Dodaj do ulubionych

Alkoholizm - gdzie szukać pomocy?

18.05.13, 12:35
Witajcie

Zdecydowałam się napisać bo tu jestem anonimowa i łatwiej mi mówić o problemach. Największym jest alkoholizm osoby mi bardzo bliskiej. Gdzie szukać pomocy? Proszę, pomóżcie mi.
Edytor zaawansowany
  • polendwic 19.05.13, 07:25
    w sobie. tu żaden lekarz nie pomoże, zwłaszcza że sam pije
  • szto_tawariszczi 19.05.13, 08:16
    Nu tu są 2 wersje:

1. Alkoholizm nie przeszkadza, osoba jest dalej bliska i akceptujesz to.
    2. Alkoholizm przeszkadza, osoba już nie jest bliska i eksmitujesz ją.

Tertium non datur /zdziwko, zomowiec zna łacinę ?/
  • amama.1 20.05.13, 03:08
    Daj sobie spokój z takimi komentarzami. Czy one coś wnoszą?
    Ja też szukam pomocy, na początek dobrego terapeuty na NFZ. Na terapię stacjonarną na razie nie uda mi się go namówić
  • dol.ina 22.05.13, 18:38
    Zdecydowałam się, muszę zwrócić się o fachową pomoc.
    Czy może polecić jakieś sprawdzone ośrodki?
  • jaklucz 22.05.13, 23:07
    Zgłoś się do jakiegokolwiek ośrodka dla współuzależnionych. Jedyna osoba, której możesz pomóc jesteś Ty sama. Twój bliski musi sam zdecydować się na terapię. Ty go do tego nie zmusisz.

Spróbuj nauczyć się mówić o tym problemie otwarcie. To nie Twoja wina i nie ma żadnego powodu abyś kryła tę osobę. Nie masz się czego wstydzić.

Nie daj wpędzać się w poczucie winy. Osoby uzależnione są mistrzami w manipulacji najbliższymi. Nie wierz w zapewnienia typu "już więcej nie będę".

Spróbuj terapii w państwowym ośrodku. Osobiście nie radzę Ci korzystać z grup typu Al-Anon. Często mogą one (szczególnie w początkowym okresie zmagania się z nałogiem) zniszczyć relacje pomiędzy Tobą a osobą uzależnioną. To zawsze zdążysz zrobić. Spróbuj najpierw czegoś konstruktywnego.

I pamiętaj: nie wstydź się i nie kryj osoby uzależnionej. To droga do nikąd.

Jeżeli będziesz mieś jeszcze jakieś pytania napisz na mój nick at gazeta.pl

Powodzenia!
  • Gość: aga IP: *.ghnet.pl 13.06.13, 20:12
    www.kctu.pl/kontakt

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka