Dodaj do ulubionych

fotelik bezpieczny 9-36

02.08.12, 11:51
Witam,

szukam fotelika samochodowego do 900 zl dla synka. Synek ma roczek i okolo 85 cm wzrostu, wazy okolo 11 kg. Wystaja mu nozki z fotelika dla niemowlat i musze sie szybko przerzucic na fotelik dla wiekszego smyka. Myslalam o foteliku 9-36 - ze wzgledu na to, ze wydasz raz i problem z glowy. Myslalam o Cybex Pallas lub Recaro young sport. Co o tym myslicie? Chcialabym aby fotelik byl bezpieczny. Obecnie mamy stary samochod- opla corse 15 letnia, ale bedziemy zmieniac na inny. Myslimy o Oplu Zafirze, oplu Meriva lub czyms takim.
Poniewaz auto jest stare, a to na ktore zmienimy nie bedzie tez nowym zalezy nam na bezpiecznym fotleiku, ale w miare rozsadnej cenie. Prosze o porade. Dziekuje
Edytor zaawansowany
  • dol-ger 02.08.12, 12:42
    Wyznacznikiem na zmianę fotelika 0-13 na większy jest wystająca głowa, a nie nogi. Przeczytaj.
    fotelik.info/pl/news/Nozki_dziecka_moga_dotykac_oparcia_fotela,110.html
    Bezpieczniej dla takiego dziecka jest wybrać na początek fotelik z przedziału 9-18, najlepiej montowany tyłem do kierunku jazdy. Foteliki 9-36 prawie nie maja pozycji do spania, ale jeśli już miałabyś wybierać z tych 2 modeli to Recaro.
    --
    http://lb3m.lilypie.com/0yQRp2.png

http://lbyf.lilypie.com/KrJLp2.png
  • dol-ger 02.08.12, 12:44
    forum.gazeta.pl/forum/w,97434,137823834,137823834,czy_juz_pora_na_zmiane_fotelika_na_9_18_.html
    --

• nula_nulska 02.08.12, 12:52
    dzieki za cenne informacje. Rzeczywiscie glowka synkowi jeszcze nie wystaje.
    Jako, ze zaczelam juz temat fotelika nastepnego pociagne go dlaej- bede przygotowana na przyszlosc. Rozumiem, ze foteliki 9-36 nie sa z awygodne i zbyt bezpieczne. W takim razi emoze moglbys polecic fotelik z przedzialu 9-18? Wybor jest tak duzy, ze metlik robi sie w glowie. teraz mam maxi cosi city. Dzieki
  • mrukumaster 02.08.12, 14:18
    Ze względu na to, że masz samochód z kiepskimi pasami do montażu fotelika a do tego nie wiesz na jaki samochód zmienisz proponuję wybrać Maxi Cosi Priori XP ze wzlędu na jego pełną uniwersalność, chętnie napisałbym żeby kupować Romera King Plusa lub konkretnie inny fotel tyłem ale może być potem z nim problem.
  • dol-ger 02.08.12, 21:15
    Ja mam Zafirę A i Priori XP, fotelik dość obszerny jak na 9-18, choć nie największy, jest faktycznie uniwersalny, bo montowałam go już w 3 autach. 2 starych VW i w Zafirze, we wszystkich dobrze leżał, a to też jest ważne, bo nawet najlepszy fotelik, jak nie jest dobrze zamontowany może nie chronić tak dobrze jak Priori XP. Ten fotelik kupisz za niecałe 600 zł a później kupisz 15-36.
    Może zdążycie zmienić auto zanim będziesz musiała kupić kolejny fotelik i będziesz wtedy szukała fotelika pod kątem auta i dziecka. To najlepsze rozwiązanie.
    --

• 2tobi 02.08.12, 17:40
    polecam Ci firmę Maxi cosi Tobi. Ftelik jest z przedziału 9-18 kg. Ja zanim kupiłam wertowałm mnóstwo informacji o fotelikach. Dla mnie wyznacznikiem było bezpieczeństwo i wygoda. I dokonałam własciwego wyboru. jestem bardzo zadowolona z tego fotelika. łatwy montaż, stabilnie zamocowany na siedzeniu, materiał delikatny i miły w dotyku, chyba pieciostopniowy kąt nachylenia oparcia, więc drzemka w tym foteliku jest wygodna smile. generalnie nie znajduję słabych punktów tego fotelika. Otrzymał 4 gwiazdki w testach ADAC. Za niedługo będe musiała się z nim roztsać bo synek "dobija" do górnej granicy wagi fotelika. I powiem Ci, że mam teraz kłopot- mysłałam ze znów kupię Maxi Cosi Rodi 15-36 kg ale w opinii uzytkowników nie jest juz taki doskonały jak ten wlaśnie. I te dla starszych dzieci nie maja regulacji oparcia, więc drzemki na siedząco będą niestety. I chcociażby z tego względu nie decydowałabym się na kupno fotelika z przedziału 9-36 kg. ale wybór nalezy do Ciebie. Gorąco polecam Maxi Cosi Tobi.
  • mrukumaster 03.08.12, 09:27
    Polecasz bo go masz ale w starym samochodzie go nie zamontujesz. A Tobi taki rewelacyjny nie jest bo duża część dzieci w wieku 2 lat ma problem z szerokością bo jest wąski i na pewno nie jest uniwersalny. Ogólnie maxi-cosi stanęło w miejscu i nic ciekawego nie pokazują.
  • 2tobi 03.08.12, 11:22
    Polecam bo nigdy mnie nie zawiódł i sprawdził sie w 100 %. Nigdy nie znajdziesz ideału ... kolejny większy model MC już mi sie nie podoba ale ten jak najbardziej.
  • abigail83 03.08.12, 11:53
    > Polecam bo nigdy mnie nie zawiódł i sprawdził sie w 100 %.

miałas wypadek?
  • 2tobi 03.08.12, 15:26
    nie, nie miałam, wystarczą mi testy ADAC. Po to one są robione, żeby wybrac najbezpieczniejszy.
  • kwap666 03.08.12, 15:45
    najbezpieczniejszy w tej grupie jest montowany tylem do kierunku jazdy a nie ten z gwiazdkami adaca big_grin
    --
    "Ja tylko handluje"
  • konwalia-82 04.08.12, 21:03
    ja tobiego nie lubię, cięzko go u mnie zamontować, bo nie mam z tyłu regulacji wysokości pasa i ma tendencję do minimalnego skosu
    pod względem wygody wolę besafa

co do adac, to dobrze, ze są takie testy, ale są tez inne
    --
    http://suwaczki.maluchy.pl/li-53262.png
  • kwap666 05.08.12, 11:32
    > co do adac, to dobrze, ze są takie testy, ale są tez inne

pewnie ze sa, tylko jak pokazuje klientowi wynik maxwaya w tescie plus z nr 0007, co znaczy ze jako SIODMY z foteli dostepnych rynku przeszedl najbardziej rygorystyczny test pozytywnie, klient odpowiada: dobra dobra, a ile to to ma gwiazdek? u nas tylko gwiazdki sie licza, logika niestety konczy sie tam sie gdzie zaczyna sie bezpieczenstwo dziecka. czesto klienci wygladaja tak: klapki na oczy, wydruk z internetu i kupujemy pallasa dla dziewieciomiecznego bobaska, bo przeciez liczby z neta nie klamia. 60% przypadkow da sie wytlumaczyc co i dlaczego, 20% poslucha z grzecznosci ale wie swoje, a kolejne 20% popatrzy na mnie z politowaniem, ze herezje prawie i odwraca sie na piecie.
    --
    "Ja tylko handluje"
  • 2tobi 05.08.12, 12:19
    można się tak bez końca przerzucać argumentami, że ten dobry a ten jeszcze lepszy. Każdy znajdzie najlepszy dla siebie i swojego dziecka. Opinie uztkowników są tak samo isttotne jak testy. Więc przed wyborem tego własciwego i tak trzeba przymierzyć fotelik do swojego auta i dziecko. Nie ma ideału, można jedynie wybrać możliwie najlepszy, najlepszy dla nas i dla dziecka.
  • 2tobi 05.08.12, 12:24
    kwap666 napisał:

> > co do adac, to dobrze, ze są takie testy, ale są tez inne
    >
    > pewnie ze sa, tylko jak pokazuje klientowi wynik maxwaya w tescie plus z nr 000
    > 7, co znaczy ze jako SIODMY z foteli dostepnych rynku przeszedl najbardziej ryg
    > orystyczny test pozytywnie, klient odpowiada: dobra dobra, a ile to to ma gwiaz
    > dek? u nas tylko gwiazdki sie licza, logika niestety konczy sie tam sie gdzie z
    > aczyna sie bezpieczenstwo dziecka. czesto klienci wygladaja tak: klapki na oczy
    > , wydruk z internetu i kupujemy pallasa dla dziewieciomiecznego bobaska, bo prz
    > eciez liczby z neta nie klamia. 60% przypadkow da sie wytlumaczyc co i dlaczego
    > , 20% poslucha z grzecznosci ale wie swoje, a kolejne 20% popatrzy na mnie z po
    > litowaniem, ze herezje prawie i odwraca sie na piecie.

logicznie rzecz ujmują to chyba te foteliki są własnie po to, że podróżowanie było bezpieczne, a jak są też wygodne to bomba
  • tuttifrutti23 06.08.12, 15:12
    a mozesz polecic jakis fotelik z przedziału 9-36 lub 15-36 kg? Moje dziecko waży 16 kg, może jeszcze jeździc w tym co ma ale muszę kupić drugi fotelik. Wolałabym żeby jeszcze jeżdził w tym niższym przedziale bo lepiej sie czuje jak jest zapiety pieciopunktowo. Przymierzałam go do CBX (15-36 )i marudził, że go upija pas i takie tam. Poprostu inne zapięcie. Sama juz nie wiem na jaki sie zdecydować, jedni chwalą drudzy odradzają... Myślałałam o Nani I-Max, recaro Y.Sport, STM. W sklepach sprzedawcy chwalą to co mają. Jestem ciekawa Twojej opinii
  • sabina_online 06.08.12, 16:33
    Ile wzrostu ma dziecko i proszę podać model, markę, rocznik samochodu oraz budżetsmile
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/98d1cc57a9.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/dc2ceca2ce.png
  • tuttifrutti23 06.08.12, 16:44
    ma ok.95 cm, VW Passat r.2001, ten w którym jeździ obecnie łatwo się montuje bo w aucie są długie pasy. co do budzetu to chciałabym się zmieścić do 600 zł. Może być mniej smile na początku myślałam, żeby kupić tańszy jako drugi fotelik miejski ale potem stwierdziłam, że jednak może coś bezpieczniejszego i ciut droższego. Sama nie wiem na ile się cugerować testami bezpieczeństwa? Obczytałam się opinii i nadal nic nie wiem. Prosze doradź na co zwracać uwagę przy wyborze?
  • kwap666 07.08.12, 10:06
    95cm to wzrost przy ktorym dziecko nie bedzie pasowac do kazdego fotela 15-36, wiec jesli chcesz kupic fotel "juz" to musisz poprzymierzac i wybrac z tych, w ktorych pas bedzie przebiegal przez ramie a nie szyje dziecka ja w cbx. do 500zl mozesz znalesc romera kida i przy tym wzroscie powinno byc ok ale konieczna przymiarka. jesli poczekasz az dziecko podrosnie 3-4cm to wybor bedziesz miala znacznie wiekszy. na rynku duzo jest foteli 15-36 z 4*adaca, wybierz z nich ten w ktorym najlepiej bedzie czulo sie dziecko, moi faworyci to romer, besafe i recaro. cybexom i maxi cosi brakuje paru rzeczy, concord odpada bo nie masz isofixa, jest jeszcze monterey - stosunkowo niedrogi i w miare porzadny.
    --
    "Ja tylko handluje"
  • tuttifrutti23 07.08.12, 10:36
    Dziękuję za informaję, upatrzyłam sobie Monterey i wyglada fajnie, a muszę kupic drugi fotelik do drugiego samochodu. Mysłałam też na fotelikiem z przedziału 9-36 kg zeby jeszcze jeżdził w 5-ciopunktowych pasach jak najdłużej bo jeszcze wagowo może jeszcze jeżdzić w przedziale 9-18 kg. Co myslisz o fotelikach 9-36kg? tu też są ci sami Twoi faworyci jak w 15-36 kg?
  • kwap666 07.08.12, 11:04
    z 9-36 uznaje tylko young sporta, tylko nie wiem czy to dobry pomysl bo za chwile bedziesz musiala wyciagnac z niego pasy i zostanie ci z niego zaledwie przyzwoity 15-36. monterey ok, ale do niego dziecko kolo metra musi miec
    --
    "Ja tylko handluje"
  • asiaczek_s_88 07.08.12, 11:06
    do kwap666
    nie mogę napisać wiadomości prywatnej
    poszukuję fotelika Akta Graco Duologic/Duologic II. Po pierwsze interesuje mnie informacja czym się one różnią, po drugie czy można je dostać w PL, jeśli tak to GDZIE??
  • kwap666 07.08.12, 11:59
    problem z jest z tym fotelem i ciezko go dostac.

pon. – pt.: 8:00 – 16:00
    tel.: +48 (012) 61 44 150
    fax: +48 (012) 61 44 155
    e-mail: dadinfo@euro-trade.pl

masz tu namiary na dystrybutora, powinni powiedziec czy ktos ma ten fotel u siebie na stanie.
    --
    "Ja tylko handluje"
  • asiaczek_s_88 07.08.12, 12:04
    dzięki wielkie smile
  • asiaczek_s_88 07.08.12, 11:45
    nula_nulska polecam Maxi Cosi Mobi- montowany na pasy tyłem do kierunku jazdy, od 9 do 25kg. W fotelikach przodem do kierunku jazdy dzieci pasami fotelika mogą być zapięte tylko do 18 kg, dalej nie widziałam takiego. My Mobi montujemy w dwóch autach - Punto I i Punto II, oba trzydrzwiowe. Własnego auta nie mamy, więc przed i po każdej podróży montaż i demontaż- doszłam do wprawy i zajmuje naprawdę niewiele czasusmile Siedzisko jest duże- identyczne jak w Priori SPS. Moja córka ma prawie 3 lata ale jest wielkością taka jak Twój syneksmile 85cm i 11,5kg. Pasy ma na najniższych dziurkach, a są 3 poziomy, więc starczy jeszcze na dłuuuugo smile teraz szukam czegoś mniejszego dla młodszej wink uparłam się na Graco Duologic i go intensywnie poszukujęsmile dwóch Mobi w Punciaku nie zmieszczę, a Graco jest podobno mniejszy.
  • kwap666 07.08.12, 12:01
    moze latwiej bedzie ci znalesc britaxa max waya. ten fotel znam b dobrze i w aucie zajmuje najmniej z foteli rwf (a tez jest w przedziale 9-25)
    --
    "Ja tylko handluje"
  • asiaczek_s_88 07.08.12, 12:07
    kwap666 napisał:

> moze latwiej bedzie ci znalesc britaxa max waya. ten fotel znam b dobrze i w au
    > cie zajmuje najmniej z foteli rwf (a tez jest w przedziale 9-25)

tylko, że ja potrzebuje fotel od 0+
    mam 9 mies córkę, dla której fotelik mam pożyczony i czas go oddać właścicielce, a w marcu będę miała kolejnego brzdąca. Jakbym miała graco to teraz młoda by w nim jeździła, potem by się przesiadła do Mobi po najstarszej a najmłodsze do graco od urodzenia.
    Jaki jest problem z tym graco, że ciężko go dostać? Dlaczego belogica, który ma w testach ADAC 2 bez problemu można kupić, a duologica z 3 gwiazdkami nie?
  • mrukumaster 07.08.12, 12:25
    Nie patrz na testy adac bo nie potrafią montować takich foteli. Belogic w testach skandynawskich wypada bardzo dobrze. Pamiętaj przy podmienianiu foteli, że foteliki mają datę ważność używania czyli ok 5 lat. Z tyłu skorupy mobiego masz wygrzane kiedy jest zrobiony to samo na naklejce z kodem kreskowym jest rok i tydzień produkcji podany.
  • asiaczek_s_88 07.08.12, 12:41
    wiem, w instrukcji jest, że może być używany 8 czy 9 lat, czyli przed dwójkę dzieci spokojnie
    poproszę o linka do testów skanynawskich
    i jak u nich wychodzi duologic? mnie interesuje tylko duologic ze względu na to, że docelowo w marcu ma być dla noworodka

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.