• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

PRZEPISY - DODATKI Dodaj do ulubionych

• 31.08.10, 13:54
      fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2404005,2,1,moje-KAJZERKI.html
      Tym razem wyrosły aż miło
      --
      http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=16164c272f91b1f25.png
      SUWACZEK MĘŻUSIA, ALE JESTEM Z NIEGO DUMNA!! ON DUKANUJE , JA DLA
      TOWARZYSTWA Z NIM "DUKANUJĘ"smilesmilesmileWE DWOJE RAŹNIEJ- od 21.06.2010
    • 07.09.10, 17:45
      Przepis mojej siostry, jeszcze nie próbowałam, ale jak ona mówi, że genialne, to ja jej wierzę bez zastrzeżeń smile

1 jajko
      6 łyżek otrąb owsianych (zmielone)
      Pół szkl. mleka (ja lałam na oko, żeby ciasto było w miarę gęste, ale też nie rzadkie)
      Szczypta soli
      Trochę maki kukurydzianej

Po przygotowaniu ciasta odczekać chwilę, co by otręby naciągnęły mleka smile
      --
      http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=97474c62675554207.png
      Start: 02.08.2010
      • 07.09.10, 17:54
        i na patelnię, tak?
        smażyć z obu stron?
        • 07.09.10, 18:02
          Tak, jak naleśniki smile
          I grubość jak naleśniki.
          --
          http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=97474c62675554207.png
          Start: 02.08.2010
    • 09.09.10, 21:49
      Przepis na smaczne bułki/kajzerki.

Składniki

2 jajka
      2 łyżki otrąb owsianych
      1 łyżka otrąb pszennych
      1 łyżka skrobi kukurydzianej
      4 łyżki jogurtu
      szczypta soli (taka ciut większa)
      zioła prowansalskie, ale można dać i czosnek jak kto lubi oraz inne przyprawy - kwestia gustu.
      łyżeczka proszku do pieczenia (taka lekko czubata)
      odrobina sody oczyszczonej - tak mniej więcej na czubku łyżeczki.

Otręby zalać dobrze wymieszanym jajkiem z jogurtem i odstawić na chwilę aby nasiąkły.
      Potem dodać suche składniki i porządnie wszystko wymieszać.

Całość rozłożyć do dwóch wyłożonych papierem do pieczenia foremek na babki - takich 12 cm
      - wtedy mamy coś na śniadanie i do pracy

Wsadzić do pieca nagrzanego między 180 a 200 stopni i piec ok. 30 min

Wychodzą bardzo smaczne, puszyste i wilgotne w środku bułeczki.

Myślę, że spokojnie można zrobić to w wersji na słodko dodając słodzik oraz cynamon lub kako. Wtedy można piec w foremkach na mufinki

--
      Tak dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Warszawie
      Warszawa w obiektywie
      • 10.09.10, 10:15
        polecam! pycha wlasnie zajadamsmile
        --
        http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=13494c527806573ee.png
        4 faza od 6 wrzesnia start!
      • 15.10.10, 13:17
        tę mieszankę mozna też upiec w mikrofalówce, jest taki właśnie przepis na którymś z blogów, składniki identyczne
        robiłam 2 razy
        w mikrofalówce 6 minut na maksymalnej mocy
      • 28.10.10, 09:07
        Ostatnio lekko zmodyfikowałem recepturę i robię sobie chlebek z podwójnej porcji.

Składniki takie same, tylko :

1. Oddzielam białka od żółtek i ubijam je na pianę
        2. Dla ładniejszego kolorku do przypraw smakowych dodaję odrobinę carry i kurkumy, oraz słodkiej papryki.
        3. Otręby, przyprawy i mąkę kukurydzianą (nie używam czystej skrobi ), wraz z proszkiem do pieczenia i odrobiną sody oczyszczonej dodaję do masy żółtkowo-jogurtowej i odstawiam dosłownie tylko na kilka minut - na czas potrzebny do ubicia piany z białek.
        Potem delikatnie łącze pianę z resztą masy i przelewam do takiej trochę większej kesówki.
        Piekę ok. 40 minut w 200 stopniach. Potem gaszę gaz i zostawiam w piecu jeszcze na 15-20 minut, aby troszkę obeschło.

--
        Tak dla rozwoju infrastruktury komunikacyjnej w Warszawie
        Warszawa w obiektywie
    • 19.09.10, 17:57
      Odkryłam je na jakimś blogu (nie pamiętam jakim) ale jest pyszne i szybkie.

Wieczorem bierzemy dwie łyżki otrębów owsianych i zalewamy 2 łyżkami maślanki lub jogurtu 0% dodajemy słodzik ja dałam 2 skruszone tabletki odstawiamy na noc żeby nasiąkły. Rano wykładamy na patelnię smarujemy na cieniutko przewracamy co chwilę żeby się nie spaliło jak się z rumieni i będzie jak fafel ściągamy i kruszymy do jogurtu. pycha.
      --
      http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=71344c868af0432b4.png
    • 26.09.10, 15:50
      Autorstwa Nomyi (nomya ale masz nick, za chiny nie wiadomo jak go odmieniaćsmile
      SKŁADNIKI:

* 2,5 kg dyni (bez skóry i gąbczastego miąższu z pestkami)
      * sok z 1,5 cytryny (jeśli ktoś jest ortodoksyjny w diecie może ją pominąć, aczkolwiek dżem może wyjść za mdły)
      * kawałek startego świeżego korzenia imbiru (lub 1,5 łyżeczki imbiru sproszkowanego)
      * 1 płaska łyżeczka cynamonu
      * słodzik do smaku nadający się do gotowania (dałam na oko, ale dość sporo, bo dla mnie dżem musi być słodki )
      * 1/2 l. wody
      * 15 szt goździków
      * kardamon- jeśli ktoś lubi, akurat ja nie miałam
      * 1 średnio czubata łyżka żelatyny

PRZYGOTOWANIE:

Dynię zetrzeć na tarce z grubymi oczkami, podlać wodą i zagotować.Przykryć garnek i co pewien czas mieszając gotować,aż dynia zacznie się rozpadać (zajmuje to mniej więcej godzinę). W międzyczasie wycisnąć sok z cytryn. Dodać do rozgotowanej dyni razem z przyprawami tj. imbirem, goździkami i cynamonem. Mieszając gotować na wolnym ogniu ok.30 minut uważając, aby dżem się nie przypalił. Dodać słodzik w ilości wedle uznania, a następnie wyłączyć gaz. Wsypać żelatynę i mieszać chwile do jej rozpuszczenia. Gorący dżem przełożyć do wyparzonych słoiczków, zakręcić i postawić do góry dnem do wystygnięcia.
      Smacznego
      --
      Twój biust nawet o tym nie śnił...
    • 15.10.10, 11:20
      Kilka marynowanych płatów śledziowych, cebula, jogurt naturalny, musztarda dijon, ewentualnie przyprawy (ja tylko pieprzu dodałam).
      Filety pokroić w paski, cebulę jak komu wygodniej i wrzucić do miski. Do jogurtu naturalnego (ja activię używam) dodać pół łyżeczki musztardy i wymieszać. Polać sosem i smacznegosmile
      Genialne w swej prostocie - nawet mojemu mężowi smakowało smile
      --
      Pożegnanie z gnidą6 wink

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=99884c286868b7444.png
      start: 27.05.2010
      • 28.10.10, 09:33
        Dziewczyny napiszczie prosze ile dziennie można zjeść łyżek otrąb , skrobi etc podczas I, II, III fazy...?
    • 03.12.10, 11:28
      z przepisu Pani serwusowej

1 jajko
      4 lyżki serka wiejskiego light
      3 kopiaste łyżki skrobii kukurydzianej
      słodzik do smaku

Białko ubić na sztywno. Żółtko wymieszać z serkiem wiejskim i dodać słodzik oraz białko. Wrzucać na rozgrzaną patelnie teflonową. Pieć i wcinać smile przepyszne. Ja polałam je jogurtem z odrobiną słodzika i cynamonu. Mniam mnia
      --
      Pozdrawiam,
      Karo

The smallest woman can break a biggest man with only 3 words...-"is it in?"smile
      • 03.12.10, 11:34
        4 jajka
        9 łyżek otrębów (ja dałam 6 owsianych i 3 pszennych)
        1 łyżeczka drożdzy (suchych)
        1 łyżka mleka
        szczypta soli
        1 0.5 cm plaster chudej wędliny
        1/2 cebuli
        ja dorzuciłam parę pieczarek

Wędlinę, cebulke i pieczarki podsmażyłam na patelni. do pieczarek dodałam szczyptę soli by puściły wodę. 4 białka ubiłam na szcztywno. W drugiej misce wymieszałam 3 żółtka, z serkiem wiejskim i otrębami. Dodałam podsmażone dodatki, wymieszałam, dodałam drożdze. na koniec wmieszałam pianę z białek. Łyżką wypełniłam foremki od muffinek. Wymieszałam 1 żółtko z łyżką mleka i posmarowałam wierzch każdej muffinki. Wstawiłam do lekko nagrzanego piekarnika i piekłam w 160C 30 min.
        Wyszło mi ich 10, ale robiłam je bardzo pełne.

Są na prawdę smaczne na śniadanie. ale ja w ciągu dnia zjadam ich 3smile i już innych otrębów nie spożywam.
        --
        Pozdrawiam,
        Karo

The smallest woman can break a biggest man with only 3 words...-"is it in?"smile
      • 03.12.10, 13:36
        skinny_florida_bebe napisała:

> z przepisu Pani serwusowej
        >
        > 1 jajko
        > 4 lyżki serka wiejskiego light
        > 3 kopiaste łyżki skrobii kukurydzianej
        > słodzik do smaku

Z taką ilością skrobi to placki na 3 dni smile

a.a
        --
        Podstawową rolą kobiety jest dokładanie szczapek do ogniska domowego i rodzenie zdrowych ślicznych bobasków. Wszystko inne to fanaberie.
        • 03.12.10, 14:27
          Dokładnie,smile ja robie je zazwyczaj na obiad zjem dwa, potem mam na dwa dni do pracy. Przechowuje w lodówce, a potem tylko na chwilkę do mikrofali i znów świeżutkie smile
          --
          Pozdrawiam,
          Karo

• 04.12.10, 19:36
            Moja ulubiona wersja:
            przed smażeniem do masy (dość lejącej) dodaję przyprawy i zioła. Po usmażeniu kładę na każdym placku plaster wędzonego łososia, smaruję serkiem homogenizowanym, skrapiam cytryną i posypuję świeżo pokrojonym koperkiem.
            • 04.12.10, 19:36
              Oczywiście bez słodzika.
              • 10.01.11, 11:02
                Zupełnie przypadkiem wyszedł mi pyszny sos do mięsa ale też do jaj. Oto przepis:
                - 250 ml mleka chudego
                - 1 łyżka mazeiny
                - 2 łyżki musztardy
                - troszkę startej gałki muszkatułowej
                - sól, pieprz

Mleko i mazeinę roztrzepać trzepaczką, wstawić na gaz. Dodać świeżo startą gałkę + sól, pieprz, odrobina słodziku. Jak zgęstnieje dodać musztardę (myślę, że z chrzanem będzie jeszcze lepsze). Można podawać na ciepło albo ostudzić i podawać zamiast majonezu do jaj.
                Zrobiłam ten sos dziś, zupełnie przypadkowo big_grin
                • 10.01.11, 12:52
                  rany - dzięki aura!
                  A przecież sama zagęszczałam kurczaka dodając mleko z skrobią i nie wpadłam że można w ogóle sos zrobić.
                  Aaaa, zrobię sobie dzisiaj do ryby sos chrzanowy, juppi
    • 12.01.11, 18:27
      Wiadomo, że Polska ziemniakiem stoi. Prawdziwemu polakowi trudno się obyć całkowicie bez pyr, bulw, kartofli , czy ziemniaków. Nie mamy francuskich żołądków, dlatego zamieszczam przepis autorstwa mojego męża, który często duka z konieczności, gdyż codziennie gotuje dla dwóch dukanek i nie zawsze chce mu się ugotować ziemniaki tylko dla siebie. Porcja na 3 przeciętnie głodne dukanoosoby w dniu czysto proteinowym.
      Składniki:
      250g chudego twarogu, 1jajko lub samo białko, 1-2 łyżki zmielonych otrąb owsianych, 1 łyżka skrobi kukurydzianej, ok. 100ml chudego mleka, sól, przyprawy w/g uznania.
      Wykonanie:
      Przygotowujemy garnek, najlepiej z grubym dnem lub powłoką antyadhezyjną. Wszystkie składniki oprócz mleka mielimy w blenderze. W garnku gotujemy mleko i na wrzące wrzucamy całą zmieloną masę twarogową, cały czas szybko mieszamy, chwilę gotujemy tak aby się zbytnio ne przypaliło. Ilość mleka należy dobrać doświadczalnie, zależnie od pierwotnej konsystencji twarogu , ilości otrąb, oraz od preferowanej gęstości puree. Po zdjęciu z kuchenki można dodać świeży lub suszony koperek. Dla uzyskania bardziej maślanego smaku można dodać olejek śmietankowy do ciast. Takie "ziemniaczki" są pyszne do mięs z sosem, do jajek w sosie chrzanowym lub musztardowym, a przygotowanie zajmie mniej czasu niż prawdziwego ziemniaczanego puree, No i możemy jeść coś takiego na naszej diecie.
      • 23.03.11, 11:15
        Zmodyfikowany przepis Jamiego Olivera:

- mały jogurt naturalny
        - ze 2 lyżki odtłuszczonego jogurtu greckiego lub twarogu, żeby sos był gęstszy
        - 4 korniszonki
        - mała cebula (dałam dymkę)
        - pół ogórka kiszonego
        - 2 łyżki kaparów
        - trochę świeżej pietruszki
        - kilka kropel soku z cytryny
        - przyprawy według uznania
        - można dodać łyżkę musztardy

Wszystko bardzo drobno siekamy i mieszamy z jogurtem, przyprawiamy do smaku i gotowe. Sos jest idealny do mięs i ryb.
    • 27.01.11, 15:01
      2 białak ubic na sztywno
      wczesniej 2 zoltka wymieszac z 2 łyzkami otrąb owsianych, 1 łyzka otrab pszennych dodac 3 łyzki serka homogenizowanego naturalnego i szczypte ziól prowansalskich oraz odrobine proszku do pieczenia i taka to mase zostawilam moze na 10 minut aby otręby "naciągneły wilgoc" potem wymieszalam z bialkami
      i wylewalam na blaszke wylozona pergaminem oczywiscie starajac sie formowac placki

Piec w nagrzanym piekarniku 15 minut w 180 stopniach

Ja pieklam 9 minut i były ok
    • 08.02.11, 22:38
      Składniki Na Majonez Dukana

1 łyżka musztardy Dijon
      1 żółtko
      1/2 łyżki natki pietruszki
      3 łyżki kremowego twarożku
      sól i pieprz do smaku

Wykonanie

Sparz jajko i oddziel żółtko od białka. Do miski włóż musztardę i wymieszaj z żółtkiem.
      Do powstałej z musztardy i żółtka mikstury dodawaj powoli twarożek, musisz uważać aby całość się nie zważyła, więc mieszaj delikatnie w tę samą stronę.Mieszaj aż
      wszystkie składniki dobrze się połączą i powstanie jednolita, kremowa masa.
      Na koniec dodaj pietruszką i sól i pieprz do smaku.

Majonez dukana świetnie smakuje również do ryby. Można dodać 1 łyżeczkę białego chrzanu i wychodzi sos chrzanowy dukana.
      --
      http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=51094bf504674e711.png
      http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=39314cbf22a75d4c9.png

http://dl9.glitter-graphics.net/pub/1754/1754889cj413ay4j3.gif
      • 01.06.11, 13:29
        nie wiem czy już był, ale co mi wrzucę smile właśnie zrobiłam aby skonsumować go z pierśnikiem.
        pół kubeczka jogurtu naturalnego 0%, 1/4 pęczka koperku, 2 duże ząbki czosnku wyciśnięte lub drobniutko pokrojonego, pieprz, papryka słodka i ostrar oraz szczypta soli. mniamciu big_grin;D
    • 01.06.11, 14:20
      Powstał w przypływie desperacji i braku składników, a okazał się bardzo smaczny smile
      Kubeczek jogurtu naturalnego podgrzewamy na małym ogniu. Wrzucamy pół pokrojonej papryki i przecier pomidorowy. Lekko dosładzamy słodzikiem, dodajemy ulubione zioła- ja dałam bazylię, oregano i lubczyk, odrobinę soli i mieszamy. Całość traktujemy blenderem- aż rozdrobniona zostanie cała papryka na gładką masę.
      Osobiście jem go na ciepło po podgrzaniu, ale na zimno też jest fajny.
      --
      Siła odśrodkowa jest siłą bezwładności. Oznacza to, że pojawia się ona tylko w układach nieinercjalnych i jest właściwie siłą pozorną - czyli nie jest powodowana konkretnym oddziaływaniem, ale wynika z ruchu samego układu odniesienia.
    • 19.12.11, 00:04
      Coś ostatnio zmieszałam, jakby sos tzatziki, tylko że zamiast zwykłego ogórka świeżego dałam kiszonego. No i bomba!

A robię tak:
      2 małe serki homo (tescowe po 135g)
      1 duży ogórek kiszony albo 2 małe
      2-3 ząbki czosnku
      sól

Czosnek przecisnąć do serka przez praskę, ogórka kiszonego zetrzeć na tarce o drobnych oczkach, wymieszać wszystko, i już. Do sałatek, do mięsa (dobry do przełknięcia kurzego cyca, szczególnie usmażonego w przyprawie gyros albo jakiejś tam), albo po prostu jako serek do wszamania smile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.