Dodaj do ulubionych

Jaki fotelik 9-18 do Corolli rocznik 99

23.11.10, 22:14
Zastanawiam się nad kolejnym fotelikiem - synek ma prawie rok , waży troche ponad 9 kilo ale jest dość długi i głowa zaczyna wystawać mu z fotelika. Przymierzałam go w sklepie do MC Tobi i Romera King. W MC dość wysoko trzeba było podnieść zagłówek - sprzedawca na początku troche podniósł ale trzeba było go jeszcze wyciągać. W Romerze już nie, ale może ustawił od razu wyżej. (I tak będę jeszcze raz mierzyć to sprawdzę jak wygląda kwestia zagłówka.) Zastanawiam się czy nie będę musiała za pare miesięcy kupować kolejnego fotelika bo mały wyrośnie chociaż wagowo jeszcze długo 9-18 by wystarczył. Dlatego myślę też o MC Priori- podobno jest lepszy dla długich szczupłych maluchów. Ogólnie rzecz biorąc najbardziej odpowiadałby mi fotelik montowany tyłem i na taki się nastawiałam ale do 3-drzwiowej Corolli to chyba bez sensu, a mąż chwilowo odmawia współpracy w kwestii zmiany auta. Proszę o opinię na temat tych rozwiązań lub inne propozycje. Proszę o poradę gdzie w Warszawie mogę liczyć na kompetentną obsługę. Mierzyłam dziecko w Świecie Dziecka na al Krakowskiej i mam tam blisko, ale nie mierzyłam jeszcze fotelika w samochodzie (byliśmy w sobotę wieczorem i lało, więc moment niesprzyjający) i chciałabym zeby ktos mi pokazał jak go dobrze zamontować.
Obserwuj wątek
    • ilhenny Re: Jaki fotelik 9-18 do Corolli rocznik 99 23.11.10, 22:27
      jak dziecię jest naprawdę większe to faktycznie Priori jest większym przede wszystkim nie ogranicza zagłówkiem
      nie powinno być problemów z żadnym z tych fotelików, fajnie montuje się w trzydrzwiowych samochodach po środku, a wtedy najwygodniej wkładać dziecko do Tobi
      • kofie86 Re: Jaki fotelik 9-18 do Corolli rocznik 99 24.11.10, 15:45
        M-C Tobi i Romer King Plus mają takie same noty w testach ADAC 4*, Romer jest cięższym fotelikiem ale za to łatwiej się montuje do samochodu i ma większe zagłówki ale MC Tobi jest łatwiejszy w użytkowaniu. Co do Priori fotelik ten nie należy do moich ulubionych ponieważ nie ma dodatkowego zagłówka, a zagłówek daje dodatkową ochronę podczas uderzenia bocznego, dodatkowo daje oparcie dziecku podczas snu i główka dziecku nie "wisi" i nie "lata" również testy ADAC ma na 3*. A jeżeli kupować fotelik 3 gwiazdkowy to można zastanowić się nad Recaro Young Sport 9-36 kg www.ekids.com.pl/p/recaro_new_young_sport_black_aquavit-2457, skoro dziecko szybko rośnie można pomyśleć o tym foteliku jego minusem jest pozycja do spania, ale najlepiej przymierzyć fotelik do auta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka