Dodaj do ulubionych

Nowa firma Domenowa...

15.10.11, 17:52
Kilka dni temu "wpadłem" i właśnie myślę jak się z tego wygrzebać tymczasem dla ostrzezenia podaję co znalazlem na stronie firmy ktora mnie "wrobila" w zakup domen..
Uprzejmie informujemy, że dnia 20.09.2011 spółka Extra Internet GmbH nabyła Zorganizowaną Część Przedsiębiorstwa "Premium Domain Service" spółki Premium Internet Services Sp. z o.o..
Premium Domain Service
Centrum Rejestracji Domen
Extra Internet GmbH
Im Spähenfelde 51
44143 Dortmund
Kontakt: 703 503 015
Telefon: +49 231 58699260
Telefax: +49 231 58699269
E-mail: pds@extra-internet.de
Internet: pds.extra-internet.de

mam juz domeny, przekierowanie i umowę na dwa lata oraz fakture za pierwszy rok uslugi z duzą czerwoną adnotacją, że jak nie zaplace to mnie pdoadzą do Biku poza tym na dole uprzejmie poinformowano mnie, że już przekazano wierzytelność firmie z Warszawy i to na jej adres mam oplacic fakture..

gruby wał, z tego co czytam na tym forum coraz grubszy wał, a oszusci nadal spacerują wolno..
w poniedzialek zgłaszam sprawę do prokuratury
Edytor zaawansowany
  • 19.01.12, 11:20
    Gazeta Polska Codzienna napisała artykuł o tych oszustach
  • 19.10.12, 13:24
    Zadzwonił do mnie Pan Arkadiusz Kowalski, przedstawiając się, iż jest pracownikiem Międzynarodowego Rejestratora Domen w Dortmundzie. Pan okazał się bardzo wspaniałomyślny dlatego, iż pewna firma z mojej miejscowości chciała wykupić 5 domen z nazwą mojej firmy lecz odmiennymi końcówkami. Dla niego stało się to podejrzane i postanowił sprawdzić czy pozwoliłem wykupić obcej osobie domeny z nazwą mojej firmy, na ten czas zablokował możliwość wykupienia domen przez obcą firmę. Przedstawił mi ofertę pierwokupu domen, za jedyne 219zł każda :) Firma z Dortmundu dała mi jedyne 30 min. na rozmowę bez możliwości rozłączenia się i konsultacji decyzji z kimkolwiek. Twierdzili, że rozmowy są nagrywane i po rozłączeniu sprzedadzą domeny obcej firmie. Po połączeniu mnie z Panią Kierownik Katarzyną Baneczek :) również otrzymałem potwierdzenie wydarzenia. Po 40min. zapewniania mnie o rzetelności, zacząłem podejrzewać oszustwo i postanowiłem wyłączyć telefon bez uprzedzania. W ten sam dzień dzwonili do mnie jeszcze dwadzieścia razy i przez następne dni również, widocznie po rozłączeniu mogliśmy zawrzeć umowę. Wystarczy powiedzieć "tak". Udało mi się uniknąć współpracy z oszustami.
    Kilka informacji dla osób które powiedziały "tak":
    - Pytając o przedstawicielstwo w Polsce Pani podała mi magiczny nr do Warszawy - 222501794, wstukując go w google okazało się, że jest to bardzo popularny nr, bogato opisany przez osoby poszkodowane.
    - Firma, która zawiera umowę słowną ma obowiązek poinformowania klienta przed rozmową o nagrywaniu rozmowy i otrzymania zgody na jej nagranie od klienta. W przypadku ww. firmy takie pytanie i informacja nie pada więc umowa jest nieważna. Zawsze można poprosić o nagranie i udowodnienie podpisania umowy słownej.
    - Tel. którymi się posługują:
    * 703503015
    * 883351607
    * 222501794
    * nr niemiecki firmy jest fikcyjny
    * często używają nru zastrzeżonego
    - Firma podając domeny do wykupienia bardzo często je blokuje, warto sprawdzić na stronie -nazwa.pl- czy rzeczywiście tak jest. To, że domena jest zablokowana nie znaczy, że ktoś wpłaci pieniążki i je wykupi. Stan zablokowania trwa do 2 tyg.
    Mam nadzieję, że info będzie Wam służyć.
  • 14.02.13, 10:25
    UWAGA! Extra Internet działa teraz jako OnLine Solution Pro Gmbh. Zmienili nazwę ale to dalej Ci sami oszuści. Właśnie rozmawiałam z kolejnymi poszkodowanymi. Przekażcie tą informację dalej komu tylko możecie !!!
    OnLine Solution Pro Gmbh = Extra Internet Gmbh=OSZUSTWO

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.