Dodaj do ulubionych

Światowe lewactwo zaatakowało katolicką Polskę...

13.12.19, 07:31
… Noblem.

Monika Olejnik

I Olga Tokarczuk, i Greta Thunberg to produkty ciemnych, nieprzyjaznych mocy. A kysz!

Nobel dla Olgi Tokarczuk to gorzki czas dla prawicy. Jak polakożerca, morderczyni rytualna może odnieść taki sukces? Prawica nie potrafi się cieszyć, bo Tokarczuk nie jest jej.
A Olga Tokarczuk jest wszystkich tych, którzy kochają literaturę, lubią czytać, przenosić się do innego świata.
Długo musieliśmy czekać, aż premier i prezydent zaproszą Olgę Tokarczuk. W dniu wręczania Nobla na Pałacu Prezydenckim zabłysła iluminacja z wizerunkiem laureatki. Spotkały ją gratulacje ze strony wicepremiera Glińskiego, który podziwia jej język, jej kunszt, ale w wykładzie noblowskim zabrakło mu bardziej odważnego zmierzenia się z wartościami.
Hołdy płynące od władzy dla Tokarczuk nie spotykają się jednak z przyjaznym nastawieniem czytelników prawicowych portali. Padają tam takie słowa, że aż trudno uwierzyć, iż ci, którzy mienią się katolikami, potrafią z siebie wylewać tyle jadu, chamstwa - delikatnie mówiąc. Niektórzy prawicowi publicyści uznali nagrodę za spisek lewactwa. Dla nich nie do zaakceptowania jest Olga Tokarczuk, podobnie jak Greta Thunberg, uznawana za produkt ciemnych, nieprzyjaznych mocy. A ileż wylało się ostrych słów pod adresem Agnieszki Holland, która na podstawie prozy Olgi Tokarczuk nakręciła „Pokot”…

Nie wiem, jak Olga Tokarczuk będzie odbierana po laudacji członka Szwedzkiej Akademii Noblowskiej Pera Waestberga, który o „Księgach Jakubowych” mówił jako o cudzie.
Olga Tokarczuk odkrywa historię Polski jako kraju będącego ofiarą spustoszenia, lecz również posiadającego swoją własną historię kolonializmu i antysemityzmu. Czy prawicowi dziennikarze będą domagać się reakcji MSZ? Czy też ruszy do walki Polska Fundacja Narodowa, która do tej pory przejadła krocie (ponad 26 mln), płacąc agencji PR za pracę, której efekty prezentują się bardzo mizernie.
Dobrze, że prezes Kaczyński wypowiada się pozytywnie o Oldze Tokarczuk. W 2016 r. powiedział, że zaczął czytać „Księgi Jakubowe” - „to grube tomiszcze”.


Według prezesa Kaczyńskiego to, co się nam przydarzyło z Noblem dla Tokarczuk, jest czymś niezwykłym, okazuje się, że jesteśmy potęgą literacką.
Ale niektórzy widzą potęgę gdzie indziej, na przykład w osobie dyrektora Radia Maryja. Częstochowski arcybiskup Wacław Depo dziękował Bogu za ojca Rydzyka. To nie dziwi. Ale dziwi, kiedy prezes największej partii pisze list w 28. rocznicę powstania Radia Maryja, a w nim zawiera takie słowa: „Dziękujmy Bogu za dar, jakim jest osoba czcigodnego ojca Tadeusza Rydzyka”. Gdyby to był prywatny list, toby nie dziwiło, ale to pismo zostało odczytane publicznie przez ministra obrony narodowej. Jarosław Kaczyński nie ukrywa, że wybory wygrał właśnie dzięki Radiu Maryja. Mówi: „Dzięki państwa głosom mamy większość w Sejmie” i przypomina, że już niedługo będzie kolejny, wiosenny bój, który wymaga mobilizacji.
Na czym polega siła ojca Rydzyka - nie rozumiem. Oczywiście poza siłą pieniądza, bo według OKO.press podmioty z nim związane dostały ponad 240 mln. Mówi się o sile jego radia i telewizji, a tymczasem TV Trwam ma 0,36 proc. udziału w rynku w 2018 r. (Nielsen), a radio ma słuchalność 1,2 proc. (Press). Najwyraźniej ojciec Rydzyk niczym mag potrafi skupić wokół siebie siły, które sprawiają, że inni uważają go za bardzo potężnego.
Mobilizacja wiosenna ważna jest nie tylko dla PiS, ale również dla opozycji. Opozycji, niestety, nie będzie stać na to, żeby wyłonić jednego kandydata. Każdy ma swoje ambicje, co może się zakończyć krachem.
Widzieliśmy debatę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z Jackiem Jaśkowiakiem, która była słaba, nikomu niepotrzebna, może poza Grzegorzem Schetyną.
W blokach startowych stoją Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia, który objawił się z mocnym stwierdzeniem: „Chcę być prezydentem”. Hołownia pragnie przyjaznego rozdziału Kościoła od państwa i jest przeciwnikiem, podobnie jak prezydent Andrzej Duda, aborcji eugenicznej, czyli są za tym, żeby kobieta była zmuszana do heroizmu, bo mówią o zakazie zabiegu, gdy płód jest nieodwracalnie i trwale uszkodzony.
Nad Polską unosi się duch magii, strachu i fantasmagorii. A potrzebna jest odwaga.

wyborcza.pl/7,75968,25506601,swiatowe-lewactwo-zaatakowalo-katolicka-polske-noblem.html#S.main_topic-K.C-B.3-L.1.glowka

--
Religia jest dla ludzi bez rozumu.
/Józef Piłsudski/
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka