Nasiona - gdzie kupić?

ROK OGRODNIKA

założyciel: leloop

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Z powodu, że chce mi się już wiosny, zaczęłam się rozglądać za nasionami w internecie. I w sumie nawet już miałam zamiar kupić w PNOSie... Ale jak sobie przeczytałam, że za przesyłkę muszę zrobić przedpłatę na prawie 12 pln, to zaczęłam się zastanawiać. Zamówiłam 12 różnych paczek i jak dodałam sobie po 1 pln do każdej paczki, to stwierdziłam, że drogo. Tym bardziej, że nie zamawiałam jakichś super nowości i rarytasów tylko takie tam... ogórki i rzodkiewki. A może ja nie znam aktualnych cen? I jak na przykład wychodzi mi ( z kosztami przesyłki) za taką kalarepę Titan 2,53 pln za 2 g, to nie jest drogo? Jakoś zgłupiałam z tego wszystkiego...
    --
    www.betula-acer.pl
    • 05.01.11, 09:08 Odpowiedz
      ech, gdybym mogla zapłacić za przesyłkę niecałe 3 euro to jeszcze w rękę bym ich pocałowała ;)
      u mnie nasiona średnio chodzą po 3 euro paczuszka (i to wcale nie jakieś cymesy) + najmniej 5 euro przesyłka, za zamówienia powyżej 70 euro gratis, he, he ... :(
      • 05.01.11, 09:25 Odpowiedz
        Wiem, wiem... Tylko chyba raczej nie można tak tego porównywać? Mój Młody, który zaczął nową pracę za całą swoją wypłatę może sobie opłacić 130 takich przesyłek.
        Jego 1600 pln to tak jakby u Was ktoś za miesiąc pracy zarabiał 650 eurasów (w przeliczeniu na ilość przesyłek - 130 przesyłek po 5 euro). A takich zarobków chyba nie ma...

--
        www.betula-acer.pl
        • 05.01.11, 09:41 Odpowiedz
          są, są tzw. SMIC, najniższa pensja, którą może zapłacić pracodawca to ok. 800 euro ...
          zresztą wielu ludzi pracuje na jakieś kawałki etatu ze względu na te kretyńskie 35 godzin pracy tygodniowo ...
          • 05.01.11, 10:27 Odpowiedz
            Słuchaj, to może Ci coś kupić i wysłać? Mam teraz trochę czasu... Mogę Ci coś zamówić w tym PNOSie, to naprawdę nie problem.
            --
            www.betula-acer.pl
            • 05.01.11, 10:36 Odpowiedz
              Ja was proszę, omińcie temat wypłat he, he. Wchodząc w temat, wypadało by i mnie podać kwotę świadczenia przedemerytalnego. Po 35 latach pracy. Nie wiem, jak wasze organizmy zareagowały by na taką sumę ;) :D Więc nie życzę sobie waszego uszczerbku na zdrowiu :):) Jeszcze przeliczając na euro - he, he, he :)
              --
              Dopóki żyjemy,nie jest za póżno...
              • 05.01.11, 10:40 Odpowiedz
                gdyby moja mama musiałaby żyć ze swojej emerytury to wole nawet nie myśleć jakby to wyglądało :/
                tak się złożyło jednak, ze Tata zostawił jej swoja emeryturę ... :(
            • 05.01.11, 10:43 Odpowiedz
              Dorkasz,
              zajrzę na stronę PNOSu i Ci dam znać, zawsze mama się tym zajmowała ale wole jej teraz po tych operacjach głowy nie zawracać. byłoby mi milo :) a co do formy to byśmy się dogadały
              dzięki :)
              • 05.01.11, 13:14 Odpowiedz
                Dorkasz, ja też szukam, stąd pytanie o bób:) Nasiona warzyw kupiłabym w sklepie najchętniej, ale oni tu późno sprowadzają, bo ludzie sieją po przymrozkach:D
                Na razie zajrzę do mojej ulubionej pani na all., pewnie kupię jakąś nową (u mnie) odmianę pomidorów, może coś się trafi jeszcze ciekawego.
                Co do cen, strasznie nasiona idą w górę ostatnimi laty, co dziwnie idzie w parze ze zmniejszeniem wagi zawartości...trudno to ogarnąć:/
    • 05.01.11, 14:58 Odpowiedz
      Kobity, kto co chce, mogę kupić, bo się wybieram do PNOS-u, tylko nie w tej chwili. W sobotę może. Albo następną. Jutro bym mogła, ale święto zrobili !%@#^$%@&%#^%
      --
      Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
    • 06.01.11, 11:44 Odpowiedz
      Wlazłam sobie w PNOS

fiołek zwieszający się. Hm.
      --
      ...uważali, że niepatriotyczne jest śpiewanie o tym, jakim się jest patriotą. Prezentowali raczej opinię, że ktoś śpiewający o tym, jak wielkim jest patriotą, albo coś kombinuje, albo jest Głową Państwa (czyli coś kombinuje).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.