Goniec Ząbkowski - nowa gazeta ząbkow...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Miał ktoś okazję czytać tę gazetę po reaktywacji?
    Jak wrażenia? Czy uważacie że gazeta wnosi nową jakość informacji o
    mieście? Czy jest dobrą przeciwwagą dla CS?

----------------------------------------------------------------
    Sapere aude (Horacy)
    • 26.10.09, 13:10 Odpowiedz
      Czytałam tą gazetę i szczerze powiem wole ,,co słychać". Ale może z czasem zmienię zdanie. Jak na razie nie przekonała mnie ta gazeta.
      • 26.10.09, 14:26 Odpowiedz
        CS ma tylko jedną wadę - drukuje to co pozwoli burmistrz, a GZ zachęca to
        własnych publikacji zobaczymy co będzie
        • 24.11.09, 23:07 Odpowiedz
          zabki.pawel napisał:

> CS ma tylko jedną wadę - drukuje to co pozwoli burmistrz, a GZ zachęca to
          własnych publikacji zobaczymy co będzie

Ta zachęta do pisania własnych tekstów niestety pozostała tylko w sferze pustych
          obietnic.
          28 października 2009 r. przesłałem do redakcji GZ gotowy tekst dotyczący budowy
          w latach 2009-2012 nowych odcinków sieci wodociągowych. Suchy, zwięzły artykuł o
          zamierzeniach inwestycyjnych miejskiej spółki wraz z dwoma zdjęciami. Ważny dla
          co najmniej kilku tysięcy mieszkańców Ząbek.
          Niestety przesłany przeze mnie tekst, w odróżnieniu od opublikowanej w drugim
          numerze wypowiedzi Pani Nowińskiej, nie zawierał apoteozy wielkich dokonań
          lokalnej PO w dziedzinie wodociągowania miasta, więc widocznie nie znalazł i
          uznania w oczach redakcji. Być może dlatego, iż redakcja GZ przez przypadek
          mieści się w domu radnego PO, zaś redaktor naczelna przez jeszcze większy
          przypadek współpracuje ze Starostą Urmanowskim też z PO.
          Jak czytam te podziękowania Pani Agnieszki dla partyjnych działaczy PO, to jest
          mi wstyd, iż poddałem się ich stałej i bezwzględnej presji na mnie, aby dopisać
          jeden króciótki wodociąg w ul. Westerplatte do długiej listy innych ulic. Choć w
          sumie z tym brudnym lobbingiem to jedna wielka przesada.
          Na uznanie zasługują w tej materii szczególnie wielkie zasługi Janusza
          Chibowskiego, który na poruszony przez Panią Nowińską temat co do jego istoty
          nie wypowiedział się ani razu czy też podpisał pod jakimkolwiek dokumentem. Ale
          papier wszystko przyjmie. Zresztą żeby było śmieszniej jedynym dokumentem który
          mówi o budowie wodociągu w ul Westerplatte i Piaskowej jest pismo Komisji
          Gospodarczej podpisane przez Zofię Dąbrowską z PiSu.

Ta moja trochę sarkastyczna wypowiedź, w sposób jaskrawy ukazuje, iż GZ nie
          będzie obiektywnym czasopismem, lecz typowym biuletynem partyjnym, reaktywowanym
          na potrzeby przyszłorocznych wyborów samorządowych, dyskredytującym przeciwników
          politycznych, oraz ukazujących stojących za wydawcą, partyjnych działaczy PO w
          glorii i chwale.
          • 25.11.09, 13:47 Odpowiedz
            Precz z monopolami. Wg Pana propagandę może uprawiać tylko jedna gazeta na
            terenie miasta? Zostaw Pan ocenę tej gazety mieszkańcom.

Moja sarkastyczna wypowiedź dla Pana. Nawet Pan nie zaprzeczył pierwszym słowom
            wypowiedzi, której dalszy ciąg Pan komentuje "CS ma tylko jedną wadę - drukuje
            to co pozwoli burmistrz,..." A dziwi się Pan innej gazecie?
          • 25.11.09, 22:38 Odpowiedz
            W Ząbkach niestety bardzo brakuje kontroli społecznej. Taką funkcję może
            spełniać niezależna gazeta lokalna lub NGO. Niezależnej gazety nie mamy, o NGO -
            zainteresowanych kontrolą poczynań miejscowych władz - również nie słyszałam.
            Brak takiej kontroli bardzo da się w Ząbkach odczuć. Kiedyś jeden z burmistrzów
            z sąsiedniego powiatu powiedział: dobrze, ze mamy nasza gazetę lokalną, bo zanim
            podejmę jakąś decyzję to dwa razy się zastanowię. Czasem mam wrażenie, że władze
            Ząbek nie zastanawiają się 2x.
            Nie do końca rozumiem dyskusję między zwolennikami i przeciwnikami CS i GZ.
            Wszyscy wiedzą, że obie reprezentują czyjeś interesy, a CS to wręcz pismo
            propagandowe (o GZ trudno napisać tak zdecydowane słowa po 2 numerach)... W tym
            przypadku miernikiem powinna być prawda. Wiadomo,że CS będzie przedstawiało
            prawdę wygodną burmistrzowi a GZ będzie tę prawdę uzupełniał - mam nadzieję - o
            fakty, których pan burmistrz ujawnić publicznie nie chce - patrz tekst dot.
            finansowania studiów burmistrza Perkowskiego.
            Po to, żeby pomóc PO w nadchodzacych wyborach samorządowych. A jeśli my -
            mieszkańcy dzięki temu wiemy więcej to chwała Gońcowi za to! Gdyby nie Goniec
            kto z Państwa doszukałby się BiP-ie informacji o dofinansowaniu studiów
            burmistrza Perkowskiego?
            Nie zapominajmy też, ze CS - pismo propagandowe pana burmistrza jest wydawane za
            nasze pieniądze, a GZ pewnie za pieniądze PO, a więc nie publiczne.
            Na pewno pozytywna w tym wszystkim jest dyskusja o gazetach, mieście - może z
            tego będzie coś dobrego.
            W oczekiwaniu na niezależną gazetę lokalną - której wydawaniem podobno ktoś jest
            zainteresowany jak przeczytałam na forum - pozdrawiam
            agnieszka nowińska
            • 26.11.09, 09:11 Odpowiedz
              Gwoli ścisłości - przypomnę że na finansowanie partii politycznych
              rocznie budżet wydaje ponad 100 mln złotych. Te
              pieniądze trafiają m.in. na takie gazetki. Nie ma co się łudzić, że
              gazetka GZ nie jest finansowana z pieniędzy publicznych.

Sapere aude (Horacy)
            • 26.11.09, 09:14 Odpowiedz
              Szanowna Pani,

Zgodnie z przepisami pracownikom Urzędu przysługuje dofinansowanie
              do nauki. W przypadku Pana Burmistrz decyduje o tym Przewodniczący
              Rady Miasta. Jednak z uwagi, aby taka decyzja była jawna dla
              Mieszkańców Miasta, zapadła ona na forum Rady Miasta. Cała sesja
              jest nagrywana i dostępna w internecie.

Przypomnę jedynie, że żaden Radny nie był przeciwny takiej decyzji.

Z poważaniem
              Sławomir Ziemski
              • 26.11.09, 10:50 Odpowiedz
                Szanowny Panie, ale ile średnio zarabia urzędnik w Urzędzie? Jeśli taka osoba
                chce się dokształcić, a zarabia nie więcej niż 2500 zł netto(oby!) a jest
                sprawnym i lojalnym pracownikiem to należy mu się. Bo go nie stać na
                dofinansowanie dokształcenia! Jeszcze podpisze 5 letnią lojalkę, że nie
                odejdzie. Sama korzyść dla wszystkich. Ale burmistrz? Jak podaje gazeta "Goniec
                Ząbkowski" burmistrz zarabia 9.647 zł (jeśli nawet brutto, nie podali że netto).
                Dalej w tej samej gazecie o stanie majątkowym burmistrza Roberta Perkowskiego, -
                zarobił 96.790 zł w roku 2008 r., - 190.000 zł oszczędności w 2007 a już w 2008
                r. - 240.000 zł oszczędności. I dostaje z budżetu miasta dofinansowanie na
                studia na kwotę 6800 zł??
                Zdanie wyrobią sobie sami mieszkańcy.

Pod treścią wniosku o dofinansowanie skierowanego do Przewodniczącego Rady
                Miasta i odczytanego nas sesji, wydrukowanego też w "Gońcu Ząbkowskim" podpisali
                się - Artur Murawski, Marcin Kubicki, Krzysztof Bławdziewicz, Jan Kurowicki,
                Barbara Niewiadomska.

Oczywiście, decyduje przewodniczący Rady Miasta. Kto jest przewodniczącym - Pan
                Panie Ziemski. Wystarczy wejść na dowolny Pański post i można przeczytać o
                Pańskim stosunku do działań burmistrza - same pochwały. O jakim decydowaniu Pan
                tu pisze?

Korzystacie z tego samego prawa co inne partie polityczne. Jakby to zrobił inny,
                zwłaszcza PO to zaraz byście walili gromy. Monic18 by się zaraz odezwała pełna
                największego oburzenia - wystarczy prześledzić jej wątki. A np. prawo przewiduje
                becikowe - niestety ustawodawca tak to zapisał, że bez względu na stan majątkowy
                przysługuje ta sama kwota. Uważa Pan to za dobre prawo?
                Czy odpowie mi Pan na to pytanie i pytanie z innego wątku?
                • 26.11.09, 11:08 Odpowiedz
                  Szanowny Panie,

1) Prawo przewiduje dofinansowanie do nauki wszystkim pracownikom.
                  Na jakiej podstawie Pan chce wyłaczyć Pana Burmistrza ? Ja nie znam
                  takiej podstawy prawnej ....

2) Posiadany majątek nie ma wpływu na dofinansowanie,

3) z uwagi na jawność dofinansowania z uwagi na pozyscje
                  p.Burmistrza i możliwość podnoszenia takiego argumentu co Pan
                  przytoczył dezycja była podejmowana na forum Rady Miasta - nikt z
                  radnych nie wnosił sprzeciu.

4)becikowe - uważam, że ze wzglęu na równość wobec prawa, każdy
                  powinien otrzymywać becikowe jak jest to dotychczas. Innym tematem
                  jest kwestia pomocy rodzinom w wychowaniu dzieci, gdzie trzeba
                  zapewić pełną pomoc - dotyczy to żłobków, przedszkoli, szkół.Miasto
                  w tym zakresie dokłada wszelkiej staranności (nowe przedszkole,
                  szkoła, remonty, budowy sal).

Pozdrawiam
                  Sławomir Ziemski

• 26.11.09, 12:22 Odpowiedz
                    Ależ oczywiście. Ma Pan całkowitą rację. Prawo to prawo. Sede lex dura lex.
                    Odpowiedz sobie Pan sam - czy przeczytam taki artykuł w "Co słychać?". Posiadany
                    majątek nie ma wpływu na tego typu dofinansowanie w takiej sytuacji - jest jak
                    jest zgodnie z obowiązującym prawem. Należy się.

Zawsze można być tym pierwszym dającym przykład. Ja już nie wiem, czy nie lepsze
                    były rządy MWS w magistracie ząbkowskim od Waszych. Jako jedni z pierwszych w
                    Polsce wprowadzili becikowe. Jako pierwsi ustalili nowe standardy - rozumie Pan
                    co to znaczy?

Niech mi Pan powie czym w takim razie różni się elita polityczna wywodząca się z
                    PiS od elit politycznych innych partii? I dlaczego unika Pan odpowiedzi na moje
                    pytanie w innym wątku?

A np. zgodnie z obecnym prawem jest tak, że jak ktoś ma majątek i odsetki od
                    niego (konkretnie chodzi mi o duże lokaty). A jednocześnie u kogoś pracuje,
                    traci tą pracę. To zgodnie z prawem mimo posiadania dużych odsetek od lokat
                    będzie dostawał zasiłek jako zarejestrowany bezrobotny mimo, że mógłby się z
                    nich utrzymywać.I to też jest wg Pana prawo, które powinno trwać? Wiadomo, że
                    jak ktoś ma z jakiejś lokaty, w skali roku, powiedzmy 500 zł to nie ma o czym
                    mówić.

To niech jeszcze wyjaśni mi Pan czy w takim razie w Polsce mamy dyskryminację
                    majątkową w postaci opodatkowania progresywnego? Wiem, ustala to ustawodawca i
                    tak jest. Jest jak jest. Ale czy Pan uważa to za dyskryminujące?
                    (oczywiście, żeby Pan nie zaczął się rozwodzić - chodzi mi o opodatkowanie osób
                    fizyczny jako pracowników).
                    • 26.11.09, 22:14 Odpowiedz
                      >To niech jeszcze wyjaśni mi Pan czy w takim razie w Polsce mamy dyskryminację
                      > majątkową w postaci opodatkowania progresywnego? Wiem, ustala to ustawodawca i
                      > tak jest. Jest jak jest. Ale czy Pan uważa to za dyskryminujące?
                      > (oczywiście, żeby Pan nie zaczął się rozwodzić - chodzi mi o opodatkowanie osób
                      > fizyczny jako pracowników).
                      Zdaj e sobie sprawę, że nie oczekuje Pan odpowiedzi ode mnie, ale ja uważam, że
                      jest to dyskryminacja. Dlaczego ktoś, kto jest zaradny, pracowity, być może
                      zwiększa PKB ma płacić więcej do budżetu?
                  • 26.11.09, 18:28 Odpowiedz

slawomir_ziemski napisał:

> Szanowny Panie,
                    >
                    > 1) Prawo przewiduje dofinansowanie do nauki wszystkim pracownikom.
                    > Na jakiej podstawie Pan chce wyłaczyć Pana Burmistrza ? Ja nie znam
                    > takiej podstawy prawnej ....

Nie zna pan takiego prawa panie Ziemski? Jest takie prawo, to prawo zwyczajowe a nazywa się "przyzwoitość"
                    • 26.11.09, 19:54 Odpowiedz
                      Brawo 1_sekretarz! Mimo że pierwszy sekretarz :-)

1_sekretarz napisała:

>
                      > slawomir_ziemski napisał:
                      >
                      > > Szanowny Panie,
                      > >
                      > > 1) Prawo przewiduje dofinansowanie do nauki wszystkim pracownikom.
                      > > Na jakiej podstawie Pan chce wyłaczyć Pana Burmistrza ? Ja nie znam
                      > > takiej podstawy prawnej ....
                      >
                      > Nie zna pan takiego prawa panie Ziemski? Jest takie prawo, to prawo zwyczajowe
                      > a nazywa się "przyzwoitość"
                  • 03.12.09, 14:56 Odpowiedz
                    Szanowny Panie. Z tego co Pan Stachera wyżej napisał to wynika, że to musiało
                    być wniesione na sesję jako poprawka budżetowa. I zbytniej dyskusji nie mogło
                    być nad tym. To nie było osobna decyzja, którą można był "klepnąć" czy nie. Czy
                    to była decyzja, że najpierw przedyskutujemy, a potem zaproponujemy jakieś
                    przesunięcie budżetowe? Więc ta decyzja została podniesiona na forum rady miasta
                    z innych powodów - potwierdzenia zaksięgowania pod odpowiednim działem w budżecie.

A teraz pytanie do Pana - czy to było przynajmniej refinansowanie?
                    Czy nie zamierza Pan odpowiedzieć na inne moje pytanie postawione do Pana w
                    innym wątku?
              • 26.11.09, 10:59 Odpowiedz
                Szanowny Panie,
                ja się nie doczytałam nigdzie, że burmistrz otrzymał dofinansowanie na studia
                niezgodnie z prawem. Nikt chyba nikomu nie zarzucił łamania prawa. A co do
                jawności - również nikt nie zarzucił nikomu, że podjęto tę decyzję w sposób
                niejawny. To, że podjęto ją na sesji i to, ze sesja jest nagrywana a nagrania
                dostępne w internecie nie jest jednoznaczne z tym, że informacja dotrze do
                szerokiej opinii publicznej Ząbek.
                Zgadzam się z jednym - w tekście GZ zabrakło informacji o tym, że nikt z radnych
                nie był przeciwny dofinansowaniu studiów burmistrza Perkowskiego. To dla
                mieszkańców istotna informacja i powinna znaleźć się w tekście. I dalej - kto
                był za, a kto się wstrzymał. Jeśli posiada Pan taką wiedzę - chętnie o tym
                przeczytam na forum.
                A przy okazji: strona internetowa Urzędu Miasta Ząbki i BiP - w mojej ocenie -
                nie wyglądają najlepiej. Proszę popatrzeć na stronę gminy Legionowo czy też
                bliżej - na stronę powiatu wołomińskiego.
                pozdrawiam
                Agnieszka Nowińska

> Szanowna Pani,
                >
                > Zgodnie z przepisami pracownikom Urzędu przysługuje dofinansowanie
                > do nauki. W przypadku Pana Burmistrz decyduje o tym Przewodniczący
                > Rady Miasta. Jednak z uwagi, aby taka decyzja była jawna dla
                > Mieszkańców Miasta, zapadła ona na forum Rady Miasta. Cała sesja
                > jest nagrywana i dostępna w internecie.
                >
                > Przypomnę jedynie, że żaden Radny nie był przeciwny takiej decyzji.
                >
                > Z poważaniem
                > Sławomir Ziemski
              • 26.11.09, 11:28 Odpowiedz
                Bardzo dobrze się stało, że Goniec Ząbkowski opublikował informację
                o tej kasie dla burmistrza. Jak widać, wyszły już dwa numery "Co
                Słychać?", i nie ma na ten temat żadnej wzmianki.
                Brawa dla Redakcji GZ za publikowanie tych tematów, które dla
                burmistrza i "Jego" radnych nie są powodem do dumy (bo nie publikują
                ich w "swoim" CS).

Czy burmistrz powinien wyciągać ręcę po te nieszczęsne 6 800 zł z
                ząbkowskiej kasy? Moim zdaniem: NIE!
                Dlatego, ze to studia doktoranckie, a nie jakieś tam podnoszenie
                swoich kwalifikacji potrzebne do wykonywanej pracy zawodowej. Tak,
                tak, doktorat to praca naukowa, a nie zawodowa. Czy mieszkańcy Ząbek
                powinni płacić za czyjąś pracę naukową? Jakie korzyści ma z tego
                Miasto? Żadne!
                Panu, Panie Ziemski łatwo przychodzi rozdawanie publicznych,
                ząbkowskich pieniędzy. Ciekawe, czy gdyby Pan był np. w Radzie
                Miasta Kobyłki to też by Pan to samo zrobił.
              • 26.11.09, 22:52 Odpowiedz
                > Przypomnę jedynie, że żaden Radny nie był przeciwny takiej decyzji.

A czy była ona wogóle głosowana jako odrębny temat?
                Została przez Burmistrza zgłoszona jako autopoprawka do budżetu
                (tylko Burmistrz może w trakcie roku takie poprawki składać!!!) i
                razem z dziesiątkami innych zmian poddana pod JEDNO głosowanie.
                Każdy radny miał do wyboru - albo poprzeć wszelkie zmiany łącznie,
                albo wszystkie je łącznie odrzucić.

Radny odrzucając zmiany do budżetu ze względu na dofinansowanie dla
                Burmistrza odrzucał np. zwiększenie nakładów na budowę dróg. Wtedy
                to by dopiero się nasłuchał, że jest przeciwny budowie dróg.

Ot takie prymitywne manipulacje dla nabijania sobie kasy z pieniędzy
                publicznych. Gratuluję przebiegłości.

radny Waldemar Stachera

PS. Ja wstrzymałem się od głosu.
                --
                "... uważam, że w polityce trzeba z podniesionym czołem robić to, co
                się robi, nie pod stolikami, nie po kryjomu, tylko na wierzchu"

27.11.2006 r. w Radio Zet
                • 10.12.09, 22:28 Odpowiedz
                  Szanowny Panie,

Przed podaniem pod głosowanie stosownej poprawki do propozycji zmian
                  do budżetu Miasta - prosiłem o wyrażenie opinii pozostałych radnych.
                  Nikt nie chciał zabrać głosu - mógł radny wyrazić opinię negatywną.
                  Nikt z radnych nie był przeciwny (również później podczas
                  głosowania).

SZ
                  • 10.12.09, 22:32 Odpowiedz
                    przed skierowaniem prośby do Pana Wiceburmistrza o dokonanie
                    autoporawki do propozycji zmian do budżetu miasta ....

SZ
                  • 10.12.09, 23:41 Odpowiedz

> Szanowny Panie,
                    >
                    > Przed podaniem pod głosowanie stosownej poprawki do propozycji
                    zmian
                    > do budżetu Miasta - prosiłem o wyrażenie opinii pozostałych
                    radnych.
                    > Nikt nie chciał zabrać głosu - mógł radny wyrazić opinię
                    negatywną.
                    > Nikt z radnych nie był przeciwny (również później podczas
                    > głosowania).
                    >
                    > SZ

A Pan ciągle swoje.
                    Zabierałem głos i to bardzo krytycznie.
                    Po co wprowadza Pan mieszkańców w błąd?

radny Waldemar Stachera

--

• 26.11.09, 22:02 Odpowiedz
            Panie Robercie, dla mnie od początku było oczywiste "kto za tym stoi".
            Ponieważ ma Pan dostęp do dokumentacji, proszę opublikować, kto był w Radzie
            Miasta w latach 1990-1994, kto sprawował wówczas urząd Burmistrza i Sekretarza
            Urzędu i co dla miasta wówczas zrobiono.
            >iż redakcja GZ przez przypadek
            > mieści się w domu radnego PO,
            niech zgadnę - Pana Andrzeja Chibowskiego z PO, którego brat Janusz Chibowski
            jest radnym powiatowym, a może się mylę?
          • 26.11.09, 22:43 Odpowiedz
            Wprawdzie rzadko zaglądam na forum, ale tym razem sprawa dotyczy bezpośrednio
            mojej osoby,więc postanowiłam się włączyć do dyskusji.
            Chciałam nawiązać do dwóch fragmentów wcześniejszej wypowiedzi:
            1) "jest mi wstyd, iż poddałem się ich stałej i bezwzględnej presji na mnie, aby
            dopisać jeden króciótki wodociąg w ul. Westerplatte do długiej listy innych
            ulic" - zupełnie nie rozumiem, z czego ten wstyd wynika, ja dla odmiany się nie
            wstydzę, że występowałam w tej sprawie w imieniu mieszkańców, powiem więcej -
            cieszę się, że udało mi się ją doprowadzić do pozytywnego rozstrzygnięcia,
            przecież w tym celu m.in. zostałam wybrana na radną- do reprezentowania
            mieszkańców i służenia im pomocą.
            2) "jedynym dokumentem który mówi o budowie wodociągu w ul Westerplatte ...jest
            pismo Komisji Gospodarczej..." - z tym sie absolutnie nie zgadzam, ponieważ
            fakty są zupełnie inne.
            Prośba mieszkańców o interwencję i wsparcie ich w staraniach o budowę wodociągu
            wpłynęła do mnie na dyżurze już latem 2007 -od tamtej pory aktywnie
            interesowałam się tym tematem, najpierw poddając go pod obrady Komisji
            Gospodarczej. Ponieważ ulica ta nie znalazła się w Koncepcji Wodociągowania
            Miasta Ząbki, wraz z kolegami zgłaszaliśmy we wnioskach do Budżetu Miasta Ząbki
            budowę wodociągu, wraz z propozycją remontu tej ulicy przy okazji budowy nowego
            Przedszkola, ale nie znalazło to odzwierciedlenia w planach gminy. Wreszcie po
            raz kolejny osobiście zgłosiłam prośbę o włączenie tej ulicy do planów
            inwestycji wodociągowych, tym razem ul. Westerplatte została uwzględniona.
            Dziwię się, że Pan Prezes PGK nie pamięta mojego wniosku i rozmowy na ten temat,
            w której osobiście brał udział podczas spotkania z KG w lipcu b.r., tym
            bardziej, że nie była to moja pierwsza prośba w tej sprawie.
            Osiągnięcie tego szlachetnego celu, choćby i po 2 latach starań, to może nie
            powód do wielkiej chwały, ale sama świadomość, że mieszkańcom tej ulicy będzie
            się wreszcie lepiej żyło mimo wszystko poprawia mi nastrój, szkoda, że innym
            wręcz przeciwnie...
    • 27.10.09, 16:55 Odpowiedz
      > Miał ktoś okazję czytać tę gazetę po reaktywacji?
      > Jak wrażenia? Czy uważacie że gazeta wnosi nową jakość informacji o
      > mieście? Czy jest dobrą przeciwwagą dla CS?

CS to tuba burmistrza Perkowskiego. A goniec to tuba PO, więc tak nie do końca jest przeciwwagą. Prawdziwe informacje o mieście wniosłoby medium obiektywne – czyli stworzone przez mieszkańców - niezależne od partii politycznych i lokalnych działaczy.
      • 27.10.09, 20:35 Odpowiedz
        Problem w tym że mediów obiektywnych nie ma. Każdy coś chce ugrać
        przy okazji. Tytuły i śródtytuły w GZ są wymowne, mówią tak naprawdę
        wszystko co by chciano przekazać.

Mi też brakuje takiego dziennikarskiego zestawienia dwóch
        przeciwstawnych opinii za i przeciw, bez zajadłości, złośliwości
        czy "wycieczek osobistych". Chłodnej analizy faktów. Dlatego tego
        nie powinni robić politycy. A tak to ma się wrażenie że CS i GZ będą
        grały z góry upatrzone nuty. Trochę szkoda.

Sapere aude (Horacy)
    • 28.10.09, 11:26 Odpowiedz
      Witam Państwa

Goniec Ząbkowski to gazeta, która rozpoczęła
      swoją działalność na terenie Ząbek w 2003 roku. Przez sześć
      ostatnich lat Redakcja Gońca zawiesiła swoją pracę. W
      październiku br. ukazał się pierwszy numer po długiej przerwie.
      Wszyscy wiemy, że Ząbki to już duże Miasto (ponad
      czterdziestotysięczne), które potrzebuje więcej niż jedną pozycję
      prasową.
      Goniec Ząbkowski to prawdziwe i rzetelne
      informacje na różne tematy. Nie boimy sie tematów tabu. Będziemy się
      również starać poruszać tzw. niepopularne zagadnienia.
      Chcemy, aby teksty, które będą się ukazywać na łamach Gońca
      były pisane również przez samych Mieszkańców. Jeśli Ktoś uważa, iż
      ma coś ciekawego do przekazania bądź chce zwróćić uwagę na ważny
      (np. nieporuszany gdzie indziej) temat, to może to uczynić.
      Wysarczy skontaktować się z nami poprzez przesłanie tekstu, który
      jak najszybciej, w miarę możliwości, zostanie opublikowany.
      Oto adres internetowy Gońca Ząbkowskiego - goniec.zabkowski@op.pl.
      Oprócz tekstów bardzo mile widziane są również zdjęcia.
      Jeśli Ktoś nie chce pisać, a widzi potrzebę przekazania czegoś w
      formie wywiadu to prosimy o przesłanie do nas swojego kontaktowego
      nr-u telefonu.

Nadmienię tylko, że otrzymane teksty nie będą przez nas zwracane,
      istnieje możliwość ich przeredagowania i skracania. Teksty
      przyjmujemy bezpłatnie.

Z Poważaniem
      Członek Zespołu Redakcyjnego
      Gońca Ząbkowskiego
      • 28.10.09, 11:56 Odpowiedz
        Mam pytania:
        1) czy skoro nie macie nr ISSN jesteście prawdziwą gazetą? Tzn. czy
        podlegacie prawu prasowemu i takim wymogom jak zamieszczanie
        sprostowań, etc.?
        2) dlaczego nie napiszecie wprost kto stoi za tą inicjatywą?
        3) czy będzie kopia w internecie?

Sapere aude (Horacy)
        • 28.10.09, 13:47 Odpowiedz
          netgater napisał:

> Mam pytania:
          > 1) czy skoro nie macie nr ISSN jesteście prawdziwą gazetą? Tzn.
          czy
          > podlegacie prawu prasowemu i takim wymogom jak zamieszczanie
          > sprostowań, etc.?
          > 2) dlaczego nie napiszecie wprost kto stoi za tą inicjatywą?
          > 3) czy będzie kopia w internecie?

Odpowiadam na zadane pytania;

Ad.1
          ISSN 1731-5158 to nr Gońca Ząbkowskiego, który widnieje na pierwszej
          stronie gazety. Podlegamy prawu prasowemu.
          Ad.2
          Gazetę wydaje Ząbkowskie Towarzystwo Społeczne. Redaguje ją Zespół,
          a Redaktorem Naczelnym jest Pani Justyna Balcerzak.
          Ad.3
          Gazeta niedługo będzie ukazywała się w internecie.

goniec.zabkowski@op.pl
          • 28.10.09, 17:03 Odpowiedz
            1) OK, nie zauważyłem.
            2) Czy Pani Justyna będzie skłonna publikować artykuły krytykujące
            działania Starosty i powiatu, skoro jest pracownikiem Urzędu
            Powiatowego?

Sapere aude (Horacy)
          • 30.11.09, 17:18 Odpowiedz
            goniec.zabkowski napisał:

> Ad.1
            > ISSN 1731-5158 to nr Gońca Ząbkowskiego, który widnieje na > pierwszej
            stronie gazety. Podlegamy prawu prasowemu.
            > Ad.2
            > Gazetę wydaje Ząbkowskie Towarzystwo Społeczne. Redaguje ją
            > Zespół, a Redaktorem Naczelnym jest Pani Justyna Balcerzak.

Numer ISSN to międzynarodowy znormalizowany numer wydawnictw ciągłych, nadawany
            czasopismom, gazetom, rocznikom itp, ukazujących się na różnych nośnikach. Służy
            on wyłącznie do jednoznacznej identyfikacji danego tytułu, wprowadzając go
            jedynie do światowego systemu informacji. Przynależność od systemu ISSN jest
            dobrowolna. Rejestracji dokonuje Biblioteka Narodowa.
            www.bn.org.pl/programy-i-uslugi/isbn,-ismn,-issn/issn
            Nadanie numeru ISSN nie wiąże się jednak z prawną rejestracją gazety i tym samym
            związaniem wydawcy rygorami prawa prasowego. Temu służy postępowanie przed danym
            Sądem Okręgowym. Zgodnie z art. 20 prawa prasowego wydawanie dziennika lub
            czasopisma wymaga prostej rejestracji w sądzie wojewódzkim (obecnie
            okręgowym) właściwym miejscowo dla siedziby wydawcy. Dla Ząbek jest to Sąd
            Okręgowy Warszawa-Praga III Wydział Cywilny.
            W prowadzonym przez ten Sąd rejestrze dzienników i czasopism na dzień dzisiejszy
            nie figuruje żaden "Goniec Ząbkowski" Tytuł taki nie został także w ostatnich
            tygodniach zgłoszony do rejestracji przez Ząbkowskie Towarzystwo Społeczne.
            Dwukrotnie otrzymałem od Sądu tego typu informację.

Ponadto jak piszą sami wydawcy tej gazety, wydawanie Gońca Ząbkowskiego zostało
            na kilka lat przerwane, co w aspekcie prawnym spowodowało, iż nawet w przypadku
            dokonania kilka lat temu skutecznej rejestracji gazety, straciła ona swoją
            ważność dawno temu.
            Zgodnie z art. 23 prawa prasowego, rejestracja dziennika lub czasopisma traci
            ważność w razie jego niewydawania przez okres roku od dnia nabycia uprawnień do
            ich wydawania, jeżeli redakcja nie wystąpiła o zachowanie rejestracji. W Sądzie
            nie ma o tym najmniejszej wzmianki.
            warszawapraga.so.gov.pl/index.php?pid=119
            Jest zatem możliwe, iż Goniec Ząbkowski jest wydawany nielegalnie i jednak nie
            podlega prawu prasowemu, zaś Pani Justynie Balcerzak niestety ale grozi grzywna
            lub kara ograniczenia wolności przewidziana a art. 45 prawa prasowego. Z całą
            pewnością taki tytuł nie figuruje w rejestrze dzienników i czasopism prowadzonym
            przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga III Wydział Cywilny. Rejestr sądowy jest jawny.

Ciekawa sytuacja dotyczy także samego Ząbkowskiego Towarzystwa Społecznego
            wydawcy Gońca Ząbkowskiego. Pomijając fakt umiejscowienia siedziby
            stowarzyszenia w domu jednego z radnych PO, w wyszukiwarce Krajowego Rejestru
            Sądowego w rejestrze stowarzyszeń nie można odnaleźć żadnych danych dotyczących
            tego podmiotu. Czyżby i stowarzyszenie miało problemy z prawem? Choć jest nie do
            pomyślenia.
            krs.cors.gov.pl/login.aspx?ReturnUrl=%2fDefault.aspx
            Mam nadzieję, iż członkowie Ząbkowskiego Towarzystwa Społecznego lub redaktor
            naczelna gazety odniosą się do podniesionych wątpliwości a także do faktu
            utrzymywania domeny internetowej czasopisma bezpośrednio przez Platformę
            Obywatelską? Może w III wydaniu Gońca Ząbkowskiego?

Być może osoby te dysponują odpowiednimi dokumentami, które zaprzeczą moim tezom
            oraz udowodnią, że nie jest w sposób ewidentny łamane prawo. Może gazeta oraz
            towarzystwo na mocy nieznanych mi przepisów szczególnych nie podlega jak cała
            reszta czasopism i stowarzyszeń sądowej rejestracji?

• 30.11.09, 17:45 Odpowiedz
              robert_swiatkiewicz napisał:

> Dwukrotnie otrzymałem od Sądu tego typu informację.

Przepraszam, ale zaciekawił mnie ten wątek.
              Czy wystąpił Pan do Sądu jako Prezes PGK, były Sekretarz Miasta czy
              osoba fizyczna? Czy wystapienia pisał Pan w godzinach pracy czy w
              czasie wolnym od pracy?

Widzę, że zaczynamy wchodzić w czasy realnego socjalizmu. Każdą
              krytykę trzeba wszelkimi metodami stłamisić. Po co ludzie mają
              wiedzieć o aferach. Mamy jedynie legalny biuletyn "Co Słychać?" i
              tam należy szukać całej prawdy.

Do bonela:
              Skoro nikt w "Co Słychać?" nie napisał o dotacji na studia dla
              Burmistrza to znaczy, że informacja ta nie jest istotna dla
              mieszkańców. I tyle. Nie ma w tym żadnych podtekstów ;)

radny Waldemar Stachera

PS. Pamiętam jak wydawałem "Czego nie słychać..." to Urząd Miasta
              chciał mnie podać do Sądu za używanie herbu miasta bez jego zgody.

--

• 30.11.09, 18:00 Odpowiedz
                wstachera napisał:

> Przepraszam, ale zaciekawił mnie ten wątek.
                > Czy wystąpił Pan do Sądu jako Prezes PGK, były Sekretarz > Miasta
                czy osoba fizyczna? Czy wystąpienia pisał Pan w godzinach > pracy czy w czasie
                wolnym od pracy?

Witam Panie Waldemarze. Wolałby aby raczej się skomentował Pan tą cała sytuację.

Całą korespondencja z Sądem była prowadzona przeze mnie jak z osobą prywatną.
                Spodziewałem się takiego pytania, choć raczej nie od Pana, więc wszystkie
                e-maile były wysyłane z mojej prywatnej skrzynki (zachowałem sobie kopie), po
                godzinach pracy, żeby tego typu zarzuty nie mogły być podniesione. Odpowiedzi
                Sądu mam na piśmie.
                • 30.11.09, 18:10 Odpowiedz
                  Szanowni internauci !
                  W związku z interwencją Pana Roberta Świątkiewicza do czasu wyjaśnienia abonenta
                  domeny gonieczabkowski.pl gazetka będzie dostępna jedynie na prośbę mailową na
                  adres gazetki: goniec.zabkowski@op.pl
                • 30.11.09, 23:20 Odpowiedz
                  robert_swiatkiewicz napisał:

> Całą korespondencja z Sądem była prowadzona przeze mnie jak z
                  osobą prywatną.
                  > Spodziewałem się takiego pytania, choć raczej nie od Pana, więc
                  wszystkie
                  > e-maile były wysyłane z mojej prywatnej skrzynki (zachowałem sobie
                  kopie), po
                  > godzinach pracy, żeby tego typu zarzuty nie mogły być podniesione.
                  Odpowiedzi
                  > Sądu mam na piśmie.

Fajną ma Pan pracę.
                  O 16 pakuje Pan teczkę i do domku.
                  Nie ma co się martwić, że w mieście brudno, że ceny wody i ścieków
                  są wysokie, że ulice dziurawe.
                  Zresztą czy się Pan będzie przemęczał czy nie i tak takie samo
                  wynagrodzenie wpłynie na konto.

A w domku ciekawsze zajęcia. Trzeba wytropić za czyje pieniądze
                  wydawany jest Goniec tfu Ząbkowski. Może uda się znaleźć jakiś
                  haczyk i gazecie usta zakneblować. Jakby to było fajnie... A i
                  koledzy na pewno by się ucieszyli.

Proszę tylko uważać, żeby w godzinach pracy śledztw nie prowadzić,
                  bo ktoś perfidny może to wytknąć, np. pisząc, że Pana post w temacie
                  adresu dns pojawił się w poniedziałek o 11.13. I co z tego, że się o
                  tej porze pojawił. Każdy ma prawo do przerwy na batonik knopfler.

radny Waldemar Stachera
                  --

• 27.11.09, 16:11 Odpowiedz

netgater napisał:

> czy będzie kopia w internecie?

Informuję, iż Goniec Ząbkowski jest dostępny w internecie pod
          adresem: www.gonieczabkowski.pl/pdf/

Pozdrawiam
      • 28.10.09, 12:39 Odpowiedz

> Witam Państwa
        >
        > Goniec Ząbkowski to gazeta, która rozpoczęła
        > swoją działalność na terenie Ząbek w 2003 roku. Przez sześć
        > ostatnich lat Redakcja Gońca zawiesiła swoją pracę. W
        > październiku br. ukazał się pierwszy numer po długiej przerwie.
        > Wszyscy wiemy, że Ząbki to już duże Miasto (ponad
        > czterdziestotysięczne), które potrzebuje więcej niż jedną pozycję
        > prasową.
        > Goniec Ząbkowski to prawdziwe i rzetelne
        > informacje na różne tematy. Nie boimy sie tematów tabu. Będziemy
        się
        > również starać poruszać tzw. niepopularne zagadnienia.
        > Chcemy, aby teksty, które będą się ukazywać na łamach Gońca
        > były pisane również przez samych Mieszkańców. Jeśli Ktoś uważa, iż
        > ma coś ciekawego do przekazania bądź chce zwróćić uwagę na ważny
        > (np. nieporuszany gdzie indziej) temat, to może to uczynić.
        > Wysarczy skontaktować się z nami poprzez przesłanie tekstu, który
        > jak najszybciej, w miarę możliwości, zostanie opublikowany.
        > Oto adres internetowy <a
        href="mailto:goniec.zabkowski@op.pl">Gońca Ząbkowskiego</a> -
        goniec.zabkowski@op.pl.
        > Oprócz tekstów bardzo mile widziane są również zdjęcia.
        > Jeśli Ktoś nie chce pisać, a widzi potrzebę przekazania czegoś w
        > formie wywiadu to prosimy o przesłanie do nas swojego kontaktowego
        > nr-u telefonu.
        >
        > Nadmienię tylko, że otrzymane teksty nie będą przez nas zwracane,
        > istnieje możliwość ich przeredagowania i skracania. Teksty
        > przyjmujemy bezpłatnie.
        >
        > Z Poważaniem
        > Członek Zespołu Redakcyjnego
        > Gońca Ząbkowskiego

Trudno traktować poważnie gazetę, której reprezentant nie
        przedstawia się, a jedynie określa mianem Członka Zespołu
        Redakcyjnego. Może wywołać efekt komiczny...No, ale powodzenia...
        PS Ząbki nie liczą 40 tys. mieszkańców - no, chyba, że dokoptujemy
        Zielonkę...
        • 28.10.09, 13:03 Odpowiedz
          slawek1966-1 napisał:

> Trudno traktować poważnie gazetę, której reprezentant nie
          > przedstawia się, a jedynie określa mianem Członka Zespołu
          > Redakcyjnego. Może wywołać efekt komiczny...No, ale powodzenia...
          > PS Ząbki nie liczą 40 tys. mieszkańców - no, chyba, że dokoptujemy
          > Zielonkę...

Mylisz się Sławek. Zabki liczą nawet ponad 40 tys. mieszkańców - a
          tylko 25 tys. z nich jest tu zameldowanych. Reszta mieszka bez
          meldunku.
          A co w Tobie wywołuje efekt komiczny? To, że wychodzi jakaś nowa
          gazetka? To, że grupa ludzi chce np. przekazywać informacje w innym
          swietle niż robi to CS? Człowieku! Co w tym złego? Jak nie chcesz,
          to nie czytaj.
          A we mnie efekt komiczny wywołuje Twój nowy nick - może napiszesz
          nam pod jakim nickiem zazwyczaj piszesz?
          • 28.10.09, 14:06 Odpowiedz
            hellas1 napisała:

> Mylisz się Sławek. Zabki liczą nawet ponad 40 tys. mieszkańców - a
            > tylko 25 tys. z nich jest tu zameldowanych. Reszta mieszka bez
            > meldunku.

Na jakiej podstawie są te dane? Poproszę o źródło.

--
            "Czy wspinasz się po drabinie przystawionej do właściwej ściany?" -
            ksiądz Artur, parafia Zesłania Ducha Św. Ząbki
            Zdjęcia Ząbek - Mapa inwestycji drogowych w Ząbkach
            Nowe forum Ząbek - powiatwolomin.phorum.pl -
            www.obwodnicamarek.pl/
            • 29.10.09, 09:36 Odpowiedz
              a prosze cie bardzo:

tomaszkalata.blog.onet.pl/

po za tym naprawdę wierzysz w to że jest tylko 25 tys ludzi?? Trzeba danych na
              papierze??

--
              Gdyby słowa były mostem bałabym się po nim chodzić.
              • 29.10.09, 10:34 Odpowiedz
                madameblanka napisała:

> a prosze cie bardzo:
                >
                > tomaszkalata.blog.onet.pl/

A na jakiej podstawie Pan Tomasz Kalata twierdzi, że jest to 45k
                mieszkańców?

> po za tym naprawdę wierzysz w to że jest tylko 25 tys ludzi??
                > Trzeba danych na papierze??

Wiara nie ma nic do rzeczy. Tutaj należy oprzeć się na realnych
                danych, szacunkach i statystyce. Oczywiście, że w Ząbkach nie
                mieszka 25k ludzi, jest więcej. Ale jestem pewien, że nie ma
                dodatkowych 20k mieszkańców (czyli w sumie 45k). Wielokrotnie to
                udowadniałem, patrz archiwum forum, w szczególności wątek:
                forum.gazeta.pl/forum/w,97,74385766,74385766,zamelduj_sie.html

--
                www.obwodnicamarek.pl/
                • 29.10.09, 10:38 Odpowiedz
                  forum.gazeta.pl/forum/w,97,82591308,,co_dalej_z_ul_Powstancow_.html?v=2

--
                  www.obwodnicamarek.pl/
                • 29.10.09, 11:04 Odpowiedz
                  madameblanka napisała:

> a prosze cie bardzo:
                  >
                  > tomaszkalata.blog.onet.pl/

A na jakiej podstawie Pan Tomasz Kalata twierdzi, że jest to 45k
                  mieszkańców?

> po za tym naprawdę wierzysz w to że jest tylko 25 tys ludzi??
                  > Trzeba danych na papierze??

Wiara nie ma nic do rzeczy. Tutaj należy oprzeć się na realnych
                  danych, szacunkach i statystyce. Oczywiście, że w Ząbkach nie
                  mieszka 25k ludzi, jest więcej. Ale jestem pewien, że nie ma
                  dodatkowych 20k mieszkańców (czyli w sumie 45k). Wielokrotnie to
                  udowadniałem, patrz archiwum forum, w szczególności wątek:
                  forum.gazeta.pl/forum/w,97,74385766,74385766,zamelduj_sie.html

Może z innej beczki ale chciałabym nawiązać do wypowiedzi tedglena obecnego i
                  przeszłego. Jak również do akcji burmistrza.

"Twoje podatki mają wpływ na budżet miasta. Jeśli chcesz by miejsce
                  w którym mieszkasz było zadbane i przyjemne, sam decydujesz gdzie
                  trafią Twoje podatki. Płacąc podatki do budżetu Miasta masz pełne
                  prawo wymagać od jego Władz należnych Ci dóbr".

robertperkowski.netstrefa.pl/w_pracy/melduj_sie_w_Zabkach.JPG

A ja tak sobie myślę, że w ramach protestu wymelduje się z Ząbek. Namawiam do
                  tego mojego męża, którego wysoki podatek na pewno w znacznej kwocie zasila
                  budżet miasta. Ale na razie nie jest skłonny do tego. Pewnie ma jeszcze
                  nadzieję, że coś sie zmieni?

Zostały tylko wydane pieniądze na projekt plakatu i wyprodukowanie. Burmistrz
                  tylko „markuje” dziania tak jak w przypadku walki z ludźmi, którzy wyrzucają
                  śmieci do publicznych koszy i lasu.

W przypadku poprawy estetyki miasta są potrzebne systemowe zmiany. Monitorowanie
                  działań. A urząd nie ma pomysłu na to. To widać na również w przypadku
                  inwestycji drogowych. Z tego, co czytałam na forum ktoś już zauważył, że jak
                  jest budowany chodnik to zostawione jest miejsce na tzw. pas zieleni. W
                  przypadku Ząbek to pas „chwastowiska”. Nie ma, co daleko szukać . Łącznik
                  Orla-Legionów przy moim osiedlu. Wybudowany za moje podatki ok. 2 lat temu już
                  sie sypie(wyłazi wypaczona kostka). Pisałam już o tym. Estetyki miasta nie
                  poprawił. W pasach zostawianych na zieleń rosną chwasty i lub leżą skoszone
                  jakieś 4, 5 miesięcy temu. Czasami ktoś dorzuci po libacji jakieś butelki, które
                  też leżą miesiącami. To są konkretne przykłady na to, że mój podatek idzie na
                  zmarnowanie. „Płacąc podatki do budżetu Miasta masz pełne prawo wymagać od
                  jego Władz należnych Ci dóbr". Ha, ha, ha!

• 29.10.09, 12:11 Odpowiedz
                  > A na jakiej podstawie Pan Tomasz Kalata twierdzi, że jest to 45k
                  > mieszkańców?

tedglen, przecież z palca nie wyssał. Pewnie mają jakieś dane z których to
                  wynika. Po co miałby przekłamywać. Wszyscy wiemy że jest spooooro więcej niż te
                  25 tysia. A w zalinkowanym wątku, popieram cie w całej rozciągłości lecz nigdzie
                  nie spostrzegłam udowadniania tego że NIE MA tylu mieszkańców, chyba że cos
                  przeoczyłam. Ale spoko nie musisz linkować posiedze, poczytam;)

--
                  Gdyby słowa były mostem bałabym się po nim chodzić.
      • 30.11.09, 11:13 Odpowiedz

> Goniec Ząbkowski to prawdziwe i rzetelne
        > informacje na różne tematy.

Dlaczego redakcja Gońca Ząbkowskiego zataiła informację, iż internetowa wersja
        gazety a może także i papierowa wersja są finansowane wprost ze środków
        Platformy Obywatelskiej?

Czy zgodne z prawem jest działanie polegające na tym że oficjalnym wydawcą
        papierowej wersji Ząbkowskie Towarzystwo Społeczne zarejestrowane w domu radnego
        PO, zaś wersja internetowa gazety jest wydawana już wprost, bez żadnego
        skrępowania, pod szyldem Platformy Obywatelskiej?
        Kto ponosi koszty druku gazety, ZTS czy Platforma Obywatelska?

www.domeny.tv/whois?domain=gonieczabkowski.pl&captcha=JNRHW
        DOMENA: gonieczabkowski.pl
        id abonenta: nta373554 (FIRMOWA)
        serwery nazw: ns3.netart.pl. [85.128.130.10]
        ns2.netart.pl. [85.128.129.10]
        ns1.netart.pl. [85.128.128.10]
        utworzona: 2009.11.27 11:49:01
        ostatnia modyfikacja: 2009.11.27 11:49:15

opcja: brak

ABONENT:
        firma: PLATFORMA OBYWATELSKA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
        ulica: UL. GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA 21
        miasto: 00-159 WARSZAWA
        ostatnia modyfikacja: 2009.11.27

• 30.11.09, 13:49 Odpowiedz
          Brawo, zamiast ustosunkować się do artykułu lepiej zdezawuować przeciwnika.
          Napisz Pan koniecznie o tym do CS. Panu na pewno wydrukuje. Zadaj Pan pytanie
          redakcji "Co słychać?", dlaczego nie możemy w tej gazecie przeczytać o
          dofinansowaniu dla burmistrza. Koniecznie.

A jeżeli wpiszemy inne dane, np. zabki.pl to wyskakują dziwne kwiatki;
          www.domeny.tv/whois?domain=zabki.pl&captcha=SISQL
          DOMENA: zabki.pl
          id abonenta: nta110246 (osoba fizyczna)
          serwery nazw: ns3.netart.pl. [85.128.130.10]
          ns2.netart.pl. [85.128.129.10]
          ns1.netart.pl. [85.128.128.10]
          utworzona: 2002.07.06 13:00:00
          ostatnia modyfikacja: 2009.06.18 14:35:53
          opcja: brak
          ABONENT: dane niedostępne.

Można ciekawe wnioski wysnuć z tych info. A może dane z tej strony są nierzetelne?
          • 30.11.09, 17:48 Odpowiedz
            Serdeczne Gratulacje Panie Swiątkiewicz odkrył Pan abonenta domeny
            gonieczabkowski.pl wiem, że odnalezienie tych informacji nie zajęło Panu zbyt
            dużo czasu - to też mógł Pan poświęcić go jeszcze parenaście sekund więcej i
            napisać do osoby kontaktowej dlaczego tak jest?
            Wtedy odpowiedziałbym Panu, że jest to wynik mojej pomyłki, która została już
            zgłoszona do NetArt - pomyłka przy zakupie ( w promocji 0zł) tejże domeny
            niestety nie przez tego klienta co trzeba - niestety NetArt promocyjne domeny
            rejestruje automatycznie i odkręcenie lub też zmiana abonenta trwa nawet do 2
            tygodni
            Na swoje wytłumaczenie mogę powiedzieć jedynie to, iż rejestrowałem domenę w
            pośpiechu na widoczną na forum potrzebę przeczytania miłej lektury i prośbę o
            zamieszczenie od redaktor GZ - nie mam czasu tak jak Pan serfować po necie
            patrząc kto jaką ma domenę w godzinach pracy - proponuję, ten czas poświęcić
            bardziej produktywnie i nie wymyślać kolejnych politycznych afer i zanim Pan
            upubliczni jakieś informacje proszę najzwyczajniej w świecie zapytać u źródła
            kto finansuje GZ

Serdeczne pozdrowienia

PS. Moja działalność wobec GZ czyli założenie domeny była nieodpłatną przysługą
            i może Pan sobie darować sprawdzanie w urzędzie skarbowym czy przyjąłem za to
            korzyść i opłaciłem podatek.
            • 30.11.09, 18:18 Odpowiedz
              kurowski.p napisał:

> Na swoje wytłumaczenie mogę powiedzieć jedynie to, iż >
              rejestrowałem domenę w pośpiechu

Panie Kurowski. Pan lepiej wytłumaczy dlaczego tak naprawdę wpisał Pan Platforma
              Obywatelska, przez pośpiech? Ktoś przecież Panu podał te dane. Kiepskie te
              tłumaczenie.
              Jeżeli Ząbkowskie Towarzystwo Społeczne jest faktycznym właścicielem domeny a
              nie jest tylko parawanem i zasłoną dymną lokalnej Platformy to jakim cudem
              wpisał Pan dane właśnie tej a nie innej partii politycznej łącznie z jej
              siedzibą. Mógł Pan wpisać cokolwiek ale wpisał Pan właśnie Platforma Obywatelska
              RP. Tak przez przypadek przypisał Pan tą domenę właśnie PO?
              Takich przypadków jest zresztą więcej np. przypadkowa zbieżność siedziby wydawcy
              z domem radnego, przypadkowa zbieżność zatrudnienia redaktor naczelnej gazety u
              starosty Urmanowskiego z PO. Przypadkowe występowanie radnych miejskich i
              powiatowych PO na pierwszych stronach tej gazety. Przypadkowe też jest totalne
              krytykowanie Burmistrza.

• 30.11.09, 18:47 Odpowiedz
                Panie Prezesie nie będę tłumaczył zasad zakładania klienta na portalu nazwa.pl -
                może zapyta Pan burmistrza gdyż on też korzysta z ich usług a szczegóły mojej
                pomyłki mogę Panu osobiście pokazać - dla mnie temat jest zakończony i nie mam
                czasu dłużej się nad tym rozpisywać, może jak kiedyś zostanę prezesem PGK będe
                miał czas na wszystko i będę nieomylny tak jak Pan. Życzę spokojnego wieczoru
        • 30.11.09, 21:10 Odpowiedz
          Jak czytam o losach rejestracji domeny dla gońca i tłumaczenia w tej sprawie pana Kurowskiego to ciśnie mi się na na usta cytat z klasyki polskiej komedi reż J. Machluskiego
          "Niezły burdel macie" w tej ząbkowskiej platformie
          a na pewno brak profesjonalizmu.
    • 24.11.09, 13:27 Odpowiedz
      W Ząbkach można znaleźć następny numer tego Gońca Zabkowskiego.
      Piszą, że burmistrz Perkowski wyrwał z kasy miasta jakieś pieniądze
      na prywatny cel... Ja mam egzemplarz z He Mana.
      • 25.11.09, 09:18 Odpowiedz
        Czepili się dofinansowania do studiów tylko, że wiele głównie
        państwowych firm dofinansowuje kształcenie pracownikom, ja tego nie
        potępiam bo sam skorzystałem :))
        • 25.11.09, 12:38 Odpowiedz
          najczęściej dofinansowanie nauki odbywa się na zasadzie coś za coć,
          czyli my płacimy za podniesienie kwalifikacji, ale ty nie bedziesz
          mógł zrezygnować z pracy przez określoną ilość miesięcy (lat) to
          tzw. lojalka. Czyżby w ten sposób PiSowscy koledzy zagwarantowali
          Perkowskiemu nietykalność, dożywotnie sprawowanie urzędu? ;)

A już na poważnie, burmistrz zgodnie z artykułem nie jest osobą
          biedną, aby miasto musiało ponosić koszty jego doktoratu. Jeśli
          jednak mamy iść tym tokiem rozumowania, to każdy mieszkaniec naszego
          miasta po zgłoszeniu pisemnego wniosku o dofinansowanie szkolenia
          powinien otrzymać na to zgodę, bo zawsze istnieje szansa, że w
          przyszłości zostanie burmistrzem lub pracownikiem samorządowym.

pozd.
        • 26.11.09, 21:48 Odpowiedz
          > Czepili się dofinansowania do studiów tylko, że wiele głównie
          > państwowych firm dofinansowuje kształcenie pracownikom, ja tego nie
          > potępiam bo sam skorzystałem :))
          Od wielu lat pracownicy "budżetówki" korzystają z dofinansowania na
          dokształcanie. Może by tak Panowie z PO (autorzy gazetki)przedstawili
          zestawienie wydatków (np. za ostatnie 5 lat)na dokształcanie pracowników- ile
          jest wydatkowanych na ten cel środków z naszych podatków i jak to się ma do
          dofinansowania na dokształcanie dla Pana Burmistrza. Informacja przedstawiona w
          gazetce jest dla mnie "przed wyborczym biciem piany" przez przedstawicieli PO.
          • 26.11.09, 22:55 Odpowiedz
            Zgadzam sie z tym, że wiele firm dofinansowuje kształcenie pracowników - chodzi
            tu o podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych.
            Ale moim zdaniem dofinansowywanie kariery naukowej Burmistrza, czyli w tym
            przypadku doktoratu do tej kategorii się nie zalicza. Nie wydaje mi się, aby
            tytuł dr był niezbędny do piastowania tego stanowiska i należytego wypełniania
            obowiązków. Ciekawe ilu mamy Burmistrzów z tytułem doktora?
    • 27.11.09, 21:24 Odpowiedz
      Rozbawił mnie trochę ostatni numer GZ.
      Z jednej strony wniosek radnych PiS w tonacji "łubudubu" dla
      burmistrza, a obok list "czytelniczki", niejakiej
      a.nowinskiej, "łubudubu" w tej samej tonacji ale dla radnych PO.
      No i tak jedni i drudzy wpatrzeni w swoich i zachwyceni swoimi
      osiągnięciami. Grunt to zadowolenie z siebie.

Poza tym dwie sprawy - radni PiS wykazali się naiwnością i
      krótkowzrocznością, dając prezent nie tyle burmistrzowi, co
      opozycji. Naprawdę trzeba wiedzieć co wypada, a co nie, a takie
      podkładanie się jest szczytem bezmyślności. W efekcie straci i
      burmistrz i oni sami.

Dwa - ciekaw jestem jak wytłumaczyć można "sensacyjny" artykuł o nie
      pozyskiwaniu środków z Unii. W jednym zdaniu stoi że dotąd w Ząbkach
      ze środków unijnych nic nie pozyskaliśmy, a w następnym, że mogło
      być gorzej, bo niektóre gminy dotąd ... nic nie pozyskały. Jak to
      możliwe że może być gorzej, skoro podobno nic nie pozyskaliśmy?
      Panie/Panowie, na przyszłość jak naciągać fakty, to porządnie ;)

Skoro jednak gazetka podlega prawu prasowemu, to z niecierpliwością
      czekam na publikację w niej sprostowań ze strony Urzędu Miasta.
      Ciekawie będzie.

Sapere aude (Horacy)
      • 28.11.09, 10:48 Odpowiedz
        To interesujące... Skąd pewność, że jestem "czytelniczką" a nie po prostu
        czytelniczką. Nie jestem też "niejaką a.nowińską". Nazywam się Agnieszka
        Nowińska, napisałam list do GZ i za to co zrobili dla wodociągu w ul. W radni PO
        chętnie podziękuję im jeszcze raz. Od 2007 starałam się o wodociąg w ul. W. I
        nawet jeśli list jest w tonacji "łubudubu" to zawiera prawdziwe informacje, a
        "łubudubu" jest zasłużone. Jak bardzo zasłużone wiedzą ci, którzy nie mają
        wodociągu i którym z kranu leci brązowa breja.
        Nie widzę powodu, dla którego miałabym go nie napisać, jeśli pomoc uzyskałam, po
        dość trudnych rozmowach z władzami miasta, od radnych PO. Kogo powinnam poprzeć
        w przyszłorocznych wyborach samorządowych jak nie tych, którzy zareagowali na
        moją prośbę?
        • 28.11.09, 11:41 Odpowiedz
          > Nie jestem też "niejaką a.nowińską"
          pod takim nickiem jesteś na forum, pełnych danych nie podaję,
          wiadomo GIODO ;)

> Skąd pewność, że jestem "czytelniczką" a nie po prostu
          > czytelniczką
          Intuicja.

> nawet jeśli list jest w tonacji "łubudubu" to zawiera prawdziwe
          > informacje
          A czy "łubudubu" dla burmistrza nie zawiera prawdziwych? Nie w tym
          rzecz, chodzi o sam styl wypowiedzi.
          Poza tym jak w GZ jest argument przeciwko burmistrzowi, że środki
          unijne dla Ząbek to na razie tylko "aplikowane", to nie rozumiem
          dlaczego chwalić radnych PO za wodociąg, który ma dopiero powstać po
          2011? Mnie drażnią takie inne miary dla własnych i cudzych zasług
          czy win.

Sapere aude (Horacy)
          • 28.11.09, 18:45 Odpowiedz
            1. O ochronie swoich danych sama decyduję. Poza tym dane oso. to nie
            tylko imię i nazwisko. Nie widzę podowu dla którego miałabym go nie
            podać.
            2. Intuicja ważna rzecz - sama często się nią kieruję. Wiadomo - jak
            klasyczna baba :-) Daltegot eż z doświadczenia wiem, że czasem jest
            zawodna..
            3. Dlaczego chwalić za 2011 rok? Ano dlatego, że gdyby nie ci radni
            to nie mielibyśmy szans na wodociąg nawet w 2011 roku. napisałam o
            tym w liście: naszego wodociągu nie było w pierwotnej wersji
            wieloletniego planu inwestycyjnego. Został tam umieszczony po
            interwencji radnych PO.
            I tyle.
            pozdrawiam
    • 02.12.09, 18:40 Odpowiedz
      Pozwoliłam sobie skopiować ze strony Burmistrza, może nie każdy tam zagląda:
      Świńska grypa czy przedwyborcza gorączka?: Ponownie, po upływie czterech lat,
      wznowił swoją działalność periodyk „Goniec Ząbkowski”. Częstotliwość wznawiania
      pisma nie jest przypadkowa, gdyż do wyborów samorządowych pozostał tylko rok.
      Kampania wyborcza oraz tak zwana opozycja rządzą się swoimi prawami. Wspaniale,
      mamy opozycję w naszym mieście, gdyż jest to zgodnie z duchem demokracji.
      Niestety, podejmowane działania, przekazywane informacje oraz naciąganie
      rzeczywistości do partykularnych potrzeb jest już dalekie od wyobrażenia
      demokratycznych zasad. To wszystko niestety tylko potwierdza obiegową opinię o
      ząbkowskich samorządowcach, którą niejednokrotnie słyszałem w Powiecie
      Wołomińskim. Utarło się nawet powiedzenie „ząbkowska szkoła samorządowa”
      pejoratywnie określając niektórych lokalnych działaczy.

Pomimo, iż poruszane ostatnio tematy przypominają sensacje rodem z magazynu
      FAKT, do których z zasady nawet nie warto się odnosić, postanowiłem ustosunkować
      się do kilku poruszanych aspektów.

Środki unijne

W dwóch ostatnich numerach wiele rozpisywano się na temat niepozyskiwania
      środków unijnych przez Miasto Ząbki, manipulując przy tym faktami. Uprzejmie
      informuję, że Ząbki w chwili obecnej znajdują się na liście rankingowej w kilku
      pozycjach jako przyszli beneficjenci. Oznacza to, że złożone wnioski zostały
      pozytywnie ocenione i pieniądze na nas czekają z przeznaczeniem na m.in.: 14
      dróg gminnych, tunel, informatyzację urzędu, kanalizację teletechniczną do
      monitoringu, kanalizację deszczową w niektórych ulicach itp. To wszystko na
      łączną kwotę ponad 46 milionów złotych dofinansowania. Do chwili obecnej,
      fizycznie otrzymaliśmy przelewy na kilkaset tysięcy złotych, w tym na
      modernizację szkoły podstawowej nr 1 w Ząbkach.

Niestety w kwestii środków UE trzeba być cierpliwym, gdyż zasadą jest
      refinansowanie, czyli najpierw budujemy i wydajemy swoje, a potem upominamy się
      o zwrot poniesionych nakładów. Pojawiły się ostatnio informacje o możliwości
      zaliczkowego pobierania pieniędzy na duże inwestycje, jeżeli taka okazja się
      nadarzy, to na pewno skorzystamy z tych zaliczek. Niestety, normą jest okres co
      najmniej 2 lat od momentu złożenia wniosku do fizycznej wypłaty środków
      unijnych. Dotyczy to wszystkich gmin.

Poza środkami unijnymi pozyskaliśmy fizycznie już ponad 2 miliony złotych z
      innych źródeł, w tym na budowę boisk, wyposażenie szkoły, termomodernizację,
      zajęcia pozalekcyjne, monitoring w szkołach itp. Czy to jest mało? Dziwi mnie
      zatem informacja, że Ząbki nie pozyskały nic – co jest po prostu przekłamaniem.
      Niech inwestycje same świadczą o sobie, a każdy będzie miał możliwość ocenić samemu.

Moje wykształcenie – przewód doktorski

W 2005 roku otworzyłem przewód doktorski. Na własny koszt ukończyłem trzyletnie
      międzynarodowe studia doktoranckie, osobiście pokrywałem koszty udziału w wielu
      konferencjach naukowych, sam finansowałem zakupy pomocy naukowych i wielu innych
      elementów. Przez tych kilka lat suma poniesionych przeze mnie wydatków na ten
      cel wyniosła minimum 30 tys. złotych. Byłem niezmiernie miło zaskoczony, gdy
      grupa radnych postanowiła pokryć ostatnią z opłat, którą trzeba było uiścić w
      Uniwersytecie Warszawskim w wysokości 6,800 złotych. Zgodnie z uzasadnieniem
      (PISMO TU), była to forma podziękowania, nagrody za pozyskiwanie tak dużych
      środków dla miasta. Nadmienię, że jako burmistrz nie otrzymuję żadnych nagród,
      kwartalnych premii czy innych uznaniowych elementów wynagrodzenia. Może dla
      wielu osób to jedyne przez 3 lata dofinansowanie jest duże, jednakże stanowi ono
      niespełna 20% całości poniesionych kosztów.

Oszczędności, samochody

W gazecie dokonano również oceny moich oświadczeń majątkowych, które są jak
      najbardziej jawne i każdy może mieć do nich dostęp. Zauważono, że zadeklarowane
      oszczędności w trakcie całego 2008 roku wzrosły o około 50 tys. złotych, co jest
      prawdą. Nikt jednak nie zwrócił uwagi, iż w 2008 roku ożeniłem się i do moich
      oszczędności dołączyły zapasy mojej żony, stąd ten wyraźny wzrost, o czym autor
      artykułu nie raczył już wspomnieć.

Również w 2008 roku w karambolu został zniszczony mój dotychczasowy samochód
      PEUGOT. Ponieważ uszkodzenia były znaczne, pozbyłem się wraka uzyskując w zamian
      za to odszkodowanie. Oczywiście, mogłem kupić samochód za uzyskane pieniądze lub
      korzystając z okazji dołożyć kilka tysięcy i sprowadzić pojazd z zagranicy.
      Biorąc pod uwagę wręcz szokująco niski kurs dolara, kupiłem półtoraroczną
      TOYOTĘ, sprowadzając ją z USA. Samochód okazał się niemal dwukrotnie tańszy niż
      na rynku krajowym. Czy to objaw rozrzutności?

Prawdopodobnie kupując starego poloneza nie stałbym się gwoździem programu
      redakcji od Pana Chibowskiego. Jednakże mając świadomość, iż piastując urząd
      burmistrza byłbym nieco skrępowany podwożąc ważną personę swoim polonezem (choć
      to dobry, polski samochód), gdyż jak się to mówi: jak nas widzą, tak nas piszą.
      Nadmienię, że w przeciwieństwie do okolicznych gmin, Ząbki nie posiadają
      samochodu służbowego, więc również w celach służbowych jeżdżę prywatnym. Z tego
      powodu zależy mi na jego minimalnej prezencji i bezawaryjności.

Obiektywizm redakcji

Redakcja periodyku GZ opisuje się jako obiektywna i neutralna. Mam jednak pewne
      wątpliwości, co do tych stwierdzeń, czytając w mojej ocenie nierzetelne
      artykuły, jak również śledząc kilka innych, jeszcze bardziej ciekawych faktów.
      Czy obiektywnym pismem może być takie, którego siedziba mieści się w domu
      członka największej partii politycznej (być może jej pełnomocnika) i lokalnego
      radnego w jednej osobie? Czy fakt, że gazeta przynajmniej w części jest
      finansowana ze środków właśnie tej partii politycznej świadczy o jej obiektywizmie?

Więcej sukcesów, więcej krytyki

Zauważyłem ciekawe zjawisko, czym udaje się dla Miasta pozyskać więcej środków
      zewnętrznych i wykonać kolejne inwestycje, tym ostrzejsza jest krytyka. W sumie
      to się nie powinienem dziwić, gdyż jest to najskuteczniejsza metoda, pozwalająca
      na bagatelizowanie dotychczasowych osiągnięć.

Podsumowanie

Apeluję, pozostawmy samorządy z daleka od ogólnopolskich rozgrywek politycznych.
      Pozwólmy ludziom działać na rzecz lokalnego społeczeństwa, bądźmy rzetelni
      względem siebie nawzajem, nawet jeżeli nie reprezentujemy tych samych komitetów
      wyborczych.

Czuję się burmistrzem wszystkich mieszkańców, a nie tylko niektórych osób.
      Jeżeli, ktoś próbuje przypisywać do obecnych działań intencje polityczne, to się
      grubo myli i niech się zastanowi nad swoimi intencjami, bowiem „każdy mierzy
      swoją miarą”. Niestety budżet jest ograniczony, pomimo najszczerszych chęci
      trzeba dokonywać wyborów, co należy wykonać w pierwszej kolejności, a co musi
      poczekać. Pomimo tego, Ząbki inwestują najwięcej ze znanych mi okolicznych miast.

Uważam, że prawda sama się obroni a mieszkańcy pomimo sprzecznych informacji
      sami ocenią wyniki i efekt pracy. Ząbki potrzebują spokoju i wspólnej pracy na
      ich rzecz. Szukajmy zatem elementów nas łączących a nie tworzących nowe podziały.

Pozdrawiam serdecznie, życząc miłego wieczoru.

Burmistrz Miasta Ząbki,
      Robert Perkowski.
    • 03.02.10, 09:49 Odpowiedz
      Na mieście ukazał się nastepny numer Gońca Ząbkowskiego.
      Poruszana jest tam sprawa ulicy batorego, sprzedazy mieszkań na ul.
      legionów przez burmistrza, rozmowa z lekarzem z Zabek i coś nt.
      policjantów.
      Z tymi mieszkaniami komunalnymi to wygląda na jakiś przekręt. Jak
      można wybudować nowe i sprz\edawać za niecałą połowę wartości?
      A może teraz pan Perkowski na swojej stronce wytłumaczy, czy prawdą
      jest, że w ten sposób chce komuś załatwić nowe mieszkanka za bezcen.
      Poprzednio tłumaczył się na temat wyciągania rąk po miejskie
      pieniądze na swoje studia.
      • 03.02.10, 11:40 Odpowiedz
        nie_pisowiec napisał:

> Z tymi mieszkaniami komunalnymi to wygląda na jakiś przekręt. Jak
        > można wybudować nowe i sprz\edawać za niecałą połowę wartości?
        > A może teraz pan Perkowski na swojej stronce wytłumaczy, czy prawdą
        > jest, że w ten sposób chce komuś załatwić nowe mieszkanka za bezcen.
        > Poprzednio tłumaczył się na temat wyciągania rąk po miejskie
        > pieniądze na swoje studia.

To mi już śmierdzi boksznajderyzmem. Przy czym p. Perkowski jest miły i przystojny to będzie sie trzymał stołka (myślę, że większość kobiecego elektoratu na niego zagłosuje) tyle ile będzie mu potrzeba, aby sie wywindować do „wielkiej polityki”.

Idę o zakład, że będzie to jakieś 2 lub 3 kadencje. Następnie namaści swojego następce.
    • 27.02.10, 15:14 Odpowiedz
      Informujemy, że ukazało się następne wydanie Gońca Ząbkowskiego
      .
      W numerze m.in.: Odbierz kasę od PGK, Wspomnienie o Marianie
      Grześczaku, Budowa wodociągów w Ząbkach, Przygotowania drużyny
      Dolcanu do sezonu, a także zaproszenie na spotkanie w sprawie
      przeciwdziałania narkomanii u dzieci młodzieży w Ząbkach.

Gazeta znajduje się w miejscach zwyczajowo przyjętych za dostępne,
      czyli w większych sklepach, przychodniach, itp.
    • 30.03.10, 14:24 Odpowiedz
      Wydany został następny, świąteczny (rozszerzony) numer Gońca
      Ząbkowskiego.
      Można w nim przeczytać m.in.:
      -o projekcie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania
      przestrzennego Ząbek
      -obszerny wywiad z burmistrzem Zielonki o wielkim nieporozumieniu,
      sporze między Ząbkami a Zielonką
      -o trudnej sytuacji mieszkańców ulicy Szpitalnej
      -o tym, którzy radni PiS nie chcą budowac drogi NowoZiemowita
      -o nieudanych meczach Dolcanu Ząbki

Redakcja składa wszystkim czytelnikom serdeczne życzenia Wielkanocne.

P.S.
      Jeśli ktoś nie otrzymał gazety (nie znalazł jej w sklepach),
      informujemy, że jest możliwość przesłania jej przez nas drogą
      mailową.
      Proszę pisać na adres goniec.zabkowski@op.pl
      • 01.04.10, 12:53 Odpowiedz
        Wreszcie mamy jakąś gazetę, która opisuje prawdę.
        Prawdę, której w Co Słychać nie ma.
        Goniec Zabkowski miał teraz już sześć stron.
        Gazeta się rozrasta i co najważniesze nie jest ona
        za pieniądze podatników, tak jak CS notorycznie
        wychwalające burmistrz bez najmniejszego powodu.
        Polecam Gońca Zabkowskiego. Dobra robota.
        • 01.04.10, 14:58 Odpowiedz
          i podlinkujcie ...

--
          -----------------------------
          Jak nie dostać kredytu Hipotecznego w DnB NORD BANK
        • 02.04.10, 17:44 Odpowiedz
          nie_pisowiec napisał:

> Wreszcie mamy jakąś gazetę, która opisuje prawdę.
          > Prawdę, której w Co Słychać nie ma.

Wpadła mi w ręce ta gazetka. Brakuje mi kolorów i lekkości pióra. Teksty trochę
          sztuczne. Ale da się przeczytać.
          Wydawcą jest Pan Chibowski a przecież sam mi napisałeś, że ten pan lub jego brat
          to lider miejscowej Platformy. Niech Pan nie pisze, że ta gazeta pisze prawdę.
          Bo to ściema. Gazetka urzędowa chwali Burmistrza a ta gazetka wytyka wszystkie
          jego błędy. Dam sobie rękę obciąć, że im bliżej będzie do wyborów tym
          negatywnych informacji o Burmistrzu będzie więcej.
          W poprzedniej miejscowości, w którym mieszkałem też była taka sama historia,
          tyle, że z PSL i SLD w tle. Burmistrz rozsiewał swoją propagandę, a jego
          przeciwnicy swoją. Ani w jednej ani w drugiej nie było obiektywizmu. A o
          prawdzie to można było zapomnieć. W gazetce Burmistrza nie będzie tekstów o jego
          porażkach a w Gońcu o jego sukcesach.
          • 15.09.10, 21:14 Odpowiedz
            > Wpadła mi w ręce ta gazetka. Brakuje mi kolorów i lekkości pióra. Teksty trochę
            > sztuczne. Ale da się przeczytać.
            > Wydawcą jest Pan Chibowski a przecież sam mi napisałeś, że ten pan lub jego bra
            > t
            > to lider miejscowej Platformy. Niech Pan nie pisze, że ta gazeta pisze prawdę.
            > Bo to ściema. Gazetka urzędowa chwali Burmistrza a ta gazetka wytyka wszystkie
            > jego błędy. Dam sobie rękę obciąć, że im bliżej będzie do wyborów tym
            > negatywnych informacji o Burmistrzu będzie więcej.
            > W poprzedniej miejscowości, w którym mieszkałem też była taka sama historia,
            > tyle, że z PSL i SLD w tle. Burmistrz rozsiewał swoją propagandę, a jego
            > przeciwnicy swoją. Ani w jednej ani w drugiej nie było obiektywizmu. A o
            > prawdzie to można było zapomnieć. W gazetce Burmistrza nie będzie tekstów o jeg
            > o
            > porażkach a w Gońcu o jego sukcesach.

Tak wygląda "demokracja" w polskim wydaniu. Mnie też brakuję jakiegoś niezależnego forum wymiany myśli - wydawało by się że takim jest to forum - ale niestety nie jest.

Tzw. władza zagarnia wszystkie sfery życia obywatela przy jego bierności.
      • 02.04.10, 16:04 Odpowiedz
        Goniec to typowa TUBA "platformy", z niego prawdy też się nie dowiemy...
        A lista i kontakty do aktywistów PO na drugiej stronie to pewnie początek
        równych szans w polityce :-)

W "Co słychać" wszystko w mieście jest git, a w "Gońcu" odwrotnie....
        ech...politykierzy...
        • 02.04.10, 16:18 Odpowiedz
          owstaniec_pl napisał:

> Goniec to typowa TUBA "platformy", z niego prawdy też się nie dowiemy...
          > A lista i kontakty do aktywistów PO na drugiej stronie to pewnie początek
          > równych szans w polityce :-)
          >
          > W "Co słychać" wszystko w mieście jest git, a w "Gońcu" odwrotnie....
          > ech...politykierzy...

To i prawda, ale coś tam nam szepną. Można śledząc to co się dzieje w mieście i wyciągać wnioski.

I gdzieś tam trzeba mieć w tyle głowy, że oni robią "dobrze nam" przede wszystkim dla siebie.
          • 03.04.10, 09:38 Odpowiedz
            Nie ma to jak zdroworozsądkowe podejście do tematu.

W dzisiejszych czasach media rzadko służą społeczeństwu..niestety...

Zamiast patrzeć władzy na ręce - przymilają się do tego kto aktualnie rozdaje
            karty lub kto je za moment będzie rozdawał... ech
    • 06.05.10, 14:34 Odpowiedz
      Ukazało się najnowsze wydanie Gońca Ząbkowskiego. W numerze m.in.:
      - o mieszkańcach Ząbek, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem
      - o absolutorium dla burmistrza... z wątpliwościami
      - o II etapie budowy ul. Batorego
      - o kradzieży w Urzędzie Miasta Ząbki
      - o nowych rejonach dzielnicowych
      - o akcji: "czy Twoje dziecko bierze?"
      - o uczczeniu pamięci powstańców styczniowych na terenie powiatu
      wołomińskiego

Jeśli Państwo nie znaleźli gazety w sklepach, proszę o przesyłanie
      swoich maili na adres: goniec.zabkowski@op.pl. Odeślemy Wam gazetę w
      formacie pdf.
    • 05.08.10, 08:44 Odpowiedz
      Kilka dni temu ukazało się najświeższe wydanie Gońca Ząbkowskiego.
      W numerze można przeczytać:
      - o podwyżce za wodę i ścieki
      - o tym jak burmistrz promuje się w mediach za pieniądze z naszych
      podatków, za, bagatela: 23 000 zł.
      - o tym, jak za nieprzemyślane decyzje Urzędu płacić muszą ząbkowscy
      podatnicy
      - o nowym prezesie PGK, który teraz zarabia ponad 11 000 zł
      miesięcznie
      - o zniknięciu 2 mln zł. Gdzie się one podziały?
      - o początku rozgrywek I ligi piłkarskiej i o ząbkowskim Dolcanie.

Zachęcamy do lektury
    • 05.08.10, 11:03 Odpowiedz
      Z całym szacunkiem ale ,,gazetą'' Gońca Ząbkowskiego chyba nie można nazwać...
      • 05.08.10, 13:10 Odpowiedz
        • 05.08.10, 13:40 Odpowiedz
          ezabki napisał:

> ezabki.wrzuta.pl/plik/5XGVyPzYWds/gz09

Dzięki za link. Oprócz krytyki Burmistrza i jego ludzi uderzyła mnie jedna
          rzecz. W każdym artykule jest wiele zdań pytających. Autorzy tekstów tylko
          stawiają pytania w gazecie, tymczasem dla mnie jako czytelnika, powinni zadać te
          pytania przede wszystkim Burmistrzowi i uzyskać na nie odpowiedzi a na końcu
          opracować z tego rzetelną informację. Taka pisanina jest bez sensu.

Z tym gazem w ulicy też nie wiem o co chodzi, ulica powiatowa a gaz PGNiG. Co ma
          do tego Burmistrz?
        • 09.08.10, 10:14 Odpowiedz
          Brawo Goniec. Aby tak dalej.
          Coraz bardziej wychodzi na jaw kumoterstwo i nepotyzm jakim cechuje
          się urząd miasta pod rządami Perkowskiego
          • 09.08.10, 10:38 Odpowiedz
            Mnie natomiast uderzył niewybredny sposób, w jaki przedstawiciele ząbkowskiego PO wytykają błędy konkurentom z PiS - w ostatnim numerze, te związane z ul. Kolejową, PGK oraz wodą i ściekami. Dobrze, że opozycja działa, a ja bynajmniej nie sympatyzuję z partią Kaczyńskiego, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że Goniec to nic innego jak gazetka agitacyjna. Wystarczyło trochę zmienić styl i formę tekstów, a tak pozostał niesmak...
            • 09.08.10, 11:00 Odpowiedz
              pi0trw napisał:
              > ale trudno oprzeć się wrażeniu, że Goniec
              > to nic innego jak gazetka agitacyjna. Wystarczyło trochę zmienić
              > styl i formę tekstów, a tak pozostał niesmak...

Właśnie o to chodzi, jeżeli miałbym głosować na PO, to chciałbym wiedzieć, że
              głosuję za kimś a nie znowu przeciwko komuś. Teraz ta gazeta wytyka wyłącznie
              błędy Burmistrza, ale autorzy tej gazetki czyli jak mniemam lokalne PO, nie
              proponuję właściwie nic od siebie.

Chciałbym przeczytać o realnych dokonaniach i inicjatywach PO przez ostatnie 4
              lata a nie miesiąc przed wyborami o kolejnych cudownych i nierealnych
              obietnicach wyborczych Platformy. Teraz czyta się tą gazetką z takim
              nastawieniem, że to co jest w niej napisane jest przejaskrawione i wyolbrzymione
              lub mało wiarygodne.
    • 15.09.10, 09:58 Odpowiedz

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.