Dodaj do ulubionych

Przebudowa Powstańców - jeden wielki syf

20.05.11, 09:52
Kto wymyślił te objazdy z jednym kierunkiem przez Reymonta w szczególności puszczanie kierowców po poboczu Powstańców z którego unosi się zajebisty kurz???!!! Według mnie powinni zamknąć ulicę.

Można zapomnieć o wywieszeniu prania na balkon, okna zakurzone, syf na balkonach, nie mówiąc już o tym jak uwalone są samochody na parkingu. Wieczorem w światłach latarni okolica wygląda jakby była mgła.. a my to wdychamy. Osoby odpowiedzialne za tą budowę mają to gdzieś.

Czy ktoś może mi powiedzieć czy po tej przebudowie i poszerzeniu znikną gruntowe pobocza a pojawią się np chodniki i miejsca parkingowe z kostki??? Czy gdzieś jest jakiś harmonogram? Do kiedy ma to trwać?

Edytor zaawansowany
  • cocteau99 20.05.11, 10:18
    Za stan i remont dróg publicznych w Ząbkach odpowiada burmistrz Perkowski. Ten sam, za którego urzędowania miejska spółka PGK (100% udziałów ma miasto) nakupiła masę sprzętu drogowego - tutaj jest lista: bip.pgk.zabki.pl/pl/bip/galeriazdjec
    Niech przyjadą i usuną najpierw te tony piachu pomieszanego z brudem i kurzem, niesprzątane od lat.
    Zdobądźcie się wreszcie na odwagę i wyegzekwujcie na tym wyjątkowo nieodpowiedzialnym gościu ciążące na nim obowiązki. A jak nie? Jest prokuratura, sąd. Żądajcie odszkodowania (uciążliwość, stan zdrowia, zagrożenie dla bezpieczeństwa itd.).
  • p605 20.05.11, 10:48
    Nie widziałem jeszcze przebudowy (budowy) drogi żeby się nie kurzyło. Zwłaszcza w taką pogodę jak jest obecnie.
  • raptor73 20.05.11, 11:25
    Żeby to się kurzyło od samej budowy to nie byłoby tego co jest - mnóstwo samochodów przejeżdżających po gruntowym poboczu po prostu wznieca tumany kurzu i o to mi chodzi. Napisałem to w pierwszym poście i nie pisz że się dziwię że jest mokro jak deszcz pada...
  • p605 20.05.11, 11:30
    Właśnie po to robi się drogę, żeby się nie kurzyło. Nie rozumiem o co Ci chodzi. Najpierw mają zrobić pobocze żeby mogły jeździć samochody i się nie kurzyło a potem je rozbierać? Budowa drogi ma to do siebie, że trzeba najpierw zrobić bałagan żeby potem był porządek.
  • raptor73 20.05.11, 11:38
    Chodzi mi o to żeby ją zamknęli na czas przebudowy, a nie auta po piachu bokiem objeżdżają to mimo zakazu ruchu... Wiesz w ogóle jak wygląda ulica Powstańców w tym miejscu????
  • ranoma 20.05.11, 11:53
    Zdecydowanie Cię popieram... ta ulica podczas przebudowy powinna być zamknięta. Niby zakaz ruchu jest i oczywiście pod nim tabliczka "nie dotyczy mieszkańców" i każdy się wtedy za mieszkańca podaje...no ale cóż- skoro straż miejska i policja robią dokładnie to samo to co się ludziom dziwić!
    A jeśli chodzi o jednokierunkową Reymonta- to znaki są tak postawione, że nawet nie wiadomo na jakim odcinku jest jednokierunkowa- jeden wielki bałagan :( jak zwykle...
  • ratatuj.1 20.05.11, 12:50
    ranoma napisał:

> Zdecydowanie Cię popieram... ta ulica podczas przebudowy powinna być zamknięta.

Też popieram, To dopiero będzie awantura. Ludzie najchętniej wjechaliby samochodem do własnego domu. Zaraz będą pretensje i żale, że muszą z buta przejść 500 metrów, nie ma jak dojechać z małymi dziećmi, meblami lub zakupami. I draka na całe Powstańców gotowa.
  • raptor73 20.05.11, 13:20
    Już jest jeden który, po prostu ma innych w dupie, bo mu się nie chce jechać po asfalcie nieco dłużej... Tu nigdzie nie trzeba chodzić 500 metrów - trzeba tylko pojechać objazdem.
  • p605 20.05.11, 12:47
    Wiem bo jeżdże tamtędy codziennie, ale nie mam innej drogi do domu. A przez Reymonta i Szwoleżerów, Kopernika nie chce mi się krążyć, tak jak wielu innycm kierowcom. Nie będę jezdził Powstańców jak będzie zamknięta bez mozliwości wjazdu. W przypadku zamknięcia, na Kopernika będzie bardzo duży ruch , tam tez sie kurzy i jest blok blisko ulicy.
  • raptor73 20.05.11, 13:18
    Masz inną drogę i jeździsz objazdem bo czasami zamykają całą drogę, ale niestety tylko czasami ... potem
    Na Kopernika jest asfalt a tutaj pod blokiem jedziesz 40 km/h po piachu i srasz na to że innym utrudniasz życie. Piszesz że nie chce Ci się pojechać trochę dalej po asfalcie...

Na wsiach jak jest droga piaszczysta i jeździłbyś tak jak tutaj to całkiem szybko zobaczyłbyś lecący kamień w kierunku Twojego auta... Tu na Powstańców zabrakłoby kamieni biorąc pod uwagę że takich jak Ty jest dużo więcej.
  • p605 20.05.11, 13:38
    Powiem tak. Bede jezdzil tamtędy dopóki całkiem nie zamkną ulicy. Na razie objazd mnie nie interesuje bo nie chce mi sie jezdzic dookoła. Kupując mieszkanie trzeba było wybierać takie z oknami z dala od drogi albo przy wyremontowanej drodze i teraz nie narzekać. Tak już jest, że drogi się niszczą i trzeba je naprawiać a to rodzi pewne uniedogodnienia dla okolicznych mieszkańców. Koło mnie też budowana była niedawano droga i jezdziły samochody i był kurz i jakoś przeżyłem te kilka miesięcy.
  • ranoma 20.05.11, 13:47
    No właśnie....i na takich cwaniaków powinni tam postawić patrol policji (jak na tych co sobie skręcają z chełmżyńskiej w strażacką jadąc od strony W-wy), ale cóż tu pomoże policja albo straż miejska jak oni sami tak jeżdżą?
  • marczef1 20.05.11, 13:47
    Powiem tak. Jeżeli jeździsz tamtędy i dotyczy Cię zakaz, to łamiesz prawo.
  • raptor73 20.05.11, 14:26
    Dziś zamknęli całą ulicę - ciekawe na jak długo...
  • ratatuj.1 20.05.11, 15:52
    raptor73 napisał:

> Dziś zamknęli całą ulicę - ciekawe na jak długo...

Proponuję jeszcze wykopać rów w poprzek drogi bo zaraz usuną przeszkody i będą dalej jeździć.
  • raptor73 20.05.11, 14:13
    Wiesz - nie masz wpływu na to kto mieszka w okolicy w której kupujesz mieszkanie. Niestety takich ludzi jak Ty nie brakuje i mogę tylko narzekać na to że władze lokalne nie mają na was wpływu poprzez przyjebanie konkretnego mandatu. Okien nie mam przy ulicy a kurz roznosi się dobre 200 metrów od drogi. Propozycję kupowania mieszkania gdzie zachowaj dla siebie, taki poziom dyskusji robi się żenujący.
  • corrida_pl 20.05.11, 14:40
    ...krainie mądrali, wszystko wiedzących lepiej, mających w dupie przepisy, potomków ułanów i warcholskiej szlachty, witam w miejscu gdzie liczy się tylko JA, JA mam mieć wygodnie, JA mam mieć dobrze, JA nie będę jeździł dookoła, a że JA łamie zakaz, i (co ważniejsze) syfię ludziom pod oknami to ch..j, co mnie (JA) to obchodzi, ale jakby co to JA jestem bardzo kulturalny, ułożony i grzeczny...

i Tak jeden JA jedzie po zakazie, drugi JA pali śmieci w piecu, trzeci JA śmieci na ulicy (bo przecież JA nie może zanieść papierka do domu jak nie ma kosza), czwarty JA wyrzuca śmieci do lasu (a co, KTO mi zabroni), piąty JA..., szósty JA... i WY/MY się dziwimy że w tym kraju jest jak jest...

P.S. polecam ulokowanie się obok ulicy z aparatem cyfrowym i strzelanie fotek samochodom jadącym po zakazie .

--
    Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy przełożonego nie peszyć - z ukazu cara Piotra I z 9 grudnia 1708 roku
  • raptor73 20.05.11, 15:39
    To niestety Polska właśnie, ale po coś służby mamy prawda? A zarządcy miasta powinni czuwać żeby te służby odpowiednio działały...

Fotek nie będę robił - pójdę żeby mi się aparat zakurzył? najgorszy wróg aparatów to kurz ...:)

Dziś rano widziałem tam na budowie straż miejską - ciekawe czy będą dalej stać czy im się odechce...
  • mat-go 20.05.11, 18:03
    Straszna tragedia wam się dzieje. Jakoś cholera na Jana Pawła też ciągle unosi się kurz, ale kur$& nikt nie narzeka tak jak Wy na tym swoim pieprzonym Powstańców. Trzeba było przeprowadzić się gdzie indziej. Ulica nie remontowana - źle. Jak zaczęli robić - jeszcze gorzej. Ludzie, troche ogłady, bo zachowujecie sie jak ciemnogród.
  • cocteau99 20.05.11, 18:08
    mat-go napisał:

ale kur$& nikt nie narzeka tak jak Wy na tym swoim pieprzonym Powstań
    > ców. Trzeba było przeprowadzić się gdzie indziej. Ulica nie remontowana - źle.
    > Jak zaczęli robić - jeszcze gorzej. Ludzie, troche ogłady, bo zachowujecie sie
    > jak ciemnogród.

napisz do Pani Hani, żeby nas przyłączyła do Kawęczyna. Ty odetchniesz, i my będziemy zadowoleni. I będziesz miał jasnogród ;)))))) Szczególnie w okolicach stacyjki pkp.....
  • mat-go 20.05.11, 18:10
    A czy to ja narzekam?
  • raptor73 20.05.11, 18:21
    Widziales gdzies przy Jana Pawla 5 metrowe piaszczyste pobocze z którego ktoś sobie robi drogę i zapieprza unosząc tumany kurzu? Czy po Jana Pawła jeżdzą ciężarówki omijając chełmżyńska tak jak tutaj? Przestań człowieku porównywać te dwie sytuacje bo nie wiesz o czym mówisz...
  • mat-go 20.05.11, 22:54
    Polecam przyjechać i zobaczyć co się dzieje tutaj, a nie mówić w ciemno.
  • raptor73 20.05.11, 23:34
    Nie będę się z Tobą przekomarzał gdzie jest gorzej ale na pewno nie będę tak jak Ty pisał że ulica jest pieprzona itd... Nie wiem czy masz jakieś kompleksy czy co, ale po prostu jeżeli Ci odpowiada zapylenie ponad normę (gdy można to ograniczyć) i w przyszłości być może problemy z płucami to Twoja sprawa. Ja nie muszę się na to godzić, a jak Ci to nie odpowiada to żyj sobie na swojej ulicy a mi nie mów gdzie mam kupować mieszkanie. Mnie nie interesuje co się dzieje na Jana Pawła i nie wypowiadam się na temat tamtej ulicy, tym bardziej że sam mówisz iż Tobie to nie przeszkadza. Mi wystarczy kurzu i syfu na Powstańców, do Ciebie nie muszę jeździć żeby się pocieszyć że inni też mają źle.
  • mat-go 22.05.11, 09:46
    Owszem, przeszkadza, ale jest sucho i nic na to nie poradzimy, kurz nosi się wszędzie, czy tego chcesz czy nie. Skoro się na to nie godzisz, to co robisz w tej sprawie oprócz wiecznego użalania się na forum?
  • raptor73 22.05.11, 23:25
    Nie spłycaj tematu do użalania się, po prostu nie podoba mi się takie zarządzanie tą przebudową i po to jest forum żeby swoje zdanie wypowiadać. Co według Ciebie powinienem zrobić? Poczytaj wątek i zobaczysz że moje zdanie nie jest odosobnione. Ty jak przeczytasz o ulicy Powstańców to od razu dostajesz jakiejś histerii i zaczynasz leczyć tu jakieś swoje kompleksy.
    Kurz jest to prawda, zawsze tu był ale nie było nigdy tego co teraz się tu dzieje, i nie tylko dlatego że jest budowa nowej pięknej drogi. Niech ta droga będzie, ale skoro porobiono objazdy to czemu się tej drogi nie zamyka? Droga jest rozkopana, w części teraz po prostu piaszczysta. Samochody jadą z prędkością około 60 km/h i nawet nie zwalniają. Na osiedlu mamy po prostu jeden wielki syf tak jak napisałem w temacie i mi się to nie podoba. Piszę tutaj bo mam jeszcze jakieś resztki złudzeń, że może to jacyś radni "bezradni" czytają.

• raptor73 20.05.11, 18:22
    Ogładę zastosuj do swojej wypowiedzi przede wszystkim...
  • dolcanik 23.05.11, 17:23
    No i widzisz koleżko niepotrzebnie obrażasz wszystkich mieszkańców ulicy Powstańców,ponieważ mieszkam przy tej ulicy od urodzenia,tu się wychowałem i tu od lat staram się dbać nie tylko o swoją posesję ale również okolicę i nie zamierzam się nigdzie wyprowadzać.Natomiast oczywiście również współczuję mieszkańcom Jana Pawła podobnej sytuacji. Nie zgodzę się natomiast z twoją opinią że mam spokojnie patrzeć jak jakiś ,,prosty człowiek,, zapier.... 100 km po chodniku nie zważając na pieszych oraz mieszkańców którzy po jego przejeżdzie nie widzieli nic na odległość 200 metrów!Przecież nikt nie będzie zwracał uwagi na wolno przejeżdzający samochód nawet jeśli minimalmie kurzy.Tak,więc jeśli mieszkasz na Jana Pawła to współczuję natomiast jeśli piszesz aby jątrzyć to proponuję milczenie.....
  • aguszak 20.05.11, 15:45
    raptor73 napisał:
    > Na wsiach jak jest droga piaszczysta i jeździłbyś tak jak tutaj to całkiem szyb
    > ko zobaczyłbyś lecący kamień w kierunku Twojego auta... Tu na Powstańców zabrak
    > łoby kamieni biorąc pod uwagę że takich jak Ty jest dużo więcej.

Ładne świadectwo wystawiasz polskim wsiom! A może swojej wsi? Bo ja nie słyszałam, żeby kto normalny rzucał w samochody kamieniami... ech...
  • raptor73 20.05.11, 15:54
    No kiedyś jeździłem na działkę przez jedną taką wieś gdzie ostrzegano mnie pod sklepem żebym nie jechał za szybko bo ludzie potrafią rzucać różnymi przedmiotami... I nie dziw się - jak ktoś przez wieś robi sobie rajd Paryż - Dakar to nie dziwne że się ludzie wkurzają gdy mają na podwórku np. suszącą się pościel...

Tam policji albo straży wiejskiej nie ma - każdy sam widłami musi bronić swojego... dlatego nie mieszkam na wsi ... chociaż patrząc na Ząbki czasami mam wątpliwości...
  • kerajm 20.05.11, 14:44
    ...zdjęcia ładne szkoda tylko że w życiu nie widziałem tego sprzętu w akcji
  • sup13 20.05.11, 17:22
    apropos sprzętu, które zakupiło nasze PGK to dopiero wykorzystają jak pobudują wszystkie drogi. To tak za 10-20 lat może, a do tej pory będzie sie sprzetem chwalił Pan Burmistrz na swojej stronie i na BIP ie . bip.pgk.zabki.pl/pl/bip/galeriazdjec. Bynajmniej ten sprzęt nie po to został zakupiony aby takie syfiaste drogi jak Powstańców sprzątac. To tak jak za komuny, sprzęt jest po to aby się nim chwalić a nie wykorzystywać.
  • meggy.kotka 21.05.11, 09:06
    mój mąż znalazł na mnie sposób abym tamtędy nie przejeżdżała: a mianowicie powiedział mi że przejeżdżając przez teren budowy w razie czego AC nie obowiązuje

kolejna sprawa że ten remont jest beznadziejnie pomyślany. Wystarczyło by rozpruć jedną stronę, położyć to co trzeba a potem drugą stronę- wtedy byłby jakiś tam ludzki przejazd i roboty by szły
  • balaganus 26.05.11, 15:38
    Ja akurat popieram remonty, i jestem w stanie przeboleć te wszystkie utrudnienia…
    Ale szlag mnie trafia, jak wychodzę do pracy i mam samochód obwalony z każdej strony kupą piachu i gruzu, tak że z wielkim trudem mogę się wydostać…
    Zero informacji o tym aby nie parkować, żadnego zakazu… żadnej prośby…
    Tylko sruuuuuuuuuu zaje…my ich gruzem to może się nauczą!!!
    To ma być XXI wiek??????????
    Tak to tylko w Polsce jest możliwe!!! 
  • cocteau99 26.05.11, 15:45
    balaganus napisał:

> To ma być XXI wiek??????????
    > Tak to tylko w Polsce jest możliwe!!! 

Niestety, raczej tylko w Ząbkach "pod przewodem" wiadomo kogo...
  • mat-go 26.05.11, 18:54
    A to, że jutro ma się zepsuć pogoda to też wina burmistrza?
  • tedglen 26.05.11, 19:22
    mat-go napisał:

> A to, że jutro ma się zepsuć pogoda to też wina burmistrza?

Nie, to nie wina Burmistrza. Jaka jest analogia między źle zorganizowanym remontem ulicy a zepsuciem się pogody?

--
    "Czy wspinasz się po drabinie przystawionej do właściwej ściany?" - ksiądz Artur, parafia Zesłania Ducha Św. Ząbki
    Zdjęcia Ząbek - Mapa inwestycji drogowych w Ząbkach
    Nowe forum Ząbek - powiatwolomin.phorum.pl -
    www.obwodnicamarek.pl/
  • mat-go 26.05.11, 20:32
    A co ma gruz do burmistrza?
  • cocteau99 26.05.11, 20:45
    mat-go napisał:

> A co ma gruz do burmistrza?

Dla ciebie to jest trochę za trudne, może wróć do szkoły i zapytaj się o WOS...
    Ale żeby oszczędzić cierpienia spotkanym przez ciebie nauczycielom, czytaj teraz i ucz się:

Odpowiedzialność burmistrza za stan dróg w każdym momencie wynika z art. 19 ustawy o drogach publicznych (Dz. U. 1985 Nr 14 poz. 60 z późn. zm.)
    "2. Zarządcami dróg, z zastrzeżeniem ust. 3, 5 i 8, są dla dróg:
    1) krajowych – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad;
    2) wojewódzkich – zarząd województwa;
    3) powiatowych – zarząd powiatu;
    4) gminnych – wójt (burmistrz, prezydent miasta).

Art. 20 ustawy o drogach publicznych:
    "Do zarządcy drogi należy w szczególności: (...)
    4) utrzymanie nawierzchni drogi, chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą; (...)
    11) wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających;
    12) przeciwdziałanie niszczeniu dróg przez ich użytkowników;
    13) przeciwdziałanie niekorzystnym przeobrażeniom środowiska mogącym powstać lub powstającym w następstwie budowy lub utrzymania dróg;
    14) wprowadzanie ograniczeń lub zamykanie dróg i drogowych obiektów inżynierskich dla ruchu oraz wyznaczanie objazdów drogami różnej kategorii, gdy występuje bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osób lub mienia. (...)"

• p605 26.05.11, 21:47
    Czy Wszyscy nie możecie zrozumieć, że zamknięcie tej ulicy spowoduje mega korki na Szwoleżerów Kopernika itp. w godzinach porannych i popołudniowych. W dzien ulica jest zamnknięta jak trwaja prace. Potem uważam, że może być otwarta. Naprawe jest to ułatwienie dla wielu mieszkancow tej i okolicznych ulic. A co do kurzu to zoabczycie jak będzie kiedy wykonawca zacznie przecinac krawezniki i kostke chodnikową. A jak beda kładli asfalt jaki bedzie smród i hałas. A jeszcze układanie kruszywa, jeżdżace walce wibracyjne. Uuuuu wspólczuję mieszkańcom tego bloku. Jeszcze zatesknice za obecnym kurzem.
  • ratatuj.1 26.05.11, 22:31
    Jak mieszkańcom Powstańców przeszkadza piach i kurz to proponuję, żeby napisali petycję do Burmistrza o zaprzestanie prac.
    Zaoszczędzone pieniądze proszę przeznaczyć na zrobienie Andersena. Mieszkańcy tej ulicy bardzo się ucieszą. Umyją samochody z kurzu, pozamiatają chodnik na Maczka z piasku i za kilka miesięcy będą się cieszyć z nowej drogi.
  • raptor73 26.05.11, 22:51
    Sorry ale pierdo..icie hipolicie... Nie przeszkadza nam kurz z budowy tylko kurz z powodu jeżdżących aut po piachu który jest po zdarciu asfaltu i płyt betonowych. Zobacz jak się kurzy przy budowie i porównaj jak się kurzy gdy ktoś jedzie po piaszczystej drodze z prędkością 60 czy nawet 40 km/h. Zależy nam na zamknięciu ulicy na cały czas remontu a nie tylko w określonych godzinach.
    Droga jest już zamykana rano i jakoś sobie ludzie radzą. Problemem jest to że późnym popołudniem, wieczorem i w nocy ludzie jeżdżą tu po tym piachu jeden za drugim, nie przejmując się tym że powodują tumany kurzu.
    Nie kurzy się tyle od budowy tylko od tych debili, którzy okolicznych mieszkańców mają w dupie.
    Niech będzie budowa, niech położą nową nawierzchnię, wysypią kruszywo itd.. niech zrobią miejsca parkingowe zamiast tego piachu... ale niech zamkną permanentnie na ten czas tą ulicę, tylko z dojazdem do poszczególnych posesji.
  • p605 26.05.11, 23:00
    Marudzisz jak stara panna.
  • raptor73 26.05.11, 23:13
    Nie marudzę tylko mówię o konkretach, które nie tylko mi przeszkadzają. Twój komentarz wiele o Tobie mówi. Nic nie masz do powiedzenia konstruktywnego to się nie odzywaj a nie tylko szukasz zaczepki.
  • p605 27.05.11, 08:07
    Twoje komentarze tez duzo mowią o Tobie. Nie szukam zaczepki tylko probuje wytłumaczyć Tobie i innym, ze nie ma mozliwości przewprowadzenia inaczej tego remontu.
    Człowieku, zamknięcie jednej z głowych ulic w tekj części ząbek spowoduje duże korki na Piłsudskiego przy dojeździe do świateł i do Szwoleżerów. Zrozum, że tam tez mieszkaja ludzie ich chcą jakos doejchac do swoich posesji. Ulica Powstancow jest waska i nie da sie przeprowadzic remontu z podzialem na dwa pasy. Jesli widzaiels projekt to polowa pasa drogowego przezanczonego jest pod zielen, chodnik, sciezke rowerową i parkngi. Sama jezdnia nie będzie szeroka. Moze jedank lepiej byłoby wybudowac ulicę Andersena, tak jak ktoś wczesniej wspomnial.
  • raptor73 27.05.11, 23:49
    Ale jakie korki???? Rano ulica jest zamknięta jak ludzie wyjeżdżają do pracy (był wtedy największy ruch na Powstańców gdy była otwarta) to dają sobie radę, chodzi mi o zamknięcie późnym popołudniem i w nocy kiedy tutaj przejeżdżają po kurzu z dużymi prędkościami bo nie chce im się objechać. Wcale nie chcę dzielić tego remontu na dwa pasy bo przy tak wąskiej ulicy się nie da jak sam piszesz. Nie chcę też remontu kończyć czy przenosić na inne ulice.

Dobrze że trochę popadało, może się kilku zakopie w błocie to zrezygnują z dalszej jazdy...

Co do poziomu dyskusji na tym forum powoli zaczynam z niektórymi rozmawiać ja Cocteau99. Na początku próbowałem normalnie, ale trolowanie w postaci chociażby xila jakie tu odchodzi po prostu człowieka czasami już wkurza. No i niestety czasami jakieś tam wierszyki mi się wcisną :) Jak poczułeś się urażony to przepraszam.

Jedyną radością niektórych jest po prostu sprzeciwianie się dla samego sprzeciwiania, bez racjonalnych argumentów.

• p605 28.05.11, 08:48
    A jakie Ty masz racjonale argumenty? Ze sie kurzy jak jest remont drogi? Zapytaj dziecka to potwierdzi ze tak musi byc. Musze Ci przyznac ze od dzis nie bede juz jezdzil ta ulica ale nie dlatego ze sie kurzy w Twoje okno. Co za egoista !!!!!!!!
  • raptor73 28.05.11, 11:08
    Proponuje samemu poprosić jakieś dziecko żeby Ci przetłumaczyło co tutaj jest napisane. Nie chodzi mi o kurz z budowy tylko o to że pomimo zakazu ruchu i tak wszyscy jeżdżą i dodatkowo wzbijali dużo większe tumany kurzu niż budowa. Egoiści to Ci co piszą że mimo zakazu i tak będą jeździć bo im się nie chce naokoło...
    Osobiście grzeje mnie to z jakich powodów nie będziesz tędy jeździł, gdyby zarządca drogi ją zamknął to nie musiałbym z Tobą nawet tej jałowej dyskusji prowadzić.
  • p605 28.05.11, 11:38
    Egoista to ten który zabrania jezdzic obok bloku w którym mieszka, po drodze do której nie ma zadnych praw własności. To nie jest jałowa dyskusja, tylko wkurza mnie jak ktos marudzi i czepia sie dupereli.
  • raptor73 28.05.11, 23:04
    Dla Ciebie są to duperele bo tu nie mieszkasz, po drodze niech sobie jeżdżą ale nie po zamkniętej, gdzie władze nie potrafią wyegzekwować tego zakazu. Mnie wkurza jak ktoś nie mając pojęcia co tu się dzieje wypowiada się na ten temat. Jeśli mi coś przeszkadza to o tym pisze i tak samo jak Ciebie grzeje to że u mnie jest nasyfione przez debili jeżdżących po zamkniętej drodze, mnie grzeje to że to czytasz i Cię moje marudzenie wkurza.
  • dolcanik 28.05.11, 17:44
    Dziś zaczeli korytowac ulice od Reymonta więc wykopy zaczynają osiągac okolo 80 cm glebokosci.Nie moge doczekac sie wpadajacych aut i zakopywania sie.... w piatek juz wieczorem kilku odwazniakow zawieszalo sie na wykopach nie rozumiejac znakow drogowych postawionych na poczatku i koncu remontu. Przykro mi pisac w ten sposob ale zmusila mnie do tego sytuacja z dzisiejszego poranka,gdzie omal nie zostalem rozjechany z dzieckiem idac spokojnie po chodniku!
    Ludzie przeciez remontowany jest odcinek kilkusetmetrowy ulicy!O jakim paralizu miasta piszecie?? Jest Strazacka,jest Szwolezerow i kilka ulic prostopadlych gdzie spokojnie mozna objechac ten odcinek i dotrzec do domu.Nie moge zrozumiec tych ktorzy np.dzis przedzieraja sie po wykopach,betonach,chodnikach niszczac zawieszenia swoich aut.Uwazam ze nie ma zanych argumentow przemawiajacych za tym aby przedzierac sie na sile przez ulice mocno remontowana,majac naprawde kilkaset metrow dalej alternatywny objazd.
  • raptor73 28.05.11, 23:06
    p605 zaraz Ci napisze że narzekasz i marudzisz i że tak naprawdę powinieneś grzecznie przepuścić go jak będzie jechał chodnikiem...
  • corrida_pl 29.05.11, 10:02
    dolcanik napisał:
    .Uwazam ze nie ma zanych argumentow przemawiajacych za tym
    > aby przedzierac sie na sile przez ulice mocno remontowana,majac naprawde kilka
    > set metrow dalej alternatywny objazd.

ząbkowska szlachta napływowa nie będzie nadkładała drogi (co ciekawe część tej szlachty uważa, że mieszka w Warszawie :) )

--
    Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty tak, aby swoim pojmowaniem istoty rzeczy przełożonego nie peszyć - z ukazu cara Piotra I z 9 grudnia 1708 roku
  • dolcanik 29.05.11, 11:08
    To prawda.Będąc (uprzywilejowanym-patrz znaki drogowe)mieszkańcem naszej ulicy,ze zdziwieniem zaobserwowałem że 90% aut przedzierajacych się przez nasz tor przeszkód to samochody z tablicami rejestracyjnymi zupełnie z innych rejonów.
  • route67 03.06.11, 22:59
    Wypraszam sobie, jako napływowiec, gdyż:
    - tylko RAZ przejechałem Powstańców po zamknięciu (wtedy gdy POWOLI BY NIE WZNOSIC KURZU i oszczedzać zawieszenie wybrałem się po dobre nocne piwo do sklepu Verdes.
    - poza powyższym jeżdżę zawsze wytyczonymi objazdami, nawet jeśli sporo czasu przez to trace.
    - nie widzę nic złego w mówieniu o Ząbkach jako o części Warszawy - dla mojej rodziny odległej o 600km stąd to normalne. Pracuję w Warszawie, po Warszawie chodze na spacery (bo w Ząbkach nie ma za bardzo gdzie), po Warszawie jeżdżę na rowerze (bo w Ząbkach nie ma gdzie), w Warszawie mam znajomych i przyjaciół (bo w Ząbkach same wściekłe wilki co to forum pokazuje - Warszawiakom nie przeszkadza w ogóle moja "obca" rejestracja, a tutaj jestem tylko napływową chołotą...super - ciekawe ilu jest rdzennych Ząbkowianinów w Ząbkach)

No ale skoro taka ze mnie szlachta napływowa, to może powinienem jeździć i wzniecać kurz ku uciesze co poniektórych, tak żeby mieli rację.

Dupa i tyle.

Pozdrawiam,
  • ratatuj.1 04.06.11, 21:31
    route67 napisał:

a tutaj jestem tylko napływową chołotą...sup
    > er - ciekawe ilu jest rdzennych Ząbkowianinów w Ząbkach)

Ludzi którzy osiedlili się z Ząbkach w ostatnich kilku latach jest mnóstwo. Cały mój blok to ludzie z Podlasia i Lubelszczyzny a kilku nawet z Podkarpacia. Pewnie na Reymonta, Dzikiej i Mazowieckiej jest podobnie.
    Myślę, że przyjezdnych jest już więcej niż tych rdzennych. Przecież widać gołym okiem, że okolice Powstańców to jeszcze 10-15 lat temu było szczere pole. Dzisiaj są tutaj duże osiedla mieszkaniowe. W pobliżu stacji kolejowej też są nowe bloki. Na północy są tylko domki jednorodzinne. Osób które mieszkają tutaj od 15-20 lat powinno już być więcej niż tych z dziada pradziada.
  • xil 27.05.11, 08:16
    Ten cały raptor to specjalista od marudzenia, jakby zrobili taka konkurencje na olimpiadzie to złoty medal murowany :D
  • robek1978 27.05.11, 22:21
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • raptor73 27.05.11, 23:38
    odezwał się ten co jak zwykle nic tylko troluje na forum...
  • rafek_z_zabek 02.06.11, 13:30
    raptor73 napisał:

> Kto wymyślił te objazdy z jednym kierunkiem przez Reymonta w szczególności pusz
    > czanie kierowców po poboczu Powstańców z którego unosi się zajebisty kurz???!!!
    > Według mnie powinni zamknąć ulicę.
    >
    > Można zapomnieć o wywieszeniu prania na balkon, okna zakurzone, syf na balkonac
    > h, nie mówiąc już o tym jak uwalone są samochody na parkingu. Wieczorem w świat
    > łach latarni okolica wygląda jakby była mgła.. a my to wdychamy. Osoby odpowied
    > zialne za tą budowę mają to gdzieś.
    >
    > Czy ktoś może mi powiedzieć czy po tej przebudowie i poszerzeniu znikną gruntow
    > e pobocza a pojawią się np chodniki i miejsca parkingowe z kostki??? Czy gdzieś
    > jest jakiś harmonogram? Do kiedy ma to trwać?
    >
    A ja bym chciał poruszyć jeszcze jedną sprawę związana z remontem Powstańców, a mianowicie, fakt, że ta ulica jak i zresztą Szwoleżerów, przy której mieszkam, mają to nieszczęście, że są połączone z Żołnierską.
    Tak, to nieszczęście, bo połowa samochodów przejeżdżających przez nasze ulice, to ludzie nie mieszkający w Ząbkach. Skracają sobie drogę jadąc z/do Rembertowa. Po co mają jechać przez Ks. Skorupki, kiedy mogą przez Szwoleżerów i Powstańców? No, chwilowo nie mogą. Ale jak będzie nowy, równiutki asfalcik będą śmigać aż miło. Z mojej wiedzy wynika, że nasze obie ulice są raczej międzyosiedlowe, a trasą przelotową jest wspomniana ul. Ks. Skorupki. Może więc by tak zmusić tych "gości" do rezygnacji z odwiedzin naszych osiedli?
    Wprowadzić ograniczenia prędkości i tonażu pojazdów, montaż progów zwalniających w okolicy przejść dla pieszych. Zamiast bujać się na progach, część pewnie pojechała by innymi drogami. A nawet jeśli nie, to ograniczyło by to prędkość pojazdów, a tym samym hałas drogowy. A teraz, to nasze ulice długie, proste, nic tylko depnąć gaz.
  • p605 02.06.11, 14:52
    ZTM nie zgadza sie na montaż progów zawlniających na trasach swoich autobusów.
  • corrida_pl 02.06.11, 16:27
    proponuję zakaz poruszania się samochodów po Powstańców i Szwoleżerów za wyjątkiem osób mieszkających na ww ulicach... co tutaj jacyś obcy, po nowym NASZYM asfalcie będą jeździć...

no ludzie litości
    --
  • raptor73 02.06.11, 17:59
    Nie przesadzajmy oczywiście - nie chodzi o obcych tylko o tych co łamią zakaz tonażowy. Udokumentowany dojazd do budowy albo zaopatrzenie sklepów na tych ulicach i wszystko. A niestety ciężarówki, szczególnie tzw "wanny" często przeładowane ponad dopuszczalne 40 ton śmigają po Ząbkach i rozwalają ulice - wystarczy zobaczyć co się stało ze Skrajną - niby nowa ulica.. a skrót do działek piękny - nie tylko dla osobówek niestety... :(
  • tedglen 02.06.11, 18:22
    raptor73 napisał:

> (...) wystarczy
    > zobaczyć co się stało ze Skrajną - niby nowa ulica.. a skrót do działek piękny
    > - nie tylko dla osobówek niestety... :(

Dramat ulicy Skrajnej polega prawdopodobnie na niewłaściwym wykonaniu drogi. Szkoda, że stan tej ulicy nie interesuje Burmistrza. Nam mieszkańcom pozostaje jedynie mieć nadzieję, że jest to jedyna inwestycja, która okazała się modelową klapą, zaś wszystkie pozostałe nowe inwestycje będą nam służyć nie 3 lecz 30 lat bez remontu.

No, może 30 to przesadziłem, niechby 15.

--
    "Czy wspinasz się po drabinie przystawionej do właściwej ściany?" - ksiądz Artur, parafia Zesłania Ducha Św. Ząbki
    www.obwodnicamarek.pl/
  • zaza4.4 02.06.11, 18:46
    Dramat ulicy Skrajnej polega prawdopodobnie na tym, że tedglen i im podobni głosują, tak jak głosują. Zwraca się im uwagę i przedstawia dowody na to, że Perkowski nie nadaje się na Burmistrza, a ten twierdzi, iż nie zna lepszego kandydata. Później się użala, że stan tej ulicy nie interesuje Burmistrza, a inne inwestycje są reazlizowane nieudolnie, że śmieci, piach itd. Sam wybierałeś tą osobę i odpowiadasz za obecny stan miasta. Zatem nie licz na siły wyższe, tylko sam się weź do roboty. To tak jak w domu, dziecko narozrabia a rodzic ponosi za nie odpowiedzialność. Bądź mężczyzną i ponoś odpowiedzialność za swoje dezcyzje, a nie biadol. Jak znam życie, to w kolejnych wyborach znowu poprzesz jedyną słuszną siłę narodu, a potem będziesz się żalić.

ps. jak rozumiem burmistrz już wezwał wykonawcę do naprawy gwarancyjnej.
  • robek1978 02.06.11, 18:59
    zaza4.4 czy tam zaraza myślisz że inny burmistrz uzdrowiłby ten stan rzeczy , bo mi się wydaje że przez ciebie przemawia tylko nienawiść do P. Burmistrza lub też opcji politycznej.
  • zaza4.4 03.06.11, 15:45
    robek1978 napisał:

zaza4.4 czy tam zaraza myślisz że inny burmistrz uzdrowiłby ten stan rzeczy , bo mi się wydaje że przez ciebie przemawia tylko nienawiść do P. Burmistrza lub też opcji politycznej.

no cóż, jak wynika z twojej wypowiedzi to ty obrażasz innych i siejesz "mowę nienawiści".
    co do meritum:
    1. to jestem pewna, że osoby kompetentne doskonale potrafiłyby zarządzać miastem, szczególnie, że Perkowski przejmował je bez zadłużenia. Z historii wynika, że Gierek też się nie bał brać kredytów na "niezbędne inwestycje". W Ząbkach też "towarzysz" zadłużył miasto i ciekawe czy tak samo się skończy
    2. dane mi było spotkać Perkowskiego i niestety jestem zdegustowana jego kulturą osobistą. Osoby które tego doświadczyły wiedzą o czym mowa. Ponieważ Perkowski reprezentuje w Ząbkach pewną opcję polityczną, dlatego na tej podstawie wyciągam wnioski, że skoro jest on najlepszym przedstawicielem tej partii, to ta partia w całości jest nic nie warta.
  • cocteau99 03.06.11, 15:56
    zaza4.4 napisała:

> 2. dane mi było spotkać Perkowskiego i niestety jestem zdegustowana jego kultur
    > ą osobistą. Osoby które tego doświadczyły wiedzą o czym mowa. Ponieważ Perkowsk
    > i reprezentuje w Ząbkach pewną opcję polityczną, dlatego na tej podstawie wyci
    > ągam wnioski, że skoro jest on najlepszym przedstawicielem tej partii, to ta pa
    > rtia w całości jest nic nie warta.

Dodałbym, że na wizerunku tej partii i na jej wynikach wcale tak nie ciąży Prezes (jak przesadnie lansują niektóre media), a właśnie tacy ludzie, jak Perkowski.
  • wasyl1978 05.06.11, 12:05
    ja naleze do PO, a glosowałem na Perkowskiego .... tylko dla tego ze nie było innych rozsadnyh kandydatów :( aaaa ... był jeszcze Towarzysz "Słomka" ....ale jednak wolę by udzielał sie w swojej rodzinnej miejscowosci ....
    --
    pozdrawiam
    Michal W.
    Mieszkańcy Ząbek uwazajcie... Radny Stachera i towarzysz Słomka maja dziwne pomysły :)
    ... generalnie sprzeczne z interesem ogółu mieszkańców Ząbek :( :( :(
  • zaza4.4 05.06.11, 15:25
    wasyl1978 napisał:

ja naleze do PO, a glosowałem na Perkowskiego

a mnie się zdaje, że tobie się wydaje, że należysz do PO, tylko PO nic nie wie na temat tego że należysz do PO.
    choć z drugiej strony twoja logika może nie być pozbawiona racji, bo Polską rządzi PO, a ty jesteś poddanym panów rządzących krajem. Zatem należysz do PO na zasadzie:Cuius regio, eius religio, czyli czyja władza, tego religia
  • tedglen 02.06.11, 19:22
    zaza4.4 napisała:

> Dramat ulicy Skrajnej polega prawdopodobnie na tym, że tedglen i im podobni gło
    > sują, tak jak głosują. Zwraca się im uwagę i przedstawia dowody na to, że Perko
    > wski nie nadaje się na Burmistrza, a ten twierdzi, iż nie zna lepszego kandydat
    > a. Później się użala, że stan tej ulicy nie interesuje Burmistrza, a inne inwes
    > tycje są reazlizowane nieudolnie, że śmieci, piach itd. Sam wybierałeś tą osobę
    > i odpowiadasz za obecny stan miasta. Zatem nie licz na siły wyższe, tylko sam
    > się weź do roboty. To tak jak w domu, dziecko narozrabia a rodzic ponosi za nie
    > odpowiedzialność. Bądź mężczyzną i ponoś odpowiedzialność za swoje dezcyzje, a
    > nie biadol. Jak znam życie, to w kolejnych wyborach znowu poprzesz jedyną słus
    > zną siłę narodu, a potem będziesz się żalić.
    >
    > ps. jak rozumiem burmistrz już wezwał wykonawcę do naprawy gwarancyjnej.

Coś się tak do mnie akurat przyczepiła? Głosowałem na obecnego burmistrza, ale nie znaczy to, że wszystko co robi (i robił) jest świetne. Chwalę co dobre, ganię co złe.

Jeśliby w wyborach wystartował lepszy kandydat (w moim mniemaniu) - zagłosowałbym na takiego. Zagłosowałem na najlepszego jaki wystartował.

--
    www.obwodnicamarek.pl/
  • zaza4.4 03.06.11, 15:22
    tedglen napisał:

Głosowałem na obecnego burmistrza, ale nie znaczy to, że wszystko co robi (i robił) jest świetne. Chwalę co dobre, ganię co złe......... Zagłosowałem na najlepszego jaki wystartował.

włośnie o tym mowa, wybrałeś najlepszego twoim zdaniem burmistrza, który się nie sprawdza w roli gospodarza miasta. Zatem musisz spojrzeć we własne sumienie, czy twój wybór jest dobry. Natomiast idziesz w zaparte. Mamy już czerwiec, a leje po "bombardowaniu" nadal straszą drogi, wspaniałe ulice dopiero co wybudowane się sypią (sam o tym piszesz), śmieci i brud w całym mieście. I ty uważasz, że to świetny wybór, jakie masz porównanie. Widzieliśmy co potrafił Boksznajder, widzimy że nie radzi sobie Perkowski zatem dlaczego uważasz, że inni nie daliby sobie rady na tym stanowisku. wszyscy startujący w wyborach mieli wykształcenie wyższe, ba nawet jeden był z doktoratem i nie dotyczyło to Perkowskiego. Zatem może czas zweryfikować swoje poglądy i uderzyć się w piersi.

ps. Za kilka miesięcy będzie zima i już teraz można obstawiać zakłady, czy uda się utrzymać miasto w odpowiednim stanie, bo w tym roku, gdyby mrozy trzymały do maja to nadal zaspy leżałyby na jezdniach i chodnikach
  • tedglen 03.06.11, 16:28
    zaza4.4 napisała:

> włośnie o tym mowa, wybrałeś najlepszego twoim zdaniem burmistrza, który się ni
    > e sprawdza w roli gospodarza miasta. Zatem musisz spojrzeć we własne sumienie,
    > czy twój wybór jest dobry. Natomiast idziesz w zaparte.

Który z pozostałych kandydatów startujących w ostatnich wyborach lepiej sprawdziłby się w roli burmistrza i dlaczego?

> Mamy już czerwiec, a le
    > je po "bombardowaniu" nadal straszą drogi, wspaniałe ulice dopiero co wybudowan
    > e się sypią (sam o tym piszesz), śmieci i brud w całym mieście. I ty uważasz, ż
    > e to świetny wybór, jakie masz porównanie.

Nie wkładaj w moje usta słów których nie wypowiedziałem. Nie uważam, że to świetny wybór. Perkowski wygrał nie dlatego, że bardzo dobrze sprawdził się w roli burmistrza, ale dlatego, że nie miał konkurencji w wyborach. Ewentualnie pozostali kandydaci nie potrafili się odpowiednio zaprezentować.

Nie jestem zadowolony z wszystkich działań Burmistrza (lub jego braku działań) i to podkreślam. Jednak są obszary które można ocenić pozytywnie.

> Widzieliśmy co potrafił Boksznajder,
    > widzimy że nie radzi sobie Perkowski zatem dlaczego uważasz, że inni nie dalib
    > y sobie rady na tym stanowisku. wszyscy startujący w wyborach mieli wykształcen
    > ie wyższe, ba nawet jeden był z doktoratem i nie dotyczyło to Perkowskiego. Zat
    > em może czas zweryfikować swoje poglądy i uderzyć się w piersi.

Pomóż mi zweryfikować swoje poglądy i otwórz mi oczy - uzasadnij dlaczego inny kandydat sprawdziłby się lepiej.

--
    www.obwodnicamarek.pl/
  • rtef 03.06.11, 18:06
    "Który z pozostałych kandydatów startujących w ostatnich wyborach lepiej sprawdziłby się w roli burmistrza i dlaczego?" - Po wyborach zadajesz to pytanie? Czystą erystykę uprawiasz.

Za pomocą tak ujętych pytań, można umniejszać znaczenie każdego, o kim nie można nic powiedzieć jaki będzie na danym stanowisku. Pamiętaj - Robert Perkowski też był takim kandydatem. Nie rozumiejąc tych prostych spraw potwierdzasz swoją tendencyjność. Oczywiście, w dobrym tonie jest zauważyć jakieś potknięcia burmistrza. Stwarzasz pozory obiektywizmu. Sens twego pytania jest jeden - burmistrzem może być tylko jeden człowiek. Mówisz to samo, co swego czasu niejaki marian_zarzeczynski vel morre - tylko mniej dosłownie.
  • tedglen 03.06.11, 18:50
    rtef napisała:

> "Który z pozostałych kandydatów startujących w ostatnich wyborach lepiej sprawd
    > ziłby się w roli burmistrza i dlaczego?" - Po wyborach zadajesz to pytanie? Czy
    > stą erystykę uprawiasz.

Takie pytanie zadawałem (zarówno sobie jak i tutaj na forum) również przed wyborami. Jeśli się jednak mylę to odpowiedz na to pytanie wraz ze szczegółowym uzasadnieniem. Nie jest za późno, przecież wybory już za 3 lata. Może wystartują ci sami kandydaci.

> Za pomocą tak ujętych pytań, można umniejszać znaczenie każdego, o kim nie moż
    > na nic powiedzieć jaki będzie na danym stanowisku. Pamiętaj - Robert Perkowski
    > też był takim kandydatem. Nie rozumiejąc tych prostych spraw potwierdzasz swoj
    > ą tendencyjność. Oczywiście, w dobrym tonie jest zauważyć jakieś potknięcia bu
    > rmistrza. Stwarzasz pozory obiektywizmu. Sens twego pytania jest jeden - burmis
    > trzem może być tylko jeden człowiek. Mówisz to samo, co swego czasu niejaki mar
    > ian_zarzeczynski vel morre - tylko mniej dosłownie.

Staram się wytykać potknięcia Burmistrza. Oczywiście nie wszystkie, bo nic innego bym w życiu nie robił. Nie uważam, że swoją pracę wykonuje w najlepszy możliwy sposób. Wręcz przeciwnie - widzę ogromne pole zaniedbań, zaniechań i błędów grubych. Jednak obecnie nie widzę nikogo, kto mógłby tą pracę wykonywać lepiej. Może są tacy ludzie, ale ja ich nie znam.

Wierz mi, że jeśli w kolejnych wyborach objawi się kandydat, który wygra merytoryczną walkę z obecnym Burmistrzem - zagłosuję na takiego. Na pewno śledziłaś ostatnią kampanię wyborczą i wiesz ile było w niej merytoryki.

Staram się być obiektywny. Aczkolwiek jako istota omylna być może faktycznie moja ocena jest subiektywna.

--
    www.obwodnicamarek.pl/
  • rtef 03.06.11, 20:24
    Ha ha ha ha. Przecież sam w pytaniu napisałeś "w ostatnich wyborach". Nie tłumacz się już następnymi wyborami. Po co, po "ostatnich" wyborach zadajesz to pytanie w takiej formie? I oczekujesz odpowiedzi, gdy już jest dawno po głosowaniu? Ściemniasz. A teraz Cała twoja obrona jest cała pogmatwana, pełna sprzeczności.

Przecież sam już wybrałeś i sam sobie odpowiedz czy się pomyliłeś. Odwracasz uwagę od istoty tematu - takie pytanie postawione przez Ciebie ma za zadanie pomniejszanie znaczenia innych kandydatów. Nie wierzę Ci, gdyż dla mnie oczywiste jest że Perkowski też jako burmistrz zaczynał od zerowego dorobku.Każdy widzi jakim jest burmistrzem . A czy lepszym czy gorszym burmistrzem od innych kandydatów tego nawet ty, w swej tendencyjności, nie jesteś w stanie zaręczyć. Jesteś tendencyjny, gdyż takim pytaniem zarazem osądzasz innych. Ładnie tak?

Gdzie napisałem, że jestem kobietą?
  • tedglen 03.06.11, 22:44
    rtef napisała:

> Ha ha ha ha. Przecież sam w pytaniu napisałeś "w ostatnich wyborach". Nie tłu
    > macz się już następnymi wyborami. Po co, po "ostatnich" wyborach zadajesz to py
    > tanie w takiej formie? I oczekujesz odpowiedzi, gdy już jest dawno po głosowani
    > u? Ściemniasz. A teraz Cała twoja obrona jest cała pogmatwana, pełna sprzeczno
    > ści.

Możesz to tak odbierać. Przeczytaj ponownie moje wypowiedzi - może wtedy inaczej je odbierzesz.

> Przecież sam już wybrałeś i sam sobie odpowiedz czy się pomyliłeś. Odwracasz uw
    > agę od istoty tematu - takie pytanie postawione przez Ciebie ma za zadanie pomn
    > iejszanie znaczenia innych kandydatów. Nie wierzę Ci, gdyż dla mnie oczywiste j
    > est że Perkowski też jako burmistrz zaczynał od zerowego dorobku.Każdy widzi ja
    > kim jest burmistrzem . A czy lepszym czy gorszym burmistrzem od innych kandydat
    > ów tego nawet ty, w swej tendencyjności, nie jesteś w stanie zaręczyć. Jesteś
    > tendencyjny, gdyż takim pytaniem zarazem osądzasz innych. Ładnie tak?

Jestem tylko omylnym człowiekiem. Jednak zaręczam Ci, że chcę dobrze dla naszego miasta i tym właśnie się kierowałem głosując na obecnego Burmistrza.

> Gdzie napisałem, że jestem kobietą?

W swoim profilu tak napisałaś. Albo napisałeś, jeśli jesteś mężczyzną. Popraw profil - skąd mam wiedzieć jak się do Ciebie zwracać?

--
    www.obwodnicamarek.pl/
  • rtef 04.06.11, 10:12
    A jak inaczej można odbierać, gdy twoje pytanie pada w kontekście ostatnich wyborów, a potem bezradnie tłumaczysz się przyszłymi?

Nie zachowałeś rzetelności aby sprawdzić mój profil , a się wypowiadasz. I co można myśleć o takim człowieku?
  • tedglen 06.06.11, 08:48
    rtef napisała:

> A jak inaczej można odbierać, gdy twoje pytanie pada w kontekście ostatnich wyb
    > orów, a potem bezradnie tłumaczysz się przyszłymi?

Nie wiem o co Ci chodzi i mam wrażenie, że albo nie przeczytałaś tego co napisałem, albo przeczytałaś, ale tak mocno jesteś przekonana o swojej racji, że żadnych argumentów nie przyjmiesz.

> Nie zachowałeś rzetelności aby sprawdzić mój profil , a się wypowiadasz. I co m
    > ożna myśleć o takim człowieku?

Zapewne można myśleć o mnie wtedy bardzo, bardzo źle...

Pozdrawiam ciepło i życzę Ci abyś świat postrzegała nie tylko w kolorach biały - czarny, ale również w odcieniach szarości. Nasz Burmistrz nie jest ani biały ani czarny - jest szary. Można się spierać o odcień tej szarości...

--
    www.obwodnicamarek.pl/
  • cocteau99 06.06.11, 10:17
    tedglen napisał:

> Nasz Burmistrz nie jest ani biały
    > ani czarny - jest szary. Można się spierać o odcień tej szarości...
    >

"Mydło wszystko umyje, nawet uszy i szyję
    Mydło, mydło pachnące jak kwiatki na łące."

;-p
  • rtef 07.06.11, 14:15
    Do tej pory nie chce Ci się zajrzeć na mój profil.
    Na moje pytanie "Gdzie napisałem, że jestem kobietą?"
    Odpowiedziałeś "W swoim profilu tak napisałaś"
    Nie mogłem tak napisać w swoim profilu, bo go nie aktywowałem i nie może być on źródłem informacji, którą z uporem powielasz. Determinacja godna podziwu. Każdy może kliknąć i sprawdzić ile jest prawdy w twoich twierdzeniach. Brniesz do końca na upartego, nawet kosztem kompromitacji. Bawi cię to?

Dokładnie czytam - Twoje pytanie; "Który z pozostałych kandydatów startujących w ostatnich wyborach lepiej sprawdziłby się w roli burmistrza i dlaczego?"
    Potem na moją uwagę twoje tłumaczenie (2)"Takie pytanie zadawałem (zarówno sobie jak i tutaj na forum) również przed wyborami. Jeśli się jednak mylę to odpowiedz na to pytanie wraz ze szczegółowym uzasadnieniem. Nie jest za późno, przecież wybory już za 3 lata. Może wystartują ci sami kandydaci. "

Pytanie dotyczy się ostatnich wyborów, sam to napisałeś, a nie przyszłych. I tylko tak należy je rozumieć, jak sam je sformułowałeś. I zadawanie go po wyborach jest bez sensu. Więc po co je zadałeś?

Co kto będzie ciebie przekonywał do innych kandydatów, jak nikt nie może zaręczyć jacy wystartują za 3 lata? A nawet biorąc Twoje tłumaczenie za dobrą monetę i na jego podstawie ktoś by chciał Ci odpowiedzieć, wiesz jakie mógłby mieć kłopoty? Byłaby to agitacja, dozwolona prawem tylko w czasie ogłoszonych wyborów. Takie są twoje intencje, czy elementarnych spraw nie rozumiesz?

• tedglen 07.06.11, 15:12
    rtef napisała:

> Do tej pory nie chce Ci się zajrzeć na mój profil.
    > Na moje pytanie "Gdzie napisałem, że jestem kobietą?"
    > Odpowiedziałeś "W swoim profilu tak napisałaś"
    > Nie mogłem tak napisać w swoim profilu, bo go nie aktywowałem i nie może być
    > on źródłem informacji, którą z uporem powielasz. Determinacja godna podziwu. K
    > ażdy może kliknąć i sprawdzić ile jest prawdy w twoich twierdzeniach. Brniesz
    > do końca na upartego, nawet kosztem kompromitacji. Bawi cię to?

Gdy zakładasz konto, wpisujesz podstawowe informacje o sobie, m.in. płeć. Ty podałaś, że jesteś kobietą. Ot co. Jeśli się pomyliłaś/eś, to po prostu popraw to i sprawa załatwiona. Pełnego profilu nie masz, ale podstawowe informacje (np. płeć) są przypisane do Twego konta. Kompromitacja powiadasz... :)

> Dokładnie czytam - Twoje pytanie; "Który z pozostałych kandydatów startujących
    > w ostatnich wyborach lepiej sprawdziłby się w roli burmistrza i dlaczeg
    > o?"
    > Potem na moją uwagę twoje tłumaczenie (2)"Takie pytanie zadawałem (zarówno sob
    > ie jak i tutaj na forum) również przed wyborami. Jeśli się jednak mylę to odpow
    > iedz na to pytanie wraz ze szczegółowym uzasadnieniem. Nie jest za późno, pr
    > zecież wybory już za 3 lata. Może wystartują ci sami kandydaci.
    "
    >
    > Pytanie dotyczy się ostatnich wyborów, sam to napisałeś, a nie przyszłych. I
    > tylko tak należy je rozumieć, jak sam je sformułowałeś. I zadawanie go po wybor
    > ach jest bez sensu. Więc po co je zadałeś?
    >
    > Co kto będzie ciebie przekonywał do innych kandydatów, jak nikt nie może zaręc
    > zyć jacy wystartują za 3 lata? A nawet biorąc Twoje tłumaczenie za dobrą monet
    > ę i na jego podstawie ktoś by chciał Ci odpowiedzieć, wiesz jakie mógłby mieć k
    > łopoty? Byłaby to agitacja, dozwolona prawem tylko w czasie ogłoszonych wyborów
    > . Takie są twoje intencje, czy elementarnych spraw nie rozumiesz?

W tym momencie nie pozostaje mi nic innego jak podziękować za dyskusję, jednocześnie prosząc o przeczytanie moich wypowiedzi ponowny raz, z próbą ich zrozumienia. Nie jestem w stanie udowodnić, że nie jestem wielbłądem.

--
    www.obwodnicamarek.pl/
  • tedglen 07.06.11, 15:36
    tedglen napisał:

> Gdy zakładasz konto, wpisujesz podstawowe informacje o sobie, m.in. płeć. Ty po
    > dałaś, że jesteś kobietą. Ot co. Jeśli się pomyliłaś/eś, to po prostu popraw to
    > i sprawa załatwiona. Pełnego profilu nie masz, ale podstawowe informacje (np.
    > płeć) są przypisane do Twego konta. Kompromitacja powiadasz... :)

Żebyś mnie znowu w kolejnym poście nie wyzwała od ignorantów, spieszę wytłumaczyć (i udowodnić), że w swoim profilu ustawiłaś płeć 'kobieta'. Wchodzisz w Ustawienia, następnie Edycja konta, następnie Zmiana danych i ukazuje Ci się widok jak na poniższym rysunku:
    images40.fotosik.pl/892/384df7498062c72amed.jpg
    Czerwoną strzałką zaznaczyłem obszar w którym zmienia się płeć.

Jeśli pomogłem - cieszę się. Nie oczekuję przeprosin.

--
    www.obwodnicamarek.pl/
  • rtef 10.06.11, 18:10
    Jeszcze lepiej. Już nie mój profil, tylko teraz dedukcja z ustawień konta tedglena mają udowadniać, żem jestem kobietą. To nie dowód. Może przedstawisz coś ciekawszego co zamieni zgadywanie w pewność?

Fakt, Tobie pozostaje tylko podziękować za dyskusję, abyś nie musiał przyznać się do błędu, albo wprowadzania innych w błąd. Bo Twoje pytanie w czasie przeszłym, brzmiało tak a nie inaczej; "Który z pozostałych kandydatów startujących w ostatnich wyborach lepiej sprawdziłby się w roli burmistrza i dlaczego?".
  • tedglen 10.06.11, 18:35
    rtef napisała:

> Jeszcze lepiej. Już nie mój profil, tylko teraz dedukcja z ustawień konta te
    > dglena mają udowadniać, żem jestem kobietą
    . To nie dowód. Może przedstawisz
    > coś ciekawszego co zamieni zgadywanie w pewność?

Nie, dałem swój profil jako przykład. Nie wiem czy jesteś kobietą, wiem tylko, że w swoim profilu masz ustawione kobieta. I jest to stuprocentowa pewność.

Pozwól łaskawie, że nie odniosę się do drugiej części Twojej wypowiedzi. Jak zauważyłaś, cenię sobie kulturalną i merytoryczną dyskusję.

--
    www.obwodnicamarek.pl/
  • raptor73 10.06.11, 21:47
    Robicie strasznego offtopa...
  • rtef 11.06.11, 15:39
    Tedglenowi pozostaje już tylko mieć pewność. Nie jest w stanie dowieść swoich racji. Tedglen nie ma dowodów jakie mam ustawienie konta, i nie może ich przedstawić. Tedglen trwa przy swoim, ciągłe uporczywe powtarzanie myli z rzeczowością. Pozostaje tylko zamknąć tę dyskusję.
  • tedglen 13.06.11, 10:47
    rtef napisała:

> Tedglenowi pozostaje już tylko mieć pewność. Nie jest w stanie dowieść swoich r
    > acji. Tedglen nie ma dowodów jakie mam ustawienie konta, i nie może ich prze
    > dstawić.
    Tedglen trwa przy swoim, ciągłe uporczywe powtarzanie myli z rzec
    > zowością. Pozostaje tylko zamknąć tę dyskusję.

Popieram, zamykamy! Pozdrawiam Cię i życzę abyś się tak nie denerwowała, bo generalnie nie ma powodów.

--
    www.obwodnicamarek.pl/
  • ratatuj.1 13.06.11, 16:54
    No wreszcie koniec tej dziwnej dyskusji, bo najważniejsze jest to że ta droga jest budowana.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka