Dodaj do ulubionych

róża vs orzech

02.05.16, 08:16
czy róża da rade pod orzechem ?
naprodukowałam i teraz muszę gdzieś upchnąć, bezimienna liana, pięknie kwitnie.
Edytor zaawansowany
  • 02.05.16, 17:03
    Dajże zdjęcie tej róży, nie męcz ludzi:)
    Jak masz dużo, to spróbuj i pod orzechem, choć ponoć niezdrowo. Ja mam jakieś dwa metry od i daje radę. A na drzewko nie chcesz wyprowadzić, skoro liana?

--
    Dysonans poznawczy: Twierdzić, że Wyborcza to gadzinówka i nie schodzić z jej forów
  • 02.05.16, 21:05
    Nie mam zdjęcia, żaden cymes, podobna do American Pillar, może to nawet ona. Już się dowiedziałam, że nie tyle rozkladajace się (wolno) liście co brak wody może zaszkodzić, orzech pijus jest oraz coś co wydzielają korzenie.
  • 02.05.16, 21:11
    Doczytałam, problem dotyczy orzecha czarnego nie włoskiego. Substancja nazywa się juglon.
  • 02.05.16, 21:11
    pl.m.wikipedia.org/wiki/Juglon
  • 03.05.16, 15:40
    Ja kiepski ogrodnik, ale pamiętam, że "mawiało się", iż pod orzechem nic nie urośnie. I właściwie takie miałam obserwacje. Za to kilka dni temu, kiedy zawitałam w ramach odpoczynku, na naszą Dużą Wieś na Podlasiu, skonstatowałam, że posadzony pod owym orzechem czosnek wybujał....
    Tyle, że ów czosnek, posadzony był pod orzechem dwa lata temu, a może nawet trzy, i do tej pory śladu nie było.
    Zobaczymy jak będą wyglądały zbiory.

--
    www.facebook.com/przetworybabcijoasi/
  • 03.05.16, 18:25
    Wydaje mi się, że grabienie i usuwanie liści mogłoby pomóc.

--
    Dysonans poznawczy: Twierdzić, że Wyborcza to gadzinówka i nie schodzić z jej forów
  • 04.05.16, 07:33
    tak, z tego co piszą wynika, ze orzech włoski ma tylko w liściach te substancje, korzenie jej nie wydzielają. fachowczyni od ogrodów pisze mi, ze z kolei czas uwalniania się jej do gleby jest powolny, wiec róża powinna dać rade, większym problemem może być brak wody w sezonie.
    spróbuję, a co mi tam, najwyżej przesadzę, nie pierwszy raz przecież ;)
  • 05.05.16, 08:02
    U nas pod orzechem pokrzywa jeno.
  • 05.05.16, 14:01
    to chyba dobrze, pokrzywa byle gdzie nie urośnie :)
  • 25.05.16, 14:30
    U mnie pod jednym orzechem truskawki - szału nie ma, ale są, pod drugim konwalie w wielkim łanie, nic nie słyszały o tym, że pod orzechem im nie wolno, pod trzecim orzechem szparagi i piwonie, pod czwartym różanecznik. Orzechy pijaki, to prawda, ale żeby coś robiły złego poza tym, to nie zauważyłam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.