Dodaj do ulubionych

Fotelik rwf bez isofix - który wybrać?

23.03.19, 22:08
Bardzo proszę o pomoc w wyborze fotelika do Skody Fabii, bez isofixu. Dziecko ma 16 miesięcy i waży ok 13 kg. Fotelik oczywiście musi być rwf.
Najchętniej kupiłabym taki, który ma zaliczony Test Plus i pozytywną ocenę ADAC. Z tego co wyczytałam to tylko Britax Romer MaxWay i Klippan KISS2 Plus spełniają te kryteria spośród fotelików bez isofixu.
Są jeszcze Axkid Minikid oraz Besafe iZi Plus ale one już nie mają testów ADAC.
Zakładając, że wszystkie będą pasowały do auta, który będzie najbezpieczniejszy?

--
coankamanamysli.blox.pl
Edytor zaawansowany
  • tylempl 25.03.19, 10:13
    Fotelików jest sporo, jest z czego wybierać.
    Zobacz tabelkę porównującą foteliki RWF i zaznacz "ADAC" i "pasy". zobaczysz wyniki
    blog.tylem.pl/lista-modeli-fotelikow-rwf/

Nie wszystkie mają ADAC, lecz maja inne testy (PlusTest, TestFakta, Folksam, itp).
    Minikid i izi plus nie mają testów ADAC ale maja inne. Do listy dodaj Klippan Century - też ma TestPlus i jest największy wew. z nich wszystkich.
    Wybierz sklep i przymierz - od razu zobaczysz różnicę.

--
    Montuj fotelik tyłem do kierunku jazdy - tak jest bezpieczniej dla dziecka do 5 roku życia.

Zalecamy, aby przed zakupem przymierzyć przyszłego pasażera do fotelika a fotelik do samochodu. Tylko to da 100% pewności, iż wybrany model będzie dopasowany oraz bezpieczny.
  • biernat.angela 25.03.19, 15:43
    a concord reverso plus? Ma to wszystko o co pytasz smile
  • ankakd 26.03.19, 17:12
    Dziękuję za odpowiedzi, szczególnie za info o pozostałych testach, bo o nich nie słyszałam.
    Okazuje się jednak, że możemy kupić fotelik z Isofixem. Tylko, że te foteliki są nieco droższe od tych na pasy. Powiedzcie czy skoro oceny w testach są podobne, to warto przepłacać? Mowię np. o Britax Romer MaxWay i Britax Romer Swingfix. Różnica w cenie jest dość duża.

--
    coankamanamysli.blox.pl
  • ankakd 26.03.19, 17:23
    A jeszcze jedno pytanie. Gdybym miała wybierać między Concord Reverso Plus i Britax Romer Max Fix II to który będzie lepszy?

--
    coankamanamysli.blox.pl
  • tylempl 28.03.19, 16:56
    Klippan Kiss2 Plus wink

--
    Montuj fotelik tyłem do kierunku jazdy - tak jest bezpieczniej dla dziecka do 5 roku życia.

Zalecamy, aby przed zakupem przymierzyć przyszłego pasażera do fotelika a fotelik do samochodu. Tylko to da 100% pewności, iż wybrany model będzie dopasowany oraz bezpieczny.
  • ankakd 29.03.19, 09:38
    No świetniesmile To tak poważnie że jest najlepszy czy tylko po to żebym miała trudniejszy wybór? smile
    W każdym razie dziś wybieram się na przymiarki, mam nadzieję, że podejmę już decyzję.

--
    coankamanamysli.blox.pl
  • tylempl 29.03.19, 16:00

Najlepszy to ten co pasuje i ma testy.
    zobacz tabelkę na www.blog.tylem.pl/lista-modeli-fotelikow-rwf/

Kłopotem jest niestety budżet sad
    Może na raty coś z 0%?
    Jakie miasto?
    Jak Warszawa, Lublin, Szczecin lub Gdańsk to zapraszamy to tylem.pl wink

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka