Dodaj do ulubionych

gnojówka z bylicy

26.05.11, 10:54
zwykłej jest równie skuteczna co z bylicy piołunu ? mam całą wielką kępę, którą muszę przyciąć. Piołun we Francji jest zakazany, nie kupię go :(
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 26.05.11, 11:09
    Chodzi o bylicę pospolitą? Ma ona takie samo działanie, jak piołun, tylko dużo słabsze. Myślę, że możesz spróbować zrobić.
  • leloop 26.05.11, 11:12
    właśnie nie wiem, to raczej jest Artemisia arborescens bo kupowana jako ozdobna.
  • horpyna4 26.05.11, 12:16
    Ozdobna może być też np. bylica wełnista, gatunków jest dużo. Z bardziej użytkowych - estragon też bylica.

Artemisia arborescens to bodajże bylica drzewkowata. Podobną nazwę ma jeszcze artemisia abrotanum - bylica boże drzewko.

Poguglaj trochę po gatunkach bylicy, ale na pewno możesz spróbować potraktować ją użytkowo. Wyrzucić zawsze się zdąży, lepiej najpierw spróbować zrobić gnojówkę.
  • yoma 27.05.11, 12:02
    Hyhy

Leloop, a on wie, że jest zakazany? Może gdzie na miedzy rośnie :) Zresztą mogę ci podesłać, mam tego skolko ugodno.

A z trochę innej beki, uprzejmie donoszę, że bylica patagońska przetrwała zimę :)
    --
    Bóg czuwa nad ogrodnikami, albowiem wszystkie drogi prowadzą do ogrodniczego.
    (-) Hesperia
  • horpyna4 27.05.11, 13:07
    Ten zakaz prawdopodobnie wiąże się z zakazem produkcji/sprzedaży absyntu. Najpierw był bardzo modny, potem uznano go za bardzo szkodliwy. Ostatnio trochę obchodzi się przepisy, jak się ten trunek inaczej nazwie. I chyba wolno produkować go na eksport.
  • leloop 27.05.11, 13:31
    absynt jest już w regularnej sprzedaży pod nazwa spiritueux à base de plantes d'absinthe ale ze zmodyfikowanego piołunu, czasem do butelki dołączają te fikuśną łyżeczkę do cukru :)
  • yoma 27.05.11, 14:58
    Dżizas, co to jest zmodyfikowany piołun?
    --
    Nie miała baba kłopotu, sprawiła sobie spółkę akcyjną
  • leloop 27.05.11, 16:01
    Dżizas, co to jest zmodyfikowany piołun?
    taki, któremu "wycięto" część http://pl.wikipedia.org/wiki/Tujon ;)
    to tak jak z olejem rzepakowym, kiedyś był niezdrowy teraz zdrowy ;)
    okazuje się jednak, ze więcej szkód robi związek (fenchon) zawarty w koprze włoskim, dlatego Francja ograniczyła jego dodawanie, Szwajcarzy nie i we Francji szwajcarski absynt jest nielegalny.
  • leloop 27.05.11, 16:02
    mial byc link
    tujon
  • lellapolella 27.05.11, 14:13
    bylica patagońska przetrwała zimę
    znaczy się- werbena?
    moja padła ale zebrałam jesienią nasiona, wysiałam na rozsadnik i do doniczki... wyrosły tu i tu, tyle, że, hehe, całkiem niepodobne;) ta, na rozsadniku, w rządku wyrosła, jak siałam, a okazała się samosiewem zeszłorocznej komosy o 'owocach jak truskawki'. Cuda, panie;)
  • leloop 27.05.11, 14:43
    moja padła
    było krzyczeć, dowiozłabym tak jak Kriscie
  • lellapolella 27.05.11, 15:25
    spoko, Leloop, ta w doniczce wyrosła i już posadzona w ogrodzie:)
  • yoma 27.05.11, 14:59
    A byłam przekonana, że piszę werbena. Horpyna miała rację, będzie coraz gorzej :P
    --
    ...jedziemy! Do diabła, jedziemy! Jeszcze... blabla... nie zginęło. Głupio, że nie wiem, co wciąż jeszcze nie zginęło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.