Dodaj do ulubionych

Fotelik Izi Combi Isofix BeSafe dooplacorsy2007

07.12.10, 18:20
Witam! Zamierzam kupić dla mojego prawie rocznego dziecka fotelik Izi Combi Isofix BeSafe 0-18kg - będzie zamontowany głównie w moim samochodzie- to jest nowy model opla corsy-2007r. ale też fajnieby było aby można go było przełożyć do samochodu męża czy mojej mamy. Pani w sklepie stwierdziła, że nie ma żadnych problemów z montażem i pasuje on do każdego samochodu- jedynym problemem jest długość pasa i ewentualnie ciężar fotelika jeśli chciałabym go przekładać. W info o foteliku też pisze, żę jest super jeśli chodzi o montaż a tutaj czytam, że może być z tym problem...więć jak to jest?Proszę o odp.
Edytor zaawansowany
  • ilhenny 07.12.10, 18:37
    jeśli jest to wersja isofix, to tyłem tylko na isofix można go zamontować, a czy samochody pozostałych członków rodziny mają isofix ? dodatkowo mimo iż jest isofix w Oplu, to nie można montować tam fotelików tyłem, sprawdź bo w Astrze jest za niska klasa isofix i ten sam problem może być w Corsie
    dodatkowym problemem przy montażu Combi na isofiix są kanapy pod dużym kątem i wtedy też nie zamontujemy tego fotelika, długość pasów nie jest problemem
    przodem montowany na pasy pasuje do większości samochodów
  • lilly811 07.12.10, 19:07
    Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Obawiam się, że nawet w corsie nie mam isofixu- w każdym razie muszę to sprawdzić...Chciałabym kupić dla dziecka jak najbardziej bezpieczny fotelik. No ale też musi on przecież pasować do samochodu. Jaki Pan by polecił do tego modelu samochodu? Czy w takim razie montowany tyłem BeSafe bez isofixu? Czy może romer king montowany przodem? Czy BeSafe montowant przodem?Pozdrawiam.
  • ilhenny 07.12.10, 19:16
    piszemy na TY
    foteliki montowane tyłem są bezpieczniejszym rozwiązaniem o ile są prawidłowo zamontowane co nie jest proste i czasochłonne, musisz się liczyć z tym, iż w małych samochodach traci się praktycznie dwa miejsca
    jaki są inne samochody? czy chcesz przekładać fotelik? jaki jest wiek, waga, wzrost dziecka?
  • lilly811 07.12.10, 19:27
    Inne samochody to-WV Golf 2009, Seat Leon 2004. Chciałabym przekładać fotelik ale nie jest to wymóg konieczny- na codzień jeżdżę sama z dzieckiem( nie potrzebuję dodatkowego miejsca), a od święta jeździmy samochodem męża - Seatem. Dziecko ma prawie rok, waży 10kg, mierzy ok 80cm.
  • ilhenny 07.12.10, 20:01
    wszystkie samochody powinny mieć isofix, sprawdź bo wtedy będzie można łatwo przekładać nawet fotelik, troszkę ciężki ale łatwo montowalny i niech serwis Opla poda dokładnie klasę isofix
  • lilly811 07.12.10, 20:07
    Sprawdzę.
    Bardzo dziękuję Tobie za odp i zgłoszę się jak dopytam serwis o ten isofix.
    Pozdrawiam!
  • ilhenny 07.12.10, 20:18
    podadzą literkę B, C
    w razie czego będzie można zamontować na pasy, ale wtedy przekładanie nie będzie już takie proste, zwłaszcza montaż tyłem

• lilly811 03.01.11, 14:07
    Ihenny proszę Cię o konkretną odpowiedź czy mam brać ten fotelik czy jednak zrezygnować- zamawiam przez internet i nie będę mieć możliwości sprawdzenia czy będzie pasował sad . Konkretnie- mam isofix, nie chcę przekładać już tego fotelika- będzie tylko u mnie w moim samochodzie- opel corsa D z 2007r., samochód ma 3 drzwi, nie potrzebuję dodatkowego miejsca- będziemy jeździć tylko ja i dziecko np na zakupy.
    Obawiam się jednak, że mąż nie da rady zamontować tego fotelika w tym samochodzie, że będę miała problemy z "wpasowaniem" dziecka do fotelika przy drzwiach tylko z przodu...Mam naprawdę duży dylemat, ponieważ chcę kupić możliwie jak najbezpieczniejszy fotelik i dlatego cena tu nie gra roli ale też nie mogę przecież kupić czegoś co nie nadaje się do tego konkretnego samochodu...Proszę Cię bardzo powiedz czy kupić czy jednak zdecydować się na co innego- a jeśli tak- to na co? Jestem z Poznania- może poleciłbyś kogoś kto profesjonalnie zamontuje ten fotelik?
  • lilly811 03.01.11, 14:19
    Konsultując się telefonicznie z Oplem Bońkowski w Sadach poinformowano mnie, że oni w katalogu widzą tylko DUO ISOFIX i nic więcej nie wiedzą...chmmm...
  • ilhenny 03.01.11, 15:00
    szczerze to trudno mi podjąć za ciebie decyzję, na pewno od roku jestem zdecydowanym zwolennikiem wożenia dzieci tyłem
    montaż jest prosty trzeba założyć pasek na nogę, wpiąć isofix, postawić nogę i napiąć korbką,
    problemem jest wkładanie dziecka, trzeba opracować sobie technikę ja wkładam dziecko i siadam na tylnej kanapie i wtedy na siedząco zapinam dziecko, nie chcę żebyś się zniechęciła że fotelik za 1400 zł, a tak nie wygodnie wkłada się dziecko
  • lilly811 03.01.11, 15:32
    Na pewno to mnie nie zniechęci, ponieważ teraz wkładam dziecko do fotelika stojąc w środku samochodu przed tylną kanapą i jakoś do tej techniki przyzwyczaiłam się tak bardzo, że w samochodzie 5 drzwiowym montuje mi się go ciężej...nie chodzi mi o to, że będzie niewygodnie...Nie chcę tylko kupić fotelika i się okaże, że go się nie da zamontować w moim samochodzie, ponieważ oparcie kanapy jest za bardzo nachylone albo coś- nie znam się na tym...Nie proszę Cię o podjęcie za mnie decyzji- proszę Cię tylko o fachową poradę- czy ten model fotelika da się poprawnie zamontować w tym modelu samochodu- jesli tak- to choćby zajmował mi całą tylną kanapę i trzebaby się było nagimnastykować aby włożyć do niego dziecko to itak go kupię.
    No i czy wiesz może czy ktoś z Poznania mógłby go fachowo zamontować...
  • ilhenny 03.01.11, 15:50
    napisz do mnie maila a się skupię na szczegółach
  • puciacios 18.01.11, 15:00
    Witam.
    ja rowniez chcialabym kupic besafe izi combi isofix. znalazłam to forum pzrypadkiem i zaskoczylo mnie ze isofix jest podzielony na klasy?? co to jest? ja chce zamowic fotelik przez internet w tym momencie nie wiem czy moje auto ma odpowiednia klase isofix... sprawdzalam w internecie ze samochod ktory mam mazda 6 2005. ma isofix od 2002 roku w autach. moj maz ma mitsubishi galant z 1999 roku i nie wiem czy ma isofix ale nawet jesli nie ma ten fotelik jest mozntowany rowniez przodem do kierunku jazdy pasami.
    moje pytanie czy ten fotelik nada sie do mojego samochodu?
    czym sie rozni besafe izi combi isofix od besafe izi kid isofix?
    z gory dziekuje za odpowiedz
  • ilhenny 18.01.11, 15:24
    kupowanie takiego fotelika przez internet nie jest najlepszym pomysłem,
    do Mazdy pasuje ale trzeba zmienić kąt kanapy, mitsubishi galant nie ma isofixu więc i nie pasuje tyłem
    Kid jest tylko i wyłącznie tyłem, Combi można za pomocą pasów zamontować przodem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.