Dodaj do ulubionych

Antyaborcyjne kłamstwa w kinach

07.11.19, 15:30
krytykapolityczna.pl/kultura/film/antyaborcyjne-klamstwa-film-nieplanowane/

--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Obserwuj wątek
  • gaika Gość honorowy 08.11.19, 22:15
   Wart Chazan Jędraszewskiego-brrr..., co za ohydne postaci.


   Przedstawicielki grupy "Dziewuchy dziewuchom" oraz łódzkiej lewicy protestowały przed łódzkim kinem Charlie, w którym w środę wieczorem był pokaz filmu o aborcji. Doszło do szarpaniny.
   „Prowokator, hipokryta” – takimi okrzykami działaczki grupy „Dziewuchy dziewuchom” powitały gościa honorowego pokazu – prof. Bogdana Chazana. – Protestujemy przeciwko wpuszczeniu do Łodzi tego wroga kobiet – tłumaczyły protest.

   Gdy jedna z towarzyszących Chazanowi kobiet wyrwała protestującej plakat z napisem „Chcemy wyboru, nie terroru”, doszło do szarpaniny.

   Sam Chazan wchodził do budynku w asyście policji. Gdy już przedarł się przez szpaler protestujących, w kinowej sali kustosz Sanktuarium Świętości Życia o. Marek Borowski, zaproponował odmówienie modlitwy za protestujące.

   „Nieplanowane” – film antyaborcyjny

   Film „Nieplanowane” – o mocno antyaborcyjnym wydźwięku – wszedł na ekrany polskich kin 1 listopada. Powstał na podstawie głośnej książki Abby Johnson i Cindy Lambert.

   Podtytuł książki to „Dramatyczna prawdziwa historia podróży przez linię życia do przebudzenia byłej liderki Planned Parenthood” i opowiada o przemianie Abby Johnson, która kierowała w Teksasie kliniką Planned Parenthood (amerykańską organizacją non profit zajmującą się m.in. edukacją seksualną i zapobieganiem chorobom przenoszonym drogą płciową, przeprowadzaniem badań lekarskich, zapewnianiem dostępu do antykoncepcji, opieki lekarskiej w czasie ciąży oraz aborcji). W 2009 roku Johnson zmieniła poglądy, podobno pod wpływem udziału w dramatycznym zabiegu aborcji, i przyłączyła się do ruchu anti-choice, a w końcu stała się jego ikoną.
   Chazan – gość honorowy

   – Losy prof. Chazana są zbliżone do losów głównej bohaterki, dlatego zaprosiliśmy go jako gościa honorowego. Liczymy na ciekawą dyskusję, bo wszyscy mamy problem – mówił nam wcześniej Michał Owczarski z Fundacji "Życie", która przedstawia się jako ta, która „afirmuje życie ludzkie, wspiera małżeństwo i rodzinę, promuje wartości będące fundamentem życia rodzinnego".
   – Profesor sam przyznaje, że był w jego życiu czas, gdy dokonywał aborcji, a później przeżył przemianę i zdecydował się przejść na stronę życia – mówi Michał Owczarski.

   Chazan to kontrowersyjny ginekolog, który w 2014 roku, jako dyrektor szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie odmówił rodzinie prawa do aborcji, choć z badań wynikało, że dziecko urodzi się z wadą letalną. Powołał się na klauzulę sumienia, nie wskazał rodzinie innego miejsca, gdzie zabieg mógłby zostać przeprowadzony. Diagnozy się potwierdziły, dziecko urodziło się zdeformowane i niezdolne do życia.

   Kilka miesięcy temu prof. Chazan odebrał z rąk metropolity krakowskiego – abp. Marka Jędraszewskiego „nagrodę ojca rodziny".   lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,25384769,lodz-szarpanina-przed-pokazem-filmu-nieplanowane-prof-chazan.html#s=BoxOpImg7

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka