Kupiłam sobie szklarnię Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • no dobra, foliak, ale uchylany, z cieniówkami, z daleka wcale nie wygląda jak foliak, elegancki bardzo za niespełna 40 PLN. To lubię.
    --
    Kobyła ma mały bok
    Ogrodnik ma wielki łeb, jest ślepy, lubi dobrze zjeść i czyta Herriota
    • 40? Zer nie brakuje? Jakie wymiary ma ta szklarnia?
      --
      Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.
      • graty, Yoma, teraz dasz czadu:) Podłączam się pod pytanie Senki
      • Nic nie brakuje. Cztery dychy. Dwie dwudziestki. Pięć dych i dycha reszty. Osiem pięciozłotówek :)

120 x chyba 60 x do pół uda. No taki namiot na krótkiego harcerza :) Metalowy stelaż, na to się naciąga folię na siatce, to, gdzie się uchyla, zapinane na rzepy. Zobaczymy, jak w praniu, ale na razie jestem zadowolona wielce :)
        --
        Kobyła ma mały bok
        Ogrodnik ma wielki łeb, jest ślepy, lubi dobrze zjeść i czyta Herriota
        • Będzie gdzie siać nasionka. Tylko poczekaj na slońce, nie zaczynaj jutro ;)
          --
        • tradycyjnie podetnę skrzydła :]
          szklarenka będzie jednosezonowa, folia nie przeżyje letnich UV.
          miałam to wim :) tez miałam piękne pomidory :)
          • No, a ja jej wcale nie chcę trzymać całe lato, ja chcę posiać pod osłoną to i owo, a potem wyjąć i zwinąć... może być?
            --
            Człowiek to demiurg. Rozpędził elektrony, żeby druciki wolframowe podgrzewać i słońce udaje [by Paco_Lopez]
            • > wo, a potem wyjąć i zwinąć... może być?
              może być, wszystko może :) oprócz pomidorów bo takie trzeba cały sezon pod ta folia trzymać, żeby był efekt :)
          • szklarenka będzie jednosezonowa, folia nie przeżyje letnich UV.
            skąd taki news?
            folie na pokrycia tuneli bywają różne, także wielosezonowe. Moja ostatnia trzymała się cztery lata, mam nadzieję i wszystko wskazuje na to, że niebezpodstawną, iż obecna będzie sprawować się równie dobrze. Zaznaczam, że folia nie jest zdejmowana na zimę;)
            • > skąd taki news?
              stad, ze są różne folie, jedne są antyUV inne nie. nie przypadkowo ta szklarenka kosztuje 4 dychy. folie do pokrywania dużych szklarni, są trwalsze no bo nikt by tego nie kupował na jeden sezon. moja somsiadka ma foliak (3x6) już chyba z 8 lat, folia ciągle ta sama. moja szklarenka była pokryta podobną i folia po jednym sezonie rozpadła mi się w rekach, natomiast konstrukcja metalowa żyje do teraz, robi za tyczki do fasoli ;)
              • Ty no, ale czekaj - skąd wiesz, że podobną, jak mojej nie widziałaś? :)
                --
                PT Pisięta: niniejszy post nie stanowi zamachu na życie Prezesa.
                • nie chodzi o kształt tylko o cenę ;)
                  • pożiwiom :)
                    --
                    Uwłaszczyło się
                    niech żyje:DDD
                    • Ciekawe, czy kot nie będzie chciał sprawdzić wytrzymałości tej folii...
                      • Marcela? Wątpię. Bardzo roztropnie pochodzi do kwestii ogrodu i jego urządzeń. Już prędzej dziecek Gudziuś, ale folia będzie nie w jego strefie wpływów.
                        --
                        Uwłaszczyło się
                        niech żyje:DDD
                        • A nawet jak się rozpadnie w rękach, to nie da rady kupić nowej folii?
                          --
                          No dobra, dobra.
                          • kup jeszcze 8szt i może wszystko pomieścisz:)
                          • > A nawet jak się rozpadnie w rękach, to nie da rady kupić nowej folii?
                            folia będzie droższa od tego ustrojstwa, dwa to są budki "szyte na miarę". w takim wypadku lepiej zainwestować w coś solidniejszego.
                            • Jeśli zostanie stelaż, folię na metry można kawałek dokupić. Nie problem. Ale na razie jeszcze obecna się dobrze trzyma, a my już nową nakładamy ;) :) Dajmy Yomie trochę radości z nowej szklarenki, niech sieje ! :)
                              --
                              • Yoma to zrobiłaś interes życia. Ja wczoraj czytałam przepis na ogródi tam właśnie proponują tunele foliowe tylko, że ceny mają kosmiczne 2,0x2,2x1,9 chcą 500; Super mieć takiego foliaczka:0
                                --
                                http://www.suwaczek.pl/cache/d567ab5914.png
                                • No to z pewną nieśmiałością przedstawię ofertę. Mianowicie jesienią kupiliśmy, tzn małż kupił szklarenkę, czyli foliak, który miał być szopą na taczki itp. Szopę zbudowaliśmy, tzn małż zbudował z drewna i ten foliak leży w piwnicy i niewiadomo co z nim zrobić, bo szklarenkę kupiliśmy też.
                                  Zaraz poszperam w sieci, żeby wam p[odlinkować coto.
                                  My byśmy opchnęli dużo taniej, okazyjnie, cena do uzgodnienia.
                                  W każdym razie wymiary tego czegoś to mniej więcej - wysokość jakieś 190, szerokośc około metra, długość ze dwa metry. Szkielet z rurek metalowych i porządna, gruba folia w taką kratkę, nie wiem jak to się fachowo nazywa.
                                  --
                                  No dobra, dobra.
                                  • Coś a'la to:
                                    images.okazje.info.pl/p/dom-i-ogrod/6864/th220/szklarnia-mini-1.jpg
                                    chociaż chyba niedokładnie to samo, jak wyzdrowieję i zajdę do grecji, to postaram się odnaleźć metkę.
                                    --
                                    No dobra, dobra.
                                    • nie szkoda kasy na te zabawki.......to dla handlarza na ulicę....
                                      • > nie szkoda kasy na te zabawki.......to dla handlarza na ulicę....
                                        popieram Newill, kiedyś sama się przejechałam na takim gadżecie, teraz omijam wielkim lukiem. albo przyzwoita szklarnia lub foliak albo nic.
                                        • Owszem, szkoda, ale jak ma leżeć w piwnicy to lepiej żeby komuś się przydało choćby na jeden sezon.
                                          --
                                          No dobra, dobra.
                                          • Yomka, na pomidory troszkę za niskie, ale na ogórki, melony, arbuzy i inne cukinie - idealne. Moi Rodzice w takim niskim i wąskim zawsze siali ogórki i rosły, że ho ho. Jak już się nie mieściły, to zazwyczaj było na tyle ciepło, że bez problemu można było to ustrojstwo rozmontować i schować na następny rok. Powodzenia.
                                            --
                                            www.acer-it.pl
                                            • Może takie cuś? allegro.pl/tunel-foliowy-mini-szklarnia-latwy-montaz-i2155722413.html
                                              --
                                              www.acer-it.pl
                                              • Nie. Mój jest wyższy i konstrukcję ma namiotową, a nie tunelową*, i ta folia ma wtopioną siatkę, co czyni ją w miarę sztywną. Całkiem solidnie wygląda generalnie.

*znaczy podstawa prostokątna i nad nią dach dwuspadowy
                                                --
                                                Ratuj lato - jedz fasolę!
                                            • Bo idzis, chytry plan polega na tym, żeby te rozsady w tym podhodować jeno, a potem owszem rozmontować i schować, zwłaszcza że gorące lato zapowiadają. Zresztą zobaczymy. Na razie trzeba zobaczyć, czy mi się toto w ogóle zmieści :)

W ogóle się nie zdziwię, jak to jest większe niż podałam, na podłodze w tym lerła wyglądało spore całkiem całkiem - ale te dwie liczby mi się w głowie zanotowały, to pewnie nie bez powodu. Jak śnieg zejdzie, zrobię foto i pokażę.

Morze Śródziemne i spółkę można by w toto przed Zośką jeszcze wpakować...

A w ogóle dzięki, Generalissimusie, bo mnie tu przecież zadziobią te czarne wrony, Kasandry :)
                                              --
                                              Nie jestem człowiekiem w swoim wieku. Jestem człowiekiem w wieku kogoś o wiele młodszego.
                                              • A w ogóle dzięki, Generalissimusie, bo mnie tu przecież zadziobią te czarne wro
                                                > ny, Kasandry :)

no, żesz... czy ja Cię dziobię?! Albo taka Kocia cumbajszpil? Sprawiedliwości!!!
                                                • A co, poczuwasz się do bycia Kasandrą, nożycu w stół? :P
                                                  --
                                                  Człowiek to demiurg. Rozpędził elektrony, żeby druciki wolframowe podgrzewać i słońce udaje [by Paco_Lopez]
                                                  • www.leroymerlin.pl/produkty/tunel-szklarniowy-typu-hobby-sun-tunel-mini-palram,1302527463,1302526723.htmlTaka?
                                                    --
                                                    www.acer-it.pl
                                                  • Nie taka. Szukałam w tych leroyowych, żeby wam pokazać, i mówię, kupiłam coś, czego nie ma.

No namiot sobie wyobraź dla dwóch krasnoludków, no :)
                                                    --
                                                    Kochanie, potrzebuję pilnie sześciu par nowych butów, bo muszę włożyć pigwę do mojej koronkowej bielizny!
                                                  • No dobra, dobra. Próbowałam, bo może kiedyś zdarzy się tak, że znajdę coś, czego Ty nie znalazłaś. Ale widać ten dzień jeszcze nie nadszedł :)))
                                                    --
                                                    www.acer-it.pl
                                                  • Uczciwie uprzedzałam :)

Ale to potwierdza tezę, że nic się nie dzieje bez powodu. Wieś mi zamarzła i rury popękały, żebym mogła pojechać do lerła i upolować w nim foliak :)
                                                    --
                                                    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.
                                                  • na mój kompletny brak wyobraźni przestrzennej, idąc tropem Twego opisu kupiłaś coś takiego mniej więcej
                                                    https://encrypted-tbn3.google.com/images?q=tbn:ANd9GcRNlbLi3owQPpZ-PkSvMV-9HSla_0bPIadwtmzTDkiYucIUh1afqQ
                                                  • No, z grubsza. Wejście ma jeszcze po tej krótszej stronie, jak do namiotu, i okno otwierane z drugiej strony też, i one są trójdzielne, te okna, trzy części otwierające się niezależnie.
                                                    --
                                                    Nowości i tak nie dogonię. Przecież to z fabryki wychodzi już przestarzałe. [by Inna 57]
                                                  • Dla chętnych, od 10 marca w sprzedaży :
                                                    www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl_pl/hs.xsl/index_25114.htm
                                                    --
                                                  • Kurcze, faktycznie zrobiłam interes życia...

Aha, moja ma jednak 120x120x80. Kawał szklarni :)
                                                    --
                                                    Grupa G8. Kraje rozwinięte. Trzeci Świat. IV RP.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.