Dodaj do ulubionych

fotelik dla 3,5 latki

08.06.11, 14:08
witam ,proszę o radę osób, które znają się na temacie jaki polecacie fotelik dla 3,5 letniej córki , waga ok 19kg wzrost 108cm, samochód to audi a4 kombi 96r. zastanawiam się czy nie jest jeszcze za wcześnie na zapinanie pasami samochodowymi, liczę, że do zimy pojeździ w romer king plus ts, jednka jak dojdą grubsze ubrania to będzie już problem.Zastanawiam się nad maxi cosi i romerem w przedziale 15-36 , moze jakieś inne propozycje?--

...........................
Gabrysia skończyła TRZY LATKA 26 stycznia 2011r. o 15.25
Edytor zaawansowany
  • jotka_k 08.06.11, 14:14
    ale Romer jest do 18 kg, więc jesli waży 19 to nie powinnaś jej już wozić w tym foteliku
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/1usaqtkf9qa91vrc.png
    mój mały-wielki cud - Łucja ur. 04.09.2009
  • malagosa 08.06.11, 14:22
    wiem , że romer jest do 18kg, ale też wiem po przestudiowaniu róznych materiałow, że lepiej jak dłużej pojeździ w takim gdzie jest zapięta pasami fotelika, niż za szybko w większym bo ogólnie to wydaje mi się, że takie dzieci są za małe, za wiotkie jeszcze na pasy samochodowe, zresztą waga oscyluje w granicach 17,5 do prawie 19kg, nie sądze żeby producent przewidział 18kg i koniec, zawsze jest jakaś rezerwa w testach a tu nie chodzi o 5kg. w drugim aucie mamy britax evolva 9-36kg ale on ma tylko 3 gwiazdki a z tego co się dowiedziłam na stronie fotelik. info to oznacza, że gorzej już być nie może, dlatego zaczynam się rozglądać za innym w przedziale 15-36kg, ale min 4 gwiazdki mnie interesują.

..........................
    Gabrysia skończyła DWA LATKA 26 stycznia 2010 r. o 15.25
  • ilhenny 08.06.11, 14:33
    nic z tego wytrzymałość pasów jest do 18 kg załóżmy że Romer jest najlepszym producentem i przewidział zapas tak na pewno 108 cm wystaje już za dużo z fotelika
  • malagosa 08.06.11, 14:47
    w moim odczuciu mieści się, glowa wystaje, ale nie za bardzo tzn nie za linie oczu, zresztą w tej chwili jest on w drugim aucie bo tam niestety evolva nie pasuje i więcej jeżdzi w evolvie w audi, jednak miałam zamiar na wyjazd wakacyjny przepiąc romera bo wydaje mi się bezpieczniejszy no i pozycja do spania jest, prosze mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę, najważniejsze jest dla mnie przede wszystkim bezpieczeństwo córki, jeszcze zdążę w razie czego kupić od 15 kg ale jakoś wydaje mi się, że ona za mała na ostatni fotelik, na pasy samochodowe. może się mylę ale wydaje mi się też, że producent zawsze zakłada rezerwę i przekroczenie np o 1 kg wagi nie spowoduje zaraz rozerwania pasów, kiedyś też czytałam chyba na fotelik. info porady ekspertów i tam własnie była sytuacja podobna i poradzili żeby jednak w mniejszym foteliku dłużej niż za szybko do większego, że to mniejsze zło .
    --
  • mrukumaster 08.06.11, 14:58
    Jeżeli dziecko ma 108cm to na pewno nie jest za małe na fotel 15-36kg. Czuje coś, że dziecko z tych bardziej asymetrycznych jeżeli ma 108cm i na wysokość pasuje w Romerze i pasy nie są za krótkie w Evolvie. Na razie zdemontowałbym pasy wewnętrzne w Evolvie i zaczął ją używać jak fotel 15-36kg bo takie jej przeznaczenie i ona akurat może być spokojnie jeszcze używana pare lat. Te 3* w Evolvie to jest dobry wynik bo my nie wiemy czy on dostał 3* za test jako fotel 9-18kg czy za fotel 15-36kg. Łatwiej też będzie kładką pod spodem przekładać. Zagłówek jest taki sam jak w Romerach z grupy 15-36kg to będzie głowę dobrze trzymał smile
  • mrukumaster 08.06.11, 14:59
    A w przypadku foteli samochodowych dla dzieci nie ma +- 5 kg. Producent pisze do 18kg to jest do 18kg.
  • malagosa 08.06.11, 15:12
    nie chodziło mi o takie widelki, ale bez przesady jak jest 1kg w dół czy w góre, czasem trudno ustalic dokładnie nawet wage, jeśli np dziecko ostatnio chorowalo tak jak moje to waga jej spadła do 17,5kg. Staram się aby była bezpieczna i nie chodzi mi o przeciąganie w czasie zeby kasy nie wydać, wydawało mi się że ona za mała na większy jeszcze że pasy samochodowe słabo będą ją trzymać, naoglądałam się testów w necie i boje się o nią
    --
  • malagosa 08.06.11, 15:07
    dziękuję za odpowiedzi, asymetryczna raczej nie jest przynajmniej pediatra ostatnio stwierdzila że proporcjonalna, jak na swoją wage to nie wygląda grubo tak "normlanie" w evolvie spokojnie pasy się zapinają, zimą będzie problem, ale narazie jest ok, czy dobrze zrozumiałam, że bezpieczniej będzie pasami samochodowymi, wydawało mi się, że lepiej jak dłużej jest przypinana pasami fotelika? a co z fotelikiem romera w przedziale 15-36 lub jakiś inny z bardzo dobrymi wynikami ? bo tak czy tak muszę kupić do drugiego auta, ale nadal zastanawiam się który wybrać, kolejne pytanie jak lepiej jechac na wakacje ok 500km w jedną stronę w evolvie czy w nowym z przedziału 15-36 bo rozumiem, że romer king juz odpada waszym zdaniem? czy jednak jeśli za dużo nie wystaje głowa tzn mieści się w granicach ustaloych przez producenta i wazy powiedzmy te max 19 kg to bezpieczniej będzie jednak w romer kingconfused??
    --
  • mrukumaster 08.06.11, 15:20
    Tu nie ma max 19kg tylko do 18kg więc pasy już trzeba demontować i dziecko nie powinno w kingu jechać bo nie daj boże wypadek a dziecko pasy wyrwie ze skorupy. Ja bym na wakację pojechał Evolvą bez pasów wewnętrznych z funkcją rozłożenia bo jest wygodniejsza od foteli 15-36kg. Jaki jest drugi samochód i do jakiej kwoty mamy operować w przypadku wyboru drugiego fotela?
  • malagosa 08.06.11, 15:25
    mamy narazie audi a4 kombi 96r i opla corsę B (niestety stara bo z 93 r i jest tu problem z długoscią pasów, ale pewnie za jakis czas będzie zmiana) myślałm o kupnie romera 15-36 lub maxi cosi przetestowac jakis czas i sprzedać evlove i kupic drugiego 15-36, tak wydawało mi się, że będzie bezpieczniej bo jakoś nie mam przekonania do tej evolvy, co Pan radzi?

--
  • ilhenny 08.06.11, 15:23
    akurat Romer ma najlepsze pasy i zamki na rynku ale to nie jest kwestia kilograma
    bo jeden kilogram razy przeciążenie 50G to już 50 kg dołóż do tego 18x50=900
    więc muszą wytrzymać 1000 kg a to chyba już sporo
  • malagosa 08.06.11, 18:40
    bardzo dziękuję za wszelkie uwagi, zweryfikowałam trochę swoje poglądy i informację , jutro jadę po fotelik, co myślicie o takim:

www.britax-roemer.pl/foteliki-samochodowe/foteliki-samochodowe/kid-sict
    wydaje się że jest ok, w testach otrzymał 4, z kinga byliśmy zadowoleni przez ponad 2 lata używania, szczęśliwie co prawda nie musieliśmy go testować w wypadku, jeśli mają Państwo jakieś inne dobre propozycje to bardzo proszę podzielić się nimi
    --
  • ilhenny 08.06.11, 19:58
    rewelacyjny wybór
    a czy King jest do kupienia ? bo jest dziewczyna która szuka fotelika
  • malagosa 08.06.11, 21:30
    mój będzie do sprzedaży jeśli brat się zdecyduje na inny bo ma tzw prawo pierwszeństwa wink ale koleżanka ma taki sam model po córce i też będzie zmieniać i chce sprzedać tylko nie wie jak z wysyłką żeby bezpiecznie było bo szkoda żeby fotelik bezwypadkowy uszkodził kurier, najlepiej osobiście odebrać jeśli będzie zainteresowana to podam nr tel koleżance i się dogadają
    --
  • ilhenny 08.06.11, 22:01
    spokojnie jak coś to ja mam kuriera z ubezpieczeniem i się dogadamy
    więc tylko kwestia czy będzie i za ile
  • malagosa 08.06.11, 22:21
    jedna szt. będzie na pewno tylko musimy z koleżanką zakupić nowe, wtedy dam znać, ja wybieram się jutro po nowy jak nic mi nie przeszkodzi, brat ma się też zdecydować w najbliższych dniach, więc albo będą dwa albo jeden, wtedy się skontaktujemy już jakoś prywatnie wink i ustalimy szczegóły. Mam jeszcze dylemat z tym romerem kid sict czy będzie mi pasował także do corsy, czy przy tego typu fotelikach długość pasa ma duże znaczenie?

--
  • ilhenny 08.06.11, 22:24
    długość pasa nie ma znaczenia problemem jest oparcie fotelika nie można go wysunąć do końca jak dziecko urośnie
  • malagosa 08.06.11, 22:30
    opel pewnie za jakiś czas będzie zmieniony więc zanim urośnie to śladu po nim nie będzie, bardziej mnie interesuje czy na dzien dzisiejszy będzie można go stosować bo np do eveolvy sa pasy za krotkie i nie da rady się go tam wpiąć, a jeśli chodzi własnie o zagłówek to bezpieczniej jak cała głowa się mieści prawda? czy to akurat nie ma dużego znaczenia?
    --
  • ilhenny 08.06.11, 22:37
    jak się mieści główka to jest prawidłowo ale trzeba tak regulować zagłówek żeby pas barkowy przechodził przez środek ramienia
  • malagosa 09.06.11, 08:17

jeśli jest Pan zainteresowany Kingiem to prosze o kontakt najlepiej na gg 6450701

--
  • mrukumaster 09.06.11, 08:24
    Evolve w wersji 15-36kg zapinasz tak samo jak Kida i w Corsie też zapniesz bo tu nie trzeba mieć długich pasów więc Evolve możesz użyć w obu samochodach to samo Kid Sict smile
  • malagosa 09.06.11, 08:33
    hmm to mnie Pan zaskoczył, bo prawdę mówiąc osobiście nie wpinałam ale mąż usiłował wpiąć evolve do corsy io nie udało się ale to dotyczyło w opcji 9-18, więc faktycznie teraz można będzie pewnie wpiąć. A jeszcze tak dla podsumowania bo przynajmniej tak mi się wydaje że jeśłi powrównamy evolve w opcji od 15 kg i kid sict to bezpieczniejszy będzie chyba kid sict bo ma 4 gwiazdki, evolva 3 i to nawet w sumie nei wiadomo w której opcji, chwilowo będę musiała używac evolvy ale myślę o jej sprzedaży i wmianie na drugiego od 15 z 4 gwiazdkami czy dobrze kombinuję?
    --
  • malagosa 09.06.11, 14:46
    jeszcze raz dopytam, która opcja jest bezpieczniejsza porównując evolve i kid sict oba zapięte pasami smaochodowymi? wydaje mi się, że romer bo ma 4 gwiadki? dobrze myślę
    --
  • mrukumaster 09.06.11, 15:34
    Tak dla wyszczególnienia Romer i Britax to ta sama firma. Trudno w 100% potwierdzić czy evolva na pewno jest gorsza od kid chociaż w przypadku kid sicta na pewno on będzie bezpieczniejszy w uderzeniach bocznych ze względu na poduchy ale przy przednim już wynik może być podobny ale nie musismile Ja bym Evolve zostawił jako drugi fotel albo sprzedał i kupił drugi fotel 15-36kg smile
  • malagosa 10.06.11, 09:55
    dziękuje za odpowiedz, wiem, że romer i britax to teraz ta sama firma
    po połączeniu, sugerowałam się w moich planach zmiany evolvy testami gdyz kid ma 4 gwiazdki a evolva 3 więc w czymś jednak kid chyba jest lepszy, tym bardziej, że zwykły kid bez poduszek bocznych też miał 4 gwiazdki

--
  • malagosa 13.06.11, 09:51
    witam, jesteśmy juz po zakupie kida sict, mam jeszcze pytanie czy normlane jest to że dziecko teraz może sie wychylać itd jeśli nie ma blokady pasów, my akurat mamy w aucie i blokuję córce te pasy żeby się nie mogła wychylać, nie wiem czy dobrze robię ? czy w fotelach od 15 kg jest inna zasada niz w mniejszych żeby dziecko sztywno było przypiete? kolezanka ma już z tym problem bo mimo, że auto nowsze i kupiła z isofixem kida to córki nie może tak zablokować pasami i ona jej sie w trakcie jazdy wychyla żeby coś sięgnąć, czy to norma? czy testy to biora pod uwagę? do drugiego auta też zmaierzam kupić kida, ale tam już też nie mogę blokować pasów, z tym ze 5 punktowych tez juz nie moge stosować ;-(
    --
  • mrukumaster 13.06.11, 12:24
    Osobiście bym nie blokował bo jak dziecko będzie chciało coś wziąć to zdejmie sobie pas piersiowy i będzie jeszcze gorzej, poza tym w momencie wypadku pas i tak się zablokuje. Fotel z grupy 15-36kg ruszają się tak jak i człowiek w samochodzie się rusza. Zablokuj sobie pas i zobacz jak się Twojemu dziecku jedzie wink
  • malagosa 13.06.11, 14:24
    ja nie upieram się z blokowanie tylko jakoś trudno mi się przestawić teraz, że pas może mieć luźny w sensie nie zabokowany do tej pory pilnowalam żeby miała dobze dociągnięty, jeśli chodzi o wyjmowanie reki za pas to nie ma u nas tego problemu ponieważ córka jest przyzwyczajona do tego że jak jedzie to nie może nic sięgnąć, uspokoiłam się że nie musi być na sztywno a swoją drogą muszę wypróbować jak się jedzie z tak zablokowanym pasem wink dziękuję i pozdrawiam
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka