Dodaj do ulubionych

Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4

10.08.11, 13:15
Witam serdecznie. Przymierzam się do zakupu fotelika dla synka, który ma 8,5 miesiąca i waży ok 11kg. Po przeczytaniu wielu postów i artykułów na ten temat zdecydowałam się na fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy i w tej kategorii chyba najlepszym wyborem jest ww fotelik. Nie mam isofixa więc w wersji na pasy. I tu mam pytanie, czy w moim aucie ten fotelik nie będzie miał zbyt pionowej pozycji? I czy pasażer z przodu się zmieści? Dodam, że to Audi A4 kombi, z 1998 roku. Wiem, że najprościej byłoby podjechać do jakiegoś sklepu, ale najbliższy znalazłam w Krakowie, a to troszkę daleko żebym prosiła kogoś o transport. Sama nie pojadę ponieważ mam nogę w gipsie, a mąż jest w trasie i zjeżdża na weekendy. Zdaję sobie sprawę, że montaż to nie bułka z masłem ale myślę, że z instrukcją i filmem montażowym jakoś byśmy sobie poradzili. Proszę o rady.. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
      • wiola_oswiecim Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 10.08.11, 13:51
        Dzięki, nie wygląda na tym zdjęciu, żeby fotel był odsunięty na maxa do przodu. A co myślicie o zamówieniu tego fotelika w internecie i spróbowanie samodzielnego montażu? Czy jest to bardzo złe wyjście? W razie czego będę szukała kogoś do pomocy, chyba, że orientuje się ktoś czy gdzieś w okolicach Oświęcimia jest jakiś sklep z tymi fotelikami na stanie (Bielsko biała, Katowice, itp?)
    • klarci Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 13.08.11, 17:57
      my mamy passata i u nas jest zamontowany za kierowcą, więc spoko.
      z tego co się orientuję, to Audi i VW to bliźniacze auta - może A4 jest ciut mniejsza - nie wiem, jeszcze z któego roku masz.
      myślę, że za pasażerem to luzik smile
      jeżeli kanapy też są podobne i reszta konstrukcji, to dopiszę, że u nas BeSafe montuje się na prawdę stabilnie - już niejeden rodzic był pod wrażeniem. ale my też o to dbamy - tak samo Jane Stratę montowaliśmy tak, że nie drgnęła - zawsze przeraża mnie jak widzę, jak rodzic buja dziecko - te pasy nie mogą być wogóle ściągnięte uncertain - ale zeszłam z tematu - sorki wink
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ckqi14bn11ptx.png
      http://www.suwaczki.com/tickers/7u22skjooi2d2nsq.png
      • wiola_oswiecim Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 14.08.11, 11:16
        Mały mi ząbkuje, więc nie mam nawet kiedy przeczytać odpowiedzi...
        Zamówiłam w środę na allegro, czekam aż przyjdzie. Wtedy zobaczymy. Ale mam nadzieję, że będzie wszystko ok. Kanapa nie jest jakoś szczególnie pochyła, powiedziałabym nawet, że jest raczej pozioma. A jeśli będzie mało miejsca z przodu? Trudno, to nie jest najważniejsze. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i dam znać jak przyjdzie. Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli smile
          • wiola_oswiecim Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 16.08.11, 11:58
            Oczywiście, wiem o tym. Ale w tym wypadku stoję przed wyborem: Bezpieczeństwo i komfort ewentualnego pasażera z przodu czy bezpieczeństwo mojego dziecka. Wybór jest prosty, a nie mam żadnej alternatywy dla tego fotelika, nie mam w aucie isofixa. Zresztą w 99% przypadków jeździmy w trójkę, jedna osoba za kierownicą, druga z tyłu z dzieckiem.

Kwap666 to pocieszające bo jeśli musiałabym siedzieć z przodu to mieszczę się w tych 175cm smile
            Właśnie czekam na kuriera. Najchętniej zamontowałabym fotelik na środku tylnej kanapy ale
            nie wiem czy ta "noga" mi na to pozwoli
            • kwap666 Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 16.08.11, 13:09
              na srodku chyba dasz rade bo nie pamietam zeby byl tam tunel uniemozliwiajacy montaz fotela. co do miejsca z przodu to znowu niestety nie moge zgodzic sie z mrukiem, natomiast z wiola przybijam piatke smile powiedz mi mrukumastrze dlaczego jak dziecko jest w foteliku 0-13 to mamy uparcie stawiaja ten fotel na przednim siedzeniu zeby "widziec dziecko", natomiast przy foteliku 9-18 tylem niemal zadna matka nie chce usiasc z tylu gdzie ma i miejsce na nogi i dziecko pod reka tylko uparcie pcha sie do przodu gdzie jest "niewygodnie a wrecz niebezpiecznie" ?
              --
              "Ja tylko handluje"
              • mrukumaster Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 16.08.11, 13:18
                Mi nie chodzi o to, że jest niebezpiecznie. Jest bezpiecznie pod warunkiem, że masz odpowiedni samochód i wzrost. Jak ktoś montuje fotel tyłem np 0-18kg dla maluszka i ma miejsce z przodu bo ma takie warunki to ok ale jeżeli masz fotel i przednie siedzenie trzeba przestawić do przodu tak, że osoba podróżująca na nim ma kolana podwinięte to nie bo nie tylko dziecko jest ważne. Może jestem wrednym rodzicem ale moje zdrowie też jest dla mnie ważne i mam jechać bezpiecznie. Jak połamie sobie nogi to kto pójdzie do pracy wink Widzisz znowu wychodzi na to że ja jestem inny bo mam rodzinę 2+2 i zawsze ktoś musi przed dzieckiem siedzieć i nie można obok niego hehe
                • kwap666 Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 16.08.11, 13:27
                  Mruku ja rozumiem twoja sytuacje doskonale i nie od dzis smile chodzi mi o to ze jednak sa przypadki ze czesto mamy narzekaja na brak miejsca z przodu ale rzadko pokusza sie o to zeby usiasc z tylu mimo ze jest tam miejsce jak najbardziej siedzace (bo w rodzinie jest jedno dziecko, tesciowa nie jezdzi, pies w bagazniku lubi, a brata z wojska odbierac nie trzeba bo zasadniczej sluzby tez juz nie ma tongue_out )
                  --
                  "Ja tylko handluje"
                  • wiola_oswiecim Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 16.08.11, 20:40
                    Ja również doskonale to rozumiem, w sytuacji kiedy jest więcej niż jedno dziecko, często nie ma wyjścia, trzeba jechać z przodu. I dla mnie również moje bezpieczeństwo jest ważne, dlatego jeżeli sytuacja nie będzie tego wymagała, będę siedziała z tyłu. Chociaż ja mam 174 cm i nie muszę podciągać kolan do brody, to ktoś wyższy pewnie miałby zbyt mało miejsca na nogi.

Fotelik przyszedł, wydaje mi się, że zamontowaliśmy go prawidłowo, zgodnie z instrukcją obsługi. Nie było to bardzo skomplikowane ale czasochłonne. Ale siedzi jak głaz. Nawet nie wyobrażałam sobie, że fotelik może siedzieć tak sztywno. Mimo iż mamy skórzaną tapicerkę to nie ślizga się.
                    Pozycja dziecka jest ok, dopóki nie próbuje zasnąć. Wtedy niestety przy manewrowaniu autem główka leci do przodu. będę próbowała wyregulować to skracając nóżkę i napinając bardziej pasy o ile to możliwe. Ale jeżeli to nic nie da, będę zmuszona pomyśleć nad jakimś klinem.

P.s. mam jeszcze pytanie:
                    Czy śruba blokująca usztywnienie przednie to to samo co uchwyt regulacji usztywnienia przedniego? Studiując instrukcję natknęłam się na zdanie:

"NIE KORZYSTAJ z fotelika bez uprzedniego zablokowania usztywnienia przedniego, jeżeli zakładasz fotelik tyłem do kierunku jazdy"
                    b][/b]]
                    I ja tam nie mogę znaleźć żadnej śruby poza tą wajchą do regulacji.
                    • lenats31 Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 17.08.11, 21:59
                      wiola_oswiecim napisała:

> Ja również doskonale to rozumiem, w sytuacji kiedy jest więcej niż jedno dzieck
                      > o, często nie ma wyjścia, trzeba jechać z przodu. I dla mnie również moje bezpi
                      > eczeństwo jest ważne, dlatego jeżeli sytuacja nie będzie tego wymagała, będę si
                      > edziała z tyłu. Chociaż ja mam 174 cm i nie muszę podciągać kolan do brody, to
                      > ktoś wyższy pewnie miałby zbyt mało miejsca na nogi.
                      >
                      > Fotelik przyszedł, wydaje mi się, że zamontowaliśmy go prawidłowo, zgodnie z in
                      > strukcją obsługi. Nie było to bardzo skomplikowane ale czasochłonne. Ale siedzi
                      > jak głaz. Nawet nie wyobrażałam sobie, że fotelik może siedzieć tak sztywno. M
                      > imo iż mamy skórzaną tapicerkę to nie ślizga się.
                      > Pozycja dziecka jest ok, dopóki nie próbuje zasnąć. Wtedy niestety przy manewro
                      > waniu autem główka leci do przodu. będę próbowała wyregulować to skracając nóżk
                      > ę i napinając bardziej pasy o ile to możliwe. Ale jeżeli to nic nie da, będę zm
                      > uszona pomyśleć nad jakimś klinem.
                      >
                      > P.s. mam jeszcze pytanie:
                      > Czy śruba blokująca usztywnienie przednie to to samo co uchwyt regulacji uszty
                      > wnienia przedniego? Studiując instrukcję natknęłam się na zdanie:
                      >

Parents with more than one child in large rearfacing seats often have different seats and not just one particular model. This is because of the legroom in front, which is different from the driver´s side to the passenger´s side. There is allmost allways less room for the driver than for the passenger due to the pedals. Rearfacing seats do not need the same amount of space. Some need more than others.

Believe me, buying a forward facing seat (you don´t want to but anyway...) is not any easier. It is also a popular but untrue myth that forward facing seats need less space front to back than rearfacing seats. This is because they are designed to let the child move forward by 50-55 cm from vertical line. this means that you´ll need no less than 60 cm from the child´s forehead to the front seat. this way a forward facing seats takes about the same room front to back as a rearfacing seat. Most parents leave FAR less distance from front seat to the child´s forehead in forward facing seats, thus putting them at risk of serious to leathal head injuries through direct contact with the front seat. This is one of the ways that ANY rearfacing cars eats outperforms ANY forward facing car seat. They completely ignore forward and uncontrolled movement of the child.

• lenats31 Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 17.08.11, 21:37
                kwap666 napisał:

> na srodku chyba dasz rade bo nie pamietam zeby byl tam tunel uniemozliwiajacy m
                > ontaz fotela. co do miejsca z przodu to znowu niestety nie moge zgodzic sie z m
                > rukiem, natomiast z wiola przybijam piatke smile powiedz mi mrukumastrze dlaczego
                > jak dziecko jest w foteliku 0-13 to mamy uparcie stawiaja ten fotel na przednim
                > siedzeniu zeby "widziec dziecko", natomiast przy foteliku 9-18 tylem niemal za
                > dna matka nie chce usiasc z tylu gdzie ma i miejsce na nogi i dziecko pod reka
                > tylko uparcie pcha sie do przodu gdzie jest "niewygodnie a wrecz niebezpiecznie
                > " ?

The issue with the front seats and large rearfacing seats is if the seat is installed behind the driver and needs too much room front to back for the driver´s liking. This is distracting and can lead to an accident in the end. It is much less of an issue behind the pasenger seat. Both because there are no pedals to work and therefore the passenger has more legroom.

It is a proven fact that rearfacing in front passenger seat and installed on dash is safer than forward facing in the backseat. Dash is a rigid structure of the car that can hold and widthstand the force of the rearfacing seat better than the back of the front seat that will likely move in a crash.

if you are uncomfortable in the front seat - whichever seat it is - then the rearfacing seat is too big for you. LUCKILY there are a few things that you can do to keep the space requirements for the HTS Besafe non-isofix down to a minimum.

I have installed the Multi-Tech in an Audi A4 estate - newer version than here. From memory, it has sloping seats in the back. A 175 cm tall person could sit in front of that. Britax Hiway is usually a nice option for this sort of backseat.

• klarci Re: Besafe Izi Combi X3 vs Audi A4 17.08.11, 17:29
            no ale nie przesadzajmy - nie piszemy o Tiko wink, gdzie może trzebaby wymontować przedni fotel, żeby wogóle zmieścić fotelik.
            u nas w pasku fotelik jest za kierowcą i nie ogranicza go. myślę, że w A4 też nie powinno być źle smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka