Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    15.07.10, 13:58
    Ostatnio bardzo dużo mówi się na temat ekologii. Coraz więcej firm i
    stowarzyszeń podejmuje różnego rodzaju akcje, które mają na celu
    poszerzenie wiedzy na temat ochrony środowiska. Wydaje mi się, że
    jedną z ciekawszych akcji ekologicznych jest "Mój ŚWIAT jest EKO".
    Jak podaje organizator na stronie internetowej dobrzemieszkaj.pl
    Misja akcji to: "przede wszystkim promowanie postaw proekologicznych
    w obszarze wyposażenia i budowy domu, propagowanie dobrego designu i
    ekowzornictwa, kreowanie proekologicznej wizji świata." A co Wy
    sadzicie na temat takich akcji ekologicznych? Czy przynosza one
    pozytywny skutek? Jakie jeszcze podobne- ciekawe przedsiewzięcia pro-
    eko?
    Edytor zaawansowany
    • Gość: Emil IP: *.kimsufi.com 13.08.10, 15:30
      Uważam, że akcje rpro-ekologiczne są bardzo potrzebne gdzyż większość nie zdaje
      sobie sprwy z realnego zagrożenia jekie niesie za sobą marnotrawienie dóbr
      naturalnych. Powinniśmy popierać firmy które produkują w sposób ekologiczny.
      Podczas wymiany okien u siebie w domu podstawą do podjęcia decyzji co do
      producenta był właśnie certyfikat świadczący o odpowiedzialnej produkcji i
      konsumpcji produktów leśnych.
      Tak nawiasem mówiąc to nie musiałem długo szukać i stawać przed dylematem wyboru
      firmy, bo tylko POLSKONE ma w Polsce taki certyfikat.
    • Gość: MoniQa IP: *.privacyfoundation.de 13.08.10, 15:42
      Zgadzam się z przedmówcą.
      Trzeba dbać o środowisko i promować proekologiczny styl zycia.
    • Gość: alicja IP: 88.198.6.* 17.09.10, 17:41
      Ostatnio widziałam, że Remondis zorganizował zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Potem sprawdziłam w internecie i się okazało, że oprócz takich akcji, kiedy firma sama zabiera spod domów lodówki i inne telewizory, zawsze można odwieźć do nich taki sprzęt i oni go nieodpłatnie 'zdemontują'. Fajna, ekologiczna firma. Pozytywnie mnie zaskoczyli. A wydawałoby się, że odpady to śmierdząca sprawa ;) i ciężko sobie z nią poradzić w ekologiczny sposób.
    • Gość: katarzynka IP: *.formlessnetworking.net 23.09.10, 22:25
      U nas w mieście miał powstać zakład tej firmy i już się z mężem cieszyliśmy, że w końcu pozbędziemy się starego sprzętu, który zalega od lat w garażu, ale niestety oprotestowano tę inwestycję i nie wiadomo, czy w ogóle ten zakład powstanie :(
    • Gość: Martyna IP: *.foebud.org 24.09.10, 23:35
      Tak to niestety jest... A jakbyś zapytała tych protestujących, czy uważają, że żyją ekologicznie, to oczywiście powiedzieliby, że tak. Prawda jest jednak taka, że widzą tylko koniuszek własnego nosa i nie obchodzą ich proekologiczne przedsięwzięcia
    • Gość: Marcel IP: *.011-31-67626717.cust.bredbandsbolaget.se 26.09.10, 22:37
      A gdzie to takie obywatelskie społeczeństwo mieszka, co protestuje przeciwko jednemu, małemu zakładowi?
      Btw - remondis ma wiele placówek w całej Polsce i razem z synergis organizuje w nich zbiórkę zużytego sprzętu, więc nie ma problemu z tym, żeby w przyjazny środowisku sposób, pozbyć się lodówki czy innego telewizora ;)
    • Gość: katarzynka IP: 88.198.6.* 28.09.10, 23:30
      A Błoniu koło Warszawy to takie społeczeństwo...
    • Gość: ekofanka IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 15:51
      Eko piknik! 2 października:D

www.rodzinny-krakow.pl/wydarzenia/wydarzenie/10-09-29/Piknik_ekologiczny.aspx
    • Gość: ekofanka IP: *.ip.netia.com.pl 29.09.10, 15:55
      Eko piknik już 3 października!

www.rodzinny-krakow.pl/wydarzenia/wydarzenie/10-09-29/Piknik_ekologiczny.aspx
    • Gość: yaya IP: *.lovesensationstyle.com 29.09.10, 21:04
      Bardzo fajna akcja z tym piknikiem, szczególnie ta eko-fashion mi się podoba :DD
      No ale niestety nie jestem z Krakowa, tylko z Warszawy...
      W związku z tym mogę się wypowiedzieć w kwestii tego zakładu w Błoniu, bo ostatnio widziałam w Kurierze Mazowieckim reportaż na ten temat. Wynikało z niego, że to wcale nie społeczeństwo jest zacofane. Większość wypowiadających się osób nie miała nic przeciwko temu zakładowi. Muszą być jakieś ukryte powody tego protestu.
    • Gość: jadźka IP: 208.53.142.* 13.10.10, 16:37
      No właśnie, widziałam wyniki badania opinii publicznej. Przeciw tej inwestycji jest tylko niecałe 7% mieszkańców! Większość to w ogóle nie miała pojęcia, że taki zakład ma powstać, nie interesuje ich to, nie boją się. Bardziej, i to zrozumiałe, boją się przestępczości, bezrobocia czy narkotyków.
    • agnieszsz 29.12.10, 13:54
      Na temat budowy czeskiej spalarni śmieci w Karvinie założyłam wątek - bez odzewu. Tutaj jest szeroka dyskusja, więc może przedstawię tu problem. Czechy lubią budować trujące obiekty nad polską granicą. Mieszkamy w zakopconym regionie górniczego Jastrzębia. Dlaczego polskie władze zgadzają się na budowę czeskiej spalarni śmieci przy granicy? Są głosy, że będzie ona zagrożeniem dla przyrody naszych Beskidów. Argumenty, że spalarnie są bezpieczne do mnie nie docierają. Nie ufam Czechom, bo w pobliskiej elektrowni kopcą z komina , który z powodów ekologicznych został zastąpiony kominem z filtrami. Dzieje się to nocą, pewnie żeby nie było widać. Czy ktoś może zapobiec tej budowie? Ta spalarnia to mega problem dla środowiska!!!
    • Gość: ada IP: *.home.aster.pl 25.06.11, 11:18
      też uważam, że takie akcje są jak najbardziej potrzebne. W naszym kraju wciąż nie docenia się ekologii...ale coś powoli zmienia się na lepsze, energia odnawialna ma coraz większe znaczenie. Ponoć ma nawet powstać niebawem największa w kraju elektrownia słoneczna: www.odnawialnecieplo.pl/aktualnosciiciekawostki/1-blog/222-w-grylinach-powstanie-najwiksza-w-polsce-elektrownia-soneczna
    • mateusz.gorecki 29.06.11, 10:28
      Słyszałam o akcji "Mój świat jest Eko", ponieważ interesuję się taką tematyka. Uważam, że powinno być jeszcze więcej takich jakcji. Ludzie powinni wiedzieć jak dbać o środowisko i ile ciekawych rzeczy można zrobić w swoich domach/mieszkaniach, aby świat był eko.
    • patgach75 15.10.10, 12:29
      Europejska akcja zbierania odpadów "Milion ton" i jej warszawski etap: koncert Eweliny Flinty, na którego biletem są zużyte baterie i inne elektroodpady. Więcej na www.facebook.com/milionton
    • Gość: Harper IP: *.uvt.nl 19.10.10, 11:35
      Fajna akcja. Byle jak najwięcej takich. Uświadamianie ludzi to podstawa, może jak się nagłośni problem elektroodpadów, to więcej ludzi zacznie bardziej rozsądnie pozbywać się zużytej elektroniki.
    • Gość: Marlena IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.10, 13:14
      Ja jestem jak najbardziej za! Wszystko, co ma propagować ekologię i dbałość o środowisko jest super! Spotkałam się ostatnio z akcją "Nie zaśmiecaj swojego sumienia" o segregacji śmieci i odpowiedniej utylizacji odpadów - myślę, że to bardzo potrzebne, bo ludzie faktycznie nie wiedzą co ze śmieciami robić i albo palą je (jak ktoś ma gdzie) albo do lasów wywożą - wystarczy pójść na spacer i łatwo na śmietniska w lesie trafić. Dobrze, że coś się dzieje w tym kierunku, oby działo się więcej i więcej!
    • Gość: qula IP: 38.229.70.* 24.10.10, 20:27
      Moim zdaniem podstawowych informacji na temat ekologii powinni uczyć już w szkołach podstawowych, bo na razie mało kto porusza w szczegółowy sposób tę kwestię na lekcjach biologii... Ale wszelkie akcje, które są organizowane spotykają się z moją osobistą wielką aprobatą ;)
    • Gość: nimfetka IP: *.uvt.nl 26.10.10, 21:19
      Wspomniany wyżej Remondis proponował mieszkańcom Błonia takie lekcje ekologii, również w szkołach, żeby zapoznać ludzi z technologiami przerobu odpadów, ale niestety to nie jest ważne dla protestujących. Lepiej z góry negować to, co nieznane.
    • Gość: michał IP: 174.138.169.* 29.10.10, 18:24
      teraz zapewne każda próba zjednania sobie mieszkańców przez przedsiębiorcę będzie odbierana jako atak lub przekupstwo... ale tak, jak pisaliście - w Polsce już tak jest i zapewne szybko się to nie zmieni.
    • Gość: jadźka IP: *.usask.ca 31.10.10, 01:09
      Oczywiście, że tak jest. Przeciwnicy są pewni, że to tylko polityka Remondis, że działania przedstawicieli firmy, dla zjednania sobie mieszkańców Błonia, są nieszczere... Nie wiem, co Remondis musiałby zrobić, żeby przekonać tych zatwardziałych krytyków do swoich idei.
    • Gość: 123 IP: 82.194.86.* 08.11.10, 17:20
      Konkurs dla dzieci o tematyce eko:
      www.centrumkultury.com.pl/wp-content/uploads/2010/10/konkurs_elektroodapdy.pdf
    • totar 14.11.10, 23:36
      Obecnie trwa Akcja Ekoszkoła. Jej celem jest nie tylko zwiększanie świadomości ekologicznej ale również, a może nawet przede wszystkim, remont szkoły podstawowej. Jeśli w akcji weźmie udział 20 000 osób to firma Knauf Insulation wyremontuje Szkołę Podstawową w Chechle. Myślę, że takie akcje są świetne, ponieważ nie tylko informują ludzi o potrzebie wykorzystywania ekologicznych rozwiązań ale robią coś o wiele ważniejszego. Dają dzieciom szansę na naukę w lepszych warunkach. Wydaje mi się, że dla dzieci to najlepsza lekcja ekologii - świadomość, że dzięki niej nie muszą już marznąć w czasie lekcji.

www.akcjaekoszkola.pl
    • Gość: 12345 IP: *.uvt.nl 27.12.10, 23:38
      A poznaliście już Ciotkę Utylkę? ;)
      www.youtube.com/watch?v=xGsdqUcRGDE
    • Gość: jajajaja IP: 199.48.147.* 28.12.10, 18:48
      Ja widziałam 'ciotkę' na ostatnich targach komunalnych w Poznaniu. Fajny pomysł na promocję ;)
    • agnieszsz 29.12.10, 16:31
      Mój dzisiejszy post wlazł do października.
    • Gość: api IP: *.centertel.pl 31.12.10, 18:26
      Proszę wszystkich o oddanie na mnie głosu a następnie rejestrację na stronie:
      www.akcjaekoszkola.pl/#/profil/apokai
    • Gość: 12345 IP: *.cloudlet-computing.net 25.02.11, 21:46
      Kolejna zabawa z ciotką Utylką:
      blonie.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1831
    • Gość: Jagoda IP: *.seedhost.net 26.02.11, 15:54
      Bardzo fajna akcja, już kiedyś słyszałam o ciotce Utylce. Szkoda, że w Błoniu, trochę mi nie po drodze, a chętnie bym się wybrała na taki festyn z dziećmi.
    • Gość: Dagi IP: *.017-62-6b73642.cust.bredbandsbolaget.se 27.02.11, 20:41
      Byłam dziś na festynie z ciotką Utylką. Było super, bardzo fajna zabawa. Edukacja i rozrywka w jednym. Dzieci były zachwycone, ciężko było je ściągnąć z lodowiska ;)
    • Gość: 56 IP: *.omegamicro.net 28.02.11, 15:42
      A dzieci się czegoś nauczyły od ciotki Utylki? :P
    • Gość: merry IP: *.dynamic.chello.pl 02.04.11, 21:33
      Na biobazarze jest organizowanych dużo fajnych akcji np ta z kwiatkami za odpadyszczegóły akcji
    • kapitan_p_laneta 30.05.11, 15:52
      czy ktoś może wie czy akcja "Uwolnij Łacha" jest organizowana wyłącznie w Warszawie i wyłącznie raz w roku? Z góry dziękuję za odpowiedz, nie mogę się tego nigdzie doszukać...
      --
      Fotografia Reklamowa Warszawa
    • wojtek_pszoniak 01.06.11, 10:13
      Ekologia jest dobrym nośnikiem reklamy, dobrze się sprzedaje i coraz więcej firm próbuje się pod nią podpinać. Z drugiej strony jest to istotne zagadnienie bo przecież emisja zanieczyszczeń jest ogromna. Profile LED też żyją w zgodzie z ekologią;)
      --
      Oświetlenie LED kuchni, półek, ścian
    • Gość: tamarra IP: *.1and1.pl 16.06.11, 14:43
      Macie rację, ekologia jest modna i nadal (choć może pesymistycznie to brzmi) nadal dobrze kojarzy się społecznie.Wiem, że ten temat jest wykorzystywany w celach reklamowych ale jeśli takie akcje jak zbieranie elektrośmieci w zamian za bilety, czy kwiatki przynosi efekt to jestem jak najbardziej ZA! Podobnie jak za akcjami szerzącymi zdrowe odżywianie, wartościowe produkty. Niedawno wyczytałam o akcji prowadzonej przez TetraPak, która edukuje nas na temat konserwantów w napojach i sokach. Wiadomo, nikt nie robi niczego bezinteresownie ale jeśli dzięki temu taka mam jedna czy druga, będzie baczniej przyglądać się produktom na zakupach to również jestem za!
    • Gość: dekka IP: *.connecta.pl 19.06.11, 23:55
      Niektóre miasta organizują sezonowo takie akcje wymiany śmieci na np. drzewka (za stare opony), filiżanki (za kapsle, puszki czy nakrętki) etc... Niestety jest to jeszcze rzadkość.
      @Tamarra- czy chodzi o tą akcję karton zamiast konserwantów? Przy okazji można nagrody wygrać i to nawet całkiem konkretne. Taki sposób promowania zdrowego odżywiania się jak najbardziej popieram :).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka