Dodaj do ulubionych

Szkolenie psów - skutecznie!

09.05.12, 15:27
Często można spotkać się z opinią, że psa należy po prostu kochać. I ciężko byłoby się z tym nie zgodzić, gdyby nie to, że rozwinięciem jest stwierdzenie, że szkolenie to niepotrzebne męczenie zwierzęcia, wprowadzanie do jego zachowania sztuczności. Tymczasem...
Kochać trzeba mądrze!

Brak postawienia wobec psa jakichkolwiek wymagań, oczekiwań, nie tylko zaburza wzajemne relacje lub, co gorsza, prowadzi wręcz do ich zaniku - pies żyje własnym życiem obok nas, zamiast z nami. Także denerwuje i męczy.
Denerwuje ręka wyciągana na spacerach do granic możliwości, denerwuje uporczywe nawoływanie psa do powrotu, zwłaszcza, gdy nam się śpieszy, denerwuje hałas... Z czasem denerwuje i budzi frustracje sama obecność pupila. Owszem, można w imię źle rozumianej miłości wobec czworonoga tłumić te uczucia i tolerować jego zachowanie, dostosować się do niego, ale...
Po pierwsze nie jest to komfortowe, ani dla nas, ani... dla samego psa, który wbrew pozorom bezpieczniej, pewniej się czuje mając ustalone granice. Po drugie, nie zapominajmy, że żyjemy w szerszym kręgu społecznym i to, że my się na coś godzimy, nie oznacza, że również sąsiadom musi to nie przeszkadzać. Nawet, jeśli dysponujemy ogrodzona posesją, szczekający pies jest uciążliwy dla otoczenia... Nie mówiąc o tym, że czasem pies musi tę posesję opuścić, chociażby przy okazji wizyty u lekarza... Poza tym, brak kontroli nad psem, zwłaszcza w miejskich realiach, jest niebezpieczny dla niego samego. Często skutkuje potrąceniami przez samochód, wzajemnymi pogryzieniami, zjedzeniem trutki... Przykłady można mnożyć.

Niezależnie od Twoich oczekiwań wobec psa, niezależnie, czy ma być domową maskotką czy kompanem szalonych zabaw czy też planujesz z nim pracować w jakiejś dziedzinie - pies powinien być wychowany. W takim popularnym, społecznym, tego słowa znaczeniu.
Co u nas znajdziesz?

Przede wszystkim możliwość nawiązania i pogłębienia więzi ze swoim psem.

Nowo przybyłego domownika, szczeniaczka pomożemy wprowadzić w świat i zdobyć pierwsze szlify dobrego wychowania na kursach MILD, które polecamy też dla psów wykazujących obawę w kontaktach z innymi psami. Obarczonego bagażem doświadczeń szczęśliwca, który wreszcie znalazł swój dom i swojego opiekuna zapraszamy na zajęcia resocjalizacyjne. Dla starszych, zżytych już z nami, choć bywa, że niesfornych i... niezrozumianych pupili przewidujemy kursy HALF-HAU. Jeśli praca w grupie początkowo jest trudna dla Twojego psa lub wolisz bardziej indywidualny cykl spotkań, choćby ze względów czasowych, zapraszamy do skorzystania z lekcji indywidualnych.

Miłośników pieszych wędrówek z psem zapraszamy do udziału w DOGWAY'ach, pełnych wrażeń i przygód wspólnych, bliższych i dalszych wyprawach turystycznych oraz przyprawionych nutką sportowej rywalizacji DOGTREKKINGACH, a dla "kolekcjonerów" kilometrów przewidzieliśmy projekt Odznaka DogWay.

Tym, dla których szkolenie swojego psa i aktywny wypoczynek z nim jest lub stanie się pasją, proponujemy uczestnictwo w Klubie DOG Line, w ramach którego wspólnie będziemy rozwijać swoje hobby, poszerzać wiedzę i doskonalić umiejętności :)
Gdzie i kiedy nas znajdziesz?

Działamy na terenie Warszawy, czasem zahaczając o jej peryferie. Czas i miejsce spotkań ustalane są z każdym indywidualnie (lub z grupą). Jednak zasadą jest, że spotykamy się w różnych miejscach, o różnych porach, w różnym towarzystwie. Nie tylko pozwala to na dużą elastyczność względem możliwości czasowych Klienta, ale w naturalny sposób urozmaica scenerię lekcji, wzbogacając je w różnorakie bodźce.

PROMOCJA! Polub nas na facebooku (AKI Line - DOG Line), a na pierwszą lekcję otrzymasz 50% zniżki! :)
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka