Dodaj do ulubionych

Duży 3 latek - co najlepsze po Be safe Combi ?

01.06.13, 19:09
Dzieciaki mi się zgrały w sumie bo córcia 19 m-cy właśnie wyrasta z Cabriofixa (78cm i 11 kg) a synek 3 latka który od 2 lat prawie powozi w Izi Combi x2 osiągnął parametry 4 latkowe (104cm i 18 kg). Super to wyszło, córa przesiada się do Combi i pewnie do 4 lat luzem w nim obleci bo to kurczak mały jest, ale syn... kategoria z goła odmienna. I tu mam problem nie lada, chętnie bym go woziła nadal tyłem, ale w czym? Jako maniaczkę RWF zastanawia mnie również fakt czy 3 latek o parametrach 4 latka naprawdę wymaga wożenia tyłem tylko dlatego że powinno się jak najdłużej? Mam mentlik serio. sad
Do tego mamy Volvo v40 2003r, bez isofixa za to z lekko skośną kanapą.

Mierzyliśmy Rodiego, IziUp x3, casualplaya, Romery i powiem szczerze że najlepiej chyba widzi mi się Rodi. W Izi Upx3 miałam wrażenie że synkowi pupa wyjeżdżała do przodu przez co pas szedł po brzuchu a nie po miednicy (działo się to w obu pozycjach), potrzebuję solidnego fotelika na JUŻ, często podróżujemy przez całą Polskę w obie strony, poruszamy się głównie obwodnicą miasta więc jest prędkość, jak był w Combi byłam spokojna a teraz sen z oczu mi spędza decyzja o następcy.

Pomoże ktoś?
Wiem że pod koniec roku ma wyjść Be safe tyłem do 25kg i jak dla mnie bomba ale nie mogę czekać, myślę jeszcze o Cybex Solution x2 na pasy.

Liczę na jakieś sugestie. Z góry ogromne dzięki!
Edytor zaawansowany
  • jotka_k 01.06.13, 19:32
    ja moją starszą po Combi przesadziłam do Izi UpX3
    tak w ramach ciekawostki- kupując drugi fotelik do samochodu dziadków jak obejrzałam na żywo Rodi i Cybexa to dla mnie te foteliki są mega tandetne, w porównaniu do BeSafe wyglądają jak jakaś tania podróbka nie wiem czego, ja nie zdecydowałabym się na żaden z nich
    --
    Suwaczek
    Suwaczek2
  • frombuesa 01.06.13, 19:37
    Też chciałam, ale jak pisałam wyżej, według mojej opini pas nie przebiega prawidłowo, mam wrażenie też że się synek wyślizguje w dół, dwa razy prosiłam by cofnął pupę do końca jak siadał, zrobiłam nawet fotkę zapiętemu synkowi by móc poradzić się tu siły fachowej.
  • jotka_k 01.06.13, 20:01
    rozumiem smile
    --
    Suwaczek
    Suwaczek2
  • mrukumaster 02.06.13, 12:00
    Dlatego zawsze trąbimy o przymiarce smile O którym Rodim piszesz bo jest kilka odmian? Dla mnie jaka by nie była troszkę przereklamowane chociażby dlatego, że jak zagłówek idzie do góry to lipa z osłoną barków i do tego takie jakieś rozlatane te fotele big_grin Moimi faworytami są zawsze Romer tutaj akurat Kid, jak dziecko sporawe to zwróciłbym jeszcze uwagę na Recaro monza Nova oraz Sunshine kid montereya. Cybexa sobie odpuść bo się Tobie dziecko nie pomieści za chwilę do niego smile
  • maeve_binchy 02.06.13, 12:33
    przesadzilam syna z combiego do romera kid sicta. Tez chcialam jeszcze tylem, ale nawet, jesli wagowo byl ok, to wzrostowo gorzej. W combim jechal jeszcze na dluzszej trasie, jak mial 3,5 roku: jakies 105cm i 17,5kg. Potem zamontowalismy roemera, chociaz okazalo sie, ze mogl jeszcze z pol roku pojezdzic w besafe - obawialam sie, ze waga wzrosnie, ale teraz, jako 5-latek ma 112cm i dopiero teraz dobil do 18kg. Z besafe'a up zrezygnowalismy ze wzgledu na zle prowadzenie pasa biodrowego, w romerze tego problemu nie ma. Kilka dni temu wracalismy z gor i mlody spal bez problemu w romerze 6 godzin ciagiem.
    W drugim samochodzie mamy cybexa (jezdzi nim tylko 10min do przedszkola) i wg mnie jest mniejszy, gorzej wykonany, mniej zabudowany.
    --
    Miś 29.06.2008, Busia 19.07.2011
    http://tinyurl.com/5edc7k
  • green-koala111 02.06.13, 22:31
    Ja mialam be safe izi comfort , teraz jezdzi concord lift core. Fotelik duzy ( moje dziecie nie male), odchyla sie do tylu ],zeby mogla spac, pasy na odpowiedniej wysokosci . Ja polecam
    --
    Co nas nie zabije to nas wzmocni
  • frombuesa 03.06.13, 14:08
    O dzięki, Mąż właśnie o tym foteliku coś wspominał, myślałam tylko nie wiem czemu że Romery nie rozkładają się do spania.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.