Dodaj do ulubionych

Pędzenie dalii

01.01.12, 19:45
Czy bawiłyście się w pędzenie dalii? W zeszłym roku kupiłam dalię, około połowy maja wsadziłam do gruntu i owej nocy przyszedł lekki przymrozek i szlaczek ją trafił. Co prawda potem po rekonwalescencji doszła do siebie, ale póżno kwitła.
Tak jakoś naszło mnie teraz na dalie, ale te miniaturki, chciałabym kilka sztuk kupić i tak się zastanawiam jak jest z jej podpędzeniem. Chciałabym żeby mi szybciej zakwitła. Kiedy ewentualnie zacząć ją pędzić?
A tak w ogóle które rośliny jeszcze pędzicie> No kanny to wiem i sama w zeszłym roku próbowałam, a co jeszcze?
--
http://www.suwaczek.pl/cache/d567ab5914.png
Edytor zaawansowany
  • lellapolella 01.01.12, 23:39
    na mój rozum, dalie zawsze i wszędzie potrzebują dużo światła, inaczej "wyciągają się" i tracą urok. Zdarza mi się sadzić w doniczki, nawet w początkach kwietnia, ale tylko wtedy, gdy zaczynają rosnąć w przechowalni. Nie podlewam ich wtedy za bardzo, żeby się nie spieszyły a jak już zaczną wyłazić na dobre, na dzień wynoszę je do foliaka, trochę zachodu z tym jest;) Nie odważyłabym się przed kwietniem ale jak zaczniesz kombinować, to zdaj relację:)
  • dorkasz1 02.01.12, 08:21
    Ja też kiedyś pędziłam dalie, ale dopiero w połowie kwietnia. Nic innego nie pędzę, bo staram się raczej mieć mniej roboty niż jeszcze więcej...
    --
    www.acer-it.pl
  • asta6265 02.01.12, 12:07
    No tak chciałabym trochę z tymi daliami pokombinować i jeśli miałoby to wyjść im na plus to warto byłoby się pomęczyć.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/d567ab5914.png
  • dorkasz1 02.01.12, 14:24
    Jeszcze z miesiąc (a najlepiej dwa) bym poczekała. Może z początkiem - w połowie lutego? Teraz to jednak strasznie mało światła... Zrobią się cienkie i długaśne, nie wiem czy im to wyjdzie na zdrowie.
    --
    www.acer-it.pl
  • yoma 02.01.12, 14:30
    Poparłabym pogląd.
    --
    PT Pisięta: niniejszy post nie stanowi zamachu na życie Prezesa.
  • lellapolella 02.01.12, 15:19
    kiedy dalie zaczynają rosnąć w przechowalni i człek, nie mając ich na oku, dowie się o fakcie, dopiero gdy mają pełno białych wyciągniętych pędów, zaleca się te pędy skracać, nie odrywać. Myślę, że, jakby je zacząć pędzić w marcu, to też na początku warto byłoby te młode pędy skracać ku zagęszczeniu. Ale ale, mam gdzieś chyba monografię o daliach, to poszukam:)
  • dorkasz1 02.01.12, 17:48
    Zjadam kiełki rzodkiewki i nastawiam następne. A także rzeżuchę. No i to chyba będzie na tyle, jeśli chodzi o wysiewy.
    --
    www.acer-it.pl
  • lellapolella 02.01.12, 18:07
    Asta, straciła mi się gdzieś ta książka, pewnie się znajdzie, jak będę o irysach szukać;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.