Dodaj do ulubionych

Co z gotowanego ryżu?

03.05.11, 11:34
Ostało mi się z obiadu, część zjedlismy na śniadanie z mlekiem, reszty żal wywalać, więc wymyśliłam, że coś wykombinuję z niego.
Na puszce znalazłam raptem dwa przepisy - jeden na kotlety ryżowe z groszkiem, drugi na kluski ryżowe z groszkiem... Jako samodzielne danie dla 3.5 latki i 1.5 roczniaka to chyba mało wartościowe... Ja bym dorzuciła jeszcze brokuła, marchewkę i co mi się tam jeszcze nawinie.
Może Wy znacie jakieś fajne dania - jakieś paluszki, kotlety, kluski - z gotowanego ryżu i różnych dodatków?
--
my_Flickr
Mary_Lu
Witek
Edytor zaawansowany
  • 03.05.11, 11:40
    A nie wystarczy zrobić jakiś warzywny sosik i tak podać? Albo do zupy pomidorowej wrzucić?

--
    JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
  • 03.05.11, 11:43
    golabki smile)
    --
    Ściągawka karmiącej mamy , piersi pełne mlekaEDUKACJA!‼Lancs.
  • 03.05.11, 11:56
    Albo coś na kształt jeżyków. Szatkowałam drobno kapustę, tarłam jarzyny na grubej tarce, mieszałam z ryżem jajkiem i mięsem (trochę kaszy manney żeby się lepiej trzymało) i gotowałam w wodzie albo w sosie pomidorowym.
    --
    JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
  • 03.05.11, 12:17
    Dzieki smile
    Golabki za bardzo pracochlonne wink
    Jezyki fajne.
    W sumie do zupy tez myslalam, zeby wrzucic czy do sosu, ale chcialam jakas odmiane wink
    No nic, mlodsze spi, ide cos wykombinowac ze starsza wink

A szukajac przepisow trafilam na taka strone:
    rawolucja.pl/category/raw-przepisy/
    Nie dla dzieci za bardzo taka dieta raw, ale mama moze sie poodtruwac smile

--
    my_Flickr
    Mary_Lu
    Witek
  • 03.05.11, 16:54
    To pewnie nie dokładnie to, o co Ci chodzi, ale jak mi ostatnio zostało trochę gotowanego niesolonego ryżu to zblendowałam go na krem razem z bananami (trzeba było trochę mleka dodać, łyżkę może, żeby się chciało miksować). Wyszedł super deser, dla dziecka się na pewno nadaje, ale na naszym nie testowaliśmy, bo sami z mężem zjedliśmy (notabene z dodatkiem bananowej bitej śmietany).
  • 03.05.11, 22:26
    Heh...
    Ostatecznie zrobiłam coś a'la chińskie wink
    Wyciągnęłam woka, podgrzałam olej, wrzuciłam wyciśnięte dwa ząbki czosnku, wrzuciłam pokrojoną w kostkę paprykę pomarańczową, wrzuciłam pokrojone różyczki brokuła świeżego, podsmazyłam 3minuty. Wrzuciłam ryż. Podsmażylam. Zrobiłam dziurę w środku, wbiłam jajko, odczekałam minutę, wymieszałam wszystko, podsmazyłam. Doprawiłam pieprzem i dwiema kroplami sosu sojowego i podałam.
    Starsza zjadła łyżkę i podziękowała.
    Młodszy zjadł kilka łyżeczek i tez podziekował.
    Ja miałam całkiem dobry lunch wink
    Przepis był z książki tej:
    www.bbcshop.com/good-food-101s/good-food-101-recipes-for-kids/invt/9781846074240/
    --
    my_Flickr
    Mary_Lu
    Witek
  • 05.05.11, 22:04
    ja bym zrobiła najbanalniejszy ryż z jabłkiem i gęstym jogurtem.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.