Dodaj do ulubionych

BeSafe iZi Up X2 dobry do spania?

06.01.12, 16:25
Jak w temacie - czy jest to dobry fotelik do spania - oczywiście przy tej grupie wagowej? Potrzebuję czegoś dla córki prawie 5 lat, ok. 105 cm, 17 kg wagi. samochód skoda fabia sedan - kanapa raczej pionowa, po bokach wyprofilowana. Czy ten model będzie pasował i ewentualnie jest szansa , że będzie na tyle uniwersalny, by wykorzystać go w innym samochodzie. Pod uwage biorę jeszcze Sunshine Kids Monterey, Romer KID, Recaro MILANO. A może coś innego?
Edytor zaawansowany
  • ilhenny 06.01.12, 18:26
    ma system rozkładania do pozycji spoczynkowej więc tak

może dziewczyny mające coś napiszą
  • owianka 06.01.12, 21:35
    Ja kupiłam go po poradzie ilhenny'ego z mojego wątku:
    forum.gazeta.pl/forum/w,97434,126461584,126461584,Pozycja_spoczynkowa_w_MC_Rodi_.html
    i powiem tak: ze spaniem jest o niebo lepiej niż w dotychczasowym foteliku syna - Cybexie Solution X. Tam głowa leciała do przodu cały czas, a tu tylko niekiedy (oczywiście po rozłożeniu). Rozkładanie jest bajecznie proste, i syn szybko nauczył się rozkładać fotelik sam, więc pod tym względem też super. Ale oczywiście nie jest to takie samo spanie jak w 9-18, i nigdy chyba nie będzie w foteliku z tej grupy.
  • pumeczka 07.01.12, 21:12
    zwykle jak wracam od teściów to młody (3,5 latek, 110 cm, 19 kg) mi zasypia, więc muszę od razu pozycję spoczynkową ustawić,
    fotelik jest lekko przechylony, głowa trzyma się boków, dzieciak nie leci do przodu, jak to jest w typowo pionowych fotelach,
    ja polecam Besafe każdemu, kto ma większe dziecko lub ceni sobie prostotę obsługi
    (oczywiście rozpatrując foteliki w podobnym przedziale gwiazdkowych testów i ceny)

• dommi 07.01.12, 22:14
    A ja jestem ciekawa czy w tym foteliku przebieg biodrowej części pasa jest prawidłowy. Na stronie fotelik.info w tekście o fotelikach dla starszych dzieci przeczytałam: "Dzięki odpowiednio wyprofilowanym uchwytom w siedzisku fotelika pas ten prowadzony jest poniżej miednicy, tak by leżał płasko na udach dziecka. Takie jego ułożenie eliminuje ryzyko obrażeń nie tylko miednicy, ale również (a raczej przede wszystkim) obrażeń narządów wewnętrznych jamy brzusznej." Jak to się ma do fotelika BeSafe, gdzie nie ma zdaje się takich uchwytów?
  • ilhenny 07.01.12, 22:45
    powiem ci tak pierwszą rozmowę z dyrektorem Besafe zacząłem właśnie od tego pytania i wątpliwości podobne miał Paweł z fotelik.info mnie przekonali jak sądzę innych również nowe konstrukcje na przykład Maxi Cosi wyglądają podobnie więc za kilka lat wszyscy będą takie robić
  • dommi 07.01.12, 23:12
    Dziękuje za odpowiedź. Proszę jednak o doprecyzowanie:
    czy to znaczy, że nie prawdziwe jest przytoczone przeze mnie twierdzenie, czy może taka konstrukcja Besafe jednak zapewnia przebieg pasa w części biodrowej na udach dziecka (chociaż na zdjęciu widziałam inaczej)?
  • ilhenny 07.01.12, 23:56
    bardziej dokładnie postaram się smile
    na biodrze jest wypustek zwany rogiem u kobiet większy u mężczyzn mniejszy i w około 3 roku zaczyna się kształtować właśnie o niego "zaczepia" się pas samochodowy ( może ktoś po medycynie naniesie poprawki) dlatego dzieci mają takie prowadnice w fotelikach jednak badania wykazały że 80% fotelików jest i tak źle montowanych dlatego żeby skończyć z tym błędem Besafe wymyślił takie prowadzenie pasa a skuteczność potwierdzono w crash testach bez problemu można poprowadzić go po nogach zdecydowanie łatwiej niż w innych konstrukcjach widać to zwłaszcza jak się patrzy na siedzisko z góry

• dommi 08.01.12, 15:49
    Dziękuję bardzo za objaśnienie.
  • ibor20 08.01.12, 21:18
    Przyznam że to był mój faworyt. Próbowałam go gdzieś w Warszawie obejrzeć na żywo, ale niestety nie było go. Za to jeden ze sprzedawców stwierdził, że są te foteliki kiepskie, latają po samochodzie i raczej ich nie poleca. Za to cybex solution x-fix (2x) polecał. Głównie ze względu na isofix, który powoduje , że fotel nie obsunie się z dzieckiem, jeśli będzie się kombinować z odchyleniem - jak to często robią rodzice, no i dzięki isofix pozycja jest troszkę bardziej spoczynkowa...Dziecko przymierzałam jeszcze do romera kid i tu podobał mi się zaglówek - bardzo dopasowany, głowa naturalnie się w nim układała - zaleta przy zaśnięciu, tylko ciekawe jak większe dziecko zapatrywałoby się na takie ograniczenie. Kid raczej się nie rozkłada, podobno ta tylna klapka raczej nie wiele daje i często jest łamana przez żywe dzieci. Sprzedawca wspomniał też , że jest to stara konstrukcja "V"? (cóż to może znaczyć?). Oglądałam też monterey`a ale zupełnie nie przypadł mi do gustu, dziecko w ogóle nie pasowało do niego....No i nie wiem w końcu - brać cybexa x-fix czy polować gdzieś na tego besafe? Może wiecie gdzie w Warszawie można go zobaczyć?
  • ilhenny 08.01.12, 21:50
    ibor20
    w 90% zgodzę się z sprzedawcą jak się nie ma co by się chciało wymienia się zalety towaru na półce i wady fotelika którego się nie ma w sprzedaży

jeśli masz isofix to zdecydowanie lepiej użyć go i wykorzystać
    a wtedy masz dwa najlepiej ocenione foteliki na rynku Solution 2x fix i Kid Sict Fix
  • dommi 08.01.12, 22:43
    >Może wiecie gdzie w Warszawie można go zobaczyć?

A nie ma w Tosia.pl, na Ursynowie?
  • sabina_online 09.01.12, 09:44
    Ja zakupiłam dla swojej dużej 4 latki 107cm i 19kg.Rewelacyjny nawet pozycja spoczynkowa nie potrzebna, głowa świetnie się trzyma nawet bez opcji uchylania.Świetny materiał mam brązową alcantarę rewelacja polecam.Dziękuję fachowcom za doskonałą poradę i pomoc w wyborze.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/745c0fe2ec.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/eae52267ce.png
  • mrukumaster 09.01.12, 09:46
    Hehehe stara konstrukcja V a Kidfix Sict dostał najwyższą notę smile Tak jak napisał Ilhenny nie ma to jak zjechać fotel tylko dlatego, że ma się inne smile
  • monna16 10.01.12, 11:00
    Skoro jesteśmy już w temacie BeSafe smile Kiedy zostaną przeprowadzone testy BeSafe iZi Up X3 Fix? Podobno posiada dwie dodatkowe pozycje do spania, ale z kolei po rozłożeniu powrócić do pozycji pionowej można dopiero jak dziecko wysiądzie z fotela, prawda to? Jednak bardziej interesuje mnie jak sprawdzi się w teście nowy sytem SIR, czyli w przypadku uderzenia bocznego, fotelik będzie mógł obrócić się nieco wokół własnej osi? No i kiedy te testy? Przyznam że na zdj fotelik wygląda dość niepozornie. Gdzie w 3-mieście można obejrzeć iZi Up X2? I pytanie czy pasuje do VW Golfa 4, rocznik 2000 (chyba ma isofix)? Wiosną będę musiała kupić 2 fotele i zastanawiam się czy czekać na testy tej świeżynki czy postawić na X2 zakładając że pasuje. Pomożecie? smile
    --
    Autystyczne dziecko nie jest gorsze od innych, jest tylko trochę inne...
    Świat autyzmu, nasz świat: forum.gazeta.pl/forum/f,10034,Inny_Swiat.html
  • mrukumaster 10.01.12, 11:10
    Test zapewne na sesji jesiennej bo fotela jeszcze fizycznie nie ma na rynku.
  • monna16 10.01.12, 11:28
    Właśnie obiło mi się o uszy, że fotel podobno ma się ukazać w pierwszym kwartale tego roku. Czyli testy dopiero jesienią? Ale lipa uncertain
    --
    Autystyczne dziecko nie jest gorsze od innych, jest tylko trochę inne...
    Świat autyzmu, nasz świat: forum.gazeta.pl/forum/f,10034,Inny_Swiat.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.