Dodaj do ulubionych

Fotelik dla 3latki

02.03.14, 00:38
Witajcie mam pytanko otóż mojej córce muszę zmienić fotelik i oto moje pytanie na jaki czy 9-36 czy 15-36. Córcia ma 3 latka waży 18,5kg oraz 100cm wzrostu dodam że mieliśmy teraz kinderkraft smart ale niestety szlak go trafił córka skoczyła na oparcie w domu i połamało się, oraz to że jak w nim zasypiała to głowa jej leciała do przodu a to raczej podczas jazdy nie jest bezpieczne doradźccie.
Edytor zaawansowany
  • amtiredof 02.03.14, 10:52
    eska1311 napisał(a):

> Witajcie mam pytanko otóż mojej córce muszę zmienić fotelik i oto moje pytanie
    > na jaki czy 9-36 czy 15-36. Córcia ma 3 latka waży 18,5kg oraz 100cm wzrostu do
    > dam że mieliśmy teraz kinderkraft smart ale niestety szlak go trafił córka skoc
    > zyła na oparcie w domu i połamało się, oraz to że jak w nim zasypiała to głowa
    > jej leciała do przodu a to raczej podczas jazdy nie jest bezpieczne doradźccie.
    >

Póki nie pojawi się informacja o modelu auta i roczniku, to nikt rozsądny konkretnego fotelika nie zaproponuje. Dziecko ma proporcjonalną budowę ciała, czy bardzo długie nogi?
  • eska1311 02.03.14, 18:02
    Zapomniałam Renault Laguna I 95rok Hatchback a później w planach peugeot 308 bądź C-Max, dziecko jest szerokie w barkach ogólnie taka ubita jest.
  • eska1311 02.03.14, 18:09
    Zastanawiam się nad Graco Nautilus ponieważ córa uśnie w samochodzi a w poprzednim foteliku głowa jej wisiała jednym słowem, a jak nie to Romer Kid podobno ma regulowane oparcie.
  • sabina_online 02.03.14, 19:56
    Niestety tamten fotelik to tylko wyrób fotelikopodobny bez żadnych crash testów sad jaki jest budżet?
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/98d1cc57a9.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/dc2ceca2ce.png
  • eska1311 02.03.14, 22:19
    500zł MAX niestety sad mieliśmy zaczekać z kupnem fotelika do wakacji na nowy samochód kupić ale wyszło jak wyszło, znowu znalazłam filmik z testami GRACO NAUTILUS w zderzeniowych ogólnie ma ocene 3
  • gom1 03.03.14, 10:10
    eska1311 napisał(a):
    > znalazłam filmik z testami GRACO NAUTILUS w zderzeniowych ogólnie ma ocene 3

Ogólnie ma (słabe) trzy, ale w zderzeniu czołowym tylko dwie:
    www.oeamtc.at/?id=2500%2C1383451%2C%2C
  • eska1311 03.03.14, 10:18
    No dobrze to w takim razie jakie propozycje fotelika ponieważ w czwartek jadę do Szczecina a tam SMYK i Boboland. Mąż tylko powiedział kup porządny, większy i żeby nie rozleciał się zaraz jak poprzedni. Pozdrawiam wink
  • ewasokol71 21.03.14, 20:37
    Na słonecznym oprócz Bobolandu i Smyka jest jeszcze fajna hurtownia Bebe Clubsmile
  • eska1311 07.03.14, 11:23
    Witajcie fotelik zakupiony wczoraj decyzja skończyła się na Romer Kid córa jest zadowolona mam nadzieje że nam posłuży a powiedzcie czy się różni Romer Kid od Romer Kid plus. Za fotelik zapłąciłam 369zł po otrzymaniu 30zł rabatu ze względu na kolor mamy bardziej chłopięcy niebieski z robotami ale co tam ważne aby córa była bezpieczna a nie kolor tapicerki.
  • motylanoga71 07.03.14, 15:20
    bezpieczniejsza niz na siedzieniu bez fotelika czy niz w foteliku "z biedronki" ale czy od takiego Mobiego to z piec razy bym sie zastanowil czy bezpieczniejsza.
  • dwellajna 07.03.14, 15:24
    Dla dziecka o wzroscie 100 cm kupowanie Mobiego jest pozbawione sensu.
    Skoro wazy 18kg ponad, przodem juz tylko z pasem samochodowym
  • eska1311 07.03.14, 16:46
    dwellajna napisał(a):

> Dla dziecka o wzroscie 100 cm kupowanie Mobiego jest pozbawione sensu.
    > Skoro wazy 18kg ponad, przodem juz tylko z pasem samochodowym

I tak mi pan w sklepie powiedział że mogę owszem mobi ale jak zobaczył mojego wielkoluda to powiedział ze tylko i wyłącznie fotelik 15-36, zaproponował mi Romer Kid z 4 gwiazdkami a czytałam opinie ma dobre. Ogólnie foteliki z firmy Romer mają dobre opinie jak w przyszłości będzie drugie napewno zakupię też Romera king plus.
  • amtiredof 08.03.14, 09:14
    eska1311 napisał(a):

> I tak mi pan w sklepie powiedział że mogę owszem mobi ale jak zobaczył mojego w
    > ielkoluda to powiedział ze tylko i wyłącznie fotelik 15-36, zaproponował mi Rom
    > er Kid z 4 gwiazdkami a czytałam opinie ma dobre. Ogólnie foteliki z firmy Rome
    > r mają dobre opinie jak w przyszłości będzie drugie napewno zakupię też Romera
    > king plus.

Romer'y 15-36 kg są najlepszymi fotelikami 15-36 kg. Natomiast Romer King Plus jest fotelikiem 9-18 kg. Pisanie o nim "na pewno zakupię" - w czasach naprawdę dobrego dostępu do fotelików mocowanych tyłem do kierunku jazdy do 18 kg - jest świadectwem zatracenia zdrowego rozsądku.
  • thea19 09.03.14, 22:49
    patrzajcie ludzie: moje dziecie o wadze18,5kg i wzroscie 104cm (dzis centymetrem i waga potraktowane) jezdzi tylem w pasach fotelikowych w fotelu miesiac temu kupionym. no bez sensu zupelnie.
  • eska1311 10.03.14, 09:36
    Moja córa odkąd skończyła 13kg jeździ przodem do kierunku jazdy, bo strasznie płakała i denerwowała się jak jechała tyłem, Po paru dniach intensywnej jazdy w foteliku Polecam Romer kid córa zadowolona i co najważniejsze zagłówek jest tak głboki że jak śpi to jej głowa nie spada co najważniejsze smile
  • thea19 10.03.14, 11:18
    nie zadowolenie jest wazne a bezpieczenstwo. a dziecko jezdzilo tylem bo innej opcji nie znalo wiec jakim cudem nagle sie tak denerwowalo?
    to forum jest po to aby uswiadamiac ludzi a nie polecac fotel dla roczniaka przodem bo jak mu sie kark zlamie, to juz nie bedzie plakac
  • eska1311 10.03.14, 15:35
    Ale moje dziecko nie jest roczniakiem uncertain jest wysoką 3 latką bezpieczeństwo się liczy owszem ale wygoda też.
  • thea19 10.03.14, 22:29
    ale napisalas, ze od 13kg jezdzi przodem bo tylem jej nie pasowalo. to jest waga dziecka niewiele ponad rocznego. moje na rok wazylo 12kg.
    przedkladanie wygody nad bezpieczenstwo jest nieodpowiedzialne. poza tym ja nie rozumiem co bylo niewygodnego? dziecko jezdzi tylem i innej opcji nie zna wiec dlaczego niby nagle ma mu sie cos nie podobac? roczniak powiedzial: bujaj sie i sama jezdzij tylem?
  • motylanoga71 11.03.14, 22:34
    to sie nazywa selekcja naturalna.
  • motylanoga71 10.03.14, 21:30
    przy otrzejszym hamowaniu tez jej nie opada glowa?

eska1311 napisał(a):

> Moja córa odkąd skończyła 13kg jeździ przodem do kierunku jazdy, bo strasznie p
    > łakała i denerwowała się jak jechała tyłem, Po paru dniach intensywnej jazdy w
    > foteliku Polecam Romer kid córa zadowolona i co najważniejsze zagłówek jest tak
    > głboki że jak śpi to jej głowa nie spada co najważniejsze smile
  • eska1311 10.03.14, 23:12
    Nie jeżeli śpi i miałam dzisiaj gwałtowne hamowanie przed sarenką i nic a nic jej głowa nie poleciała smile.
    Było nie wygodnie poprostu jeżeli jeździła tyłem to był krzyk i płacz, kiedy została przełożona przodem do kierunku dziecko było zadowolone bez płaczu. Po za tym była długa i nogi jej bardzo były ułożone na oparcie fotela samochodowego. I nie będę dyskutować na temat czy jeżdziło tyłem czy przodem było w instrukcji fotelika jak na każdym że powyżej 13kg dziecko może jeździć przodem do kierunku jazde także były chyba robione testy zderzeniowe czy jeździ tyłem czy przodem.
  • thea19 10.03.14, 23:26
    nie ma bata by glowa nie poleciala siedzac przodem bo przyklejona nie jest. w bolandzie kartoflanej mozna wiele rzeczy ale to nie oznacza,ze sa bezpieczne. co do nog, to wymyslasz. moje 103cm dziecie proporcjonalnej budowy miesci swe konczyny bez zakladania ich na zaglowek kanapy. no i nie oszukujmy sie,ten kinderkraft to nie fotelik tylko kawalek styropianu. moj tesc radosnie kupil fotel marki krzak na ktorym jest info, ze producent sobie wymyslil wage maksymalna w postaci 22kg. ja sie pytam czemu nie 19 albo 24?
    ps o jakich testach zderzeniowych mowisz? i nie do konca rozumiem o co chodzi z tym kazdym powyzej 13kg. nie kazdy fotel powyzej 13kg jest przodem.
  • eska1311 11.03.14, 10:36
    Wcześniej miałam Kinderkrafta, teraz zmieniliśmy córce na Romer Kid 15-36. Mogę stwierdzić że w Kinderkrafcie przy lekkim zahamowaniu głowa dziecka opadała trzeba było poprawiać teraz mamy Romer Kid i jest różnica w zagłówku zagłówek jest głębszy i głowa przy hamowaniu nie opada. allegro.pl/romer-kid-nowa-kolekcja-2013-oslonki-gratisy-i4008819844.html Ja nie napisałam że dziecko miało nogi przy zagłówku oparcia. Poprostu mieliśmy fotelik od 9-18kg montowany przodem do kierunku jazdy nie tyłem. A nie zgodze się z tym że roczne dziecko waży 13kg to naprawde musi być duże, moja córa mając prawie 2 lata ważyła 14kg a szwagierki córka w maju skończy 3 latka i waży 12,5kg jest długa i strasznie chuda. Też jeździ prozdem do kierunku jazdy. Chyba powinniśmy zakończyć zbędną dyskusje moje dziecko po skończeniu 13kg jeździło prozdem i teraz nadal jeździ. Pan w sklepie przy zakupie fotelika powiedział że na moją małą tylko fotelik 15-36. Aha dodam jeszcze że Romer ma możliwośc ustawienia pozycji spoczynkowej i na takiej zawsze jeździmy.
  • motylanoga71 11.03.14, 11:22
    duzo szczescia na drodze zycze.
  • thea19 11.03.14, 20:54
    a jak pan w sklepie powie, ze wystarczy poddupnik to tez lykniesz jak pelikan rybe? i co ma zaglowek do lecacej glowy? glowa leci do przodu w fotelu fwf a zaglowek jest z tylu i z boku. tylko i wylacznie w fotelu tylem glowa nie leci bo sie zatrzymuje na zaglowku. z fizyki masz pale z wykrzyknikiem. obejrzyj sobie pierwszy lepszy crash test jesli nie rozumiesz zachowania ciala w czasie naglego hamowania/zderzenia
  • eska1311 11.03.14, 22:11
    Ale wytłumacz mi jak jest pozycja spoczynkowa to jak ma głowa lecieć do przodu. Sorry ale akurat nie musisz się tutaj wymądrzać na temat fizyki to po pierwsze a po drugie mam wujka w drogówce który widział już w swojej karierze policyjnej wypadki z udziałem dzieci w fotelikach jeżdżacych w samych podstawkach i nic fajnego tam nie było. A sklep z fotelikami mam zaufany bo to jest już 3 fotelik zakupiony w tym sklepie i nawet sam sprzedawca powiedział że podstawki powinny zostać wycofane ze sprzedaży, ponieważ nie ochraniają kręgosłup dziecka. Uważam iż zrobiłąm dobry zakup mam fotelik z 4 gwiazdkami w Adacu także zakończmy bezsensownymi dyskusjami na temat kto jak przewozi swoje dziecko. żegnam
  • thea19 11.03.14, 22:32
    www.youtube.com/watch?v=SXJxVMz6rv4
    32s - pozycja spoczynkowa nie ma nic do rzeczy, glowa i tak leci.
    zakumaj wreszcie roznice www.youtube.com/watch?v=sssIsceKd6U i nie powtarzaj glupot, podpierajac sie sprzedawcami i wujkami. adac tez nie jest wyznacznikiem bo * to sie licza przy kategorii 0-13 i 15-36, ta pomiedzy niestety im nie wyszla, chociazby za pallasa (trzeba byc idiota by to kupic) i xtensafixa
  • eska1311 12.03.14, 10:25
    No właśnie mam kategorie fotelika 15-36 także nie rozumiem o co ci chodzi napisałaś/eś że gwiazdki liczą się w tych kategoriach. Nie podpieram się opiniami wujków ale mi poprostu doradził aby nie kupować podstawki tylko fotelik 15-36.
    Nie będę się po raz kolejny tłumaczyć ale mam taki fotelik www.sklep-smile.pl/foteliki-samochodowe/15-36kg/romer/romer-kid.html a ty mi tutaj wypisujesz o fotelikach mniejszej kategori co mnie nie obchodzą foteliki mniejszej kategori.,
  • thea19 12.03.14, 17:52
    bo 3letnie dziecko o wzroscie 100cm jest za mlode i male na wozenie w fotelu 15-36kg. ja swoje miesiac temu posadzilam w trzeci fotel tylem a jest ciut wyzsze, waga taka sama.
    a ten cudny kinderkraft to niby jaka kategoria?
  • prymulka303 11.03.14, 11:33
    W każdym foteliku główka dziecka leci do przodu czy mi się wydaje? U mnie natomiast posypał się fotelik Maxi-Cosi - nawet nie miałam siły tego reklamować, bo nie potrzebowałam nowego, gdyż dziecko z niego wyrosło ;/
  • misskaffee 12.03.14, 23:12
    Ja mam synka wielkoludka. Za trzy miesiące skończy 3 lata, wazy ok. 18 kg i ma ok. 110 cm wzrostu. I to jest dopiero problem. Właśnie totalnie wyrósł z Maxi Cosi Mobi i stanęliśmy przed dylematem do dalej. Zależy nam, żeby jeździł bezpiecznie, najlepiej tyłem.
    Myśleliśmy o wielkim amerykańskim Britax Frontier, ale auto nie ma zaczepów top tether sad Na zmianę samochodu pozwolić sobie niestety nie możemy.
    Na fotelik 15-36 jest jeszcze za młody - nawet na próbę go przymierzyliśmy, ale nie zaufałabym mu, że nie wylezie z tych samochodowych pasów.
    No i stanęło na jedynej opcji - Britax Multitech. Pewnie nie posłuży bardzo długo, jeśli młody utrzyma tempo rośnięcia, to i z niego szybko wyrośnie. No i drogi jest. Ale nie mamy pomysłu, jak wybrnąć z tej sytuacji.
    No chyba, że znacie jakiś fotelik dla młodego wielkoluda.
  • motylanoga71 13.03.14, 09:59
    a MaxWay nie jest rownie duzy? Napewno z 400 tanszy.

misskaffee napisała:

> Ja mam synka wielkoludka. Za trzy miesiące skończy 3 lata, wazy ok. 18 kg i ma
    > ok. 110 cm wzrostu. I to jest dopiero problem. Właśnie totalnie wyrósł z Maxi C
    > osi Mobi i stanęliśmy przed dylematem do dalej. Zależy nam, żeby jeździł bezpie
    > cznie, najlepiej tyłem.
    > Myśleliśmy o wielkim amerykańskim Britax Frontier, ale auto nie ma zaczepów top
    > tether sad Na zmianę samochodu pozwolić sobie niestety nie możemy.
    > Na fotelik 15-36 jest jeszcze za młody - nawet na próbę go przymierzyliśmy, ale
    > nie zaufałabym mu, że nie wylezie z tych samochodowych pasów.
    > No i stanęło na jedynej opcji - Britax Multitech. Pewnie nie posłuży bardzo dłu
    > go, jeśli młody utrzyma tempo rośnięcia, to i z niego szybko wyrośnie. No i dro
    > gi jest. Ale nie mamy pomysłu, jak wybrnąć z tej sytuacji.
    > No chyba, że znacie jakiś fotelik dla młodego wielkoluda.
  • misskaffee 13.03.14, 10:26
    Na stronie britaksa jest tak:

MW: W64cm, S45cm, G64cm
    MT: W67cm, S49cm, G50cm

Wychodzi, że Multi Tech jest wyższy, ale teraz już sama nie wiem, O co chodzi z tą głębokością?

MuliTecha przymierzalismy do samochodu i wiemy, że na pewno pasuje, MaxWaya nie mieliśmy okazji.
  • motylanoga71 13.03.14, 14:22
    wez cm i sprawdz od siedzenia dziecka do np na max wyciagnietych pasow jaka jest odleglosc, bo to ze fotelik jest zewnetrznie wiekszy nie znaczy ze wnetrze tez jest wieksze.
  • misskaffee 13.03.14, 13:20
    To tanio. Ale: ten fotel nie miał żadnych testów (przynajmniej ja nie znalazłam), więc dla mnie odpada.
    A po drugie, to jest 15-36 na pasy samochodowe a moje dziecko jest za małe na taką przesiadkę - po pierwsze fizycznie (jest wysoki, ale kościec ma rozwinięty gorzej niż cztero- czy pięciolatek jego wzrostu), po drugie psychicznie - nie rozumie, że te pasy (a zna tylko uprząż z wcześniejszych fotelików), to nie jest superzabawka i nie wolno się nimi bawić.
    Fotel 15-36 na pewno znalazłabym dla niego, ale to są fotele dla starszych dzieci a nie dla wyrośniętych jeszcze-nie-trzylatków. I dlatego mam problem.
  • thea19 13.03.14, 17:22
    na sasiednich watkach axkid jest opisany jako fotel dla duzych dzieci. chyba najwiekszy z foteli rwf. ja mam izi plus i na razie jest ok ale moje dziecie ma 103cm.
  • eska1311 13.03.14, 17:28
    Moja córa ma dzisiaj się dowiedziałam 105cm wzrostu jest dobrze zbudowana w barkach i w tych fotelikach poprzedni 0-18, była ściśnięta jak sardynka, poprzedni mieliśmy kinderkraft smart 9-36 to ułamał się zawias od oparcia, i teraz jak przymierzaliśmy fotelik 9-36 dalej to ona była ściśnięta jak sardynka. Wybór padł na fotelik 15-36kg i pas dobrze przebiega córa jest zadowolona z jazdy mamy teraz romer kid.
  • malabetka 14.03.14, 09:57
    eska czytając ten wątek zastanawiam się po co go zakładałaś i pytałaś o fotelik, skoro nie słuchasz tego, co ktoś mówi? Wybrałaś fotel i polecasz ten fotel, bo córka jest zadowolona? Czy to jest najważniejsze? Czy ważniejsze jest bezpieczeństwo córki?
    Ja mam córkę, co prawda moja ma 1,5 roku, waży 10 kg i ma 80 cm wzrostu (jest drobnym wcześniaczkiem), jeździ tyłem w romer max-fix, potem jej zmienię na tyłem do 25 kg. Innej opcji nie biorę pod uwagę i tak też mówię wszystkim moim znajomym. Dzieci do 25 kg trzeba przewozić tyłem koniec kropka.
    Swoją córkę już od dawna wozisz przodem, to Twój wybór, ale proszę, nie doradzaj innym w wyborze fotelika, nie bierz sobie na głowę bezpieczeństwa innych dzieci.
  • eska1311 14.03.14, 20:12
    Tak od dawna woże swoje dziecko przodem i szczerze, mogę na palcach jednej dłoni wyliczyć wokół mojej rodziny i znajomych kto wozi dziecko które waży +15kg tyłem do kierunku jazdy. Takie jest moje zdanie wozisz swoje dziecko to twoja sprawa, fotelik mam dobrej firmy przechodził testy które wypadły 4 gwiazdki i to są dobre noty. Nie wyobrażam sobie aby moje dziecko mając prawie 19kg jeździło tyłem do kierunku jazdy !!! Zapytałam o fotelik z przedziałem 15-36kg to mi tutaj wypisujecie że mam swoje dziecko wozić tyłem do kierunku jazdy.

www.rsa.ie/documents/road%20safety/safety%20for%20kids/child%20safety%20in%20cars%20polish.pdf
    A w tym linku na samym dole pisze jak byk do kiedy można przewozić dziecko tyłem do kierunku jazdy jeżeli przekroczy wagę jaka jest oznaczona w foteliku, bądź główka wystaje poza krawędź fotelika i tak było w naszym foteliku od 0-18kg dopiero jeździła młoda przodem jak jej głowa wystawała poza fotelik, zmieniliśmy na kinderkraft 9-36 ale niestety córka gdy fotelik stał w domu skoczyła na niego i złamała zatrzask do oparcia.
  • thea19 15.03.14, 12:42
    tym linkiem, jak wol napisali, ze wozic tylem dopoki nie przekroczy wagi. fotele tylem sa i do 25kg. jakby wszyscy znajomi jezdzili bentleyami, to tez bys kupila?
    na szczescie inni maja szersze wyobraznie. poza tym powiedz Szwedom, ze sa idiotami bo woza tylem.
    jak juz wchodzisz na forum o konkretnych pogladach, to nie oczekuj pochwal swoich odstajacych poczynan. jeszcze sie wielce oburzasz jak ktos mowi, ze powinnas inaczej. skoro robisz po swojemu, to rob i na forum sie nie zal.
  • mika8001 15.03.14, 12:46
    oczywiscie, ze jest dokladnie okreslone w jakich okolicznosciach nalezy zmieniac fotelik.
    oczywiste jest rowniez to, ze kierujac sie kryterium bezpieczenstwa nie nalezy dziecka o parametrach Twojego wsadzac w fotel 15-36 kg.
    a argument, ze malo kto z Twojej rodziny i znajomych wozi dziecko w fotelu RWF, to wiesz...
    ja znam tylko jednego chinczyka - czy to oznacza, ze chinczykow jest bardzo malo?
    dopoki tylko moje dziecko (obecnie 1,5 roku) bedzie sie miescic wagowo i wzrostowo do fotelika RWF to w takim bedzie jezdzic. nie dyskutuje z bezpieczenstwem.
  • eska1311 14.03.14, 20:14
    A ile twoja córa ma wzorstu i ile waży że jeździ w takim foteliku jak mówisz że ma 3,5 roku a pół roku już jeździ. Moja ma romer kid od tygodnia i startowała z wagą 18.5 kg oraz 105cm. gagaolga napisała:

> mamy dla naszej starszej córy - 3,5 roczku - fotelik jane montecarlo r1 smile mogę
    > po pół roku użytkowania stwierdzić że jest na prawdę super, wygodny i porządny
    > z dobrą regulacją i świetnymi wynikami smile polecam serdecznie
  • thea19 15.03.14, 13:31
    nie chrzan, ze sie nie dalo niemowlaka tylem wozic. wszystko sie da, trzeba tylko troche checi i dobrej woli. wiele przedszkolakow (w tym moje) jezdzi tylem i ma sie dobrze.
    fotelto sie sprawdza swietnie, jak dziecko przezyje wypadek bez uszczerbku, w codziennym uzytkowaniu nijak to okreslic. na fotel w samochodzie tez mowisz, ze sie swietnie sprawdza?
  • mika8001 15.03.14, 13:46
    mozesz sprobowac popracowac nad wyobraznia... albo bezproblemowo wyguglac zdjecia trzylatkow (i starszych tez) w fotelikach RWF.
    ciekawe, ze sa kraje, w ktorych sie DA wozic trzylatka tylem...
    a jakim to cudem u Ciebie sie nie dalo? 10-miesieczniak powiedzial Ci, ze tylem sie nie zgadza?
    i sprecyzuj, prosze, co to znaczy, ze fotel sprawdza sie swietnie
  • eska1311 15.03.14, 15:00
    Czy ja napisałam że fotelik się sprawdza świetnie ! czytajcie ze zrozumieniem. Jak mogłam po tygodniu napisac że fotelik sprawdza się świetnie, a po drugie kto tu napisał że moje dziecko miało 10 miesięcy jak zaczęło jeździć przodem do kierunku jazdy!!! Prozdem do kierunku jazdy zaczęło jeździć jak zmienialiśmy fotelik na większy ponieważ główka wystawała poza fotelik a już było wagowo ponad 13kg. Także nie rozumiem o co wam chodzi. PROSZĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM I WTEDY MNIE OSĄDZAĆ.
    Napisałam że romer kid został zakupiony ze względu na punkty zderzeniowe ADAC, jak takie jesteście mądre i mądrzejsi to proszę pokażcie mi fotelik który jeździ wasz 3 latek bądź 3 latka w takim oto foteliku.
    A jak będziecie podróżować to popatrzcie że nikt nie wozi takiego dziecka tyłem do kierunku jazdy proszę was. FEJA masz racje
  • eska1311 15.03.14, 15:03
    eska1311 napisał(a):

> Czy ja napisałam że fotelik się sprawdza świetnie ! czytajcie ze zrozumieniem.
    > Jak mogłam po tygodniu napisac że fotelik sprawdza się świetnie, a po drugie kt
    > o tu napisał że moje dziecko miało 10 miesięcy jak zaczęło jeździć przodem do k
    > ierunku jazdy!!! Prozdem do kierunku jazdy zaczęło jeździć jak zmienialiśmy fot
    > elik na większy ponieważ główka wystawała poza fotelik a już było wagowo ponad
    > 13kg. Także nie rozumiem o co wam chodzi. PROSZĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM I WTEDY
    > MNIE OSĄDZAĆ.
    > Napisałam że romer kid został zakupiony ze względu na punkty zderzeniowe ADAC,
    > jak takie jesteście mądre i mądrzejsi to proszę pokażcie mi fotelik który jeźdz
    > i wasz 3 latek bądź 3 latka w takim oto foteliku.
    > A jak będziecie podróżować to popatrzcie że nikt nie wozi takiego dziecka tyłem
    > do kierunku jazdy proszę was. FEJA masz racje
    A poza tym jesteśmy w Polsce a nie w Szwecji. ŻEGNAM
  • thea19 15.03.14, 15:07
    polskie dzieci w od roznieniu od szwedzkich sa tytanowe
  • thea19 15.03.14, 15:05
    a jak juz pytasz to ja mam besafe izi plus a dziecie moje ma 3 lata i 3mce. fotel kupilam miesiac temu. mialam tez besafe izi combi x3
    jak sie bardzo upierasz, to moge zrobic fote obrazujaca przedszkolaka w rwf
  • eska1311 15.03.14, 22:01
    Thea tylko sorry ale niestety nie stać mnie aby kupić fotelik za prawie 2 tyś, a po drugie widze iż fotelik ma Isofix niestety moje auto nie posiada Isofixa. Nic dziwnego że 80% polaków ma foteliki z najniższej półki. które nawet nie posiadają testów zderzeniowych to o czy my tutaj mówimy a wiadomo foteliki z tych niższych półek raczej nie są dostosowane do tego aby dziecko jeździła tyłem mając prawie 4 lata. A używanego fotelika nie kupie od obcych nigdy w życiu.
  • gom1 15.03.14, 22:18
    eska1311 napisał(a):
    > Nic dziwnego że 80% polaków ma foteliki z najniższej półki.

Mnie to też dziwi. Przy kosztach jakie generuje samochód, cena fotelika - nawet jeśli mowa o 2k PLN - to pryszcz. W końcu to raptem kilka tankowań do pełna. Stawiam na brak świadomości i ogólną beztroskę ("wypadki? zdarzają się, ale innym - ja jestem dobrym kierowcą i jeżdżę bezpiecznie").
  • thea19 16.03.14, 09:02
    izi plus nie ma isofixu i zaplacilam 1,6tys, izi combi kupilam (1,2tys) w wersji na pasy bo mialam izofix ale nie bylam pewna jakiej klasy (a to bardzo wazna sprawa, nie wystarczy samo posiadanie izo)
    ostatnio sporo tu watkow o axkid, ktory kosztuje 1tys i mozna go montowac na pasy i na izo, jest bardzo bezpieczny, ma test plus.
    ludzie kupuja foteliki z najnizszej polki bo dla wiekszosci fotelik to fotelik - kawalek plastiku i styropianu a reszta to placenie za marke. sobie kupuja lexusy a dziecku caretero. widze codziennie pod pzedszkolem.
    no i sorry ale jak kogos stac na samochod, paliwo, serwis, ubezpieczenie to i na fotel powinno. ja nie mowie, ze kazdy ma kupowac za 2 tys, tansze i dobre tez mozna znalezc, wszystko kwestia dobrej woli. jak sie przezyje wypadek, to wtedy pieniadze sie nie licza. nigdy, przenigdy nie kupie malego i kiepsko wyposazonego auta oraz fotela firmy krzak.
  • eska1311 16.03.14, 16:46
    No niestety to jest najbardziej masakra kiedy tez widzę rodzice jeźdża u nas jedna babka ma BMW X5 a wozi dziecko w foteliku firmy Patti czyli z tesco albo moja sąsiadka dziecko jest o pół głowy niższe od mojej córy a dzieciaka wozi w samej podstawce i na dodatek z przodu bo jak to twierdzi ona jeździ tylko po mieście i czasem do Szczecina gdzie jedzie przez drogę częstą wypadków. My póki co mamy Renault Laguna I 95 rok i póki co jeździ stary grat. Dopóki nie pójdę do pracy o zmianie auta niema co myśleć.
  • mika8001 15.03.14, 15:06
    eska1311 - jak juz douczysz sie w kwestii bezpiecznego przewozenia dzieci (bo to jest wazniejsze) to popracuj jeszcze nad umiejetnym czytaniem drzewka (bo tu sie po prostu osmieszasz a niebezpieczne to w sumie nie jest).
    jest rzecza oczywista, ze moj wpis powyzej odnosi sie do wpisu felajki, ktora to wozi dziecko od 10 miesiaca w foteliku RWF, i ktorej to fotelik sie "sprawdza".
  • eska1311 16.03.14, 19:36
    15-36 ja znowu mam Romer Kid też ma pozycje spoczynkową regulacje zagłówka.
  • sabina_online 23.03.14, 19:46
    Byle fotelik btył dobrze dopasowany do samochodu i dziecka, a zadowoleni osób trzeciech czym było podyktowan?że jest od 9-36kg?
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/98d1cc57a9.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/dc2ceca2ce.png
  • gom1 23.03.14, 20:21
    Jak to czym? Najważniejszą rzeczą jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Uchwytem na kubek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.