Dodaj do ulubionych

Polecane lektury

01.10.11, 12:37
snajper, stwórz może trzeci wątek na górze z polecanymi lekturami. To byłoby przydatne.
Edytor zaawansowany
  • snajper55 01.10.11, 16:42
    zoliborski_goral napisał:

> snajper, stwórz może trzeci wątek na górze z polecanymi lekturami. To byłoby pr
    > zydatne.

To może stwórz taki wątek, a ja go przykleję?

S.
    --
    Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
  • zoliborski_goral 01.10.11, 18:50
    No to właśnie go masz:-) tylko skasuj nasz dyskurs. Pierwszy może być ten Ellis którego dałeś.
  • snajper55 02.10.11, 00:28
    zoliborski_goral napisał:

> No to właśnie go masz:-) tylko skasuj nasz dyskurs. Pierwszy może być ten Ellis
    > którego dałeś.

Myślałem, że coś napiszesz. Jaki to potrzebny wątek, albo co. ;) Ale może być ten dyskurs na początek.

S.
    --
    Polen, Polen, über alles! (pol. Polska jest najważniejsza!)
    Polen, erwache! (pol. Polsko, obudź się!)
  • zoliborski_goral 29.09.15, 17:40
    www.youtube.com/watch?v=KoRrHgtX4mg
    są i inne. Polecam.
  • zoliborski_goral 02.10.11, 19:13
    Na początek proponuję to. Nie jest to książka wprost o depresji czy lęku ale dziwnie optymistyczna. Zrobiła na mnie swego czasu duże wrażenie. Autor jako jezuita trafił ci prawda po smierci na indeks ale to go czyni jeszcze bardziej interesującym.
  • zoliborski_goral 03.10.11, 15:00
  • lucyna_n 03.10.11, 15:37
    o mamunciu...

to ja dopisuję Małe kobietki, Anię z Zielonego Wzgórza i Emilkę ze Srebrnego Nowiu jako wnikliwe studium psychiki dorastającego dziewczęcia.
    --
    little less conversation, little more action
  • kamulka84 18.02.13, 13:18
    Polecam książkę Kai Platowskiej "Po prostu mnie przytul" - prawdziwa historia o walce młodej dziewczyny z depresją
    lubimyczytac.pl/ksiazka/144454/po-prostu-mnie-przytul
    --
    Co komu do tego skoro i tak mniejsza o to
  • zoliborski_goral 02.10.11, 19:18
    I propozycja bananaramy z odpowiedzią snajpera A. Ellis:
    tiny.pl/h1772
  • tracja4 02.11.11, 18:39
    Schiza, Paulina Grych - jeszcze nie czytałam, ale ponoć dobre.

Uratuj mnie. Opowieść o złym życiu i dobrym psychoterapeucie, Rachel Reiland.
  • sensei53 06.09.12, 23:51
    Polecam książkę 45-sekundowa prezentacja. Poczułem się od razu lepiej. Jak masz ochotę się zapoznać pisz wyślę plik z książką : sensei53@gazeta.pl
  • dorcia1974 05.12.11, 18:46
    "Swiadoma droga przez depresje" M.Williams, J.Teasdale, Z.Segal i J.Kabat-Zinn. Polecam! ;)
    --
    czasami człowiek przytuliłby się nawet do jeża
  • pambuk87 09.01.12, 15:28
    www.youtube.com/watch?v=hlQAgV4wqHg
  • zoliborski_goral 10.01.12, 14:38
    Warto posłuchać.
  • eeela 23.02.12, 04:06
    Niestety tylko dla tych czytających po angielsku, polskiego tłumaczenia nie ma:

www.goodreads.com/book/show/2698726-how-sadness-survived
    To jest przede wszystkim książka popularno-naukowa o ewolucyjnych podstawach depresji - bardzo ciekawie napisana. Ale ma też wartość terapeutyczną, bo pomaga zrozumieć, że w większości przypadków depresja jest naturalnym i potrzebnym procesem, i pozwala zdać sobie sprawę, że jest to okres, w którym warto pozwolić sobie na przystopowanie i zastanowienie się nad sobą.

--
    It is our choices that show what we truly are, far more than our abilities.
  • lonely.stoner 18.06.12, 23:19
    ja polecam 'Pogodzic sie ze swiatem' Edwarda Stachury - pamietnik spisany tuz przed jego samobojcza smiercia. Jak czytam to jakbym czytala siebie.
    To pomaga po prostu jako taka terapia- ze nie jest sie odosobnionym w tym.
    A poza tym jeszcze 'List do pozostalych' www.poema.art.pl/site/itm_275_list_do_pozostalych.html

tez Stachury, on to przezyl, lub raczej tego nie przezyl? ale wiedzial jak jest i to opisal.
    --
    www.youtube.com/watch?v=uI_zhSA960E
  • warrior2012 14.08.12, 01:10
    Dwie ksiazki napisane przez: Alexander Lowen

Bardzo wnikliwie analizuje przyczyny depresji. Książka zawiera historie wielu pacjentów, którym Lowen pomogł wyjsc z depresji:
    Depression and the Body
    www.amazon.com/Depression-Body-Biological-Reality-Compass/dp/0140194657
    Książka swietnie tłumaczy stany lękowe. Książka zawiera historie wielu pacjentów
    Fear of Life
    www.amazon.com/Fear-Life-Alexander-Lowen/dp/0974373702

Ponieważ przyczyną depresji są traumatyczne przeżycia polecam książke Dr David Berceli:
    PL wersja
    Zaufaj ciału Ćwiczenia które uwalniają traumę, stres i emocje
    www.psyche.pl/p,pl,115303,zaufaj+cialu+cwiczenia+ktore+uwalniaja+traume-+stres+i+emocje.html
    EN wersja
    The Revolutionary Trauma Release Process
    www.amazon.com/Revolutionary-Trauma-Release-Process-Transcend/dp/1897238401/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1344898888&sr=1-1&keywords=tre
    Strona Berceliego:
    traumaprevention.com/
    Jak TRE działa:
    www.youtube.com/watch?v=Cre_xwI3Oxg

Antydepresanty nie działaja:
    How the powerful placebo effect works
    www.cbsnews.com/8301-504803_162-57380908-10391709/how-the-powerful-placebo-effect-works/?tag=contentBody;listingLeadStories
  • zoliborski_goral 02.09.12, 18:46
    ciału.
  • zoliborski_goral 04.09.12, 09:21
    Link do ćwiczeń:
    pliki.wp.pl/fc,1123313329,fid,1405810174,plik,TREIMGpdf,pobierz.html
  • mintaj3 04.10.12, 00:49
  • zoliborski_goral 04.10.12, 22:02
    dowac Amalekitow razem z kobietami, dziecmi i zywym inwentarzem...Powaznie zbior bredni zwany Biblia moga traktowac dzieci, uposledzeni i pewien sedzia ktorego Doda nauczy moresu w Strasburgu...
  • mintaj3 07.10.12, 22:51
    "...Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. 19 Napisane jest bowiem:
    Wytracę mądrość mędrców,
    a przebiegłość przebiegłych zniweczę12.
    20 Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata?
    21 Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej13, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. 22 Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, 23 my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, 24 dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. 25 To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi. ...

1 List do Koryntian
  • mintaj3 04.10.12, 00:57
  • mintaj3 04.10.12, 01:10
    W całości do przeczytania tutaj :
    www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TS/rozwaz_wiara_00.html
  • szczery-psychiatra 05.10.12, 02:38
    „Narasta społeczny bunt przeciw biopsychiatrii”, mówi Robert Whitaker w wywiadzie dla Nowej Debaty.
    nowadebata.pl/2012/08/06/narasta-spoleczny-bunt-przeciw-biopsychiatrii-wywiad-z-robertem-whitakerem/

Naród na prochach cz. 1
    nowadebata.pl/2011/09/08/narod-na-prochach-cz-1/
    Naród na prochach cz.2
    nowadebata.pl/2011/09/24/narod-na-prochach-cz-2/

O lekach, które mogły być gorsze od choroby
    nowadebata.pl/2011/12/14/o-lekach-ktore-mogly-byc-gorsze-od-choroby/

Peter Breggin MD Psychiatric Drugs Part I
    www.youtube.com/watch?v=3lXUOnn5PiQ
    Peter Breggin, MD Interview on Psychiatric Drugs Part II
    www.youtube.com/watch?v=WJNMBr2zRX8
    Peter Breggin, MD--Psychiatric Drugs Interview Part III
    www.youtube.com/watch?v=HaPFmgLNwYs

Psychiatric Drug Facts with Dr. Peter Breggin
    www.breggin.com/

Robert Whitaker
    robertwhitaker.org/robertwhitaker.org/Depression.html

Robert Whitaker on Imagining A Different Future in Mental Health, Philadelphia May 6, 2012
    www.youtube.com/watch?v=OTVfcekdoOI

Irving Kirsch, P.h.D Antidepressants: The Emperor's New Drugs?
    www.huffingtonpost.com/irving-kirsch-phd/antidepressants-the-emper_b_442205.html

The "Chemical Imbalance" Myth *
    www.cchrint.org/psychdrugdangers/TheChemicalImbalanceMyth.html

The use of medication and ECT
    wellbeingfoundation.com/medECT.html

The hidden dangers of SSRIs
    wellbeingfoundation.com/drug-stories.html

Antidepressants, School Shooters, & Suicide
    www.youtube.com/watch?v=rtrLBYwIOZs
    Dr Peter Breggin MÓWI, ŻE ODSTAWIANIE ANTYDEPRESANTÓW JEST NIEBEZPIECZNE Z POWODU ZESPOŁU ABSTYNENCYJNEGO (withdrawal effect) ZWYKLE CHORY CZUJE SIE WTEDY BARDZO ŹLE
    Dr Breggin ZALECA ABY ROBIC TO W PRZEMYŚLANY, KONTROLOWANY SPOSÓB I POD NADZOREM
  • grazkavita 18.10.12, 15:59
    Polecam serdecznie Michel Quoist "Modlitwa i czyn" Książka jest napisana zgodnie z doktryną chrześcijańska, ale bardzo dobrze interpretuje przypadłości ludzkiei zawiera dużo recept na samotność , wyrozumiałosc i radość w życiu codziennym
  • modrzew1101 18.10.12, 16:02
    jaceksztucki.pl/60/film-the-secret/,ksiazke POLECAM
  • kamulka84 18.02.13, 13:22
    Polecam książkę Kai Platowskiej "Po prostu mnie przytul" - prawdziwa historia o walce młodej dziewczyny z depresją
    lubimyczytac.pl/ksiazka/144454/po-prostu-mnie-przytul
    --
    --
    Co komu do tego skoro i tak mniejsza o to
  • anathema87 22.02.13, 14:00
    Słyszałam o tej książce i też chcę przeczytać.
  • zoliborski_goral 14.05.13, 10:16
  • onebrief 09.10.13, 23:52
    "Wolni od niemocy" Augustyn Pelanowski
  • ala_ala_t 18.09.14, 17:13
    Witam! Forumowicze, co myślicie o terapiach psychologicznych prowadzonych online? Ostatnio znalazłam taki serwis spokój ducha, który oferuje terapię online. Są tam również artykuły. Ktoś w Was miał z czymś takim do czynienia? Jestem ciekawa Waszych opinii.
  • lucyna_n 24.09.14, 22:38
    autorka: Dorota Gromnicka

Polecam, zwłaszcza rozdział przeznaczony dla osób opiekujących się lub mających w swoim otoczeniu chorujących na depresję, (często tutaj padają pytania na ten temat "jak pomóc")

Napisana prosto, zwięźle, konkretnie, żadnych dziwactw czy bzdur nie ma.
    Jest to książka przeznaczona dla laików, u mnie w tej kategorii ma solidne 4+
    --
    Tym, kim byłaś, stań się znów;
    Ujrzyj jawę, nie świat snów.
  • lucyna_n 24.09.14, 22:41
    Wreszcie się zmierzyłam i jestem pod wrażeniem, to był naprawdę wybitny człowiek.
    Rekomendować nie trzeba, po prostu lektura obowiązkowa.
    --
  • lucyna_n 09.10.14, 12:26
    Jakiś czas zastanawiałam się czy można ją zamieścić na liście książek polecanych.
    Zaznaczam że oceniam ja jako laik i jest ona przeznaczona dla zupełnych laików więc próżno w niej szukać naukowych dowodów, testów, analiz itp itd.

Autor batem wręcz pogania do zmian i tonem nie znoszącym sprzeciwu piętnuje wszystkie nerwicowo-depresyjne grzechy. Ale ogólnie muszę przyznać że pomijając ten kategoryczny ton, oraz ostatni rozdział "Portret człowieka bez wad (gdzie autor już chyba popłynął na jakichsik wpomagaczach żeby dobrnąć do wymaganej przez wydawcę liczby stron :) można z tej książki wiele inspirujących myśli wyczytać i nawet nawet wziąć je sobie do serca z pożytkiem dla psychiki.
    Kilka przykładowych rozdziałow to :
    Nie potrzebujesz aprobaty innych
    Uwalnianie się od przeszłości
    Bezużyteczne emocje - wina i niepokój
    Koniec ze zwlekaniem
    Pożegnanie z gniewem

Książka dla nerwików, lękliwych, zamartwiających się, z wiecznymi wyrzutami sumienia o wszystko, gnębionych poczuciem gorszości i wstydu.
    Ogólnie książka o tym że "jesteś ważny i masz traktować siebie jako osobę ważną"
    Narcyzom zakazana! absolutnie:)

--
  • lucyna_n 09.10.14, 12:35
    Czytadełko, w sumie nie ma w nim słowa o depresji, są rozterki kobiety zdrowej acz w pewien sposób czującej że jej czegoś w życiu brak i nie dość docenia to co ma i to kim jest.
    Rodzaj bloga w którym autorka przez kolejne miesiące doskonali jedną z dziedzin w życiu którą uznała za ważną.
    Dość narcystyczne , zwłaszcza fragmenty opisujące pracę zawodową i sukcesy w niej (można pominąć :)
    Polecać to tak za bardzo nie wiem czy można, na leżak i do poduszki:), z pewnością nie jako książkę o depresji, może jako spojrzenie przez szparę w uchylonych drzwiach co chodzi po głowie normalsom:)
    Myślę że w pewien sposób jest inspirująca, bo ktoż nam depresyjnym zabroni swtworzyć własny projekt szczęście uszyty na miarę naszych możliwości i potrzeb?

ps
    pani autorka zdaje się kosi na tym niezłą kasiorę, ma swój portal w necie dość prężny, jakieś wysyłkowe porady, grupy, forumy itp. szczegółowo się nie wpatrywałam.
    --
  • lucyna_n 28.10.14, 16:01
    "Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały, jak słuchać, żeby z nami rozmawiały"
    Polecam szczerze, gorąco, z ręką na sercu, podobnie jak poprzednie książki tychże autorek.
    Ta o nastolatkach właściwie powinna mieć tytuł, "Jak mówić żeby ludzie nas słuchali, jak słuchać żeby z nami rozmawiali".
    Forma przystępna bardzo, naprawdę warto.

--
  • matyldzia.80 21.04.15, 22:25
    Świadomą drogą przez depresję - dr Jon Kabat-Zinn, jedna z obowiązkowych "lektur" :)

--
    Jak wybrać odpowiedniego terapeutę?
  • aarbuzowo 23.06.15, 12:51
    Przez lata męczyłam się z depresją, szukając pomocy u rożnych psychiatrów niestety większość z nich faszerowała mnie tylko lekami po których w rezultacie było jeszcze gorzej.
    Ogromne sumy pieniędzy przeznaczonych na leki i lekarzy wyrzucone w błoto, nie potrafiłam sobie sama ze sobą poradzić.
    Depresja zniszczyła moja rodzinę i życie zawodowe, zostałam z niczym.
    Chcę was PRZESTRZEC! nie bierzcie żadnych leków na początku może się wydawać ze pomagają ale na dłuższa metę podstępnie zżerają od środka.
    Po lekach czułam się jak zombie nie mówiąc już o tym ze przestałam całkowicie odczuwać wszelkie uczucia takie jak miłość, złość, radość wszyscy i wszytko było mi obojętne.

Jeśli już ktoś szuka psychiatry to jednym który nie faszerował mnie lekami i pomógł inaczej spojrzeć na życie jest Dominik Obzejta z łodzi, mogę go polecić z czystym sercem :)

Ale największy przełom w moim życiu zrobił nauczyciel duchowy eckhart tolle a dokładniej jego książki.
    Pierwsza pozycja jaka przeczytałam jest:Potęga teraźniejszości

selkar.pl/aff/oswiecenie/potega-terazniejszosci?from=listing&campaign-id=4

Książka nie jest dla wszystkich, nie jest to poradnik typu: jak w 10 krokach zmienić swoje życie na lepsze napisany łopatologicznym jerzykiem. Książka jest kwintesencją duchowości, uczy trawna w teraźniejszości a rezultatem tego jest uwolnienie sie od egotycznego umysłu.
    Ta książka jest inna niż wszystkie, i dlatego trzeba stale do niej wracać i odkrywać na nowo zawarte w niej prawdy.

Myślę, że Potęga Teraźniejszości powinna być lekturą szkolną na poziome szkoły średniej. Może otworzyło by to oczy naszemu pokoleniu, które nieświadomie dąży do zatracenia się w świecie materializmu i bezproduktywnej rozrywki.

Tu możecie obejrzeć wspaniały dokument o duchowości i szczęściu Eckharta Tollego:
    www.youtube.com/watch?v=bKjiki4u830

Życzę wam wszystkim żebyście jak najszybciej pożegnali się z tym tym okropnym stanem jakim jest depresja i tym samym uwolnili od ego :* :*
  • glodek12 19.06.16, 14:09
    Eckhart Tolle jest dobry, chociaż mnie czasami drażnią w jego nagraniach te dźwięki, które wydaje, nie wiem, czy wiecie, o czym mówię. Tolle mówi przede wszystkim o uważności i wyłączeniu ego. W tych klimatach dobrze zainteresować się medytacją i świadomym oddechem. Polecam szamana miejskiego lubimyczytac.pl/ksiazka/97814/szaman-miejski i cud uważności tezeusz.pl/409070,hanh-thich-nhat-cud-uwaznosci.html W walce z słabą depresją mogą pomóc pozytywne książki z cyklu autostopem przez galaktykę.
  • taniaw7 17.05.16, 10:37
    dokałdnie
  • gjbadowski 28.07.16, 21:54
    Niedawno zaczęłam czytać książkę sławnego na świecie psychiatry " człowiek w poszukiwaniu sensu" Victor E Frankl. Na początku II wojny światowej miał do wyboru wyjazd do USA lub pozostanie ze swoją rodzina w Austrii. Jako,ze głęboko wierzy w przykazania boskie pozostaje z bliskimi. Trafia do obozu hitlerowskiego i opisuje tam życie z punktu widzenia psychiatry. Jaki jest sens życia gdy nie masz juz nic,łachmany tylko na sobie, czujesz strach każdego dnia i niebywałe cierpienie...opisana jest Jego codzienna walka o to by przetrwać podczas gdy inni sa mordowani. Sens życia - jaki jest dla takiego więźnia ? Serdecznie polecam książkę,jest przetłumaczona na 24 języki. Polecił mi ja mój psychiatra gdy nie chciało mi sie żyć... Pozdrawiam wszystkich.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.