Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Jak oszczędzac wodę?

14.10.11, 10:08
    Witajcie. W kontekście oszczędzania wody, znalazłam link: www.wodociagi.ustka.pl/Woda_w_Twoim_Domu/Jak_oszczedzac_wode.htm. Który sposób jest według was jest najbardziej skuteczny?
    Obserwuj wątek
        • matylda_lin Re: Jak oszczędzac wodę? 14.10.11, 17:08
          Dobrym sposobem na oszczędzanie wody jest oszczędzanie jej przy zmywaniu naczyń. (Chyba że ma się zmywarkę). Czyli zakręcanie kranu na ten czas, gdy umyte naczynie odkłada się na suszarkę, a jeszcze lepiej by było zatkać (wcześniej umyty) zlewozmywak, napełnić go wodą i umyć w tej wodzie naczynia (po uprzednim oczyszczeniu ich z resztek jedzenia).
          • moni-ka72 Re: Jak oszczędzac wodę? 16.10.11, 17:35
            Różnie bywa z tą oszczędnością wody, jeżeli chodzi o zmywarkę. Jeśli przed włożeniem naczyń do zmywarki, musisz naczynia opłukać najpierw wodą, to mija się to z celem, czyli oszczędzaniem wody. Jeśli nie musisz - to jest ok. Hmm... Myślę, że najlepiej zachować rozsądek i każdego dnia pamiętać o zakręcaniu kranu z wodą, kiedy nie ma takiej potrzeby, by zlatywała.
            • Gość: emiliii Re: Jak oszczędzac wodę? IP: *.cebit.com.pl 21.10.11, 20:23
              Nie, przy korzystaniu ze zmywarki są mniejsze rachunki za wodę i za prąd. W każdym razie, czy się używa zmywarki, czy się z niej w ogóle nie korzysta, warto racjonalnie zużywać wodę, a nie lać jej na próżno. Dlatego ważne jest zakręcanie wody przy myciu zębów, czy przy goleniu.
      • Gość: Benek_hydraulik Re: Jak oszczędzac wodę? IP: *.play-internet.pl 14.10.11, 22:57
        Można też kupić ekologiczną baterie. Te baterie to nie moda to już będzie konieczność dla przyszłych pokolen. Słyszałem o bateriach Oras. Dla tych, którzy lubią światowy design zrobili linie II Bagno Alessi. Bateria bezdotykowa, zaprojektowana przez Stefano Giovannoni, autora sławnej wyciskarki do cytryn, przypominającej pająka. Zobaczcie:
        www.youtube.com/watch?v=EyqWjUpU3WI&NR=1
      • kika481 Re: Jak oszczędzac wodę? 31.10.12, 21:15
        Mój sposób na oszczędzanie jest taki. Po pierwsze mam nowoczesne baterie. Bezdotykowe. jak odsuwasz ręce, to woda przestaje płynąć. Po drugie perlator, czyli wodooszczędna końcówka na kran - najprostsza forma oszczędzania wody, energii potrzebnej na jej ogrzanie oraz pieniędzy. działa to tak, że na wypływającą przez perlator wodę działa podciśnienie, dzieki któremu zasysane powietrze miesza się z wodą. Masz wrażenie, że wody jest więcej, a w rzeczywistości płynie jej mniej. Są też jeszcze baterie z przyciskami EcoLed, w których świecą diody sygnalizujące, że za dużo już wody się zużyło. Jak mam baterie firmy Oras Polska. Zobaczcie jak to wygląda:
        <iframe width="560" height="315" src="www.youtube.com/embed/IeeW-4Z-ow8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
      • Gość: Alessandra Re: Jak oszczędzac wodę? IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.13, 13:36
        Może warto zastanowić się czy nie zmienić baterii na ekologiczne? Ja wymieniłam baterie w kuchni i łazience i przyniosło to realne oszczędności. Sprzedawca polecił mi bezdotykowe baterie firmy Oras. W kuchni używam La Cuciny a w łazience cudownej i pięknej Il Bagno :))
        Oprócz tego, że produkty te są mega praktyczne (fotokomórka naprawdę usprawnia życie) to jeszcze oszczędzamy wodę i dbamy o ekologię ;)
      • Gość: Aidam Re: Jak oszczędzac wodę? IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.13, 13:48
        Moim zdaniem aspekt ekologiczny przy oszczędności wody jest ważny ale nie najważniejszy. Warto pochylić się nad naszymi portfelami. Niestety ceny energii są coraz wyższe. My wraz z żoną zainstalowaliśmy w naszym dużym domu (kuchnia, 2 łazienki + umywalka w pralni) dobre baterie firmy Oras. Urzekły nas jakością wykonania. W budowę domu włożyliśmy mnóstwo serca (i pieniędzy). Nie chcieliśmy aby nasze wieloletnie starania zostały zaprzepaszczone przez elementy wyposażania domu gorszej jakości. Okazało się, że baterie firmy Oras pozwalają na oszczędności w naszym domowym budżecie ;) Cieszymy się, że dbamy o naturę i o nasze konto w banku za jednym zamachem :)))
      • asiakracja Re: Jak oszczędzac wodę? 17.01.20, 13:30
        Może sprawdźcie jeszcze ten artykuł: http://oszczedzanienaetacie.pl/jak-oszczedzac-wode-wanna-czy-prysznic/. Jest w nim poruszony odwieczny problem: prysznic czy wanna, ale tym razem temat ten został ujęty w kontekście oszczędzania wody.
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka