Dodaj do ulubionych

BeSafe iZi Combi X3 Isofix - kilka pytań

16.07.12, 10:06
Witam.
Jestem już prawie zdecydowany na foteliki BeSafe iZi Combi X3 Isofix ale z racji tego że kosztują nie mało i nie mam gdzie ich na żywo zobaczyć mam kilka pytań.
Dla informacji auto to ford mondeo mk4 2007 rok, a pasażerowie to dwóch chłopaków bliźniaków, teraz skończyli rok i ważą troszkę ponad 9kg, są raczej szczupli i średniego wzrostu.
Pytania:
1. W instrukcji jest napisane że fotelik powinien być dociśnięty przednim fotelem, fotel pasażera mogę przesunąć ale z kierowcy fotelem jest problem, auto jest duże ja siedzę dość blisko więc nie ma szans żeby docisnął fotelik. Czy tak może być?
2. Jak z tym spaniem, najbardziej obawiam się tej opadającej główki, czy to rzeczywiście taki problem?
3. Jakie wymiary wewnętrzne ma ten fotelik, jest raczej duży czy mały? Do jakiego innego można go porównać jak tobi, czy king plus?
4. Jak zamocowana jest ta noga, jakoś straszy mnie taka rura wbita w plecy fotelika?

Jak nie Combi to co, jest jakaś alternatywa(lepsza, tańsza)?
Edytor zaawansowany
  • lukaszko1982 17.07.12, 12:47
    Pomożecie?wink
  • fasol-inka 17.07.12, 17:28
    mam ten fotelik w tym samym samochodzie

z mojego doświadczenia i po konsutacjach z BeSafe:
    1) fotel musi być albo dociśnięty przednim albo musi być zostawiona przerwa co najmniej 10 cm
    2) no główka opada, dziecia trzeba sadzać jak najniżej (krocze jak najbliżej sprzączki); podobno rogale pomagają, ja właśnie poszukuję jakiegoś dla mojego smyka; niestety - przy dobrym montażu (potwierdzonym przez specjalistów), nie da się jeszcze bardziej odchylić fotelika w tym samochodzie, kanapa ma za duży spad po prostu (i tak jeździmy tylko w wersji odchylonej)
    3) fotel jest naprawdę duży, ale niestety nie mam porównania z innym
    4) niech nie straszy wink noga sobie stoi na podłodze i ma stabilizować fotel

uwaga na jeszcze jedno - niestety w tym samochodzie również klamra dociskająca do siedzenia nie jest dobrze dostosowana do kanapy i nie dociska całą swoją powierzchnią, a tylko dolną częścią; pan z BeSafe powiedział że w przypadku naszej kanapy akurat bardziej by pasowała wersja bez isofixa... no ale to już było po dłuższym czasie od zakupu
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvcbxmytdr0jes.png
  • lukaszko1982 18.07.12, 07:47
    A jesteś mimo wszystko zadowolony z tego fotelika czy nie?
    Dziecku on pasuje?
    Możesz cyknąć jakąś fotkę z siedzącym dzieckiem albo chociaż z samym fotelikiem wpiętym do auta?
  • fasol-inka 18.07.12, 09:13
    Tak, jestem zadowolona. Synek też, nie chce wsiadać do innych fotelików, jeździ w tym już półtora roku (cały czas tyłem oczywiście, ma 2lata 2 miesiące).
    Fotkę mogę przesłać Ci na priva, tylko po 17 smile
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvcbxmytdr0jes.png
  • lukaszko1982 18.07.12, 12:44
    To poproszę o fotki.
    Mail poszedł na priva.
  • mriyameg 09.08.12, 22:06
    Mam ten fotelik w Saabie 9-3, córka jeździ w nim od kiedy skończyła 7 mcy. Jest zamontowany przez specjalistę, jednak tak jak piszą - główka trochę opada, choć zależy to od ułożenia dziecka.
  • bedgerl 26.07.12, 20:17
    fajny fotelik. córka jeździ w nim jeszcze, już przodem ma ponad 3 lata
    fotelik nie jest duży tzn wewnątrz jest dość ciasny jak dla dziecka ok 2,5 roku w kombinezonie (dziecko 50 centyl)
    właśnie przesiadamy się do większego
  • keyti77 09.08.12, 22:54
    A ja go nie lubię. I to zdecydowanie.
    Mam go od 2 lat i najchętniej bym go wywaliła.
    Najbardziej mnie drażni ta opadająca główka- nawet jak nie opada to podbródek mojego synka dotyka klatki piersiowej i osobiście nie moge na to patrzeć ani słuchac jak ciezko oddycha.
    Zwisajaca bezwiednie głowka nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Nie dam sie już nikomu przekonac że to przez zły montaż- przez 2 lata próbowalismy i my i w sklepach/serwisach- nie działa. Wydaje mi sie że ten zagłowek daje tu w kość - we wcześniejszym modelu był bardziej miękki- tu niby bezpieczniej bo większy/sztywniejszy -ale co z tego. Nie dam sie tez przekonać ( a słyszałam tu takie głosy) że fotelik jest do jazdy a nie do spania- dla mojego dziecka słuzy też do spania i nie mam juz ochoty jezdzić z tyłu żeby trzymac Młodemu głowę.
    Mamy go zamontowanego w najnowszym focusie combi ( wcześniej przeszedł 3 generacje starszych focusów i był ten sam kłopot). Dodatkowo mamy go zamontowanego za fotelem pasażera i zajmuje tyle miejsca że nie mam kompletnie miejsca na nogi- na jazdę w mieście OK ale na dłuższą trasę to męczarnia a nie cierpię siedzieć z tyłu.
    Ten fotelik ma jeszcze jedna bardzo uciazliwa wadę- nie da się go łatwo i szybko przełozyc między samochodami.
    Do drugiego samochodu i do auta mojej mamy kupilismy inny - i zaraz tu na mnie spadna pioruny- ale z braku krajowych/europejskich modeli za sensowną kwote kupilismy hamerykański fotelik montowany tyłem. I z niego zarówno ja jak i moje dwie kolezanki które tez sobie go zakupiły jestesmy bardzo zadowoleni.
    Tyle w temacie- gdyby ktoś chciał BeSafe odkupic - chętnie sie go pozbędę bo jestem po 2 latach sfrustrowana tym fotelikiem!
    --
    Leon ur 26.02.2010

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyj6yxczm560o4.png
  • ponponka1 10.08.12, 12:04
    keyti77 napisała:

> A ja go nie lubię. I to zdecydowanie.
    > Mam go od 2 lat i najchętniej bym go wywaliła.

no to wywal i kup nowy, taki by glowka nie zwiasala. Bo jak widac jest to dla ciebie najwazniejsze.

> że fotelik jest do jazdy a nie do spani

Fotelik nie jest do jazdy ani do spania. Fotelik ma chronic twoje dziecko w razie czego....

- dla mojego dziecka słuzy też do
    > spania i nie mam juz ochoty jezdzić z tyłu żeby trzymac Młodemu głowę.

Trzymajac mu glowe w najbezpieczniejszym foteliku stwarzasz ofronme zagrozenie w razie kolizji. Znajmosc podstawowych praw fizyki i wyobraznia.

Dodatkowo mamy go zamontowanego za
    > fotelem pasażera i zajmuje tyle miejsca że nie mam kompletnie miejsca na nogi-

a wiesz, ze foteliki montowane przodem powinny miec odleglosc od siedzenia ok 30 40 cm. Wiec ta noga Combi to te 40 cm w foteliku przodem. Oczywiscie wiekszosc rodziecow o tym nie wie i tej odleglosci nie przestzrega

> na jazdę w mieście OK ale na dłuższą trasę to męczarnia a nie cierpię siedzieć
    > z tyłu.

Ja tez nie. Ale ja nie trzymam opadajacej glowki. To zbyt niebezpieczne.

> Ten fotelik ma jeszcze jedna bardzo uciazliwa wadę- nie da się go łatwo i szybk
    > o przełozyc między samochodami.

no coz, solidny fotelik musi wazyc swoej. I nikt tu nie pisal, ze montowanie fotelika tylem to bulka z maslem smile

> Do drugiego samochodu i do auta mojej mamy kupilismy inny - i zaraz tu na mnie
    > spadna pioruny- ale z braku krajowych/europejskich modeli za sensowną kwote ku
    > pilismy hamerykański fotelik montowany tyłem. I z niego zarówno ja jak i moje d
    > wie kolezanki które tez sobie go zakupiły jestesmy bardzo zadowoleni.

A wiesz, ze amreykanskie foteliki nie maja europeskiej homologacji? Ze samochody na europe maja inny system pasow? Tak bardzo ci zalezy na prztestowaniu fotelika na twoim dziecku? I swoja droga kazy policjant w Europie moze ci wlepic mandat za nieposiadanie fotelika (bo fotelik bez homologacji to brak fotelika) - moze to ostudzi twoje zachwyty nad hamerykanskim towarem...

> Tyle w temacie- gdyby ktoś chciał BeSafe odkupic - chętnie sie go pozbędę bo je
    > stem po 2 latach sfrustrowana tym fotelikiem!

Powiedzialas co wiedzialas. A nic nie wiedzialas....
    --
    870 000 000 000 - dlug Polski
    38 000 000 - liczba mieszkancow Polski
    22 895 - dlug publiczny kazdego mieszkanca Polski + wlasne
    Wyłączona poduszka oznacza, że jej nie ma (By memphis90)
  • keyti77 10.08.12, 21:00
    Kochana,
    Pozostawię twój post bez komentarza bo nie zniżę sie do twojego poziomu.
    Podziwiam za to twój czas i ilość wlożonej energii żeby ustosunkowac sie do każdego mojego zdania.
    Jak masz juz tyle czasu to proponuję uzupełnić wiedzę na temat atestów fotelików i wlepiania mandatów bo masz elemetarne braki i niewiele wiesz w tej kwesti.
    I nie wciskaj ludziom głupot- nie jest to fotelik idealny a ktoś kto pyta o opinie powienien znać wszystkie także te negatywne a moja nie jest odosobniona.
    I wyluzuj kobito...

No chyba że chcesz te 2 foteliki dziewczynie opylić za niemałą przecież kasę i moja opinia ewidentnie godzi w twoje interesy.

Leon ur 26.02.2010

http://www.suwaczki.com/tickers/hchyj6yxczm560o4.png
  • amtiredof 10.08.12, 21:08
    ponponka1 napisała:

> a wiesz, ze foteliki montowane przodem powinny miec odleglosc od siedzenia ok 3
    > 0 40 cm. Wiec ta noga Combi to te 40 cm w foteliku przodem. Oczywiscie wiekszos
    > c rodziecow o tym nie wie i tej odleglosci nie przestzrega

Mogę zgodzić się z tym twierdzeniem w przypadku Jane Exo.

Prosiłbym o doprecyzowanie, o którą dokładnie odległość Pani chodzi, bo w przypadku innych fotelików nie mogę się zgodzić z takim ujęciem tematu.
  • mrukumaster 11.08.12, 09:38
    Ogólnie chodzi o to, że fotelik tyłem musi być dociśnięty fotelem z przodu a fotel przodem musi mieć przestrzeń od fotela przedniego ok 40cm aby dziecko w trakcie wypadku nie przydzwoniło w przednie siedzenie bo jak wiemy foteliki jednak się ruszają przy uderzeniu.

ponponko moja droga już Tobie kiedyś pisałem potrafisz ładnie i merytorycznie napisać więc pisz w ten właśnie sposób a nie na poziomie przedszkola.

keyti Co do homologacji i foteli amerykańskich ja wiem, że one są dobre, bezpieczne itd itp ale znowu jaką masz pewność, że są dobrze zamontowane, sprawne i dopasowane do danego samochodu? Masz pewność, że akurat nie ma tzn recalla tego modelu w stanach bo jakaś wpadka? Jak się Tobie w nim coś popsuje to ktoś w Polsce naprawi? Uważam, że jak już ściągać jakieś fotele tyłem to już lepiej ze skandynawii a i w Polsce można już znaleźć coraz więcej takowych foteli bo mamy już dostępne Graco Belogic, Besafe, Britax multi tech, Britax Max Way, MC Mobi, które na pewno można dopasować do Twojego samochodu.
  • amtiredof 11.08.12, 13:16
    mrukumaster napisał:

> Ogólnie chodzi o to, że fotelik tyłem musi być dociśnięty fotelem z przodu a fo
    > tel przodem musi mieć przestrzeń od fotela przedniego ok 40cm aby dziecko w tra
    > kcie wypadku nie przydzwoniło w przednie siedzenie bo jak wiemy foteliki jednak
    > się ruszają przy uderzeniu.

Oj, ludzie, ludzie. Ja wiem, że nie macie złych intencji, ale wprowadzacie czasem takie zamieszanie, że ręce opadają. Porządne fotele montowane przodem do kierunku jazdy do 18 kg nie potrzebują wcale tak dużej przestrzeni przed dzieckiem. Wystarczy zerknąć na filmy z crash-test'ów. Fotele od 15 kg, tak. Ale od 15!
  • sabina_online 11.08.12, 19:16
    Proszę o zdjęcia i cenę na maila sabina.doskocz@wp.pl
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/98d1cc57a9.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/dc2ceca2ce.png
  • mrukumaster 11.08.12, 19:39
    Masz za dużą wiarę w ludzi i montaż przez nich foteli. Za dużo widziałem "prawidłowo" zamontowanych foteli. Jak fotel jest mocno trzymający się w kanapie to ok miejsca ma być tyle żeby dziecko rękoma i nogami nie przywaliło o przedni fotel czyli powiedzmy 15-20cm poza obrys fotela w zależności od wieku dziecka a na pewno musi być na tyle, żeby dziecko nie mogło kopać kanapy z przodu co się wiąże z przesunięciem fotela do przodu i tu w zależności od samochodu ten który siedzi z przodu ma wygodnie lub nie. Jak ma nie wygodnie to w drugą stronę on jest w niebezpieczeństwie bo może sobie ostro poharatać nogi w trakcie wypadku. I teraz wchodzimy na śliski grunt czyje zdrowie i kto bardziej rzeczywiście ucierpi czy dziecko które będzie miało za blisko przednie siedzenie czy jednak dorosły dostając poduszką bądź łamiąc nogi i nie tylko schowki itp rzeczy z przodu big_grin
  • amtiredof 11.08.12, 20:18
    Chodzi o to, by wiedza wynoszona z Waszego forum była zgodna z prawdą uniwersalnie i w konkretnych sytuacjach. To właśnie dlatego wytłumaczyłem jakiś czas temu temat głowy w fotelach tyłem do 18/25 kg.

Jeśli użytkownik pisze, że się zna, a wprowadza w błąd, to ja go proszę o poprawienie swojej wypowiedzi poprzez doprecyzowanie. Gdyby wymagano 40 cm odstępu od oparcia przedniego siedzenia, to w autach typu Ford Fa foteli 9-18 przodem nie montowałoby się na tylnej kanapie.
  • mrukumaster 12.08.12, 10:14
    No widzisz i właśnie wchodzimy na grunt śliski bo zakładając forda Ka i np. siedzącą na miejscy pasażera osobę o średnim wzroście niech będzie 177cm to siedzenie będzie przesunięte na tyle, że dziecko w foteliku na pewno będzie kopać przednie siedzenie i tak się będzie działo w dużej części samochodów nawet kompaktowych rozmiarów więc wychodzi na to, że albo z przodu musi usiąść osoba niska albo rodzic powinien jechać z tyłu co może być niebezpieczne dla niego i dziecka. Na przykładzie foteli tyłem podam przykład zamontowałem izi combi x3 na isofixie tyłem w samochodzie kia ceed kombi z przodu jak dla mnie to oczywiście bez urazy karzeł może by bezpiecznie mógł jeździć. Przy fotelu przodem jest oczywiście lepiej. usiądzie ktoś o wzroście do ok 170cm smile

Ja wiem, że na forum są tzw "nadgorliwcy" i potrzeba czasem prostować i żeby nie było nie obrażam się bo lubię chłonąć wiedzę, której nigdy za wiele wink
  • motylanoga71 14.08.12, 14:23
    Jak nie zapomne to wrzuce tu fotki z hyndaia i30cw (5 cm wiecej w srodku od Ceeda).
    Osoba o 175 cm wzrostu nie narzekala na siedzenie "z przodu" majac zamontowany za plecami BS izi combi X3 isofix. Faktycznie za wiele miejsca z przod nie ma ale z tym karlem to "lekka" przesada.
  • mrukumaster 14.08.12, 15:32
    Ja mówię o komfortowej jeździe jako pasażer, który na dłuższej trasie nie będzie mia przykurczu a w razie wypadku nie wbije się kolanami w deskę rozdzielczą. W ceedzie mając 177cm wzrostu usiadłbym przy combi jak najbardziej ale nogi by były podkurczone co jak dla mnie nie bardzo wygodne może być smile Powiem nawet dalej teściu posiada ceeda kombi i dzieciaki jeżdżą tam w fotelach 15-36kg a wcześniej 9-18kg i jak żona siada (173cm) to w przypadku 9-18kg syn mógł sobie spokojnie stopy oprzeć na fotelu przednim przy 15-36kg troszkę lepiej jest.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.