Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Myśl globalnie, pij lokalnie

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.11, 18:20
    Najlepiej posadzić winnicę i pić 20m do 20kmod miejsca wytwarzania.
    Szampan domowy lepszy wino białe równe Bordeaux czerwone niestety gorsze .
    Jeśli wino domowe nie ma siarczynów to nie ma kaca obojętnie ile by się nie piło
    Edytor zaawansowany
    • Gość: baron R. IP: 62.233.210.* 30.12.11, 19:45
      Nie wierze ze czytem te kretynizmy!
      ... nie kupuje wiecej u Kondrata!
    • Gość: Boa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.11, 20:35
      "butelkowanie importowanych win w Polsce obciążone jest dużo niższym śladem węglowym niż sprowadzanie ich w butelkach z kraju, w którym zostały wytworzone"

A juści - nic tylko lecieć po wina butelkowane w Polsce, przecież "butelkowni" win u nas jak mrówków.
      Kogo mesje autor ma na myśli - Ambrę z ich mieszankami szczyn z połowy Europy?
    • Gość: domeliusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.11, 20:42
      Nie wierze, że ktoś może pisac takie dyrdymały!!! Masakra, czy autor zdaję sobie sprawe z tego jak jest butelkowane imprtowane w cysternach wino??? Chyba nie! Najczęściej (nie zawsze) wino to jest "doprawiane" i ma niewiele wspólnego z oryginalnym smakiem tego trunku. Kultura spozywania alkoholu w Polsce od lat skupiała sie na wódce i piwie i kiedy zaczyna się ruch w dobrym świadomym kierunku (wina, whiskey, likiery, nalewki) to ktoś piszę taki artykuł i próbuje wmówić, że przy wyborze wina dobrze jest się kierować jakimś wydumanym wskaźnikiem CO2. Tragedia!!!
    • Gość: gość IP: *.adsl.inetia.pl 30.12.11, 21:07
      A co z transportem kolejowym?
      A dlaczego nie ma Czech i Słowacji?
      A jeśli wino z Portugalii płynie statkiem?
    • Gość: unna IP: *.dolsatbelchatow.pl 30.12.11, 21:15
      Od dzisiaj pijmy wino reńskie sprowadzane balonem, a najbardziej ekologiczny okazuje się polski jabol.
    • Gość: jo5348 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.11, 21:32
      piękna pointa :)
    • Gość: Konesserr IP: *.dynamic.chello.pl 30.12.11, 22:07
      Co za debil to wymyślił? Idąc tym tropem jedzmy mielonkę z Sokołowa, zamiast szynki szwarcwaldzkiej i serek wiejski tip z reala, zamiast francuskiego camemberta. O wyższości swojskich pyr nad bananami już nie wspomnę.
    • Gość: filut69 IP: *.dynamic.chello.pl 30.12.11, 22:34
      A czasem nawet powoduje całkowite urwanie tego śladu. Życzę autorowi smacznego!
    • Gość: mirek IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.12.11, 22:41
      Zamiast czerpać przyjemność z picia wina mam się zastanawiać, że "niby" zatruwa srodowisko? Bizens is biznes, a przyjemnosć przyjemnością. Swoją drogą ostatnio to się przerzuciłem na wina z dyskontów, bo są dobre, a po cholercie mam przepłacać.
      I przez to też zacząłem zaglądac na www.winopodlupa.pl
    • arsen44 30.12.11, 23:42
      Bądź odpowiedzialny! Zastosuj w odpowiednim miejscu filtr, bo zostawiasz ślad metanowy.
    • Gość: M IP: *.icpnet.pl 31.12.11, 00:50
      Sprowadzone w cysternie do Polski i rozlewane u nas - brzmi jak najtańsze wino, zmieszane nie wiadomo z czym. Może to stereotyp, ale ja bym takiego pomysłu nie ryzykował.
    • gadolinn 31.12.11, 08:39
      pij, debilu, wode, albo jeszcze lepiej - nie pij nic.
    • litespeed 31.12.11, 08:58
      Najlepsze i tak są wina macedońskie :)
      --
      nalewki
    • Gość: lolek IP: 62.233.175.* 31.12.11, 09:05
      kac ma tyle wspólnego z siarczynami co rower z transportem morskim.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
    Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.