Dodaj do ulubionych

Nowości kinowe

10.03.10, 00:37
Co sądzicie o Alicji? Kto z Was wybiera się na Różyczkę?

Podzielcie się wrażeniami :)
Obserwuj wątek
      • misiania Re: Nowości kinowe 10.03.10, 16:56
        ja też czekałam... w dodatku Tim Burton! a potem się zorientowałam, że pracę
        będzie nadzorował i płacił za nią Disney. poszłam na film. pracę nad filmem
        nadzorował i zapłacił za nią Disney. koniec recenzji.
          • sootball Re: Nowości kinowe 10.03.10, 18:04
            Misiania, dobrze ujęte.
            Przepiękna wizualnie, kostiumy, makijaż, scenografia, pomysły plastyczne - palce
            lizać.
            Tylko, ze poza tym niewiele. Scenariusz tak schematyczny, że chyba bardziej się
            nie dało i ogólnie siódma woda po Alicji.

Pierwsza scena przy stole, z Szalonym Kapelusznikiem dobra :)
            --
            Paweł jest singlem. Kobiety za nim szaleją, ale jak się odwraca, to już stoją
            spokojnie. (A. Andrus)
            • misiania Re: Nowości kinowe 10.03.10, 19:33
              ja w czasie seansu zorientowałam się, jak bardzo mam wdrukowaną w mózg wizję
              Alicji z rycinami Tenniela i tłumaczeniem Słomczyńskiego. akurat taką wersję
              kupiono mi w dzieciństwie, więc taką zostałam zaszczepiona. i koniec, przepadło.
              szłam na ekranizację książki Alicja w Krainie Czarów, bo tak sugerował tytuł
              filmu. a w kinie po prostu pokazywano zupełnie inny film. może stąd mój dystans.

nie było partii szachów, nie było talii kart. nie było jaszmij smukwijnych.
              Alicja nie miała za dużej główki i pasków na sukience. królik nie powiedział
              "ach, mili moi". i tak sobie myślę, czy fabuła książki "Alicja w krainie czarów"
              naprawdę jest za mało interesująca, by ją sfilmować i dlatego powstało coś w
              rodzaju sequela?

no i jeszcze jedna rzecz, gupawa dość, ale cóż... czasami nie wiedziałam, gdzie
              oczy podziać, bo Biała Królowa wydawała mi się bardzo podobna do Ciccioliny 8-O

Biała Królowa
              www.imdb.com/media/rm1191479296/tt1014759
              Cicciolina
              www.acephotos.org/c10525533/ilona-staller-photo.html
              • vifxen Re: Nowości kinowe 10.03.10, 20:08
                ja czekałam i czekałam na film chyba z rok, bo nie dość, że mój
                ulubiony Burton, to jeszcze moja ulubiona Alicja, o ulubionych
                Deppie nie wspominająć ;) Ale poluję na wersję z napisami, coby się
                głosikiem Kapelusznika nie denerwować i obejrzę sobie dopiero w
                sobotę...

Przepraszam, jak to NIE BYŁO TALII KART? Misianiu, nie żartujesz
                chyba?
                --
                http://i48.tinypic.com/1zxoaas.gif
                • misiania Re: Nowości kinowe 10.03.10, 20:39
                  w sensie ponieważ fabuła filmu była inna niż to, co wymyślił Carroll, to nie
                  było finałowej sceny z książki, kiedy Alicja na nonsensownym procesie mówi
                  kartom "Jesteście tylko zwykłą talią kart" i robi z nimi porządek. pamiętam, jak
                  mnie olśnił podczas lektury ten nagły zwrot akcji, że aż zacytuję pułkownika
                  Kurtza - jakby ktoś strzelił do mnie diamentem :)))
                  • misiania Re: Nowości kinowe 10.03.10, 20:49
                    aha, vixfen, jeśli idziesz na wersję z napisami to nastaw się na to, że czasami
                    będą ci umykać obrazy, bo mózg będzie zajęty analizowaniem tekstu. tzn. ponieważ
                    słownictwo zostało zmienione, nie pojawiają się znajome, rozgryzione pod
                    względem znaczenia słowotwory (typu jaszmije). pojawiają się inne... i potrzeba
                    chwili, by zrozumieć, z jakich dwóch dobrze znanych słów składa się słowotwór na
                    ekranie i co on w związku z tym znaczy. bo przyznaję się uczciwie, ze słuchu nie
                    dałam rady... no i przez ten ułamek sekundy może umknąć ci coś, co się dzieje w
                    filmie. piszę o tym, bo kolega był najpierw na wersji z napisami, a potem z
                    dzieckiem na dubbingu i mówił, że nie zdawał sobie sprawy ile rzeczy mu
                    wcześniej umknęło.
              • kaga9 Re: Nowości kinowe 10.03.10, 20:09
                A z Jabberwocky'ego/ Dżabbersmoka zrobili Żaberzwłoka;(

Niemniej nie żałuję, że zobaczyłam. Nic nowego, że książka lepsza, znam tylko
                jeden wyjątek od tej reguły;)
                  • kaga9 Re: Nowości kinowe 10.03.10, 20:53
                    Ze mnie pewnie też, ale ja jestem mało kinomańska i wielu rzeczy nie oglądałam
                    (pewnie nie uwierzylibyście, czego jeszcze nie widziałam). Mój typ to "Ostatni
                    Mohikanin";P

A Twój?
                    • dzidzia_bojowa Re: Nowości kinowe 10.03.10, 22:59
                      A co powiecie o polskich filmach? Ja się wybieram, jak tylko będą grać w moim
                      prowincjonalnym kinie, na film Smarzowskiego "Dom zły".

Zaintrygowała mnie fabuła opisana na filmwebie. Poza tym mam w pamięci
                      "Wesele" tego reżysera. Tamten film przeżyłam każdą cząstką organizmu i wcale,
                      ale to wcale się nie śmiałam, choć niektórzy uważali go za komedię. Wstrząsnął
                      mną a w nowym filmie liczę na podobne odczucia.
                      • kaga9 Re: Nowości kinowe 10.03.10, 23:33
                        Słynę wśród znajomych z tego, że po pierwsze- niewiele oglądam, po drugie- jak
                        już oglądam, to podoba mi się co innego niż wszystkim;)

I tak właśnie -wszyscy wokół mnie przeżyli "Wesele", a mnie film wydał się
                        przeciętnie interesujący. "Dom zły" mam od 2 miesięcy i nie chce mi się go
                        obejrzeć:P
                        • margo1985 Re: Nowości kinowe 19.09.12, 09:16
                          "Wesele" i "dom zły" - horrorki? a nie lepiej się pośmiać przy Johnny Englishu i takiej whisky dla aniołów ? Brytyjczycy potrafią rozbawić człowieka :) do łez
                          --
                          Forum Studentów z Łodzi :)
                          • smutnakobieta7 Re: Nowości kinowe 23.09.12, 20:25
                            Cmentarz oglądałam, chociaż to film bardziej w guście mojego chłopaka. To pewnie on się tu wypowie bardziej niż ja. A o czym jest whisky dla aniołów? Kiedy wyjdzie?

margo1985 napisała:

> "Wesele" i "dom zły" - horrorki? a nie lepiej się pośmiać przy Johnny Englishu
                            > i takiej whi
                            > sky dla aniołów
                            ? Brytyjczycy potrafią rozbawić człowieka :) do łez
                          • lizabeta6 Re: Nowości kinowe 26.09.12, 20:37
                            "whisky dla aniołów" było w Kinotece puszczone przedpremierowo - byłam z 2 znajomych na tym filmie i popłakałam się ze śmiechu; spodziewałam się , że tak będzie
                    • sootball Re: Nowości kinowe 10.03.10, 23:40
                      "Imperium Słońca" też.

A w Alicji rozwaliła mnie gąsienica mówiąca głosem Alana Rickmana :)
                      --
                      Paweł jest singlem. Kobiety za nim szaleją, ale jak się odwraca, to już stoją
                      spokojnie. (A. Andrus)
    • nuova Re: Nowości kinowe 12.03.10, 18:04
      Widziałam Alicję w 3D, w towarzystwie 7latków i ich rodziców. Nigdy więcej jednego i drugiego (!).
      Po filmie 3D bardzo bolała mnie głowa, moze dlatego, ze mam wadę wzroku...
      --
      Wybieram sie w marcu na Królika po berlińsku.
      --
      ...Balkans in music
      • nuova Re: Nowości kinowe 12.03.10, 18:09
        Aha, dodam, ze ogladałam w Heliosie, w 9 rzędzie i momentami było to dla mnie za
        daleko [miałam czarną ramkę na ekranie], ale bliżej nie mogłabym siedzieć, bo
        łzawiłyby mi sie oczy...
        --
        cudnie!
        • vifxen Re: Nowości kinowe 12.03.10, 20:32
          właśnie wróciłam z Alicji. Heeeej, podobało mi się! Wersja
          oczywiście z napisami, nie zniosłabym chyba Deppa z głosem Pazury ;)
          Efekty mi się podobały, Kota pokochałam miłoscią czystą i proszę Was
          bardzo, złapcie dla mnie takiego! Biała królowa taka zmanierowana (w
          Przekroju bodajże przeczytałam, że była wzorowana na Nigelli
          Lawson ;)), nawet finałowa piosenka Avril, za którą nie przepadam,
          mnie nie raziła.
          Jedynie kwestia zakończenia jak dla mnie słaba i nieprzemyślana.
          Ogólnie, spodziewałam się czegoś zupełnie innego, bardziej
          mrocznego, burtonowskiego, ale i tak jestem zadowolona.
          I w sumie, tłumaczenie też niezłe. Za dużo jak dla mnie było tylko
          tego uciekania, latania i innych sztuczek z 3D.
          --
          http://i48.tinypic.com/1zxoaas.gif
          • kaga9 Re: Nowości kinowe 12.03.10, 23:57
            Pisałam, że kot wymiata:D Ale jak go złapać?...

Jestem w ogóle niezorientowana, nie poznałam Pazury po głosie. Na szczęście, bo
            go nie trawię.

Na "moim" seansie (Silver Screen w Wola Parku) dominowali...emeryci, dziecków
            widziałam sztuk 2:D
    • nessie-jp Re: Nowości kinowe 13.03.10, 02:24
      Powiecie coś o Różyczce? Co zacz? Nie śledzę, żyję w rzeczywistości
      alternatywnej, reklam i plakatów nie widuję. O czym ta Różyczka?

(Jeden z moich kotów nosił to dumne miano, zanim został przechrzczony na swojską
      i dosadną Kropcię. No bo jakże krzyknąć do kota: ty Tłusta, Okrągła Różyczko"?)

--
      Zielone, staroświeckie granie
      jak anemiczne pączki ciszy.
      Odetchnij drzewem, to usłyszysz
    • nuova Re: Nowości kinowe 18.10.10, 09:36
      "Sluby panienskie" raczej cienkie. Gdyby nie sprytny pomysl rezysera (szczegolow nie podam, bo nie wszyscy pewnie widzieli film), to ciezko byloby dotrwac do konca z racji nudnej fabuly.
      --
      http://www.suwaczek.pl/cache/63b9bb4cdd.png
    • nuova Re: Nowości kinowe 25.10.10, 14:24
      Tekst linka

"i sono l'amore"

Warto zobaczyć ze wzgledu na dobra gre aktorska, Mediolan, widoki okolic San Remo, ... może ktoś odnajdzie kawałek swojego życia w tym filmie...
      --
    • nuova Re: Nowości kinowe 28.10.10, 11:52
      Za to w ogóle nie wiem o czym jest Essential killing... Niby wiadomo, że o terrorystach, ale jednak nie powiedziałabym, że to jest gł. temat... Dziwny film. Nie zachwyca mnie.
      --
    • nuova Re: Nowości kinowe 05.11.10, 11:32
      Film M.Wrony Chrzest /ponoc oparty na faktach/ ciska w fotel. Dla mnie to horror. I powinien byc od 18 l., a nie od 15.
      Dobre kino, dobrze ze PL, z mlodymi zdolnymi aktorami.
      --
    • misiania Re: Nowości kinowe 05.11.10, 11:52
      A ja wrócę do mojego ulubionego gatunku, czyli popcorn movies. Uprzejmie informuję, że Robert Downey Jr. w "Zanim odejdą wody" jest przeprzystojny. Matko, żeby on nie wrócił do ćpania, bo ja bardzo chcę go zobaczyć w następnych filmach :) Może np. czytać na ekranie książkę telefoniczną, byłby to jeden z moich ulubionych filmów.
      --
      http://i56.tinypic.com/2n1uckp.gif
    • misiania Re: Nowości kinowe 23.11.10, 22:54
      W sprawie nowości śpieszę donieść, że nowy Harry Potter jest dobry. Tzn. dla kogoś nieznającego książki lub poprzednich filmów będzie niezrozumiały i nudny. Ale mi akurat bardzo się podobał. Tylko trzeba iść na wersję z napisami, bo na dubbingu siedzą malcy i przeszkadzają oglądać (na ekranie bądź co bądź problemy mają ludzie niemal dorośli). No i jednak Harry Potter z tym brytyjskim akcentem to jest zupełnie inny film, niż Harry Potter po polsku.

Zaplątani - uroczy obrazek, sala kinowa atmosferą Disneya wypełniona po sufit. Oraz małymi dziećmi, do których film jest skierowany. Jednakowoż nie ma to jak Zaczarowana - mój najnajnajulubieńszy Disney (bardziej niż Król lew i Piękna i bestia). Oglądając Zaplątanych myślałam o Zaczarowanej i właśnie wygrzebałam płytę, i sobie obejrzę. Chociaż początek :)
      --
      • aaricia_szalona Re: Nowości kinowe 24.11.10, 17:46
        Kibicki i kibice powinni zobaczyć Skrzydlate Świnie. Olga Bołądź rośnie ;) na doskonałą aktorkę. Rogucki już nie rośnie, ale na kibola się świetnie nadaje, a Małaszyński gra i wygląda:)
        Z Harrym ciągle czekam na "puściejsze" kino. Dubbing zabija. Snape tylko Rickmana głosem. Mrau.
        --
        and now for something completely different... http://i47.tinypic.com/2hhiq1y.jpg
              • misiania Re: Nowości kinowe 26.11.10, 23:02
                Książkę czytałam tak dawno temu, że troszkę zapomniałam i nie jestem pewna, co twórcy filmu zmienili (bo pewno coś zmienili) w stosunku do oryginału. Film kończy się, gdy Harry, Hermiona i Ron z pomocą Zgredka uciekają z zamku Bellatrix, ale ona w ostatniej chwili ciska za uciekającymi sztylet, który trafia Zgredka. Tymczasem Voldemort otwiera grobowiec Dumbledora i znajduję tam jedno z insygniów - różdżkę. The end. Dwie sekwencje z tej części Harry'ego uważam za mistrzowskie: scenę w Ministerstwie Magii i animowaną opowieść o pochodzeniu insygniów.
                --
                  • misiania Re: Nowości kinowe 26.11.10, 23:51
                    PiRomanie drogi, jeśli jesteś na bieżąco z Harrym lub akurat to pamiętasz - podpowiedz, czy ta peleryna, czyniąca niewidzialnym, gdzieś się w pewnym momencie zapodziała czy co? coś mi tak w mózgu pika, ale może to pobożne życzenia lub konfabulacja. nie ma peleryny na ekranie w Insygniach, a niewątpliwie bardzo by się przydała...
                    --
                    • 3.14-roman Re: Nowości kinowe 27.11.10, 20:09
                      Peleryna była w DH, na pewno miał ją Harry, uciekając z wesela Billa i Fleur, nosili ją Harry i Hermiona, zwiedzając cmentarz, w kilku innych scenach też się przewijała.
    • nuova Re: Nowości kinowe 01.12.10, 11:28
      No i poszłam na film Pogrzebany. Film, thriller, cały czas trzyma w napięciu. Dla lubiących trumienne klimaty warty obejrzenia.
      To jeden z tych thrillerów, IMO, kt. jest zrobiony inteligentnie, fabuła nie ulatnia sie w nicość po wyjściu z kina. Opowiedziana w nim historia poruszyła mnie.
      --
      North Atlantic Terrorist Organisation (z forum GW)
        • nuova Re: Nowości kinowe 03.12.10, 07:51
          Pogrzebany [Buried]

obsada: Ryan Reynolds, Ivana Miño, José Luis García Pérez, Joe Guarneri, Anne Lockhart.

Paul (Reynolds) pewnego dnia jedzie z konwojem innych kierowców wioząc pomoc dla Iraku i zostaje porwany przez grupę Irakijczyków podczas zorganizowanego przez nich ataku. Kolejną rzeczą jaką pamięta jest pobudka w zakopanej pod ziemią trumnie – zostaje pogrzebany żywcem. Zanim jego telefon wyładuje się, wykonuje kilka telefonów które mają uratować mu życie, m.in. rozmawia ze swoim oprawcą... ten głos robi niesamowite wrażenie na widzu, brrrr
          --
      • vifxen Re: Nowości kinowe 11.01.11, 22:04
        Ja czekam na 'Czarnego łabędzia', ale nie wiem, czy to nie będą jakieś dziewczyńskie pseudoartystyczne smuty. Słyszeliście, czytaliście?
        A widział kotś może 'Scott Pilgrim kontra świat'? Świetny, nakręcony na podstawie komiksu, cały w konwencji gry komputerowej, a główny bohater jest tak uroczym nieudacznikiem, że człowiekowi zaraz skacze samoocena ;) Polecam, polecam, choć w kinie chyba go nie złapiecie.
        --
        Live outside your head, live inside a song.
        • vifxen Re: Nowości kinowe 11.01.11, 22:11
          Kotś! oczywiście o ktosia chodziło.
          Kotś! Już go sobie wyobrażam-mały, niezmiernie włochaty, zupełnie bez pazurków, ot, Kotś po prostu.
          --
          Live outside your head, live inside a song.
          • misiania Re: Nowości kinowe 11.01.11, 23:14
            Och, nie, tylko nie Scott Pilgrim. Od kilku lat się zastanawiam z kim sypia Michael Cera i jak dobry musi być w łóżku, skoro wciąż dostaje role w filmach. We wszystkich gra jedną postać, tę z Juno, nic poza tym nie umie. Zepsuł mi oglądanie Pilgrima. Zepsuł mi oglądanie Nick and Norah's Infinite Playlist. Nawet 'Rok pierwszy' bez tej kaczogłosej rozlazłej galarety w jednej z głównych ról byłby może zupełnie innym filmem... Na Łabędzia na pewno się wybiorę - lubię Portman, lubię Kunis, a tu proszę, dwa w jednym.

A Tamara bardzo sympatyczna. Angielska wieś, różnorodne charaktery, wątki ślicznie się przeplatające... Lubię patrzeć na ekran, gdy aktorzy mają coś do grania :))) No i te krowy w roli aktorek drugiego planu - rólka niby mała, ale w pewnym momencie kluczowa :)
            --
    • misiania Re: Nowości kinowe 12.01.11, 23:15
      Jak wiecie, lubię popcorn movies. Poszłam na Polowanie na czarownice. Wyszłam po 45 minutach. Nawet to, że jeden z bohaterów zwał się Jurand nie skłoniło mnie do pozostania na sali.
      --
      • nuova Re: Nowości kinowe 17.01.11, 12:57
        Podzielam zdanie, ale ja dooglądałam do końca. W sumie scena początkowa (z księdzem na moście) już powinna mi dac do myślenia, w sensie, że mam wyjść z kina, bo juz nic mądrego nie będzie. Poza nieruchomościami i widokami gór nic madrego nie pojawiło sie w filmie. Szkoda, ale fakt faktem jestem rozczarowana, no bo Cage i taka klapa?!
        --
        North Atlantic Terrorist Organisation (z forum GW)
        • misiania Re: Nowości kinowe 17.01.11, 13:07
          A ja dzisiaj mam nadzieję obejrzeć Czarnego Łabędzia. Ciekawe, jakiż to film będzie, tyle o nim słychać... Z drugiej strony nie chcę się za bardzo nakręcać, żebym nie sklęsła na sali.
          --
            • misiania Re: Nowości kinowe 17.01.11, 14:05
              Uuuuu, ale to kompletnie inne kino jest. to jakbyś pytała, co smaczniejsze: brzoskwinie czy cafe latte? niby jedno i drugie się spożywa... Turysta to pastisz Bondów, piękna pani, piękny pan, piękne miasto, piękne stroje, piękne wnętrza. Jeśli szara pogoda za oknem zmienia ci nastrój w szary splin i chcesz się od tego na moment oderwać - idź na Turystę. A Łąbądek to Aronofsky (Requiem dla snu, Źródło, Zapaśnik). Czyli coś, co może ci duszę przeczołgać. Co mi właśnie przypomniało, że ani Źródłem, ani tym bardziej Zapaśnikiem nie byłam zachwycona tak, jak większość widzów. ale ja płytka jestem, więc weź na to poprawkę :)
              --
              • misiania Re: Nowości kinowe 17.01.11, 23:23
                No to ja już po Łabądku. Ekhm... uważam, że życie należy sobie upraszczać i uprzyjemniać jak tylko można. Dlatego nie lubię historii o gupkach, którzy najpierw robią wszystko, by sobie egzystencję skomplikować, a potem są bardzo, bardzo z tego powodu nieszczęśliwi. Z tej przyczyny preferuję rozrywkowe popcorn movies. Poza tym Aronofsky... Requiem dla snu nie dałam rady obejrzeć do końca, Zapaśnika jakoś zmęczyłam, bo siedziałam w kinie z przyjaciółmi - niestety, oba filmy są o gupkach. Źródło to jakieś przerafinowane klity bajdy.

A Black Swan jest dla mnie filmem niesamowitym i obłędnym. Jest o czymś. Opowiada konkretną historię, na którą patrzyłam z zewnątrz i z wewnątrz, i tylko mgliście - w miarę rozwoju fabuły - zaczynałam orientować się, czyimi oczyma akurat patrzę na to, co się dzieje. Na szczęście nie czytałam zbyt dużo opisów filmu - uwierzcie, że zbyt dużo informacji może kompletnie popsuć odbiór. Dlatego nie napiszę, o co chodzi, zachęcam do pójścia do kina. Bo tak ogólnie to wiecie, balerina (Portman) ma szansę zabłysnąć w swej pierwszej dużej roli, z nagła pojawia się potencjalna rywalka (Kunis)...
                --
                • nuova Re: Nowości kinowe 18.01.11, 07:21
                  Mnie właśnie gadanina i te achyochy o Black swan odpychają od wybrania sie do kina.
                  na Turystę nie pójdę z racji tej, ze nie lubię Angeliny. Bondów z reszta też :)
                  Czekam na Muzykę, czyli opowieść m.in. o Czechosłowacji ;) - zobaczymy czy przetrawię jazz....
                  --
    • misiania Re: Nowości kinowe 27.01.11, 22:47
      Mmm.... Ależ to była perełka. A jak zagrali aktorzy. A jak mieli napisane dialogi. A jak trzymała w napięciu akcja, dotycząca czegoś, co wydaje się nieciekawe. A jakaż była scenografia. Czyli - król Jerzy VI u logopedy. "Jak zostać królem" - bardzo polecam.
      --
        • misiania Re: Nowości kinowe 28.01.11, 12:35
          Aha, premiera dzisiaj, ale ja wolę chodzić na pokazy przedpremierowe, bo jest szansa na uniknięcie przypadkowej publiczności. chociaż wczoraj się taka maciora trafiła, co woli na ulicy z papierka niż w domu z talerza - była jedna na sali i to sobie w pojedynkę siorbała i ciamkała.
          --
    • nuova Re: Nowości kinowe 28.01.11, 11:37
      Black swan - schizujący!
      więcej nie napiszę, ale warto iść do kina!

Muzyka - zabawna opowieść o chłopaku z Czechosłowacji, który ma talent muzyczny i dostaje szansę od losu, żeby wyrwać sie z zadoopja ;) Jak lubicie filmy naszych płd sąsiadów, to warto obejrzeć.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka