od jakiego wieku dziecko może jeździć w podstawce? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam wszystkie mamywink
    jestem tu gościnnie przyznam i mam pytanie j/wwink
    moja starsza córka ma 4,5 roku i mamy 2 auta w jednym tym do jazdy na codzien mamy normalny fotelik dla niej Coneco Zenit,
    ale do drugiego samochodu (by mogła nim czasem jeździć np do sklepu około 10 minut drogi)
    chciałabym kupić podstawke, żeby nie przekładac tego obecnego fotelika no i niekupowac drugiego takiego dużego?
    tylko boje się że jest jeszcze za mała, że pas mógłby leżec na szyji;/
    teraz ma wzrostu 106 cm,
    jak to wygląda w praktyce?? jeśli ktoś wie prosze o podpowiedz, czy nie jest za mała na podstawe??
    dziękuje
    --

• Jak się kocha swoje dziecko i dba o jego życie i zdrowie, to nie wozi się na podkładce i nie testowanych fotelikach.
      --
      http://www.suwaczek.pl/cache/745c0fe2ec.png
    • najtańsza wersja
      to kupić dwa foteliki Nania 15-36 kg (bądź co bądź ktoś je testował)
      Coneco oraz podstawkę odstawić w zapomnienie, szczególnie, że dziewczynka olbrzymia nie jest
      warto chronić osłoną boczną , swoją kruszynkę jeszcze przez X lat smile
      • pumeczka napisała:

> najtańsza wersja
        > to kupić dwa foteliki Nania 15-36 kg (bądź co bądź ktoś je testował)

Potrzebuję takiej właśnie oszczędnościowej wersji do samochodu, którym poruszam się po osiedlowych ulicach na trasie szkoła- przedszkole-dom. Czy te Nanie 15-36 są coś warte, czy jednak dołożyć po 200 (potrzebuję dwóch foteli) i kupić Monterey Sunshine Kids?
        • abepe napisała:

> pumeczka napisała:
          >
          > > najtańsza wersja
          > > to kupić dwa foteliki Nania 15-36 kg (bądź co bądź ktoś je testował)
          >
          > Potrzebuję takiej właśnie oszczędnościowej wersji do samochodu, którym poruszam
          > się po osiedlowych ulicach na trasie szkoła- przedszkole-dom. Czy te Nanie 15-
          > 36 są coś warte, czy jednak dołożyć po 200 (potrzebuję dwóch foteli) i kupić Mo
          > nterey Sunshine Kids?

Ja bym kupiła 15-36 fisher price czyli nania z lepszą tapicerką. U mnie w mieście ostatnio był poważny wypadek na obwodnicy i dziecko przeżyło w tym foteliku.
          allegro.pl/listing.php/search?category=82713&sg=0&string=fotelik+fisher+price
    • Pewnie ktoś się zaraz odezwie w kwestii ile kg i jaki wzrost dziecka pozwalają wozić je na podstawce. Ja tylko powiem, że mam córkę 9-cio letnią, która nadal jeździ w foteliku i będzie jeszcze jeździć długosmile Na podstawkę nie mam zamiaru jej przenosić w najbliższym czasie.
      --
      Pozdr. Monika (gg1706696)
      "I niech sie mysli kolataja. Z kolatania rodza sie marzenia.
      A potem plany. Bo plany to marzenia z odkreslona data realizacji.." /by Marzena hlm
    • Dziuniu, niestety na tym forum nikt Ci nie udzieli odpowiedzi jakiej oczekujesz.
      Wszyscy/wszystkie mamy tu kompletnego świra (żeby nie powiedzieć dosadniej) na punkcie bezpieczeństwa naszych dzieci!!! I nie ma znaczenia, że samochód wart niewiele więcej niż dobry fotelik, ani, to że dziecko będzie przewożone 10 min. do sklepu. Sorki!
      • Zacznijmy od tego dziewczyny, że proszę Was o zachowanie poziomu wypowiedzi bo od razu z pazurami wyskakujecie. To nie jest typowe forum z gazety itd gdzie tylko wrzaski i krzyki. Można na spokojnie i merytorycznie odpowiedzieć.

Tak więc. Czy jedzie się 100m czy 10 minut dziecko powinien jak najdłużej jeździć w foteliku ponieważ podstawka nie daje żadnej ochrony.

Coneco Zenith też nie jest dobrym fotelem ponieważ w 99% samochodów nie da się go prawidłowo zamontować, dodatkowo ma słabą ochronę boczną. Jeżeli użytkujesz go już bez pasów wewnętrznych to w przypadku nawet niegroźnej kolizji dziecko może sobie uszkodzić kręgosłup.

Co do samej podstawki tak jak już ktoś tu pisał. Jak nie chcesz wydawać kasy lub jej nie masz to można za ok. 120zł kupić fotelik Nania Befix SP lub w lepszych tapicerkach Fisher Price/Ferrari lub linie Nania Luxe. Są to fotele francuskie z 3* bezpieczeństwach po Crashtestach. W niewiele mniejszej cenie kupisz podkładkę.
        • A jakich cech nabiera dziecko w wieku 12 lat lub po osiągnięciu 36 kg, że nagle możemy przestać je chronić i z fotelika ląduje na kanapie? Czy chodzi po prostu o to, że nie da się stworzyć zabezpieczenia dla dziecka z takimi "parametrami". Piszemy o zabezpieczaniu naszych skarbów a przecież dwunastolatek nie przestaje być skarbem?
          Czy wożąc jedno dziecko w tym wieku sadzacie je na środkowej kanapie zabezpieczając przed uderzeniem bocznym? Czy już się wtedy o tym nie myśli? A co przy dwójce dzieci? Pozostaje zmiana samochodu na bardziej pancerny?wink
          • Wiem, że to nie forum o bezpiecznych samochodach i moje pytanie wcześniejszego postu może wydawać się bezsensowne, ale zastanawiam się nad ciągłością dbania o bezpieczeństwo dzieci. Pamiętam, że myśląc o dzieciach na tylnej kanapie przy wymianie pierwszego samochodu na następny także z tego powodu zdecydowaliśmy się na combi.
    • Abepe, nasze prawo zakłada (zapewne jest to jakoś "naukowo" uzasadnione), że od 12 lat lub 150cm wzrostu dziecko jest odpowiednio chronione przez pasy bezpieczeństwa zamontowane w każdym samochodzie. Tu stosowne przepisyPytanie tylko, co gdy dwunastolatek mierzy mniej niż 150cm? Moja córka ma 12,5l. 165cm i 55kg, więc już dawno nie jeździ w foteliku. Czy nadal jest bezpieczeństwo jest dla mnie ważne? Jasne, że tak!!! Córka doskonale wie jak ważne jest prawidłowe zapięcie pasów i że pod żadnym pozorem nie powinna jechać bez ich zapięcia. Druga rzecz, to wiadomo bezpieczny samochód i tak np. poduszka powietrzna jest dla takiego nastolatka ochroną a nie zagrożeniem, jak w przypadku malucha.
      Mam troje dzieci, więc nie mogę wszystkich posadzić na najbezpieczniejszym miejscu w samochodzie, dlatego decydują tu względy praktyczno-taktyczne wink. Chyba niewiele więcej można zrobić, podobnie jak w innych aspektach gdy o swoje bezpieczeństwo nastolatek musi zacząć dbać sam, bo rodzice nie chodzą za nim krok w krok.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.