Romer King Plus - pytanie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mam pytanie w imieniu kolezanki.
    Ma fotelik Romer King Plus Classic line z 2010. Dziecko (dziewczynka) ma skończone 2 lata, waga 12 kg i wzrost chyba ok. 88-89 cm, tak więc żaden gigant, do górnej wagi fotelika jeszcze brakuje hoho i trochę.
    Otóz kolezanka uważa, ze córka siedzi w tym foteliku ściśnięta, już teraz ma problem żeby ją przewieźć ubraną w cienki polar czy kurtkę, a zimą będzie jeszcze gorzej. Podobno ma tak jakby do przodu ścisnięte ramionka, przeszkadza ten zagłówek, który podobno już maksymalnie podsunęli do góry. On jednak mimo tego uciska jej na ramiona od góry, dziecko się ledwie wciska do fotela.
    Widziała, jak mój mały (14,5 kg, 93 cm) siedział w swoim MC Priori XP i mówi, że on ma dużo luźniej.
    Możliwe to? Może coś robią źle?? Może coś się jeszcze w tym foteliku reguluje?
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/zem3wn15wot8it6d.png
    • Tak się składa że moja córka też ma 2 lata, waga 12,5 kg,wzrost ok 97 cm. Też mamy King plusa ze "starym" zagłówkiem i żadnych problemów z prawidłowym zapięciem dziecka. Być może znajoma jest przewrażliwiona. Zagłówek opiera się o ramiona dziecka, jednak nie jest to znaczny nacisk. Na pewno nie taki, który powodowałby dyskomfort. W tej chwili zagłówek mamy w połowie wysokości. W zimie wystarczyło podnieść o jeden "ząbek", ale my nie wozimy małej w kurtce tylko w bluzie lub kamizelce z polaru. Moja rada, posadzić dziecko do fotelika, ustawić zagłówek tak aby pasy wychodziły z oparcia na równi z ramionami dziecka (tak zapięta jest moja Iga), zapiąć dziecko i wtedy bez emocji przyjrzeć się zagłówkowi. Nie mam zdjęć ale można zerknąć na King Plusa z dwulatką w tym linku Galeria fotelik.info
      --
      Moje przemyślenia nie maja nic wspólnego z myśleniem, są jedynie krwawą alternatywą dla przypalonych pulpetów.
    • Tez korzystamy z tego fotelika i dziecko 3,5 letnie, 102 cm i 14,5 kg ciasno absolutnie nie ma. Wymieniamy wkrotce fotelik na odpowiedniejszy, ale biorac pod uwage same wymiary (nie bezpieczenstwo, bo to wiadomo) bylby na tyle obszerny, zeby pomiescic wieksze dziecko, nawet w kurtce. Zaglowek podniesiony na maksymalna wysokosc, trzeba wyregulowac.
      --
      Mój sposób na kryzys:
      Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/ij/xd/byhj/VDrKicABDkSDE8ESAA.jpg
    • moja córka ma 100 cm i 13-13,5 kg. Zagłówek jest chyba dwa albo trzy ząbki poniżej górnej granicy, z boków też ma miejsce na bluzę czy kurtkę (chociaż w zimowej nie jeździła, zakładamy polar do fotelika). Jeszcze spokojnie rok pojeździ, nie jest ściśnięta, na następną jesień kupimy większy bo wyrośnie na długość, wagowo raczej nie smile
      Romer King Plus jest raczej dość szerokim fotelikiem.
      --
      http://moje.glitery.pl/text/45/28/3-MARIKA-7064.gif

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.