Dodaj do ulubionych

romer? be safe izi up x2?

15.11.10, 13:05
witam, córa ma 3,5 roku, waży trochę ponad 16 kg, mierzy ok 100 cm i wyrasta z fotelika romer lord i teraz nie wiem który fotelik kupić. myślałam o romerze kid (ale w sklepie jakiś mały mi się wydawał, na pewno dziecko do 12 roku się w nim zmieści i będzie w miarę bezpieczne?), be safe izi up x2 (ten natomiast po rozłożeniu jak dla starszego dziecka ma "dziurę" w okolicach "siedzenia"- czy będzie wygodny? i nie ma takich małych zaczepów?prowadnic do pasów?które wyglądają jak małe podłokietniki), w sklepie natomiast spodobał nam się concord lft core (który z kolei nie ma na stronach adac żadnych testów, ale w niektórych sklepach internetowych jest napisane,że ma 4*). mam totalny mętlik w głowie i nie wiem co wybrać, aby przede wszystkim było bezpiecznie, wygodnie ( w miarę) i tapicerka nadawała się do prania ( w romerze lord jest super, kilka razy prana i wygląda jak nowa).
i drugie pytanie, jaki fotelik dla niemowlaka?
i trzecie: czy fotelik romer lord, który teraz ma 2 lata za 1,5 roku będzie się nadawał dla kolejnego dziecka? czy mam go teraz sprzedać a za 1,5 roku kupić nowy?

dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że opisałam moje wątpliwości dość jasno.
pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • ajb9 15.11.10, 13:17
    a może cybex solution x? choć tapicerka wydaję się dość sztuczna...... nie wiem, doradźcie proszę
  • mrukumaster 15.11.10, 14:23
    12 letnie dziecko jest pojęciem względnym tak samo jak grupa wagowa 15-36kg. Bardziej zależy to od wzrostu i samochodu. Są kraje takie jak np. Anglia gdzie granica wzrostu to 135cm a potem może być bez fotela w Polsce jak na razie jest to 150cm. Besafe Izi up x2 starcza nawet do 160cm a brak pseudo podłokietników jak dla mnie jest plusem bo po pierwsze nie przeprowadzi się źle pasa piersiowego a po drugie pas biodrowy idzie tam gdzie ma się znaleźć. Cybex chyba jest jednym "z mniejszych" fotelików. W cenie Soultiona X można spokojnie kupić Romera i ja osobiście wolałbym go od Solutiona. Concordy za to są przereklamowane smile
  • ajb9 16.11.10, 12:05
    w takim razie który lepszy? romer czy besafe?
    i drugie pytanie, jaki fotelik dla niemowlaka?
    > i trzecie: czy fotelik romer lord, który teraz ma 2 lata za 1,5 roku będzie się
    > nadawał dla kolejnego dziecka? czy mam go teraz sprzedać a za 1,5 roku kupić n
    > owy?
  • ajb9 16.11.10, 12:10
    a może maxi cosi xr?
  • ajb9 16.11.10, 12:13
    Maxi - Cosi Rodi AirProtect ??
    zapomniałam napisać, auto bmw 5 z 1995r
    dzięki
  • ilhenny 16.11.10, 12:23
    Lord powinien się nadawać tylko zastanawia mnie skąd go masz skoro nie ma go w Polsce
    każdy z wymienionych ma wady i zalety jestem w stanie zachwalić ci obojętnie który tak samo zniechęcić do kolejnego
    wybierz trzy przymierz dziecko i wybierz ten który WAM pasuje za chwilkę przeczytam jeszcze raz i coś zaproponuję
  • ajb9 16.11.10, 12:39
    dokładnie lord plus, kupiony w 2008 r w sklepie "SŁOŃ" (zgodny z ECE* R 44/03) Wolałabym, aby córa jeszcze w nim pojeździła, ale w instrukcji jest napisane, że głowa nie może wystawać poza górną krawędź bardziej niż na szerokość 2 palców, a w foteliku zamontowanym w aucie właśnie tak wystaje (natomiast kiedy fotelik stoi na podłodze i wtedy córa usiądzie to jeszcze jest ok- może źle montuję go w aucie? a może zależy to od pochylenia tylniej kanapy w aucie?)
    dzięki
  • mrukumaster 16.11.10, 13:39
    Lorda można było pojedyncze sztuki jeszcze 2 lata temu kupić. Można używać pod warunkiem, że kupiłaś nowego no i ciekawe jaki ma rocznik produkcji. Co do propozycji tak jak Ihenny napisał propozycji w tej grupie wagowej jest sporo i najlepiej przymierzyć malucha do fotelików. Moje typy to: Romer Kid, Besafe Izi Up x2, Cybex Solution X, ulubiony fotel Ihennego Casul Play Protector wink no maxi-cosi ap ale jest jeszcze kilka bardzo dobrych foteli mianowicie sunshine kids monterey, cybex free czy Recaro Monza.
  • ajb9 19.11.10, 14:14
    Lorda kupiłam nowego, a gdzie można sprawdzić datę produkcji? będzie gdzieś na foteliku? instrukcja nie ma daty drukowania...muszę w aucie zobaczyć naklejkę na foteliku, może tam coś jest...
  • ilhenny 19.11.10, 16:41
    tak Romer Britax robi wyciski zegarów na skorupie plastikowej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.