Jak zamontować w aucie Ferrari 9-36 kg? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kupiłam niedawno używany fotelik Ferrari i kompletnie nie wiem jak go zamontować w samochodzie. Dodam, że dziecko waży ok.12 kg. Pomoże ktoś? Będę wdzięczna
    • Rozumiem że to fotel Team tex? Jeśli tak to kiedyś był już taki temat, użyj wyszukiwarki na forum. Wystarczy hasło ferrari smile
      --
      Moje przemyślenia nie maja nic wspólnego z myśleniem, są jedynie krwawą alternatywą dla przypalonych pulpetów.
    • Skocz do tego wątku forum.gazeta.pl/forum/w,97434,127907590,,Kupilam_Ferrari_9_36_kg_HELP.html?v=2 Znajdziesz tam link do filmu, może być pomocny.
      --
      Moje przemyślenia nie maja nic wspólnego z myśleniem, są jedynie krwawą alternatywą dla przypalonych pulpetów.
    • ktory to juz watek pt. kupilam i nie wiem co dalej. drogie mamy po jaka cholere kupujecie fotele ktorych nikt wam nie pokazal, nie przymierzyl do samochodu i nie posadzil dziecka? ciekawie ile z tych fotelikow montowanych przy pomocy kinematografii bedzie zamontowanych prawidlowo, a w ilu sie okaze sie ze nie ma mozliwosci prawidlowego montazu bo kanapa, zamek, pasy i szyberdach? uncertain
      --
      "Ja tylko handluje"
      • Zanim kupiłam, to bez sprawdzania upewniłam się u profesjonalisty, że będzie do mojego auta w/w fotelik pasował. Jakby nie pasował, to bym go oddała. Zamontowałam tak jak w instrukcji w filmiku i chyba okej (mąż montował). Gdzie mogę to sprawdzić?
        • zebysmy sie zrozumieli: uwazam sie za osobe ktorej rozgarniecie spelnia pewne minima logistyczne ale troche wody w odrze uplynelo zanim moglem stwierdzic ze troche znam sie fotelikach, montowaniu ich i przewozeniu dzieci w samochodzie. dlatego jak slysze, ze ktos ma w reku fotelik z instrukcja z ktorej nic nie wynika to w myslach mowie sobie: "no to powodzenia..."
          jak sprawdzic czy fotelik jest poprawnie zamontowany? prosze bardzo:
          - przebieg pasa zgodny z instrukcja
          - pas dobrze naciagniety i nie poskrecany
          - wystarczajaca odleglosc zamka pasa od fotelika
          - fotelik jest stabilny
          - fotelik przylega do kanapy cala powierzchnia
          - odpowiedni kat oparcia fotelika wzgledem podlogi (jezeli tylem do kierunku jazdy)
          - odpowiednia odleglosc od przedniego fotela (jezeli przodem)
          - prawidlowa pozycja dziecka w foteliku
          - prawidlowy przebieg pasow bezpieczenstwa z dzieckiem w foteliku
          - to tylko najwazniejsze rzeczy, bo jest jeszcze tyciac innych czynnikow do uwzglednienia. niestety niektore trzeba konsultowac z ASO (np. czy kurtyna powietrzna przy zderzeniu bopcznym nie zrobi krzywdy dziecku w tym foteliku, niby detale - ale kto na nie zwraca uwage? )
          dlatego moje pytanie brzmi: czy instrukcja, film na youtube lub twoje wlasne doswiadczenia z montowaniem fotelikow samochodowych pozwalaja ci stwierdzic ze 100% pewnoscia: "tak, moj fotelik jest prawidlowo zamontowany" ?
          --
          "Ja tylko handluje"
    • przepraszam, nie zauwazylem ze "uzywany" wiec troche cie usprawiedliwia wink niemniej jednak watek podtrzymuje ku przestrodze tongue_out
      --
      "Ja tylko handluje"

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.