Dodaj do ulubionych

Powstańców - nieprawidłowości przy rozbudowie ulic

05.12.18, 10:50
Mieszkańcy ul. Powstańców!
Prośba o kontakt w sprawie stwierdzonych nieprawidłowości w ramach przebudowy ul. Powstańców. Roboty budowlane są na ukończeniu i można ostatecznie ocenić prawidłowe lub nieprawidłowe rozwiązania. Chodzi mi o rozwiązania funkcjonalne i bezpieczeństwa, których źródłem jest projekt i zmiany poczynione podczas robót, a także jakości robót związanych z wykonawstwem. Z uwagi na spodziewaną kontrolę budowy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego ważne jest, aby wszelkie nieprawidłowości zostały wskazane do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie. Wraz z kilkoma mieszkańcami tworzymy taką listę i zamierzamy przedstawić oficjalnie do UM Ząbki oraz do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.
Czasu jest mało. Proszę o zgłoszenia. Pozdrawiam.
Edytor zaawansowany
 • Gość: Z Powstańców IP: *.dynamic.chello.pl 06.12.18, 14:02
  Dajcie spokój z protestami i wnioskami, które mogą opóźnić oddanie ulicy do użytkowania! Dosyć już tego remontu, niech w końcu wszystko wróci do normy!
 • robertrobo 06.12.18, 15:12
  A co, progi zwalniające chcieliście wstawić?
  Wnioski można było składać przed rozpoczęciem, a nie teraz jak już jest prawie skończone.
  Złóżcie wniosek o częstsze kontrole straży miejskiej, bo samochody parkujące między pasami zagrażają właśnie temu bezpieczeństwu utrudniając widoczność.
 • bert9891 06.12.18, 15:58
  Obawiam się że już jest za późno na jakiekolwiek zmiany a jeżeli wstrzyma się budowę to dopiero utkniemy na zimę z nieprzejezdną ulica Powstańców. Chyba lepiej byłoby teraz przyjąć tą ulicę i zastanowić się nad przebudową jej jako odrębne działania bo nie jest winą wykonawcy taki stan faktyczny Powstańców, a zablokowanie teraz jej oddania może zablokować powstańców na wiele miesięcy (zima)
 • mieszkaniec66 06.12.18, 19:40
  Nikt nie twierdzi, że rozwiązania funkcjonalne są winą wykonawcy. Odbiór prawidłowości robót i zgodności z dokumentacją to sprawa inspektora nadzoru. Teraz nic nie można zablokować. Ruch na większości ulicy już się odbywa, na pozostałym odcinku rozpocznie się prawdopodobnie od jutra bo w dniu dzisiejszym układana jest warstwa ścieralna. Zwróciłem się z prośbą o istotne uwagi w tej sprawie a nie biadolenie i chwalenie roboty po polsku - szybko szybko bo jest zima to kończymy. Roboty powinny być zakończone w listopadzie, gdy były do tego odpowiednie warunki, a skutki takich robót wyjdą w ciągu kilu lat, ale to także inny temat. Tak czy inaczej, dziękuję za jakiekolwiek zainteresowanie.
 • bombel_b 07.12.18, 09:31
  Ciągle nie został skończony wjazd na ulice osiedlową przy końcu Powstańców.
 • lubiezabki 09.12.18, 19:25
  Brak (jeszcze) asfaltu na wjeździe na Malczewskiego.
  Wyraźna nierówność w poprzek Złotej przy połączeniu z rondem.
  Bardzo zanieczyszczona ulica Złota oraz ulica "bez nazwy" (wzdłuż lasu) przez dowóz materiałów budowlanych ze składu pod lasem, przez co zalewane błotem są rynsztoki i studzienki. Sprawa zgłaszana do UM.
  Uszkodzenie nowego krawężnika i zieleni przez pojazdy wywożące z w. wym. składu na rogu ul Złotej i ulicy "bez nazwy" - biegnącej wzdłuż lasu.
  Propozycja organizacji ruchu: ulice Podleśna i Malczewskiego, ze względu na jej szerokość, jako ulice jednokierunkowe z ruchem w kierunku lasu, wyjazd ul Złotą i Szkolną. Dla bezpieczeństwa na obu w. wym. ulicach ograniczenie prędkości do 20 km/h i "lezący policjanci".
  Utworzenie przejścia dla pieszych (infrastruktura jest - brak tylko oznakowania) na wylocie z ul. Malczewskiego w Złotą, pomiędzy blokami 13 i 16.
  W tej chili ulicą Złotą kierowcy jeżdżą z bardzo dużą prędkością, dlatego zasadnym jest tu też ograniczenie prędkości i "leżący policjanci".
 • prosiak1990 09.12.18, 20:11
  czemu nie zrobiona z wyspy pasa rozpędowego i z powstańców 64, 41,43,45,47, 23 i kilku innych miejsc
 • prosiak1990 09.12.18, 20:12
  brak lewoskrętu przy powstańców 23,27,64,33

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.