Dodaj do ulubionych

jakie będą zasady odbierania odpadów komunalnych?

13.04.12, 15:04
czy już wiadomo ile będę musiała płacić tzw. podatku śmieciowego?
jedyna pociecha, że nie będę finansowała tych zdzierców z miejskiej sp. z o.o., bo oni nie potrafią wygrać żadnego przetargu .

www.odpadywgminie.pl/aktualnosci/20-czy-gmina-musi-zorganizowa-przetarg-na-odbieranie-odpadow-komunalnych.html
Edytor zaawansowany
  • attiya 13.04.12, 20:03
    ponoc miały przyjść z urzędu jakieś druki do wypełnienia ale ja na razie nic w skrzynce nie znalazłam
    i jak na razie wiem tyle, że będę płacić więcej
    --
    Ale ksiądz powiedział: "Ula, takie jest życie. Do budowy hospicjum wrócimy, teraz mamy przed sobą budowę Chrystusa Króla".
  • hellas1 17.04.12, 12:47
    Podobno na nastepnej sesji w zabkach radni będą debatowac o wysokosci podatku za odbieranie śwmieci w ząbkach.
    wiecej na tomaszkalata.blog.onet.pl/ jak widac radny nie chce jeszcze wprowadzac takiej ustawy.
  • marek_greda 18.04.12, 08:21
    hellas1 napisała:

> Podobno na nastepnej sesji w zabkach radni będą debatowac o wysokosci podatku z
    > a odbieranie śwmieci w ząbkach.
    > wiecej na tomaszkalata.blog.onet.pl jak widac radny nie
    chce jeszcze wprowadzac takiej ustawy.

Sesja była wczoraj wieczorem. Radni nie przegłosowali uchwały o odpadach. Odesłali ją do poprawienia. To już chyba trzeci raz.
  • etam2.0 18.04.12, 13:37
    Każdy radny przelicza Swój przypadek i główkuje, żeby uchwała nie zwiększyła Jego kosztów śmieciowych - skomplikowana sprawa, tylu radnych, tyle kombinacji... :)
  • attiya 18.04.12, 13:57
    szczególnie, że radni z tych "starych ząbkowiaków" mają chałupy jak ta lala i z metrażu płaciliby dużą kasę więc nie dziwię się, że nie uchwalili.... :D
    --
    Ale ksiądz powiedział: "Ula, takie jest życie. Do budowy hospicjum wrócimy, teraz mamy przed sobą budowę Chrystusa Króla".
  • kriis.borowski 21.04.12, 10:49
    A co za problem przeliczyć średnią czy medianę z opłat jakie teraz mają mieszkańcy Ząbek? Przecież "każdy" powinien mieć podpisaną umowę na wywóz nieczystości i UM może to sprawdzić. Tylko pewnie by wyszło że duża część podrzuca odpadki do lasu.
    Jak już pisałem wcześniej te ceny co proponują do tej pory są wzięte chyba z kosmosu, bo w wspólnocie gdzie mieszkam (ponad 150 mieszkań) cena jest dużo niższa.
    Przy okazji UM zweryfikowałby kto płaci a kto nie za wywóz śmieci.

--
    zapraszam na mój blog o Ząbkach i nie tylko
    miastozabki.blogspot.com
  • attiya 21.04.12, 11:51
    ze dwa-trzy lata temu pamiętam jak chodzili panowie ze straży miejskiej i sprawdzali podpisane umowy oraz prosili do wglądu ostatnią zapłaconą f-rę
    ale czy obeszli całe ząbki to tego nie wiem
    choć zapewne teraz przed wprowadzeniem owego podatku, przydałoby się raz jeszcze zrobić takową rundę po ząbkach, wtedy może i urząd miałby bardziej klarowne spojrzenie na tych co płacą i mają podpisane umowy oraz na tych, co jeszcze ich nie podpisali, bo na pewno takowi sa
    i na pewno wtedy łatwiej byłoby im coś konkretniejszego ustalić w sprawie wysokości opłat
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.