Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

ogrzewanie na pellet

02.07.10, 19:01
    witam, jestem na etapie wybierania rodzaju ogrzewania do domku i
    wlasnie odkrylam cos takiego jak pellet. moze ktos moglyby mi
    doradzic jaki piec najlepiej sie sprawdzi do domku o pow. 160 mkw.
    zamierzam zainstalowac kolektory sloneczne. czytalam troche o
    piecach ale lekko nieogarniam. sa ylko na biomase i takie, w
    ktorych mozna palic weglem i czyms jeszcze czarna magia !!! jak
    macie juz jakies doswiadczenia w kupnie, uzytkowaniu doradzcie
    kochani z gory dziekuje
    --
    Ludzi należy kochać, a rzeczy używać, nigdy odwrotnie!
    Edytor zaawansowany
    • greg_stolica 15.07.10, 10:10
      > witam, jestem na etapie wybierania rodzaju ogrzewania do domku i
      > wlasnie odkrylam cos takiego jak pellet.
      w tej kwestii raczej nie pomogę...
      > jaki piec najlepiej się sprawdzi do domku o pow. 160 mkw.
      przy tych cenach gazu lepiej darować sobie coś takiego, jak piec gazowy, to
      raczej rarytas, ekonomicznie lepiej kupić dobry węglowy, można nie chcieć się
      brudzić, są takie co bez problemu można obsługiwać (ceny węgla stoją raczej
      normalnie)
      > zamierzam zainstalowac kolektory sloneczne. czytalam troche o
      > piecach ale lekko nie ogarniam.
      mój znajomy ma kolektory - zwracają się, ale trzeba dobrze to skalkulować, bo
      jak kredyt + kolektory to raczej może przerosnąć w kosztach,
      kolektory dobre są do ogrzewania wody, chyba że zamierzasz montować w domu
      fontannę z ciepłą wodą, to wtedy się nie opłaca, ale jak tylko do użytku
      domowego to spoko

pzdr

------
      "A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć."

De Saint-Exupéry
    • Gość: Michał IP: *.chello.pl 25.07.10, 10:45
      Witam.
      Rodzaj zastosowanego opału zależy od tego jaki jest łatwo dostępny,jaki chcesz
      mieć koszt ogrzewania i komfort obsługi.Najwygodniejsze jest ogrzewanie
      gazem,najtańsze ale pracochłonne - węglem.
    • p.p10 25.11.10, 21:55
      tutaj jest wiele przydatnych informacji, jeśli interesuje Cię montaż kolektorów - możesz porównać ceny, poczytać o możliwościach dofinansowania czy znaleźć instalatora w okolicy:
      heliosfera.pl
    • tomi78s 13.07.11, 15:53
      Co do wyboru kotła to ja bym polecił włoski kocioł d'alessandro csi. U mnie spisuje się rewelacyjnie - nie psuje się, nie wymaga częstej obsługi i ekonomicznie pali. Można w nim palić ekogroszkiem ale lepiej działa z biomasą - pelletem, owsem, pestkami itp.
    • tomi78s 15.07.11, 14:51
      Dodam że pellet jest bardzo przyszłościowym paliwem gdyż emisja co2 przy jego spalaniu uważana jest za zerową a ciekawe czy z biegiem czasu nie wprowadzą limitów na emisję co2
    • Gość: nowik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.14, 18:52
      Racja, pellet to przyszłość. Coraz więcej słyszy się o wprowadzeniu ograniczeń na palenie węglem. Dzięki paleniu pelletem nie tylko zachowujesz czystość w swojej kotłowni, ale palisz ekologicznie. Ja ze swojej strony mogę opalanie pelletem ze Stelmetu - Olimp. U mnie sprawdza się znakomicie.
    • Gość: ciekawski IP: *.airmax.pl 13.09.14, 14:07
      pellet powstaje z odpadów powstających podczas obróbki drzewa, więc jest ekologicznym sposobem ogrzewania. Podczas spalania spala się niemal całkowicie
    • Gość: erzecznikstelmet IP: *.dynamic.chello.pl 20.09.14, 16:41

Dzień dobry,

Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu
      na właściwości energetyczne - zaliczany jest do najbardziej efektywnych
      źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.

Z ramienia eRzecznika marki Stelmet pozwolę sobie przytoczyć parę faktów przemawiających na korzyść naszego pelletu:

- 2,0 kg pelletu zastępuje 1 litr oleju opałowego,- z 1 tony spalonego pelletu zostaje około 4 kg popiołu (z pelletu
      Lava oraz Olimp – dużo mniej, ok. 2 kg ) - zmiana paliwa na pellet to
      zmniejszenie
      emisji CO2 o 2,5 kg na każdym zaoszczędzonym w ten sposób litrze oleju
      opałowego,- 2 m sześcienne drewna to 5 metrów przestrzennych zrębków, a
      to daje 1 tonę pelletu,- do ogrzania domu jednorodzinnego potrzeba w
      przybliżeniu ok. 5-8 ton
      na sezon grzewczy pelletu rocznie. Zużycie zależy od metrażu,
      zastosowanej izolacji oraz sprawności kotła

Zapraszam na naszą stronę internetową pelletów marki Stelmet: www.polishpellet.com

W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam.
      Andrzej Wysocki, eRzecznik pelletów Stelmet
    • michallitwin 27.10.13, 17:37
      Tak naprawdę to poza aspektami ekonomicznymi musisz też rozważyć wygodę użytkowania danego pieca (chociaż teraz na rynku można kupić automatyczne piece, które znacznie upraszczają cały proces ogrzewania domu). Kolejnym aspektem wartym uwagi jest ekologia. Niby to kwestia podejścia, ale przykład Krakowa (zakaz palenia węglem i dofinansowania na alternatywne źródła energii) pokazuje, że może warto zainwestować w pellet już dziś?

Z uznawanych za ekologiczne paliwa stałe pellet jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku. Nie tylko ze względu na kaloryczność, ale także ze względu na wygodę użytkowania i przechowywania. Niestety z powodu raczkującego w Polsce rynku biopaliw, można trafić na wielu oszustów oferujących produkt niskiej jakości. Jeżeli zdecydujesz się na ogrzewanie tymi drewnianymi bobkami to polecam tę firmę.
    • mazi07 08.01.14, 23:07
      a możesz podać kaloryczność tego pelletu bo na stronie nie znalazłem?? chętnie bym porównał z innymi pelletami np lava ze stelmetu
    • Gość: ktoś IP: *.airmax.pl 14.09.14, 14:09
      w Polacy mają mentalność kombinowania i kupowania czegoś po niższej cenie. A nie zawsze niska cena idzie z jakością. Pierwszym i jedynym kryterium dla Polaka jest cena.
      Znajomi używają pellet stelmetu i nie narzekają na jakość, wszystko jest poparte certyfikatem.
    • Gość: Paweł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.09.14, 15:58
      Dokładnie tak za coś dobrego poprostu trzeba zapłacić drożej, sam używam pelletu ze stelmetu każdy mi mówi że jest drogi ale jak dla mnie jest wart swojej ceny. Przede wszystkim jest wysokokaloryczny.
    • Gość: ciekawski IP: *.airmax.pl 20.09.14, 12:56
      a ten co mówi że jest drugi czym pali??
      Ktoś kupił taniej i zadowolony ale nie patrzy że zużywa go dwa razy więcej. Więc co za oszczędził przy zakupie to wyda przy zakupie nowego bo szybciej zużył.
    • Gość: Grzesiek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.09.14, 22:27
      Palenie pelletem to był dla mnie strzał w dziesiątkę, czysto , ekologicznie i przede wszystkim kupuję od zaufanego dostawcy.
    • Gość: erzecznikstelmet IP: *.dynamic.chello.pl 28.09.14, 16:31
      Dzień dobry,

Jako eRzecznik marki Stelmet pozwolę sobie doprecyzować informacje o naszych pelletach. Otóż są to 2 produkty - Lava i Olimp.

Kaloryczność pelletu LAVA to około 19,00 MJ/kg a pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg.
      Charakteryzują się one również bardzo małą ilością pozostałego po
      ich spaleniu popiołu. Z 1 tony spalonego pelletu LAVA bądź OLIMP zostaje
      ok. 2 kg popiołu, który można wyrzucić do ogródka. Pellety te również posiadają certyfikaty jakości FSC oraz ENPlus A1.

Więcej informacji na www.polishpellet.com/

W razie pytań służę pomocą. Pozdrawiam.
    • Gość: erzecznikstelmet IP: *.dynamic.chello.pl 20.09.14, 13:11
      Dzień dobry,

To prawda, nasze pellety Lava i Olimp posiadają FSC oraz certyfikat ENPlus A1.

Zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą marki Stelmet na naszej stronie: www.polishpellet.com. Znajdują się tam również wyszukiwarka dystrybutorów.

W razie pytan służe pomocą. Pozdrawiam.
    • Gość: Olenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.14, 20:31
      My opalamy dom pelletem . Piec mamy z podajnikiem i palnikiem do spalania pelletu . Muszę przyznać że opalanie pomieszczeń pelletem to był dobry wybór z naszej strony .
    • sefona 16.09.14, 11:05
      Witam, Pelet jest chyba jednym z najlepszych sposobów ogrzewania domu. Przez długi czas miałem zwykły konwencjonalny piec na węgiel, w piwnicy zawsze było brudno, trzeba było ciągle rozpalać ten piec i ciągle zaglądać czy jeszcze się pali. Normalnie mordęga.

Odkąd zmieniłem technologię na pellet to teraz czuję się jak młody Bóg! Fakt, trochę to kosztowało bo trzeba było zmienić kocioł na nowoczesny z podajnikiem ale zwykły węglowy piec nie umywa się do tego na pellet.

Teraz właśnie wiem jak czują się mieszkańcy bloków, którzy za ciepło tylko płacą.

Piec na pellet jest prawie bezobsługowy, bo jak to w przypadku pieców bywa trzeba go co jakiś czas napełnić pelletem (czyli wsypać kilka worków granulatu do zbiornika), wybrać popiół i problem z głowy na jakiś czas.

Sprzedawca pelletu mówił mi, że popiół ze spalonego pelletu jest dobrym nawozem dla roślinek - faktycznie, lepiej mi teraz rosną. Śmieszne jest to, że w porównaniu do węgla, popiołu z pelletu jest jak na lekarstwo.

Na początku przy zakupie pelletu patrzyłem głównie na cenę i kupiłem kilka ton niezbyt dobrego peletu. Miałem farta, że nie zniszczyłem palnika bo on jest drogim sprzętem. Zaczęły mi się robić zgorzeliny, itp.
      Znajomy polecił mi inny rodzaj pelletu! Z doświadczenia teraz wiem, że najlepszy jest jasny z czystych trocin, wiem jak to sprawdzić i nikt już mnie nie oszuka!

Teraz mam zaufanego dostawcę i na razie nie mam żadnych problemów z pelletem.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem w podjęciu decyzji wszystkim niedowiarkom. Pozdrawiam
      Krzysztof Warszawa
    • monika1523 25.09.14, 14:28
      Według mnie pellet jest opałem na czasie. Jego cena nie idzie drastycznie w górę tak jak przy innych paliwach. Dodatkowo jest ekologiczny. Dobrej jakości pellet zapewnia dobrą temperaturę w pomieszczeniach.
    • kasiaczaj88 04.10.14, 12:55
      Stosuje kocioł z Bat Gazu na pellet i uważam, ze w całkowitym rozrachunku jest to opłacalne rozwiązanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka