07.01.12, 17:21
no i masz, babo, placek... zakochałam się dziewiczą miłością w tej dalii
allegro.pl/dalie-dalia-dekor-honka-surprise-1-szt-pachnie-i2042159206.html
i teraz kombinuję coś do kompletu, żeby mi się wysyłka opłacała;)
Yoma, czy ja mam sklerozę, czy miałaś tuberozę?
(nie mówiłam, że miłość- już rymy składam:))
Edytor zaawansowany
  • yoma 07.01.12, 17:40
    Nawet mam do tej pory, odpoczywa. No cudaczna ta dalia...

A ma ktoś acenę, obojętnie którą?

I czy mi się zdaje, czy wszystkich nosi?
    --
    PT Pisięta: niniejszy post nie stanowi zamachu na życie Prezesa.
  • yoma 07.01.12, 17:41
    O, Bogdan BK. Od Bogdana to ja miałam różne rzeczy i chyba nawet do tej pory rosną.
    --
    ...uważali, że niepatriotyczne jest śpiewanie o tym, jakim się jest patriotą. Prezentowali raczej opinię, że ktoś śpiewający o tym, jak wielkim jest patriotą, albo coś kombinuje, albo jest Głową Państwa (czyli coś kombinuje).
  • yoma 07.01.12, 17:42
    > i teraz kombinuję coś do kompletu, żeby mi się wysyłka opłacała;)

To bier mi amorfofallusa, podzielimy się przesyłką :)
    --
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • lellapolella 07.01.12, 18:22
    a wiesz, że jak go widziałam w przedmiotach użytkownika to od razu mi przyszłaś na myśl?
    zastanawiam się jeszcze, czy brać tu czy w 'cebulkach-kwiatowych'
    allegro.pl/listing/user.php?us_id=7445672
    to też Bogdan K., ale w tej wersji ma krokosmię Lucyfer
    wszystko wyjaśni się jutro, gdy wrócę z szyszek, chyba że znów będzie żabami prać... dobrze to widzę, więc na razie możemy być umówione:)
  • lellapolella 07.01.12, 18:30
    a widziałaś, że fallus musi mieć cały czas mokro?
  • yoma 07.01.12, 18:32
    Spoko, najwyżej wpakuję go w donicę obok kall...
    --
    Kochanie, potrzebuję pilnie sześciu par nowych butów, bo muszę włożyć pigwę do mojej koronkowej bielizny!
  • yoma 07.01.12, 18:30
    Ja w ogóle widzę, że pan Bogdan ma ciekawą dość kolekcję obrazkowych latoś. Tylko się nie mogę doczytać, czy wysyła bulwy, czy nasiona, bo jak mu strzeliły do łba nasiona, to nie chcę.

To jakby co, to jeszcze drakunkulusa możesz mi wziąć :)
    --
    - Proszę państwa, całka z e do x jest tak idealna, że nawet PiS nie mógłby jej nic zarzucić.
  • lellapolella 07.01.12, 18:42
    niezły jest ten dracunculus... ciekawe, czy się szybko rozmnaża?
  • yoma 07.01.12, 18:45
    Nie będę się mądrzyć, bo nigdy nie miałam, wiem tylko, że istnieje. Obrazki mi ostatnio narobiły całkiem sporo przybyszowych.
    --
    Człowiek to demiurg. Rozpędził elektrony, żeby druciki wolframowe podgrzewać i słońce udaje [by Paco_Lopez]
  • yoma 08.01.12, 18:09
    Lella, a pan jeszcze pustynniki ma liczne, widziałaś?
    --
    Kochanie, potrzebuję pilnie sześciu par nowych butów, bo muszę włożyć pigwę do mojej koronkowej bielizny!
  • lellapolella 08.01.12, 18:17
    widziałam ale ja stepów nie zacznę przed przyszłą jesienią, muszę teren najpierw ogarnąć przy pomocy jednorocznych. Co do dziwadła i dracunculusa jesteś zdecydowana? Obiecałam sobie, że jak dziś skończę robotę, to czas na zakupy;)
  • yoma 08.01.12, 18:19
    Jestem, bier. I włącz maila :)
    --
  • horpyna4 08.01.12, 19:38
    Dracunculus - fajna nazwa, to zdrobnienie od smoka (draco). Może po polsku powinna ta roślina nazywać się "smoczątko"? Albo krócej - "smoczek".
  • yoma 08.01.12, 19:43
    Smoczek to u mnie Dracaena draco...

Homo - człowiek, homunculus - człowieczek
    Draco - smok, dracunculus - smoczeczek. No i pewnie tak zostanie :)
    --
    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
  • leloop 08.01.12, 18:39
    > i teraz kombinuję coś do kompletu, żeby mi się wysyłka opłacała;)
    to bier i dla mnie, tylko notuj skrzętnie ile Ci wiszę, gdyby to nie było za dużo to chętnie dorzuciłabym allegro.pl/bassera-elegans-koralowa-kropla-5-szt-i2042158848.html
  • lellapolella 08.01.12, 19:25
    załatwione:)
  • andziaos 09.01.12, 00:28
    Lella, to proszzzzzz.
    Lellla temu winna, Lella temu winna...
    Że od nowa spodobały mi się dalie (a kiedyś całość różnorodnościową uśmierciłam :/)
  • se_nka0 09.01.12, 06:59
    Jesienią weszlam w posiadanie nie moich dalii. Okazało się, żę jak najbardziej zrobiły się moje ;) ,,To trzeba co rok wykopywać?? - ojoj - chcesz mamo??,, Nie wiem jak są przechowywane, czy coś z nich wiosną będzie. Do swoich kann dopiero dziś zajrzę. Pozostawione same sobie, w chlodnym miejscu, wierzę, że przeżyły - i dalie i kanny.
    --
    Najpiękniejsze są wspomnienia, które ma się jeszcze przed sobą.
  • horpyna4 09.01.12, 09:07
    Przypominam amatorkom dalii, że te niewysokie, zwykle o pojedynczych kwiatach, można po prostu siać, bo kwitną w tym samym roku. I ewentualnie zbierać nasiona, albo co roku kupować nowe nasiona za niewielkie pieniądze. Oszczędza to kłopotów związanych z przechowywaniem karp.

Warto zapoznać się z tegoroczną ofertą nasienną PNOS.
  • dorkasz1 09.01.12, 10:42
    Zamówiłam sobie w PNOSie nasiona również pomponowych.
    --
    www.acer-it.pl
  • yoma 09.01.12, 12:00
    Moja kanna, ta co odmówiła pójścia spać, chyba robi się śpiąca. Ale baaaardzo pomału...
    --
    Człowiek to demiurg. Rozpędził elektrony, żeby druciki wolframowe podgrzewać i słońce udaje [by Paco_Lopez]
  • dorkasz1 09.01.12, 15:10
    A ja właśnie zauważyłam, że mam w salonie wcale nie śpiący oleander. Wygląda normalnie, zielono i ani myśli zasnąć... I co teraz, Droga Redakcjo? Czy on jakoś przeżyje nowy sezon? Taki niewyspany? Czy mam go gdzieś ululać na siłę? Garaż mam tylko chłodniejszy, ale mało w nim światła... Cóż robić?
    --
    www.acer-it.pl
  • yoma 09.01.12, 15:14
    Moja doktryna jest taka, komu gdzie dobrze, to niech tam stoi...
    --
  • dorkasz1 09.01.12, 16:09
    Jak stanął tam, to niech stoi. W końcu już niedługo lato, nie? No.
    --
    www.acer-it.pl
  • horpyna4 09.01.12, 16:18
    No, mam nadzieję. Zwłaszcza, że przed latem będzie wiosna, dłuuuga i ciepła... rozmarzyłam się... a co, nie wolno?
  • dorkasz1 09.01.12, 16:22
    Wolno, a nawet trzeba. Dzisiaj na basenie sobie zamknęłam oczy... woda pluskała... miło... a po chwili przyszły dzieci na lekcję w-f :)))
    --
    www.acer-it.pl
  • asta6265 09.01.12, 16:28
    Ja też u Pana BK mam dodane już do ulubionych dalie, ale ja te karłowe sobie wybrałam. Ma ogromny wybór i jego cebulek, i karp można być pewnym. U mnie zawsze wszystko od niego pięknie wschodzi.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/d567ab5914.png
  • lellapolella 09.01.12, 18:14
    właśnie sfinalizowałam:)Asta, ja też kupowałam ze dwa lata temu karłowe i bardzo jestem rada. Mam te z pojedynczymi płatkami: białe, żółte i czerwone, wszystkie oprócz białych pięknie się rozrastają, białe chyba będę sadzonkować w tym roku, bo bardzo wolno ich przybywa.
  • lellapolella 09.01.12, 18:16
    my tu sobie gadu-gadu a tam pan Podstolec dodał irysy syberyjskie i ensata... chyba zostanę mordercą na zlecenie, bo już nie wiem, jak to sfinansuję a na kobietę sprzedajną jestem za stara;)
  • dorkasz1 10.01.12, 08:53
    lellapolella napisała:

> nie wiem, jak to sfinansuję a na kobietę sprzedajną jestem za stara;)

Oj tam, oj tam. Nie upadaj na duchu. Wszystko jest kwestią gustu. Przecież są miłośnicy antyków, nie? A poza tym, jak znajdziesz jakiegoś dziarskiego siedemdziesięciolatka (koniecznie bogatego!), to dla niego będziesz gówniarą :) I co? Nie da się?
    --
    www.acer-it.pl
  • horpyna4 10.01.12, 12:05
    E tam, siedemdziesięciolatkowie gustują w siksach, to raczej młodzi potrafią być zafasynowani kobietami dużo od nich starszymi.

Ale, ale... przypomniał mi się bardzo stary dowcip (Leloop, na wszelki wypadek nie czytaj), jak to pewna starzejąca się dama lekkich obyczajów zaczęła żądać od klientów scyzoryków w ramach zapłaty za usługę. Zapytana, po co jej tyle scyzoryków, wyjaśniła, że jeszcze trochę, a nikt już jej nie będzie chciał. A na scyzoryk zawsze jakiegoś harcerzyka skusi...
  • yoma 10.01.12, 11:40
    Nie za stara, tylko akurat chora gdzieniegdzie... :P
    --
    Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.