Pies na smyczy? Pani się nie boi, mój nie gryzie.. Dodaj do ulubionych

Witam,

Może gdzieś nie doczytałam, ale czy są nowe przepisy że pies nie musi mieć smyczy? Nie wspomnę już o kagańcu.Mieszkam od kilka lat w Ząbkach i widzę jak każdy właściciel psa uważa że jego pies jest niegroźny i nic nikomu nie zrobi.
Czy to takie trudne jak ktoś prosi aby wziąć psa na smycz? Cały czas widzę na polanie przy Szwoleżerów psy bez smyczy, bulterierry bez kagańca. Na prośbę aby wziąć psa na smycz oczywiście słyszę że "Mój nic nie zrobi" .Ostatnia taka prośba skończyła się tym że mnie pies ugryzł w łydkę, i jest obecnie na obserwacji. Właściciel już taki pewny nie jest czy jego pies nic nie zrobi...W Sylwestrowy wieczór jeden Pan szedł z pitbullem i nie miał nawet smyczy...musiał go trzymać za obrożę jak ten się najerzył na mojego psa. Oczywiście standardowy tekst " mój nie jest groźny " padł minutę wcześniej, ale po minucie już właściciel też nie był taki pewien...Są też właściciele z ul.Szwoleżerów , którzy wypuszczają swoje psy "luzem" bez opieki poza swoje działki .Często widuje rudego wilczura a także od czasu do czasu husky z wilczarzem biegające sobie swobodnie po ulicy.Czy wy ludzie rozumu nie macie? Może ktoś się bać, a gdy idzie się jeszcze z własnym psem to może być nieprzyjemna sytuacja. Strach wychodzić na spacer.
No chyba że właściciel nie będzie miał nic przeciwko że w obronie własnej potraktuje psa paralizatorem, to nie widzę problemu w braku smyczy

Naprawdę dasz sobie rękę uciąć za swojego psa? Czy smycz to luksus , zbytek?
a co jeśli Twój pies "który nic nie zrobi" jednak coś komuś zrobi?

Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.