Dodaj do ulubionych

Nowe Oszustwo IDC International Debt Collection

08.07.16, 17:59
PILNE NOWE OSZUSTWO !!!! IDC International Debt Collection Ltd. Witam Chciałem wszystkich poinformować, że oszustwo przybiera nową odsłonę : Tym razem Rzekome Długi są upubliczniane na stronie : www.international-debt-collection.co.uk/pl/gieldapl/ Oczwisciecie prezesem tej firmy jest Pan Radosław Jankowski - prokurent z działaności Pana Klaffasa. Oczywiście faktury i zadłużenia są związane z domenami ! Zachęcam do kontaktu z Policją w tej sprawie bądź z prokuraturą! Wysyłają też mail następującej treści : informujemy, że dnia 08.07.2016 r. doszło do upublicznienia informacji w zakresie zobowiązania pieniężnego i danych osobowych dłużnika ? XXX na podstawie: - art. 4 ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych Dz.U. z 2010 roku, Nr 81, poz. 530 z późniejszymi zmianami, - art. 23 ust. 1 pkt 5 ustawy o ochronie danych osobowych Dz.U. z 2002 roku, Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami. poprzez zamieszczeniu wpisu w prowadzonej przez IDC International Debt Collection Ltd z siedzibą w Londynie Międzynarodowej Giełdzie Długów. Wpis został dokonany po kompleksowej weryfikacji przekazanej dokumentacji potwierdzającej istnienie zobowiązania, które na dzień dokonania wpisu nie było uregulowane. Państwa dług zostanie usunięty z Giełdy długów w przypadku całkowitej spłaty zobowiązania. Bardzo prosimy wówczas o dostarczenie potwierdzenia dokonania przelewu bądź wpłaty gotówkowej (mail, faks, listownie). Po potwierdzeniu z wierzycielem, w terminie do 5 dni roboczych, Państwa dług zostanie całkowicie wykreślony z Giełdy. Wycofamy także informacje o długu z baz danych udostępnianych naszym Partnerom i firmom współpracującym. czasu usunięcia wpisu o długu informacja o jego istnieniu będzie powszechnie dostępna na publicznej platformie oraz na giełdach wierzytelności naszych Partnerów. Informacja o długu i jego wysokości zostanie przekazana do baz danych firm współpracujących z IDC w tym m.in. telekomunikacyjnych, księgowych i innych, oraz będzie dostępna po wpisaniu zapytania w wyszukiwarce internetowej (np. Google) na temat Państwa firmy, co w konsekwencji spowoduje, że informacja o zadłużeniu może trafić do Państwa kontrahentów. Zgodnie z polityką IDC istnieje możliwość zgłoszenia reklamacji w przypadku podważenia istnienia zobowiązania lub wykupienie przez dłużnika własnego zobowiązania, a także opłata za usunięcie wpisu. Po szczegóły odsyłamy do naszego portalu: WWW Łączymy wyrazy szacunku, IDC International Debt Collection Ltd. 220c Blythe Road London W14 0HH Tel.: (+44) 203 6952914 Email: polska@international-debt-collection.co.uk Internet: www.international-debt-collection.co.uk / www.idc.lc Jeszcze raz zachęcam do kontaktu z Policją lub prokuraturą w tej sprawie nie dajmy oszustom działać bezkanie!
Edytor zaawansowany
  • 18.07.16, 09:32
    Witam,
    W tamtym tygodniu dostałem również taką informację o upublicznieniu mojego rzekomego długu. Rok temu założyli mi sprawę w e-sądzie o spłatę długu (myśleli, że się przestraszę), a ja poprosiłem o przeniesienie do sądu w moim mieście. Oczywiście nikt z oszustów się nie pofatygował o dostarczenie rzekomych dowodów i sprawa została umorzona.
    Ciekaw jestem co teraz trzeba będzie zrobić, bo na pewno nie zapłacę. Pytanie czy zawiadomienie na policję coś da i czy będą chcieli się tym zająć. Jeśli już się tym zainteresują to po dwóch tygodniach przyślą notatkę, że z braku dowodów sprawę umarzają... Do Prokuratury to może jakiś pozew zbiorowy...
  • 27.07.16, 15:35
    WAŻNE!

Prokuratura w Katowicach prowadzi już postępowanie przygotowawcze w sprawie sprzedaży domen, wniesiony został pozew zbiorowy, w całej Polsce jest ok. 15 tyś pokrzywdzonych.

Sprawę prowadzi II Wydział Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Okręgowej w Katowicach.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.