Forum Dom Ekologia
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  "ekologiczny styropian"

  26.06.09, 10:09
  znalazłem opinię, iż styropian jest EKOLOGICZNY
  bo jest obojętny dla środowiska?
  bzdura jakaś czy moja niewiedza?
  Edytor zaawansowany
  • Gość: wietrzny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.10, 16:01

   bzdura ... ekologiczny styropian hahaha:)
  • trypel 22.04.10, 16:14
   a może jest ekologiczny bo pozwala np parę razy ograniczyć zuzycie energii na
   ogrzewanie? :) a ta energia to sie znikąd nie bierze :)
   --
   Lepszy mały ale własny i z przodu niż duży ale cudzy i z tyłu...
  • miska_malcova 22.04.10, 22:23
   to zalezy jak się na styropian spojrzy.
   Oszczędza zużycie energii - jest ekologiczny. Nie rozkłada się - -nieekologiczny
  • katarzyna.s.ki 23.12.10, 22:35
   Tak jak pisał jeden z Przedmówców, to zależy od tego z jakich względów producent określił produkt jako "ekologiczny". Nie wiem o jakim styropianie piszesz ale posłużę się przykładem wełny mineralnej. Nowa wełna mineralna w ECOSE Technology, która również jest materiałem służącym do ocieplenia budynków, firmy Knauf Insulation jest produktem ekologicznym z kilku względów. Przede wszystkim innowacyjna technologia produkcji wełny mineralnej jest wolna od formaldehydu. Zamiast ropopochodnych substancji chemicznych, technologia łączenia włókien bazuje na organicznych związkach. Materiał jest przyjazny dla środowiska (recykling) i zgodny z założeniami zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Wełna mineralna w ECOSE Technology przyczynia się do poprawy jakości powietrza wewnętrznego (spełnia najnowsze wymagania AFSSET).
   --
   Służę pomocą
   e-Rzecznik Knauf Insulation
  • totar 30.12.10, 23:15
   Wszystko zależy od tego o jakim konkretnie styropianie mowa. Ja zawsze słyszałem i sądziłem, że o wiele bardziej ekologicznym rozwiązaniem jest wełna mineralna. Inna rzecz, że każda forma izolacji jest ekologiczna ze względu na mniejsze zużycie energii na potrzeby ogrzewania. Ale czy styropian sam w sobie ma jakieś dodatkowe cechy ekologicznego materiału? Nie wydaje mi się, chyba że na rynku pojawiła się jakaś konkretna nowość.
  • madrebudowanie.pl 05.01.11, 11:14
   Wszystko zależy od definicji ekologiczności danego materiału:
   jeśli weźmiemy pod uwagę takie elementy jak pozyskanie surowców, wytworzenie, transport, wbudowani i recykling, to styropian ma się czym pochwalić. Najbardziej 'toksyczny' wydaje się tu penten, który jest rozkładany w atmosferze i występuje w naturalnej postaci. A co do jego oszczędności to producenci podają, że od wytworzenia do wbudowania styropianu zużywa się pomiędzy 150 do 270 kWh, czyli amortyzacja (czas po którym styropian pracuje na korzyść środowiska) wynosi jeden sezon grzewczy, a pozostałe, powiedzmy 49 lat zmniejsza znacząco zużycie energii na ogrzewanie. A pamiętać trzeba, że to znacząca część energii jaką zużywamy jako ludzkość.

   pozdrawiam
   --
   W świecie mądrych inwestorów... madrebudowanie.pl
  • tommason 21.09.11, 09:20
   heh zaczeło się od wełny mineralnej (strzał w dziesiątkę knaufa) i teraz producenci styropianu się obudzili, że też powinni działać pro eko ;)

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka