Dodaj do ulubionych

fotelik 9+ do seata

27.01.11, 23:37
witam mam "grata" seata cordobe z 97 r i na wstępie wspomnę że fotelik 0-11 firmy tako okazał się mało stabilny i teraz poszukuję fotelika 9+ zastanawiam się nad chicco key1, optima pro2010 espiro i cybex pallas ten ostatni troszkę mnie zniechęca ze względu na cenę, brak pasów, brak swobody z przodu w kwestii zabawki, no i chciałabym żeby posiadał rozłoźenie do spania bo chyba też nie wszystkie ja posiadają prosiłabym o podpowiedź jeśli chodzi o te trzy no chyba że jakieś inne typy godne polecenie
Edytor zaawansowany
  • ilhenny 27.01.11, 23:48
    zacznij od tego www.youtube.com/watch?v=20VhTHlmY3Q
    później napisz coś o dziecku
  • dziubuch 27.01.11, 23:54
    z moimi pasami się tak nie da sad jeżeli zapne z boku potem przypne pas to już go nie starczy na tyle żeby przedziać z tyłu jak odwróce kolejność to lata !!! musze go blokowac oparciem pasazera, a dziecko ma prawie 8 miesięcy 8 kg wiem że mam czas ale chcę kupić na spokojnie
  • ilhenny 28.01.11, 00:08
    to do póki nie kupisz fotelika masz zakaz jazdy samochodem z dzieckiem
    nie masz czasu
    foteliki przodem są od 9 miesięcy, Optimy i innych 0-18 nie zamontujesz w tym samochodzie no chyba że Concord albo Besafe
    bardzo trudno ci pomóc za małe pieniądze bo jest to nie możliwe poszukaj Concorda ULTIMAX
  • dziubuch 28.01.11, 07:59
    ja nie chcę fotelika od 0-18 tylko jakiś od 9 miesiąca wzwyż !!! do 500 zł naprawde nic nie znajdę w tej cenie?
  • ilhenny 28.01.11, 08:34
    czyli przez dwa miesiące nigdzie nie będziesz jeździć i zaczekasz aż dziecko urośnie
    i dopiero wsadzisz dziecię do fotelika
    są foteliki tańsze nawet 250 zł kosztują przyzwoite foteliki TeamTex, ale nie pasują do samochodu i dziecka jednocześnie, nie ma się co śpieszyć z jazdą przodem, większość stara się maksymalnie najdłużej jeździć tyłem
  • dziubuch 28.01.11, 09:01
    szczerze jak już pisałam wyżej szukam fotelika od 9miesiąca przodem, a w kwestii podrózowania do tej pory to jeżdże średnio raz na dwa tygodnie w trasę 20 km i jak już jadę zapinam fotelik pasami i blokuję przednim siedzeniem także on się nie ruszy no ale wiem nie tak powinien wyglądać montaż fotelika ... więc nie chodzi mi o najtańszy w kwestii 150 czy 200 zł ale taki w średniej granicy cenowej i nie chodzi o sztywne 500 zł bo jak będzie kosztował 600 to na chleb tez mi starczy... w tej kwestii bardziej zależy mi o model fotelika który miałeś okazję montować w seacie i dobrze z nim współgra
  • ilhenny 28.01.11, 09:12
    mi chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo w rozsądnej cenie
    mogę napisać kup MC Priori i to jeszcze na allegro za 450 zł jak to zrobiła większość Polaków, tylko jest tam kilka ale, zapytaj u importera czemu na allegro są takie tanie, a w sklepach droższe i czy oby nie za młode i za mało ważące masz dziecię
    www.poltrade.pl/firmsite.php?id=2
    albo rozwiązanie super bezpieczne czyli Besafe Combi X3 za grubo ponad 1000 zł
    trzeba to wyważyć żeby dziecko jeszcze kilka miesięcy jeździło tyłem a dopiero później przodem w waszym przypadku 13 kg może być nawet za dwa lata
  • dziubuch 28.01.11, 09:26
    Besafe Combi X3 czyli to jest Twój typ dla mojego Dziecia i mojego auta tak?
    a napisz mi cos w kwestii tego że w sklepach zaczynają polecanie od chicco key1 czy to faktycznie fotelik godny polecenia i czy u mnie by się sprawdził powiedzmy od roku ?
  • ilhenny 28.01.11, 09:35
    jeśli rozpadło się firmie Chicco w czasie crash testów większość fotelików, Key-1 to już chyba jedyny któremu nic się nie stało może dlatego że dawno był testowany, to firma obniżyła ceny o POŁOWĘ, a dobry sprzedawca sprzeda nie najlepsze, czy rozsądne rozwiązanie, a takie na którym najwięcej zarobi
    Besafe jest jednym z najlepszych fotelików bo aż do 18 kg można jeździć tyłem, czyli w waszym przypadku do 5 lat, masz drobne dziecko i możesz pozwolić sobie na tańsze rozwiązanie, czyli fotelik tyłem do 13 i później przodem do 18

• aribeth1 28.01.11, 09:35
    To, jak często i w jak dalekie trasy jeździsz nie ma znaczenia... Moja mama ostatnią stłuczkę zaliczyła 10 metrów od domu, więc odległość naprawdę nie jest ważna. Przewożąc dziecko w foteliku zapiętym tak, jak piszesz, ryzykujesz jego życie. Niestety, w kwestii fotelików nie jest tak, że "ja chcę żółty w czarne kropki, tyłem, 5 gwiazdek i za 200 zł". Trzeba wybierać z tego, co jest dostępne, co będzie najbezpieczniejsze dla konkretnego dziecka w konkretnym samochodzie.
  • dziubuch 28.01.11, 09:31
    cybex pallas a jak widzisz ten fotelik?
  • ilhenny 28.01.11, 09:42
    podchodziłem do nich jak do jeża, teraz już nie akceptuję fotelików barierkowych mimo iż mają 4* osobiście nie wierzę że foteliki utrzyma dziecko przy dachowaniu
    tu masz wątek gdzie moje dziecko ważyło 10,5 kg a nie było jej widać więc wyobraź sobie jak wygląda dziecko 8 kg
    forum.gazeta.pl/forum/w,97434,112390801,,kiddy_infinity_comfort.html?v=2
  • dziubuch 28.01.11, 09:58
    no właśnie odnośne cybex-a zastanawiałam się z siostrą czy dziecko czasami nawet samo nie wstanie podejrzewam że jakby si e postarało to by wyszło .... dobra będę drożyć temat tego fotelika Besafe czy miałeś możliwość montowania go w seacie? i jakie sklepy w Toruniu umożliwiają przymiarkę fotelików ?
  • dziubuch 28.01.11, 10:10
    i czy np ten co wymieniłeś wcześniej Concord Ultimax jest porównywalnie bezpieczny do Besafe ( spora róznica cenowa) gdzie się odzwierciedla?
  • dziubuch 28.01.11, 10:23
    Britax First Class Plus i np jak się ma do tego ? jestem ciemna w temacie ale już na tyle "pouczona" że szukam wersji 0-18 tył + przód
  • ilhenny 28.01.11, 10:52
    0-18 ale masz do wyboru dwa foteliki Concord i Besafe innych nie zamontujesz
    różnica polega na tym że Concord jest do 13 kg tyłem a Besafe do 18 kg
  • dziubuch 28.01.11, 11:05
    smile dziękuję za pomoc smile poszukamy tych modeli smile a jak się ma ich cena u Ciebie dla porównania ?
  • ilhenny 28.01.11, 11:09
    moje ceny są zawsze najlepsze i nikt ich nie przebije, ale poszukaj w sklepie stacjonarnym bo liczy się dobry montaż, są to dość skomplikowane foteliki w Toruniu są dobre sklepy i można się z nimi potargować
  • dziubuch 28.01.11, 11:28
    jednakwróciłam zadzwoniłam do trzech sklepów i w żadnym nie mają tych modeli zapytałam o polecane foteliki opcja 0-18 tył + przód do seata cordoby = cocon coneco, Baby DRAGON, maxi cosi tobi, Maxi Cosi Priori XP, Romer King Plus smile zadzwoniłam do dużych sklepów !!! nie sklepiików osiedlowych smile w dwóch nie ma opcji zamówienia tamtych w jednym trzeba załatwiać przez kierownika smile
  • dziubuch 28.01.11, 12:08
    kolejne dwa sklepy brak tych dwóch polecane: mxi cosi mobi, coneco cocon, z duźym naciskiem na bebe confort opal ... ale jestem zła,to gdzie masz swój sklep ???? smile
  • ilhenny 28.01.11, 13:30
    mobi może być opal też się nie zapnie bo są za krótkie pasy ale tu już sprzedawca wiedział o co chodzi
  • dziubuch 28.01.11, 13:39
    a mogę na meila namiary na ciebie twoje ceny i twój sklep ? bo wydaje mi się że w Toruniu taka obsługa monatażu jak telefoniczna wink albo konkretne sklepy które uważasz za "porzadne w Toruniu" może źle szukam kamilax1@wp.pl
  • dziubuch 28.01.11, 20:16
  • dziubuch 28.01.11, 20:17
    a mogę na meila namiary na ciebie twoje ceny i twój sklep ? bo wydaje mi się że w Toruniu taka obsługa monatażu jak telefoniczna albo konkretne sklepy które uważasz za "porzadne w Toruniu" może źle szukam kamilax1@wp.pl nadal proszę smile
  • ilhenny 28.01.11, 20:30
    odwrotnie napisz do mnie na ilhenny@gazeta.pl
  • dziubuch 28.01.11, 20:38
    wysłałam Ci meila smile
  • dziubuch 04.02.11, 14:30
    no więc oficjalnie i na forum !!! DZIĘKUJĘ !!! za pomoc, podpowiedzi i wskazówki dotyczące zakupu fotelika. Zapadła decyzja o zakupie Recaro Young Sport 2.0 Fotelik dziś doszedł cały i "zdrowy" mój 7- latek się targuje że on będzie w nim jeździł smile Naprawdę jeśli macie jakiś fotelik na oku przymierzcie go w sklepie jeśli jesteście gotowi na jego zakup porównajcie cenę u Ilhenny naprawdę cena DUŻO niższa niż w sklepach !!! jeszcze raz Wielkie dzięki !!!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka