałem zdanie, które przytoczyłem księdzu arcybiskupowi podczas późniejszego przesłuchania kanonicznego - "Sub secreto - dupku jeden - jesteś gówno, jesteś jak to opakowanie, beczkę soli musisz jeszcze zjeść...".
Reporterzy "Czarno na białym" nie tylko dotarli do świadectwa, ale również spotkali się z ks. Piotrem. Nie chciał rozmawiać, ale potwierdził, że wszystko, co opisał w swoim świadectwie, jest prawdą.

"W tym kryzysie miałem myśli samobójcze"
W materiale TVN24 można było usłyszeć anonimowe wypowiedzi i opinie także innych księży.
Proboszcz z Trójmiasta: "Zbadałem, że mam ponad 200 ciśnienia i patrzę w jeden punkt i że ja się nie nadaję i nie dam rady, no to wiedziałem, że muszę szukać pomocy. Że wielu ludzi w konfesjonale wysyłałem na terapię i w końcu odważyłem się sam pójść na terapię. Na pewno w tym kryzysie miałem myśli samobójcze... To nie ulega kwestii, to jest taki stopień stresu".

Całość:
trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25344570,wstrzasajacy-obraz-abp-slawoja-leszka-glodzia-jestes-gowno.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.duzy--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Obserwuj wątek
  • diabollo Re: Chrystianizacja Europy 25.10.19, 08:11
   Głęboko sfrustrowany, upodlony, sprostytuowany i zdemoralizowany przez zwieszchników kler katolicki następnie upodla i demoralizuje polskie społeczeństwo.

   Kłaniam się nisko.

   --
   Religia jest dla ludzi bez rozumu.
   /Józef Piłsudski/
   • gaika Postsprawiedliwość 26.10.19, 12:16
    Państwo i kościół funkcjonują na wzór i podobieństwo. Całkowite wielowarstwowe dopełnienie.

    Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie oszustwa Jarosława Kaczyńskiego na szkodę austriackiego dewelopera Gerarda Birgfellnera.

    Uzasadnienie prokuratury obraża inteligencję przeciętnego konsumenta mediów niepisowskich. Prokuratura twierdzi, że „Gerald Birgfellner nie przedstawił żadnych dokumentów potwierdzających poniesione przez niego koszty”, podczas gdy „Gazeta Wyborcza” drukowała kopię faktury na 1,5 mln zł. A na nagraniach przedłożonych w prokuraturze Kaczyński potwierdza, że zlecał Birgfellnerowi prace dotyczące projektu „bliźniaczych wież”, i przyznawał, że za nie nie zapłacił.

    „Postępowanie wyjaśniające” w sprawie oszustwa na szkodę Birgfellnera trwało osiem miesięcy. To rekord świata, bo według prawa może trwać najwyżej 30 dni. Ale Zbigniew Ziobro wprowadził przepis, zgodnie z którym prokurator nie popełnia przewinienia dyscyplinarnego, jeśli „działanie lub zaniechanie prokuratora podjęte [było] wyłącznie w interesie społecznym”. Dobro prezesa PiS oczywiście leży w „interesie publicznym”. A „za dobro nie wsadzamy” – jak powiedział domniemany szef farmy trolli, były wiceminister sprawiedliwości i sędzia Łukasz Piebiak.

    Wszystko jest na czas. Odmowa śledztwa w sprawie oszustwa Kaczyńskiego pojawiła się po wyborach, żeby nie psuć przedwyborczej atmosfery oskarżeniami, że „ręka rękę myje” itp. Podobnie jak sprawa ustawy o ujawnieniu majątków małżonków wysokich funkcjonariuszy państwa. Przed wyborami PiS ją uchwalił – demonstrując, że „prawdziwa cnota krytyk się nie boi”, by po wyborach ją zablokować rękami prezydenta, który posłał ustawę do TK.

    PiS uczynił też wirtualną możliwość złożenia przeciw Kaczyńskiemu tzw. subsydiarnego aktu oskarżenia przez pokrzywdzonego – jeszcze bardziej wydłużył prawną drogę do niego. Po wpłynięciu do prokuratury zawiadomienia Birgfellnera zmieniono kodeks postępowania karnego. Do tej pory pokrzywdzony mógł się żalić do sądu na odmowę wszczęcia postępowania lub jego umorzenie, a gdy po raz drugi prokuratora odmówiła lub umorzyła – mógł iść do sądu. Teraz dołożono kolejny stopień – prokuratura de facto musi odmówić trzy razy. Ma więc trzykrotnie większą możliwość przewlekania sprawy miesiącami i latami.

    Tak to, nie mogąc ujarzmić sędziów, PiS po prostu ogranicza prawo do sądu, by nie dopuścić sędziów do orzekania w sprawach niewygodnych dla PiS. No i zawsze w odwodzie jest prezydent, który może każdego ułaskawić już na etapie postępowania przygotowawczego w prokuraturze dzięki orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej. Jeśliby więc jakimś cudem doszło do skierowania do sądu aktu oskarżenia przeciwko prezesowi PiS – prezydent Duda po prostu go ułaskawi, nie dopuszczając do procesu.

    Pięknie się wszystko zazębia i uzupełnia w tej pisowskiej postsprawiedliwości.


    siedlecka.blog.polityka.pl/2019/10/21/dwie-wieze-czyli-post-sprawiedliwosc-pisu/?nocheck=1
  • diabollo Re: Chrystianizacja Europy 27.10.19, 10:52
   "Atak w duchowieństwo i wiernych". Księża biorą w obronę abp. Sławoja Leszka Głódzia

   Dwa dni po głośnym reportażu TVN24 o abp. Sławoju Leszku Głódziu diecezja gdańska wydała oświadczenie broniące metropolity. "Obraz arcybiskupa (...) został zakłamany i zmanipulowany" - czytamy.
   Oświadczenie opublikowane w sobotę przez „Gościa Niedzielnego” podpisali m.in. biskupi pomocniczy archidiecezji gdańskiej.

   Reportaż o abp. Sławoju Leszku Głódziu. "Reagował krzykiem: Nie pier...l!"

   To reakcja na wyemitowany w czwartek reportaż o abp. Sławoju Leszku Głódziu. Leszek Dawidowicz, dziennikarz TVN24, ujawnił w nim m.in. świadectwo ks. Piotra, które trafiło na biurko nuncjusza apostolskiego w Polsce.


   trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25349644,atak-w-duchowienstwo-i-wiernych-ksieza-biora-w-obrone-abp.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.2.maly   --
   Religia jest dla ludzi bez rozumu.
   /Józef Piłsudski/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka