Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  energia odnawialna

  • salomroman 20.12.05, 11:02
   na temat energii odnawialnej: biomasa i inne OZE na stronie www.bni.com.pl
  • properone 18.08.15, 10:33
   obecnie to najlepszy rozwiąznaiem są pompy ciepła i solary/fotowoltaika
  • nothing-nic 18.09.15, 21:10
   z biomasami to bomba z opóżnionym zapłonem! Biomasy powinny w naturalny sposób wrócić do gleby. W przeciwnym razie gleby będą wyjałowione w złodziejski sposób. Ziemia stanie się twarda ,skalista, nieurodzajna i uboga(pusta) w składniki pokarmowe.Zbiory(plony) staną sie nieekologiczne a nawet trujące!Wyjątek, tylko dla wikliny, reszta(zwłaszcza słoma) maja wrócić na pola,a w żadnym wypadku na spalenie.No, ale proces spalania słomy i siana wartko i bezkarnie rozkręca się i nikt jakoś nie protestuje!!
  • efkamzu 01.02.18, 11:02
   Poczytam o tym, gdzie znaleźć najwartościowsze informacje w tym temacie?
  • konsultant_viessmann 15.02.18, 14:05
   A o czym konkretnie chcesz poczytac? Interesuje Cie to jako inwestora, czy tylko informacyjnie?
   Jeśli rozważasz inwestycje wykorzystującą OZE to chętnie pomogę!

   Musze tylko wiedzieć, w jaki sposób mogę Ci pomóc :)
   Jestem do dyspozycji!
  • properone 30.09.15, 10:21
   z resztą biomasa, to zdecydowanie najmniej popularny rodzaj oze obecnie i wydaje mi się, że z biegiem czasu będzie co raz bardziej dostawał od wiatru/słońca/geotermii
  • carolingus 07.12.15, 19:09
   Fotowoltaika ma moc, wlaśnie we francji uruchomili farmę słoneczną, ktora produkuje więcej energii i taniniej niż elektrownia atomowa. A ja zachęcam innych, żeby dowiedzieli się, jak to wygląda cenowo - www.budowa.org/artykuly,64679,1,Panele_sloneczne__ceny_instalacji_w_Polsce Bo to nie jest urban legend, że można w domu mieć prąd za darmo:)
  • properone 22.12.15, 15:55
   jasne, że można. nawet jeżeli nie w skali 100% zapotrzebowania, to połączenie tego systemu z pompą ciepła jest już super rozwiązaniem, co oznacza, że za ogrzewanie (nie licząc kosztów inwestycji) w zasadzie nie płacimy.
  • properone 03.02.16, 17:35
   kolejny plusem fotowoltaiki jest fakt, że energię można również odsprzedawać. w 2016 stawki wynoszą 0,75 zł/kWh dla instalacji do 3 kW i 0,65 zł/kWh dla instalacji między 3 a 10 kW.
  • elvepl 04.10.17, 10:13
   Oj, zdecydowanie ta technologia ma moc! Uniezależnienie się od zewnętrznej sieci zdecydowanie jest grą wartą świeczki. Swoją drogą, polecam artykuł podający 7 głównych zalet fotowoltaiki: elve.pl/blog/7-glownych-zalet-fotowoltaiki
  • properone 20.07.16, 16:50
   ekonomicznie kalkuluje się już od jakiegoś czasu. dzięki dotacją i spadającym ceną oze (pomp ciepła, fotowoltaiki) itp zwrot z takiej inwestycji osiągamy po mniej więcej 8 latach, a to w perspektywie domu na lata nie jest wiele
  • elvepl 04.10.17, 10:10
   W temacie energii odnawialnej zdecydowanie warto nieco przeczytać. Warto na przykład poznać 7 głównych zalet fotowoltaiki: http://elve.pl/blog/7-glownych-zalet-fotowoltaiki/
  • properone 08.05.18, 23:08
   mnie najbardziej przekonuje niezależność energetyczna. tutaj dodałbym opust i możliwość odnierania zimą nadwyżek z lata
  • dartosto 10.05.18, 14:33
   Wystarczy, że płaci się minimalne rachunki za prąd zakładowi energetycznemu, ale trzeba kasę wyłożyć na start, bo sama inwestycja sporo kosztuje ;) i trochę problematyczny wydaje się fakt, że technologia się szybko rozwija - najpierw były poli, teraz są monokryształy - bosko! ale za kilka lat znów będzie coś nowego ;)
  • konsultant_viessmann 29.05.18, 12:48
   To chyba dobrze, że technologia idzie do przodu, produkty są coraz wydajniejsze, sprawniejsze, a z roku na rok koszty instalacji maleją :)
   Zresztą taka sytuacja dotyczy nie tylko fotowoltaiki :)
  • konsultant_viessmann 10.04.18, 22:16
   Witajcie! A ja piszę w temacie pomp ciepła!
   Na temat pomp ciepła można znaleźć wiele informacji – są to głównie artykuły opisujące rodzaje tych urządzeń, zasadę działania oraz zalety - rzadziej wyczerpujące opinie użytkowników. Inwestorzy żywo zainteresowani tematem z reguły nie mają okazji przekonać się przed zakupem pompy ciepła, jak urządzenie pracuje w realnych warunkach. Taką możliwość daje nam wizualizacja pracy pompy ciepła Viessmann, która od 2006 r. ogrzewa dom p. Artura pod Opolem.
   Sprawdźcie o dowiedzcie się więcej! Szczegóły - www.viessmann.pl/pl/blog/Wizualizacja-pracy-pompy-ciepla.html

   Zapraszam!
  • properone 30.05.18, 12:03
   Słusznie. Nie ma to jak przekonać się na własne oczy jak wygląda sprawnie działający układ. realizację gruntowej pompy ciepła możecie objerzeć w okolicach Nałęczowa: vikersonn.eu/firma/realizacje
  • dartosto 09.05.18, 11:08
   polecam portal o OZE: swiatoze.pl/
   aktualne newsy ;)
   jak pokazuje raport IRENA - fotowoltaika i biomasa górą na świecie ;) aa OZE coraz lepiej śmiga i ma coraz więcej pracowników, również w Polsce mamy odnotowany skok.
  • properone 22.05.18, 20:24
   fotowoltaika i biomasa? a co z pompami ciepła i energią gruntową? to zdecydowanie prostszy sposób, a dodatkowo najtańszy od strony samej inwestycji
  • sebenston 11.06.18, 13:29
   tak ale tu mowa o raporcie - danych statystycznych nie zmieic, zmiana potrzebna z kwestii tego co sie instaluje - pompu ciepła plus fotowoltaika to swietne rozwiazanie - tyle w temacie ;)
  • dartosto 12.06.18, 09:11
   Tak, mowa o raporcie, nie o tym, co w praktyce jest lepsze. W biomasę i wiatraki na świecie inwestuje się sporo, ale mocno trzyma się też fotowoltaika. Sam jestem średnio nastawiony do kolektorów, więc pozycja fotowoltaiki mnie cieszy.
  • sebenston 14.06.18, 08:30
   po co komu dzisiaj kolektory? jak moze miec energie i ciepla wode w jednym
  • properone 20.06.18, 14:36
   Zgadzam sie. Fotowoltaika jest znacznie bardziej użyteczna. Uzyskujemy z niej prąd, czyli czystą energię, którą da się spożytkować w dowolny sposób. Od oświetlenia, przez zasilanie różnych domowych urządzeń, po ogrzewanie, czy wreszcie przygotowanie ciepłej wody.
  • o.opozda 21.06.18, 13:33
   Rozwój fotowoltaiki może nas jedynie cieszyć. Dobrze jest monitorować zmieniającą się sytuację na rynku OZE. Instytut Energetyki Odnawialnej wydał 5. edycję raportu, który prognozuje trendy rynkowe w fotowoltaice. Zawiera też wartościowe dane statystyczne dotyczące sprzedaży instalacji fotowoltaicznych w Polsce na przełomie lat (import, eksport, segmentacja rynku krajowego). Polecam wszystkim zainteresowanym również stronę www.copperalliance.pl/zastosowania/energia-i-zrodla-odnawialne gdzie można znaleźć ciekawe informacje na temat OZE.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka
  Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.