• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Co z gotowanego ryżu? Dodaj do ulubionych

• 03.05.11, 11:34
    Ostało mi się z obiadu, część zjedlismy na śniadanie z mlekiem, reszty żal wywalać, więc wymyśliłam, że coś wykombinuję z niego.
    Na puszce znalazłam raptem dwa przepisy - jeden na kotlety ryżowe z groszkiem, drugi na kluski ryżowe z groszkiem... Jako samodzielne danie dla 3.5 latki i 1.5 roczniaka to chyba mało wartościowe... Ja bym dorzuciła jeszcze brokuła, marchewkę i co mi się tam jeszcze nawinie.
    Może Wy znacie jakieś fajne dania - jakieś paluszki, kotlety, kluski - z gotowanego ryżu i różnych dodatków?
    --
    my_Flickr
    Mary_Lu
    Witek
    Edytor zaawansowany
    • 03.05.11, 11:40
      A nie wystarczy zrobić jakiś warzywny sosik i tak podać? Albo do zupy pomidorowej wrzucić?

--
      JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
      • 03.05.11, 11:43
        golabki smile)
        --
        Ściągawka karmiącej mamy , piersi pełne mlekaEDUKACJA!‼Lancs.
        • 03.05.11, 11:56
          Albo coś na kształt jeżyków. Szatkowałam drobno kapustę, tarłam jarzyny na grubej tarce, mieszałam z ryżem jajkiem i mięsem (trochę kaszy manney żeby się lepiej trzymało) i gotowałam w wodzie albo w sosie pomidorowym.
          --
          JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
    • 03.05.11, 12:17
      Dzieki smile
      Golabki za bardzo pracochlonne wink
      Jezyki fajne.
      W sumie do zupy tez myslalam, zeby wrzucic czy do sosu, ale chcialam jakas odmiane wink
      No nic, mlodsze spi, ide cos wykombinowac ze starsza wink

A szukajac przepisow trafilam na taka strone:
      rawolucja.pl/category/raw-przepisy/
      Nie dla dzieci za bardzo taka dieta raw, ale mama moze sie poodtruwac smile

--
      my_Flickr
      Mary_Lu
      Witek
    • 03.05.11, 16:54
      To pewnie nie dokładnie to, o co Ci chodzi, ale jak mi ostatnio zostało trochę gotowanego niesolonego ryżu to zblendowałam go na krem razem z bananami (trzeba było trochę mleka dodać, łyżkę może, żeby się chciało miksować). Wyszedł super deser, dla dziecka się na pewno nadaje, ale na naszym nie testowaliśmy, bo sami z mężem zjedliśmy (notabene z dodatkiem bananowej bitej śmietany).
      • 03.05.11, 22:26
        Heh...
        Ostatecznie zrobiłam coś a'la chińskie wink
        Wyciągnęłam woka, podgrzałam olej, wrzuciłam wyciśnięte dwa ząbki czosnku, wrzuciłam pokrojoną w kostkę paprykę pomarańczową, wrzuciłam pokrojone różyczki brokuła świeżego, podsmazyłam 3minuty. Wrzuciłam ryż. Podsmażylam. Zrobiłam dziurę w środku, wbiłam jajko, odczekałam minutę, wymieszałam wszystko, podsmazyłam. Doprawiłam pieprzem i dwiema kroplami sosu sojowego i podałam.
        Starsza zjadła łyżkę i podziękowała.
        Młodszy zjadł kilka łyżeczek i tez podziekował.
        Ja miałam całkiem dobry lunch wink
        Przepis był z książki tej:
        www.bbcshop.com/good-food-101s/good-food-101-recipes-for-kids/invt/9781846074240/
        --
        my_Flickr
        Mary_Lu
        Witek
    • 05.05.11, 22:04
      ja bym zrobiła najbanalniejszy ryż z jabłkiem i gęstym jogurtem.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.