Dodaj do ulubionych

BeSafe IZI UP X2 czy 123X1 ?

21.07.11, 14:04
Mam problem z wyborem fotelika dla dziecka w wieku 4 lat i wadze 14,5kg. Na razie mieści się w starym, ale gdy przyjdzie zima i grubsze ciuchy, zrobi się niewygodnie. Ktoś polecał mi właśnie BeSafe, ale tu są dwa modele, wspomniane w temacie. Czy może są inne modele warte uwagi? Auto to Octavia Tour 2010. Bardzo proszę o wszelkie sugestie.
--
Sygnaturka na zwolnieniu warunkowym.
Edytor zaawansowany
  • kwap666 21.07.11, 14:58
    izi up bardzo tak. niedoceniany a szkoda. i duzy i bezpieczny i sie polozyc lekko da. a do tego mc i casual odgapili swoje fotele od besafe wink 123 to fotelik ktory mial zastepowac samo siedzisko u nas niedostepny, takze nie zawracaj sobie nim glowy. inne ciekawe? casual protector, romer, cybexy, concordy (tutaj pewnie zaraz mruku sie nie zgodzi ale co mi tam). mc z zasady nie polecam. z tym, ze co do wielkosci to foteliki skandynawskie z reguly sa wieksze wlasnie dlatego ze tam czesciej dzieci chodza grubo ubrane smile i na koniec sakramentalne: zanim kupisz wybierz ten ktory najlepiej pasuje do samochodu
    --
    "Ja tylko handluje"
  • el_elefante 22.07.11, 12:35
    Dzięki za odpowiedź.

Czy BS IZi UP X2 będzie pasował do Octavii Tour? Dopóki nie zajrzałem na to forum, nie do końca uświadamiałem sobie, że są foteliki, które do danego modelu samochodu mogą pasować lub nie. Czy to można gdzieś sprawdzić, czy tylko opinia sprzedawcy mi pozostaje?

A drugie pytanie: czy isofix nie jest bezpieczniejszy? Wszak w przypadku zderzenia taki fotelik bez isofix dociska swym ciężarem dziecko do pasów - tak przynajmniej mi wyobraźnia podpowiada. Chyba lepsze są pasy pięciopunktowe fotelika, ale czy są w ogóle takie foteliki w tej kategorii wiekowo-wagowej?
    --
    Sygnaturka na zwolnieniu warunkowym.
  • kwap666 22.07.11, 12:58
    sprawdzic mozna mocujac fotel przed zakupem w samochodzie. jest to dosc czesta praktyka, dlatego jesli masz mozliwosc - zrob to. mozesz tez mi zaufac (z tym ze sobie to nawet ja nie ufam), bo izi up jest bezproblemowym fotelem, montowalem go w milionie samochodow i zawsze bylo ok.
    isofix w tej grupie poprawia bezpieczenstwo przy zderzeniach bocznych i nie stanowi ryzyka przy jezdzie bez dziecka, ze jak w cos uderzysz to fotel nie przeleci przez caly samochod. ale wielkich roznic w bezpieczenstwie w tej grupie miedzy fotelami z isofixem i bez isofixu nie ma. pasy 5punktowe sa lepsze niz 3punktowe jednak w tej grupie juz ich nie ma smile
    --
    "Ja tylko handluje"

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.