Dodaj do ulubionych

Front obrońców bogaczy

16.11.19, 09:17
Nie wiem skąd to się bierze, ale wśród yntelygencji (gołodupcowej) występuje niezwykle silny trend solidaryzowania się... z ultrabogatymi.

Może to wynika z wiary yntlygencji, że zasługuje na coś więcej i że już niedługo będzie bogata, więc obrona interesów bogaczy to działanie we "własnym" interesie?
Nie zbadane są meandry katolickich zabobonów yntelygencji.

Oczywiście piję do planów zniesienia progu składek ZUS dla ultrabogaczy (trzydziestokrotny próg obecnie podobono obowiązuje).

Działanie jest słuszne (plany zniesienia progu), choć muszą być powiązane ze zmianą paradygmatu systemu emerytalnego, co dla katozabobonnej yntelygencji może być nie do przełknięcia.

Mianowicie, składki emerytalne to nie jest żadna "inwestycja" we własną emeryturę, czas porzucić pierdolety AWS/PO o "zbieraniu" na własne konto emerytalne do inwestowania w OFE czy w ZUS.
Takie zbieranie, to sobie każdy może wykupić i zbierać na prywatną polisę emerytalną, żeby kiedy będzie staruchem parę groszy mu z tej polisy wpadało dodatkowo do emerytury.

Niemniej państwowy system emerytalny to solidarność międzypokoleniowa.

Składki emerytalne to solidarnościowy podatek na rzecz utrzymania aktualnych emerytów. Koniec. Kropka.

Bogaci oczywiście powinni płacić więcej.

A wysokość przyszłych emerytur jak zawsze opierać się będzie na sile gospodarki polskiej, demografii i co za tym idzie sumie zbieranych w przyszłości składek ZUS oraz decyzji politycznych jak te środki pomiędzy emerytów podzielić.

Osobiście jestem za równą, państwową emeryturą dla wszystkich taką samą umożliwiającą godne życie dla każdego starucha.

A poza tym to ciekawe, jak to "podatek liniowy" dla zaczadzonych profesorem Januszem Mikke-Balcerowiczem przynajmniej w ZUSie dla bogaczy musi się gdzieś kończyć...

Kłaniam się nisko.

--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Obserwuj wątek
    • oby.watel Re: Front obrońców bogaczy 16.11.19, 11:42
      Mentalność chłopa pańszczyźnianego nie pozwala zrozumieć, że bez bogatych biedni pozdychają? Bo to właśnie biedni zatrudniani są przez bogatych, a nie odwrotnie. Chłopek roztropek nie skończy studiów, nie stanie się fachowcem w swojej dziedzinie, nie zacznie zarabiać więcej tylko będzie dniami i nocami przemyśliwał jak by tu innym, mądrzejszym, zaradniejszym, zabrać i sobie wypłacić. Jedyny pomysł jaki mu przyszedł do głowy, to skończyć edukację, ze którą zapłacili inni i wyjechać tam, gdzie więcej płacą za kidanie obornika. Nauczony żyć z jałmużny i zasiłków nie jest w stanie pojąć, że pieniądze najpierw trzeba zarobić, żeby potem móc wydawać. To tłumaczy dlaczego w piramidę finansową tak trudno wkręcić bogatego, a chłopek roztropek dorobek całego życia w szemrany interes wpakuje bez mrugnięcia okiem. A potem domaga się od podatników, żeby mu zrekompensowali straty, bo on za swoją głupotę odpowiedzialności ponosić nie zamierza.

Krocie w Polsce zarabiają oprócz nominatów partyjnych na kluczowych stanowiskach w spółkach skarbu państwa także wysokiej klasy specjaliści. Przeważnie w zagranicznych i polskich firmach wysokich technologii. Jak sobie gardzący inteligencją chłopki-roztropki wyobrażają funkcjonowanie kraju bez specjalistów, uczonych? Naprawdę nie są w stanie pojąć, że jak pozbędą się inteligencji, to takie tuzy intelektu jak teraz Polską rządzą opanują wszystkie dziedziny życia i cofną kraj w rozwoju? Że jak firma jest dobrze zarządzana przez zdolnego menadżera, to oni też korzystają, a jak pada, to w dupę dostają?

To miłe ze strony lewicy, że z całych sił wspiera towarzyszy narodowych socjalistów i robi wszystko, by rządzili jak najdłużej. Na pewno wyborcy docenią starania by wydrenować kraj do spodu i pozbyć się elit raz na zawsze. Zawisza, Zandberg prędzej znajdą wspólny język z Błaszczakiem czy Jakim niż z prof. Łętowską czy prof. Kołodko.

--
      Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
      • diabollo Re: Front obrońców bogaczy 16.11.19, 13:31
        Pozwolisz, czcigodny, że zadam Ci dwa pytania osobiste?
        Czy uzyskałeś w swojej edukacji przynajmniej akademicki tytuł magistra?
        W którym progu podatkowym PIT jesteś (pierwszy czy drugi?)

Bo odnoszę nieodparte wrażenie, że to Ty jesteś takim ćwierćinteligentem z klasy niższej średniej o mentalności pańszczyźnianej, który wierzy, że swoją egzystencję zawdzięcza jaśnie-kurwa-panom.
        I błędnie zakłada, że jak się jaśnie-kurwa-panom będzie dobrze podlizywał, to go jaśnie państwo pochwali a może nawet wynagrodzi i pozwoli zebrać pańskiego sadu czapkę śliwek.

Kłaniam się nisko.

--
        /Józef Piłsudski/
        • oby.watel Re: Front obrońców bogaczy 16.11.19, 13:46
          diabollo napisał:

> Czy uzyskałeś w swojej edukacji przynajmniej akademicki tytuł magistra?

Nie.

> W którym progu podatkowym PIT jesteś (pierwszy czy drugi?)

Pierwszym

> Bo odnoszę nieodparte wrażenie, że to Ty jesteś takim ćwierćinteligentem z klasy
          > niższej średniej o mentalności pańszczyźnianej, który wierzy, że swoją egzystencję
          > zawdzięcza jaśnie-kurwa-panom.

Złe wrażenie odnosisz. Ewidentnie pisząc o mnie masz na myśli siebie. Ja nie mam problemu z przyznaniem, że nie jestem alfą i omegą i że są ode mnie lepsi. Nie uważam także, że skoro oni zarabiają lepiej, to należy im odebrać i dać mnie.

> I błędnie zakłada, że jak się jaśnie-kurwa-panom będzie dobrze podlizywał, to go
          > jaśnie państwo pochwali a może nawet wynagrodzi i pozwoli zebrać pańskiego
          > sadu czapkę śliwek.

Przyjacielu wiedziałem, że masz kompleksy, ale nie przypuszczałem, że aż takie. Nikomu nie muszę podlizywać się. Po prostu idee bolszewizmu i jego brata bliźniaka katolicyzmu, które zakładają, że błogosławieni głupcy żyjący kosztem innych, albowiem do nich należy królestwo niebieskie, do mnie kompletnie nie przemawiają. Rozwój i postęp zawdzięczamy mędrcom, nie głupcom.

Nie dziwię się przyjacielu, że z całych sił popierasz PiS i tak jak media narodowe nie odnoszą się do tego, co Grodzki mówił, ale obrzucają go błotem i odsądzają od czci i wiary, tak Ty "polemizujesz" w identyczny sposób. Niestety, nie masz racji nie dlatego, że ja jestem ćwierćinteligentem, ani nawet dlatego, że pracując u bauera zarabiasz więcej niż ja, ale dlatego, że mylisz się.

--
          Śpieszmy się czytać posty, tak szybko znikają wraz z autorami. Trybunał Konstytucyjny padł, nietykalność funkcjonariusza Frasyniuk narusza...
          • diabollo Re: Front obrońców bogaczy 16.11.19, 16:33
            Czcigodny Oby.watelu,

Na szczęście o moich kompleksach nic nie wiesz, tak jak ja nie mam pojęcia o Twoich kompleksach.

Natomiast Twoja obrona bogaczy jest kuriozalna, bo faktycznie działasz przeciw swojemu interesowi klasowemu.

Jeżeli chodzi o faszystów, zawsze twierdziłem, że faszyści są nieźli jeżeli chodzi o diagnozę patologii demokracji. Wszak z tych patologii żyją.
            Problemem jest to, że faszyści zwykle proponują fatalne rozwiązania, dla zupełnie celnie zdiagnozowanych problemów.

Natomiast z lybelalną inteligencją problem jest taki, że najczęściej te demokratyczne problemy sama wygenerowała, więc boi się przyznać, że one w ogóle istnieją. Niemniej to taka postawa tuczy i daje władzę faszystom.

Kłaniam się nisko.

--
            /Józef Piłsudski/
            • leda16 Re: Front obrońców bogaczy 16.11.19, 18:21
              diabollo napisał:
              > Natomiast Twoja obrona bogaczy jest kuriozalna, bo faktycznie działasz przeciw
              > swojemu interesowi klasowemu.

Też zgadzam się z tezą Poprzednika, ale nie dostrzegam w Twoim stwierdzeniu żadnej zależności moich interesów od cudzej biedy. Wręcz przeciwnie - ubogich duchem i kieszenią na moje usługi nie stać. Promując ludzi światłych i zamożnych, działam zgodnie ze swoim interesem.

>
              > Jeżeli chodzi o faszystów, zawsze twierdziłem, że faszyści są nieźli jeżeli cho
              > dzi o diagnozę patologii demokracji. Wszak z tych patologii żyją.
              > Problemem jest to, że faszyści zwykle proponują fatalne rozwiązania, dla zupełn
              > ie celnie zdiagnozowanych problemów.

A co ma wspólnego bogactwo z faszyzmem? Faszyzm Hitlera porwał do boju głupców i nędzarzy, podobnie, jak leninowski komunizm. Bogacze na wojnach robią interesy a głupcy tracą dorobek i życie.

>
              > Natomiast z lybelalną inteligencją problem jest taki, że najczęściej te demokra
              > tyczne problemy sama wygenerowała, więc boi się przyznać, że one w ogóle istnie
              > ją. Niemniej to taka postawa tuczy i daje władzę faszystom.

Żeby istniały problemy demokratyczne, musi wpierw istnieć sama demokracja smile

--
              www.pmiska.pl
              • leda16 Re: Front obrońców bogaczy 18.11.19, 09:51
                Właśnie dzięki PiS (Populizm i Socjalizm) - drastyczne podniesienie ceny prądu i kosztów emisji CO, wygasza piece hinduski bogacz, który w zakupionej przez siebie krakowskiej hucie im. Sędzimira produkował stal. 20 tys. ludzi pójdzie na bruk. Państwo da im pracę czcigodny Diabolo? Nie, Państwo właśnie wyrwało im pajdę chleba z szynką, którą z łaski hinduskiego bogacza mieli. Trzeba będzie oddać wzięte na kredyt mieszkanka w slumsach blokowych, samochody i żyć za 500+

--
                www.pmiska.pl
                • oby.watel Re: Front obrońców bogaczy 18.11.19, 16:14
                  No co Ty!? Rząd wesprze protestujących. Razem z Lewicą przegłosuje ustawę znoszącą nieopłacalność produkcji co pozwoli uczynić każdą produkcje opłacalną. Czarzasty już ogłosił, że PiS może na SLD polegać jak na Zawiszy.

--
                • grzespelc Re: Front obrońców bogaczy 18.11.19, 22:19
                  Czcigodna Ledo,

Nie wiesz, co ma bogactwo do faszyzmu?

Przecież to proste: kryzys lat 30. wywołany spekulacjami bogatych na giełdzie wpędził biednych w głód, przez co wzrosła popularność skrajnych idei, w tym faszyzmu.

Za moich czasów uczyli tego w szkole...
                  • suender Re: Front obrońców bogaczy 19.11.19, 09:35
                    grzespelc:

> kryzys lat 30. wywołany spekulacjami bogatych na giełdzie wpędził biednych w głód,

Bzdury marksistowskie piszesz!

Kryzys lat 30 był efektem ówczesnego relatywnie niskiego stanu wiedzy ekonomicznej, a ta niewielka która była, była przez część rządzących ignorowana a pośród drugiej części w ogóle nie znana.
                    Rządy zatem zaskoczone wybuchająca tu i tam drożyzną towarów zamiast zastosowywać narzędzia ekonomiczne do jej poskromienia [mądrego balansowania systemem podatkowym oraz ev. dotacjami dla branż zagrożonych upadkami w celu inwestowania w firmach z kłopotami produkcyjnymi w nowe technologie (a takie wtedy się rodziły jak grzyby po deszczu)] zaczęły ślepą lawinową emisję pieniądza. Efektem takiej emisji miała być niby dostępność drogich towarów dla wygłodniałego społeczeństwa, ale oni nie wiedzieli, że użyli metody leczenia porównywalnej do leczenia grupy arszenikiem.
                    Pięknie ówczesną inflację i jej opłakane skutki opisał w swej opasłej książce niejakie Rudolf Ditzen (pseudonim: Hans Fallada) pt. : "Wolf uneter Wölfen"

"Wolfi kładł się wieczorem do snu, a rano jak wstał to dolar już kosztował 100 razy więcej niż przed 12 godzinami, licząc go w marakach."

Ale nie ma się czemu dziwić, że przed 80 lat tak było, skoro takie same herezyjne metody leczenia drożyny towarów (lawinową emisją pieniądza) w wielu krajach praktykowane są do dziś dnia, czego zapewne niedługo w Bolandii też oczadziały suweren doświadczy, - he, he, he, he, ......

Pozdrawiam.
            • oby.watel Re: Front obrońców bogaczy 16.11.19, 21:55
              diabollo napisał:

> Na szczęście o moich kompleksach nic nie wiesz, tak jak ja nie mam pojęcia o
              > Twoich kompleksach.

No, coś niecoś jednak o Twoich kompleksach rzec się da. Choć oczywiście nie dociekam, czy określanie kogoś mianem ćwierćinteligenta to kompleks niższości czy wyższości względnie próba dowartościowania się.

> Natomiast Twoja obrona bogaczy jest kuriozalna, bo faktycznie działasz przeciw
              > swojemu interesowi klasowemu.

Nic bardziej mylnego. W moim interesie leży żeby ludzie utalentowani bogacili się, ponieważ dzięki temu i ja się wzbogacę. Ty przecież także wolisz zadawać się z bogatymi cudzoziemcami niż biednymi krajanami. Spróbuj zatrudnić się u swojego kolegi z pracy to może pomoże Ci zrozumieć o czym mówię.

> Jeżeli chodzi o faszystów, zawsze twierdziłem, że faszyści są nieźli jeżeli cho
              > dzi o diagnozę patologii demokracji. Wszak z tych patologii żyją.
              > Problemem jest to, że faszyści zwykle proponują fatalne rozwiązania, dla zupełn
              > ie celnie zdiagnozowanych problemów.

Rewolucyjne wzmożenie udziela się przeważnie ludziom, którym jest dobrze. Wykorzystują to właśnie bogaci, żeby wzbogacić się jeszcze bardziej lub osiągnąć to, o czym w normalnych warunkach nie mogliby nawet zamarzyć. Doskonałym przykładem są obecni nominaci na różne stanowiska. W normalnych warunkach nigdy nikt by ich nie brał nawet pod uwagę. Żadna rewolucja nie uda się bez finansowania. A tak się składa, że pieniądze mają bogaci, nie biedni.

> Natomiast z lybelalną inteligencją problem jest taki, że najczęściej te demokra
              > tyczne problemy sama wygenerowała, więc boi się przyznać, że one w ogóle istnie
              > ją. Niemniej to taka postawa tuczy i daje władzę faszystom.

Otóż nie. Problemy generują populiści i tchórze wszelkiej maści. Można było Konstytucje napisać jednoznacznie. Jednak populiści woleli umieścić w niej ponad 200 odwołań do ustaw. A teraz wielki krzyk podnosi się, bo PiS z tych furtek korzysta zmieniając ustawy.

--
    • gaika Re: Front obrońców bogaczy 17.11.19, 17:18
      diabollo napisał:

> Działanie jest słuszne (plany zniesienia progu),
      >

Jaka prosta odpowiedź na skomplikowane pytania. Więcej kasy od bogatszych (w postaci likwidacji progu) i wszystkie problemy zostaną rozwiązane.

Skąd wiesz, że podniesienie obecnego poziomu składkowego będzie efektywne? Jakie mogą być tego pozytywne i negatywne konsekwencje?

Dlaczego równa państwowa emerytura dla wszystkich? A może minimalna emerytura gwarantowana?

Solidarność międzypokoleniowa? Jasna sprawa. Co powiesz młodym za 20 lat, kiedy będą oddawać większość swoich zarobków na armię emerytów? Kto będzie z nimi solidarny?

Ani słowa o konsekwencjach obniżenia wieku emerytalnego, pogłębiających się nierównościach między emeryturami kobiet i mężczyzn (problemu dramatycznej niskiej zawodowej aktywności polskich kobiet nie rozumie nawet Grześ), braku koncepcji na utrzymanie imigrantów na polskim rynku pracy czy o tym, że PPK będą powiększać nierówności.

Lista powiązanych ze sobą elementów wpływających na sytuację dzisiejszych i przyszłych emerytów jest długa, a Ty piszesz o dobrym kroku. Skąd to wiesz, skoro w tym laboratorium nie kontrolujesz większości czynników mających wpływ na efekt końcowy?
      • gaika Re: Front obrońców bogaczy 18.11.19, 19:28
        diabollo napisał:

> wyborcza.pl/7,75968,25422295,podniesienie-skladek-emerytalnych-nie-kloci-sie-z-moim-poczuciem.html#S.main_topic-K.C-B.1-L.1.glowka

Jeżu drogi!

Przecież mowa nie o tym, żeby bogatsi nie płacili więcej, tylko o braku spójnej koncepcji. Tu się przesypie, tam dosypie, gdzie indziej przełoży z kieszeni do kieszeni, żeby raz jeszcze suweren zagłosował na dwie wieże. Gdzie badania, gdzie symulacje, gdzie konsekwencje i poprawa losu? Gdzie analiza?! PiS.dzielni nie chodzi o system emerytalny, tylko o parę miliardów, których aktualnie potrzebuje Prezespan. Przyszłość narodu to on ma głęboko.

P.S. Konsekwencje tego, że ‘państwo może sobie robić, co chce’, są takie, że obywatel traci zaufanie do państwa i wtedy zazwyczaj niechętnie współpracuje. Skutki społeczne decyzji władz nie kończą się na kasie.
        • grzespelc Re: Front obrońców bogaczy 18.11.19, 22:13
          W jednej kwestii masz rację. zniesienie dwuipółkrotności, zwanej niesłusznie 30-krotnością niewiele da, skoro jednocześnie utrzymuje się przywileje przedsiębiorców. Przy legendarnej sprawności naszej administracji poskutkuje to głównie ucieczką menedżerów na nibydziałalność. Ten drugi ruch powinien zresztą nastąpić w pierwszej kolejności.
          Natomiast pogłoski o gigantycznych emeryturach są przesadzone - nikt nie jest przez całe życie prezesem banku, na ogół zaczyna się dość nisko. Poza tym przecież w obowiązującym systemie niezdefiniowanego świadczenia wysokość emerytur nie jest ściśle związana ze składką. Ciekawe zresztą, że nikt nie pokazał wyliczeń. Ale tak czy inaczej wystarczy utrzymać limit emerytur i będzie ok.
          • oby.watel Re: Front obrońców bogaczy 19.11.19, 08:30
            Odezwał specjalista od tego i owego. Jakiej dwuipółkrotności? Ale co racja, to racja. Trzeba to bogate tałatajstwo wreszcie złapać za mordę zdradziecka i pokazać mu miejsce w szeregu. Kombinować to my, nie oni. Poza tym sprawiedliwość społeczna polega na tym, żeby pracownik i przedsiębiorca płacili więcej i dostawali mniej albo nic. Nie dotyczy Grzespelca, bo jemu się należy.

Z uzasadnienia:

Zniesienie ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe do trzydziestokrotności prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia spowoduje, że zwiększą się również wpływy składkowe do Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Poziom oddziaływania proponowanego rozwiązania uzależniony jest również od zachowań na rynku pracy. Szacuje się, że ok. 370 tys. osób osiąga zarobki wyższe niż trzydziestokrotność prognozowanego wynagrodzenia. Może się zatem okazać, że chęć uniknięcia opłacania składki od całości wysokich zarobków skłoni pracodawców i pracowników do szukania sposobów obejścia proponowanych regulacji poprzez inne formy zatrudnienia (np. zakładanie działalności gospodarczej). Z drugiej strony osoby z bardzo wysokimi zarobkami otrzymają wyższe świadczenia, ze względu na zwiększenie podstawy wymiaru przyszłej emerytury.

Czyli może się okazać, że zniszczą system emerytalny i uzyskają wielkie g.

--
          • gaika Re: Front obrońców bogaczy 19.11.19, 22:42
            grzespelc napisał:

> W jednej kwestii masz rację.

Myślę, że nie tylko w jednej kwestiismile System emerytalny nazywa się systemem, a nie ruchem, bo związany jest z szeregiem czynników (wspominanych przez mnie po wielokroć). Dlatego jeden ruch nie rozwiązuje problemu systemowego.
            • grzespelc Re: Front obrońców bogaczy 21.11.19, 10:22
              Tym niemniej, droga Gaiko, mam jeszcze jedną refleksję.
              Powiesz mi, jak to jest, że kiedy podatki się obniża najbogatszym, to nie martwi Cię, że to rozwali system, albo że się budżet nie dopnie i zbankrutujemy? Nie słyszałem też np., że to nieuczciwe, że tak mało płacą, albo np. że te 10%/15% od spółek to za mało jak na koszty ich działalności ponoszone przez społeczeństwo.
              Nie, cisza.
              Dopiero jak podnoszą, to dzielenie włosa na czworo, ajajaj, bo system
              • gaika Re: Front obrońców bogaczy 21.11.19, 16:53
                grzespelc napisał:

> Tym niemniej, droga Gaiko, mam jeszcze jedną refleksję.
                > Powiesz mi, jak to jest, że kiedy podatki się obniża najbogatszym, to nie martw
                > i Cię, że to rozwali system, albo że się budżet nie dopnie i zbankrutujemy? Nie
                > słyszałem też np., że to nieuczciwe, że tak mało płacą, albo np. że te 10%/15%
                > od spółek to za mało jak na koszty ich działalności ponoszone przez społeczeńs
                > two.
                > Nie, cisza.
                > Dopiero jak podnoszą, to dzielenie włosa na czworo, ajajaj, bo system

Co Ty Grzesiu pleciesz? Od zarania tego forum piszę, że brak progresywnego systemu podatkowego, więc nie pleć, że cisza, tylko pogrzeb w archiwum. Kogo uratuje po prostu zniesienie progu bez liczenia się z konsekwencjami w przyszłości? Nie przypisuj mi łaskawie swoich wyimaginowanych treści smile
                • leda16 Re: Front obrońców bogaczy 21.11.19, 17:22
                  gaika napisała:
                  Co Ty Grzesiu pleciesz? Od zarania tego forum piszę, że brak progresywnego syst
                  > emu podatkowego,

Brak??? Od rozpoczęcia działalności gospodarczej US stosuje wobec mnie progresję podatkową a Ty chyba z Księżyca klepiesz te bałamutne teksty. Otwórz własną działalność to zobaczysz ile zapłacisz już w drugim roku. Zresztą moim zdaniem progresja podatkowa to nikczemne ku...wstwo.

--
                  www.pmiska.pl
                    • oby.watel Re: Front obrońców bogaczy 22.11.19, 08:54
                      Jeśli przyjąć, że krzywa Laffera to wymysł lyberalnego katozabobonu, to owszem, podatki można podnosić w nieskończoność. Ideowego lewicowca nie może przecież ograniczać jakieś mityczne 100%. Tyle, że rozsądek nakazuje najpierw zbadać dlaczego biednych jest więcej niż bogatych i próbować poszukać rozwiązań, które ten problem rozwiążą, a nie bezmyślnie skubać bogatych.

--
        • leda16 Re: Front obrońców bogaczy 19.11.19, 10:26
          gaika napisała:
          > Przecież mowa nie o tym, żeby bogatsi nie płacili więcej, tylko o braku spójnej
          > koncepcji. Tu się przesypie, tam dosypie,

I póki tej koncepcji nie ma, nie istnieje też racjonalny powód, dla którego bogacze mieliby płacić więcej dla łupieżczego Państwa.

> P.S. Konsekwencje tego, że ‘państwo może sobie robić, co chce’, są takie, że ob
          > ywatel traci zaufanie do państwa

Zaufanie do Państwa może mieć wyłącznie debil. Kłania się więc zasada: "Ufaj tylko Bogu, a ludziom bacznie patrz na ręce. Zwłaszcza te ręce, które pchają do naszych sumień, majtek i kieszeni smile

--
          www.pmiska.pl
          • grzespelc Re: Front obrońców bogaczy 19.11.19, 11:56
            "I póki tej koncepcji nie ma, nie istnieje też racjonalny powód, dla którego bogacze mieliby płacić więcej dla łupieżczego Państwa."

Droga Gaiko, wydaje mi się, żę używanie komunałów typu "łupieżcze Państwo " jest poniżej Twojej inteligencji. Państwo to my, Ty też. Jesteś łupieżcza? Nie sądzę.

A co do meritum to owszem, jest powód. Obecnie bardziej opłaca się dać podwyżkę prezesowi, niż zwykłym pracownikom, bo to pierwsze kosztuje mniej. Skutkuje to windowaniem w kosmos nierówności.

A poza tym to logiczne, że jak we wspólnej kasie brak, to powinni dorzucić ci, który mogą.
            • suender Re: Front obrońców bogaczy 19.11.19, 13:56
              grzespelc:

> Państwo to my, ....

A król Ludwig (któryś tam)powiedział: "Państwo to ja."
              A tak na poważnie to Grzesiu nie uważał w szkole na lekcjach, gdzie uczono:
              "Państwo to aparat PRZYMUSU!"

Pozdr.
                • leda16 Re: Front obrońców bogaczy 21.11.19, 17:36
                  grzespelc napisał:

> Na moich lekcjach uczono że państwo to nie tylko władza, ale w tej samej mierze
                  > terytorium i ludność. Osobiście to ostatnie uważam za najważniejsze, chyba jas
                  > ne, dlaczego.

Masz rację, jednak my tutaj dyskutujemy o przemocy ekonomicznej i prawnej Państwa jako kasty rządzącej obywatelami. Dlatego warto rozumieć pojęcie terytorium Polski jako ojczyzny i ludności jako narodu polskiego zamieszkującego to terytorium. A socjalizm jest właśnie PiS-owskim terrorem i przemocą prawno-ekonomiczną.

--
                  www.pmiska.pl
      • leda16 Re: Front obrońców bogaczy 19.11.19, 10:17
        Niżej jest jedno trafne zdanie: "Tradycja karania za rozum, przedsiębiorczość, zaradność, wykształcenie i pomysłowość jest w Polsce tak długa jak nawyk zazdroszczenia i ściągania w dół tych, którym powodzi się lepiej." I jeszcze jeden cytat: "Socjalizm wszystkim równo nosa utrze, biednych zniszczy dzisiaj, bogatych pojutrze." Kiedy składki rentowe i emerytalne przestają być własnością pracownika, podnoszenie ich przez złodziejskie Państwo jest tylko bezwzględnym rabunkiem. PiS -uary dają społeczeństwu czytelny sygnał - Tusk ukradł wasze pieniądze zgromadzone w OFE, my zrobimy to samo, bo to przecież...nasze pieniądze! Drobną część rozdamy "po uważaniu" - na krowę, świnię, wyprawkę szkolną, bachora itp...Przypomina się plugawa retoryka B.Szydło przy rozdawnictwie naszych pieniędzy na kumoterskie nagrody: "nam się po prostu te pieniądze należały..." Pracownicze Plany Kapitałowe są kolejnym złodziejskim pomysłem PiS, na którym obłowi się Państwo i banki. Ale chyba już nikt nie ma wątpliwości, dlaczego od zakończenia II wojny światowej starannie omijane są pomysły emerytur kapitałowych.

--
        www.pmiska.pl
          • gaika Re: Front obrońców bogaczy 19.11.19, 22:44
            grzespelc napisał:

> Nie wiem, skąd te bzdurne cytaty, socjalizm nader umiarkowanie uciera nosa, jak
            > widać na przykładzie Skandynawii.

Kraje skandynawskie nie są krajami socjalistycznymi.
          • oby.watel Re: Front obrońców bogaczy 20.11.19, 14:26
            grzespelc napisał:

> Nie wiem, skąd te bzdurne cytaty, socjalizm nader umiarkowanie uciera nosa, jak
            > widać na przykładzie Skandynawii.

Sprawdzenie czyje to słowa dla kogoś, kto chełpi się, że stać go na prenumeratę Wyborczej to zaiste wysiłek ponad siły. Ale przynajmniej pozwala zrozumieć dlaczego komentarze są przeważnie od czapy i mające się nijak do rzeczywistości.

W Skandynawii działają OFE. Inwestują w obligacje skarbu państwa i nikomu nie przychodzi do głowy oskarżać ich o generowanie długu publicznego. Może dlatego tam władza umiarkowanie uciera nosa bogatym, a emerytów stać na to i owo?

--
      • oby.watel Re: Front obrońców bogaczy 19.11.19, 09:23
        Akt desperacji jakim było wprowadzenie lewicy do sejmu sprawi, że PiS dobije gospodarkę szybciej i sprawniej niż się można by się było spodziewać. A i reelekcję Dudzie zapewni, co już Czarzasty zapowiedział otwarcie. Niewykluczone, że wkrótce zgłosi kandydaturę zasłużonej działaczki lewicowej Magdaleny Ogórek żeby mieć całkowitą pewność, że Duda wygra.

Swoja drogą nieźle musi być nasrane pod tą lewicową kopułą. Wystarczy rzucić hasło "dojebać bogatym", żeby towarzysze dostali wzmożenia rewolucyjnego i popędzili z każdym zaprowadzać sprawiedliwość dziejową. Jedna towarzyszka już dostała stanowisko w zamian za poparcie demontażu systemu emerytalnego. Za cenę popierania lewicowych wartości zero odpowiedzialności, kaska leci. Żyć nie umierać.

--
        • gaika Re: Front obrońców bogaczy 21.11.19, 17:22
          oby.watel napisał:

> Za cenę popier
          > ania lewicowych wartości zero odpowiedzialności, kaska leci. Żyć nie umierać.
          >

Kaska zawsze leci (i powinna), tylko chodzi o to, żeby leciała z sensem. Samo zniesienie progu niczego nie załatwia. Tak jak samo dosypanie pieniędzy do służby zdrowia jej nie naprawi, choć dosypanie jest niezbędne.
          • oby.watel Re: Front obrońców bogaczy 21.11.19, 22:56
            Widzisz sens w składaniu populistycznych projektów? Przecież SLD nie przygotowało własnego projektu, nie skonsultowało go z nikim. Przepisało PiS-owski i dodało zasadę zgodnie z którą przedsiębiorcy mają płacić więcej nie otrzymując nic w zamian. Dlaczego? Bo zatrudniają wysokiej klasy specjalistów. Z kolei wysokiej klasy specjaliści mają płacić więcej. Za co? Za karę, że zainwestowali w siebie, w edukację. Ci ludzie pracę znajda wszędzie z pocałowaniem ręki. Lewica już pokazała na co ją stać reformując służbę zdrowia tak, że z Polski poznikali lekarze i pielęgniarki. Gowin zarzyna naukę, a bolszewicy chcą się pozbyć z kraju tych nielicznych specjalistów jacy nam jeszcze zostali.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka