Dodaj do ulubionych

Fotelik do Lancii Ypsilon

20.03.12, 09:30
Muszę kupić dodatkowy fotelik do Lancii Ypsilon. W codziennym samochodzie wozimy syna w AktaGraco BeLogic - ma 2,5 roku, niespełna 15kg wagi, wzrostu nawet nie pamiętam. Słowem jeździ tyłem. Nie uda się nam to w przypadku Lancii bo po prostu nie da rady tam włożyć takiego fotelika, a jeśli nawet by się udało, to będzie bardzo ciężko z niego korzystać z uwagi na trzy drzwi.

Co więc wybrać, najchętniej w granicach 9-25kg żeby trochę pojeździł. Na 15-36kg troche chyba zbyt wcześnie, a z 9-18kg szybko może wyrosnąć (chociaż też nie wykluczam takiej opcji). Chodzi o to aby było możliwie bezpiecznie, do tego w miarę rozsądnie cenowo no i oczywiście żeby dało się zamontować.

Jakieś rady?

Pozdrawiam,
Krzysztof
Edytor zaawansowany
  • mrukumaster 20.03.12, 11:26
    Recaro Young Sport, Stm Starlight SP tylko przymiarkę zrobić.
  • abwgdzl 20.03.12, 15:02
    Czyli generalnie celować w 9-36kg?
  • abwgdzl 25.03.12, 13:44
    mrukumaster napisał:

> Recaro Young Sport, Stm Starlight SP tylko przymiarkę zrobić.

Nie pasują. Dziwne mocowanie pasa uniemożliwia prawidłowy montaż. Trzeba było wybrać 9-18. No nic, rzadko spotykany samochód to i z fotelikami kłopoot.

Tak czy inaczej dziękuję.
  • kwap666 25.03.12, 13:59
    a isofix masz? wtedy odpada klopot z pasami. ewentualnie wrzuc zdjecie kanapy
    --
    "Ja tylko handluje"
  • abwgdzl 26.03.12, 14:12
    kwap666 napisał:

> a isofix masz? wtedy odpada klopot z pasami. ewentualnie wrzuc zdjecie kanapy

Nie mam, zresztą nie ma potrzeby wrzucać zdjęcia kanapy, zamontowałem już w niej BeSafe Izi Comfort. Gdyby nie fakt, że za rok/dwa będę musiał zmienić go znowu na fotelik większy, co wiąże się z wydatkami to byłbym bardzo zadowolony, a tak jestem tylko zadowolony (że dało się coś na tyle dobrze wpasować w to autko, żeby stabilnie było zamocowane).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka