Dodaj do ulubionych

Isofix - czy da sie zamontować?

04.10.10, 09:37
No właśnie: czy w samochodzie bez isofix da się takowy system zamontować? W ASO powiedzieli, ze raczej nie, że wiązałoby się to z wymianą kanapy, ale pan nie był do końca pewny, spisał ode mnie numer nadwozia i obiecał dowiedzieć się więcej. Tymczasem mąż na jakimś forum właścicieli aut tej marki, co nasza znalazł..... kompletną instrukcję montażu systemu isofix, ze zdjęciami części, które są potrzebne, oraz nawet z ich numerami seryjnymi. Teraz chce, żebym zadzwoniła do ASO i zamówiła owe części, a ja mam wątpliwości. Czy, gdyby to było takie proste, to czy wszystkie auta nie miałyby zamontowanego isofix? Nie ukrywam, że byłabym bardzo zadowolona, gdyby dało się zainstalować to ustrojstwowink
Edytor zaawansowany
  • ilhenny 04.10.10, 14:23
    wszystko zależy od marki samochodu, w wielu jest opcją i można, w innych dokręca się tylko belkę isofix i jeż mamy 2 punktowy system, wtedy nie zastosujemy pasa TT i trzeba kupować foteliki z nogą
  • aribeth1 04.10.10, 14:38
    Czy to znaczy, ze jeżeli zastosujemy się do instrukcji tu:
    www.w203.pl/viewtopic.php?p=57619&sid=a57b1e2d7cae0b1866aaf6458b51b8e1
    www.mbfaq.com/viewtopic.php?f=36&t=121160
    to będziemy mieć isofix? A co to jest pas TT? Czy da się go zamontować? Czy po zainstalowaniu sprzętu z instrukcji powyżej będę mogła zamontować w aucie fotelik 15-36 na isofixie? Bo te akurat nogi nie mają, prawda?
  • aribeth1 04.10.10, 14:59
    Już doczytałam, co to pas TT, więc cofam pytanie o niego. Proszę o odpowiedź na resztę pytańsmile
  • ilhenny 04.10.10, 15:36
    no niestety ale ceny w topowych modelach są z kosmosu
    łatwiej i taniej jest dokupić isofix w Fordzie za 60 zł i zamontować go w swoim samochodzie ale
    takie rozwiązanie nadaje się tylko i wyłącznie do montażu fotelików 15-36 i przy sprzedaży trzeba go zdemontować
  • aribeth1 04.10.10, 16:51
    Te części, które są wyszczególnione w linku, który podałam będą kosztować około 160 zł - pytałam w ASO Mercedesa. Czyli będę mogła instalować fotelik 15-36? A fotelik 0-13 na bazie da się zamontować?
  • ilhenny 04.10.10, 18:53
    nie czytałem do końca bo pamiętam jak w ASO chcieli 3-4 000 zł za system, jeśli zamontujesz w ASO to jak najbardziej będzie to pełnowartościowy isofix na pewno 0-13, 9-18 przodem i 15-36 będzie można montować, system może nie być zgodny z 9-18 tyłem bo to już zależy od klasy isofix
  • aribeth1 04.10.10, 19:36
    Części będą oryginalne, kupione w ASO, a montaż mąż chce przeprowadzić sam - stwierdził, że nie będzie płacił kilku stówek za wkręcenie dwóch śrub. Czułabym się lepiej, gdyby zrobił to specjalista, ale argumenty męża też rozumiemwink Chyba, że napiszesz, że tak nie można, bo to nie zapewni bezpieczeństwa - wtedy będę miała argument, żeby się postawićwink
    Zmartwiła mnie informacja, że mogą być problemy z 9-18 tyłem, ale cóż, będziemy się tym martwić później.
    Dzięki Ci Ilhenny, jesteś prawdziwą skarbnicą wiedzy!smile
  • ilhenny 04.10.10, 20:10
    na forum zawsze napiszę że niewolno grzebać samemu przy konstrukcji fotelików jak i przy isofix
    prawdą jest że trzeba przykręcić dwie śruby i przy fotelikach 15-36 nie ma większego znaczenia jak zamontujemy isofix, bo cała energia jest pochłaniana przez pas samochodowy, ale dla innych wag jest naprawdę niebezpieczne i nawet ja nie zaryzykowałem żeby domontować do swoich samochodów isofix
  • aribeth1 04.10.10, 20:32
    Też tak mi się wydawało. No nic, będę toczyć z mężem boje, aż ulegnie - mam tylko nadzieję, że w ASO będą umieli to zamontować, skoro nawet nie wiedzieli, że istnieje taka możliwośćsmile
  • czarna.czajka 04.10.10, 20:39
    Czy dobrze zrozumiałam że za 60 zł można zamontować w Fordzie Isofix??
    Z tego co kojarzę masz Mondeo, takie samo jak mojewink
    --
    __
    bj32
    Zaraz dojdziemy do leczenia biegunki przez zakopanie pampersa o
    północy przy pełni księżyca na rozstajnych drogach...
  • ilhenny 04.10.10, 21:09
    tak tyle kosztuje belka isofix, montaż nie wiem, chociaż jest on teoretycznie do nowszych modeli bo takie są wymogi ustawowe, ale ja bym na nim zamontował tylko 15-36, chociaż w Oplu mają o wiele bardziej tandetne
    aribeth1 szczerze lepiej niech mąż zamontuje isofix do 15-36, a do 0-13 kupisz bazę montowaną na pasy
  • czarna.czajka 04.10.10, 23:06
    Szukam niestety nie 0-13 a 9-18. Zainteresowała mnie ta opcja bo interesuje mnie fotelik Polaric. Takie małe zboczenie na temat firmy Recaro. Rajdowewink
    Belka zostałaby zamontowana profesjonalnie przez mechanika...czy mimo to nie warto??
    --
    __
    bj32
  • ilhenny 04.10.10, 23:38
    niestety ale przy tym foteliku nawet fabryczne isofixy nie zawsze nadają się do montażu, przy 9-18 tyłem są największe siły działające na mocowanie, licząc na skróty to w czasie wypadku około tony, więc ja zdecydowanie jestem na nie
  • aribeth1 05.10.10, 08:16
    Dzięki za rady, tak zrobimy. Mały jeździ teraz w foteliku 9-36, ze względu na pięciopunktowe pasy (miał 2,5 roku, gdy wyrósł z 9-18), ale kiedy z niego wyrośnie zamierzam przenieść go do 15-36 na isofix. Niewątpliwie wtedy będę wybór modelu konsultować na tym forumsmile
    Nie wiedziałam nawet, że istnieją bazy do 0-13 montowane pasami. Czy one znacząco podnoszą bezpieczeństwo dziecka w stosunku do fotelika bez bazy? Zresztą to na chwilę obecną jest sprawa odległa, powiększenie rodziny jest dopiero w planach, nie w realizacjiwink
    Czarna.czajka, widzę, że mamy podobne upodobaniasmile Mnie też się marzył Polaric, uwielbiam tę jego "puchatość"wink
  • ilhenny 05.10.10, 09:24
    isofix podnosi bezpieczeństwo pośrednio, ponieważ zapinając fotelik na zaczepy isofix nie powinniśmy zrobić błędu, a przy montażu na pasy możemy się zamotać, za słabo naciągnąć pas i dlatego isofix otrzymuje wyższe noty za bezpieczeństwo, są foteliki 9-18 które wykorzystują isofix w dynamiczny sposób poprawiający bezpieczeństwo przykładowo Romer-Britax i Jane Exo, są też foteliki 0-13 montowane na pasy które otrzymały wyższe noty, niż na isofix, w skrócie sam isofix nie jest super środkiem na super bezpieczeństwo
  • czarna.czajka 05.10.10, 10:33
    Pewnie nie gwarantuje, tylko że fotelik Polaric bardziej mi pasuje niż besafe. Z tego co widziałam dostał bardzo dobrą ocenę, a nie mogę go zamontować.
    Teraz mam young profi plus, mam też start 2.0 i szukam pośredniego. Tak jak pisałam - recaro zboczeniewink W końcu nasza córa mimo 7mc już na 2 rajdach była.
    --
    __
    bj32
  • ilhenny 05.10.10, 13:36
    no to trafiłaś, moje dziecko w pierwszym miesiącu zaliczyło mistrzostwa polski na szczęście po 3 oesie pękła półoś i dzięki temu przyszła na świat bo mamusia jeździ i nie wiedziała że jest w ciąży, a jak miała 6 była wszystkie dni na mistrzostwach świata, więc rajdy są nam bardzo bliskie, niestety ale Recaro nie produkuje jeszcze swoich fotelików to są konstrukcje STM a Recaro kupiło ich z całym dobytkiem i dołożyli swoje tapicerki IMHO najlepsze w branży
  • czarna.czajka 05.10.10, 20:57
    My poznaliśmy się na rajdzie. Ja sędziowałam, mąż startował. Teraz jeździ na prawym, chociaż ostatnie 2 sezony jest pauza. Zmiany życiowo-dzieciowewink
    --
    __
    bj32
  • mariken 05.10.10, 22:47
    montowałam isofix w audi - ale mój rocznik miał albo w standardzie gotowe isofix albo przygotowanie pod nie, nawiercone podwozie. w aso kupiłam zestaw uchwytów ze śrubami, potrzebny jest jakiś taki specyficzny wkrętak, więc zamontowałam na miejscu w aso.
    montować sama bym się raczej nieco bała. to, czy auta tego rocznika mogą mieć isofix znalazłam gdzieś na necie (np na stronie producenta), chyba tutaj też są te dane:
    envo.nazwa.pl/alle/lista_aut.html
    nie wszystkie auta mają gotowe isofixy, wg producenta audi w autach wyższych klas isofix psuł wygląd kanapy (?!?) więc było jedynie przygotowanie pod nie.
    --
    smile
  • aribeth1 06.10.10, 08:21
    Powyższa tabela nie zawiera w ogóle Mercedesów, a nie sądzę, aby w tych samochodach nie montowano isofixwink Nasz ma otwory nawiercone fabrycznie, wystarczy dokupić i dokręcić listwę. A jeżeli mąż jednak nie da rady, to oczywiście skorzystamy z pomocy fachowcasmile
  • gazdatech 05.04.19, 20:37
    DO ABSOLUTNIE KAŻDEGO AUTA MOŻNA zamontować system ISOFIX zapraszam do kontaktu,
    gazdatech
  • pyriela2 06.04.19, 06:24
    A jak zamontowac w skoda ojtavia?
  • kamilf1003 18.04.19, 21:26
    Jak można zamontować w Ford Fiesta jeśli nie ma dziur?
  • ewelek120986 22.04.19, 21:42
    Jak można zamontować w Nissan Micra?
  • kuba104121 11.08.19, 14:54
    Jak nie ma dziur na śruby? To też die da? Posiadam audi a6c5 1997
  • biernat.angela 19.04.19, 09:19
    z tego co się orientowałam swojego czasu to można kupić baze i ją zamontować do samochodu smile My tez nie mam systemu isofix w aucie ale kupilismy fotelik concord reverso plus z baza isofix

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka