Dodaj do ulubionych

Terminacja. Trudna dla pacjentek, trudna dla le...

12.02.13, 10:15
Ten 'wyłom' ma akurat sens:

jeśli lekarz uważa jakiś zabieg za nie-etyczny, i zarazem ma prawo odmówić jego wykonywania, to narzucanie nań obowiązku znalezienia 'zastępcy' (czyli de facto zorganizowania całej imprezy) nie świadczy najlepiej o zrozumieniu podstaw logiki przez ówczesnego Prawodawcę.

Brytyjski Abortion Act umożliwia lekarzom odmowę w wykonaniu aborcji (i studentom odmowę w kształceniu w tym zakresie - ok. 40% odmawia), ale nikomu nie przychodziłoby tu do głowy kazać 'objectorom' znajdowania ochotników na zastępców w przerwie śniadaniowej. Lekarz deklaruje na początku, czy chece to robić czy nie, zaś od zarządzania są zarządzający.
Obserwuj wątek
    • brzydula_betty Sumienie ale tylko na państwowej posadzie 12.02.13, 11:11
      W zaciszu własnego gabinetu, mając w łapie 3 tys zł sumienie nagle pozwala im na takie zabiegi, mało było takich przypadków? Jeśli ktoś nie zgadza się z zasadami jakie obowiązują we współczesnym świecie medycyny i nauki to może powinien zmienić zawód? brakuje spawaczy. no chyba że w tym zawodzie też znajdą coś niezgodnego z sumieniem?
    • Gość: gośćgość Ci lekarze zostali wykształcenia za pieniądze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.13, 11:29
      wszystkich podatników - nikt tych podatników nie pytał, czy życzą sobie przeznaczania ich podatków na kształcenie lekarzy, którzy potem odmówią im świadczenia. Jeżeli lekarz chce realizować misję światopoglądową, niech sobie znajdzie sponsora wśród wyznawców tej samej ideologii i zwróci koszty kształcenia do skarbu państwa. Wtedy będzie miał prawo szermować swoim sumieniem.

Dyrektor powinien ich zwolnić za paraliżowanie pracy instytucji publicznej. Klauzule sumienia powinny być z definicji zakazane w placókach publicznych.

To jest właśnie skutek wieszania krzyży w instytucjach publicznych. i udawania, że nic się nie dzieje.
    • Gość: Ja Terminacja. Trudna dla pacjentek, trudna dla le... IP: *.tktelekom.pl 12.02.13, 12:14
      Ciekawa jestem co zrobiłby mój szef, gdybym Mu powiedziała, że sumienie nie pozwala mi odpowiadać na pisma Panów petentów, gdyż jestem Panną i jest to niestosowne. Mogę obsługiwać tylko Panie. Chyba zabiłby mnie śmiechem!!! Wywalić takich konowałów na zbity pysk. Niech znajdą zatrudnienie w zgromadzeniach zakonnych. Oj tam to będą mieli roboty. I dyspensę dostaną!!!
      • Gość: Edgar Re: Jeszcze trochę i lekarze Swiadkowie Jehowy IP: *.xforce.3s.pl 15.02.13, 14:01
        Drogi Panie. Niestety zawody medyczne mają tą specyfikę, iż niekoniecznie wszystkie stosowane procedury (jak np ta) są akceptowane przez wszystkich pracowników ochrony zdrowia. Aborcja dość powszechna za tzw "komuny" była bardzo łatwo dostępna i powszechnie stosowana. Lekarz Ginekolog pytał kobietę podczas wizyty: "czy Pani chce usunąć ciążę", wystawiał skierowanie do szpitala na zabieg i koniec. W szpitalu ciążę usuwano i sprawa się zamykała. Nikt natomiast nie przejmował się personelem, który brał w tej procedurze udział. I to był wielki błąd. Dzisiaj Aborcja w większości jest nielegalna. Ale i tak kobiety znalazły sposób na pozbycie się niechcianego dziecka np farmakologiczne i to jest ich sprawa. Nie wiem dlaczego jest taka presją aby pozwolić im na przerzucanie odpowiedzialności, czy też szukanie współsprawcy w moralnie wątpliwej procedurze medycznej. Śmierć dziecka jest bardzo przykrą sprawą, szczególnie w przypadku chorób nieuleczalnych. Trzeba sobie jednak zdać z sprawę, iż śmierć jest nieuchronna, czyli jest nieodłączną częścią życia. I załatwianie sprawy w ten sposób, iż nie oglądamy śmierci swego dziecka, ponieważ jesteśmy znieczuleni, jest tylko próbą ucieczki od problemu. Jakimś rodzajem wygodnictwa można by rzec. Jest to bardzo płytkie z punktu widzenia człowieczeństwa. Człowiek jest sprowadzany do roli, niepotrzebnego przedmiotu, którego pozbywa się w sensie dosłownym. Proszę mi powiedzieć, czy byłby Pan skłonny, zostawić swoją matkę, ojca, czy żonę w szpitalu, ew innej instytucji, która wykona za Pana usługę pozbycia się zwłok?
    • Gość: kasiek Terminacja. Trudna dla pacjentek, trudna dla le... IP: *.dynamic.chello.pl 12.02.13, 22:44
      Czytając komentarze, nasuwa mi się tylko jedno stwierdzenie: jak to dobrze ze w Polsce mamy takich światłych ludzi, którzy wszystko wiedzą najlepiej, tylko dlaczego do władzy sie nie pchają skoro wszystko wiedzą!!!! Polaku czy Ty jesteś taką alfą i omegą w swoim prywatnym życiu i tak świetnie rozwiązujesz swoje rodzinne dylematy jak tu radzisz i oceniasz innych, którzy naprawdę podjęli się nie łatwego zawodu....a więźniowie którzy za twoje rachunki żyją w unijnie przystosowanych więzieniach cię nie uwierają, albo takie praw,o że za urwanie lusterka samochodowego można w więzieniu sie zagrzać, umyć i zjeść dobry posiłek...nagroda czy kara??? Gdyby wszystko był czarno-białe jak piszecie świat byłby inny i można było by wszystko uogólniać. Ale uważam że jest to nie na miejscu w takich trudnych etycznych dylematach....więc zanim zbluzgasz kogoś zastanów się czy Ty ideałem jesteś....
    • ande77 Dobrze, że ludzie rozumieją 13.02.13, 01:19
      Dobrze, że ludzie rozumieją, iż aborcja to zabicie dziecka przed narodzeniem- i zabicie dziecka bo jest terminalnie chore też jest jego zabiciem a nie pomocą matce. Fakt, że matka zabije dziecko nie wynika, że będzie matce lżej- raczej wręcz odwrotnie.
      • Gość: serfirotek Re: Dobrze, że ludzie rozumieją IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.13, 16:15

Jest subtelna różnica między urodzeniem dziecka bezmózgu a dokonaniem wczesnego rozwiązania ciąży. Matka dziecka bez mózgu, ktore umarło przy porodzie i było o tym wiadomo od początku ciąży, leży potem na zwykłe porodówce, a wszystkie salowe, pielegniarki i otoczenie mówi tylko zciszonym głosem to ta co urodziła dziecko bez mózgu, Trzeba je pochować, prosić księdza itp. rzeczy które nawiedzonym ideologom nie przychodzą do głowy. Jesli matka chce przez to przechodzić, to powinien być tylko JEJ wybór. A nie narzucony przez otoczenie. Bo to jest jej problem i jej żałoba.
        A wszystkim nawiedzonym katolom życzę sytuacji w życiu, które zweryfikują ich poglądy. To jest najskuteczniejsze
        • purim Re: Dobrze, że ludzie rozumieją 15.02.13, 21:01
          bardzo dziwna ta Twoja logika... a skad taka matka ma wiedziec czy jej dziecko nie ulegnie wypadkowi i nie straci pol mozgu i umrze po pol roku cierpien ??? wtedy tez chyba bedzie musiala przejsc przez to samo... to moze od razu zabijmy wszystkie dzieci, na wypadek gdyby mialo im sie cos stac ???????

Przestan chrzanic!!!!
          --
          [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/n59ytv73ex1dvkwa.png[/img][/url]

Dear Mother-In-Law, I don't need you to teach me how to handle my children. I live with one of yours, and he needs a lot of improvement!
    • Gość: matka Polaka Terminacja. Trudna dla pacjentek, trudna dla le... IP: *.adsl.inetia.pl 13.02.13, 08:14
      ..czytajac ten artykul wnosze,ze lekarze sa bardziej papiescy od Papieza...
      Z drugiej strony bylo powiedziane co boskie to Bogu co cesarskie to Cesarzowi ...szpital nalezy do Cesarza ?!.... Konczac moj wywod ; Bog jest miloscia i milosierdzien ,rozumie dramaty czlowieka..
      Kiedys sama stalam przed takim dylematem ... <przez pomylke lekarza, czekalam na smierc dziecka po urodzeniu..nie bylo przepraszam>.
    • purim 100% racji! 15.02.13, 20:50

--
      [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/n59ytv73ex1dvkwa.png[/img][/url]

Dear Mother-In-Law, I don't need you to teach me how to handle my children. I live with one of yours, and he needs a lot of improvement!
    • jula69 Terminacja. Trudna dla pacjentek, trudna dla le... 15.02.13, 22:29
      Aborcja to zbrodnia... Niezależnie od tego, czy nazwiecie ją terminacją czy zabiegiem, jest to rozszarpanie na kawałki małego dziecka. Właśnie, dlaczego artykuł jest ilustrowany dzieckiem w inkubatorze, a nie dzieckiem po aborcji? Żeby przypadkiem świat się nie dowiedział co popieracie?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka