13.06.04, 11:41
Od 3 lat leczę depresję.Szukam kogoś,kto mi pomoże.Jestem z Częstochowy.Mam
27 lat.Nie chcę tak żyć.Potrzebuję kontakty z kimś takim jak ja lub z
osobą,która co nieco wie na temat depresji.
Edytor zaawansowany
  • pr3ze5 13.06.04, 17:08
    Ja na depresje choruje 6 lat (oprocz tego fobia spoleczna i nerwica). Na
    poczatku bylem zalamany, balem sie ludzi (jeszcze sie boje) ale jest lepiej,
    balem sie wychodzic na dwor - tez jest lepiej, ogolnie jestem pozytywnie
    nastawiony do zycia :) - co w tym pomoglo - TERAPIE TERAPIE TERAPIE. Lubliniec,
    Rybnik, Moszna (super sanatorium - polecam), Ochojec. Caly czas jestem na
    terapii indywidualnej ale potrzebuje tego coraz mniej. Znajdz sobie psychiatre
    ale najlepiej z certyfikatem - bierze troche wiecej ale troche wiecej wie :).
    Nastaw sie pozytywnie do leczenie. Czasowo mnie nie bedzie moge nie odpisywac
    na posty.
  • towel 13.06.04, 17:25
    Co to znaczy ze sie leczysz? Czy jestes pod opieka psychiatry i przyjmujesz
    leki? Bo jezeli naprawde masz deresje to to jest jedyny sposob na wyleczenie.
    Sanatorium to tymczasowe rozwiazanie.
  • pr3ze5 13.06.04, 17:51
    Tak jestem pod stala opieka psychiatry i caly czas przyjmuje leki - ale juz
    choroba nie jest tak silna jak na poczatku. Przez 3 lata chodzilem na terapie
    indywidualna co tydzien, teraz wystarczy raz na miesiac i czasem konsultuje sie
    telefonicznie. Sanatorium podalem dlatego, bo Moszna to piekny zamek i dobre
    miejsce na odpoczynek i oderwanie sie od trosk zycia codziennego. Ja trafilem
    na super ludzi, ktorzy mi bardzo duzo pomogli, planuje wybrac sie tam jeszcze.
  • aneta10ta 13.06.04, 19:23
    pr3ze5 napisał:

> trafilem
    > na super ludzi, ktorzy mi bardzo duzo pomogli, planuje wybrac sie tam jeszcze.
    Uważaj, żeby Cię nie wywrócili podszewką na wierzch.
    Aneta
  • capuccino 14.06.04, 15:08
    to właśnie znaczy,że jestem pod opieką psychiatry i biorę leki.Na początku
    pomogły,ale teraz coraz mniej.Boję sie ludzi,boję się życia.Potrzebuję czegoś
    innego niż same leki.
  • shell_6 14.06.04, 15:52
    capuccino napisała:
    Potrzebuję kontakty z kimś takim jak ja

PO CO????? chcesz spotkać sie ze swoim odbiciem w innej osobie? Ona Ci pomoze?
    Wrecz przeciwnie...
  • lucyna_n 14.06.04, 16:09
    Dlaczego tak myslisz, moze akurat potrzebuje kogos kto rozumie na czym polega depresja a to
    nie jest wbrew pozorom wiedza latwo przyswajalna dla ludzi ktorych nigdy to nie dotknelo.
    Czasem trzeba tej bratniej duszy zeby sie wygadac i nie musiec udawac ze nic ci nie jest a to
    dziwne samopoczucie to "migrena"
    A tak przy okazji jak sie masz muszelko? cos lepiej? czy nadal rownia pochyla?? mam nadzieje
    ze jednak lepiej.
  • capuccino 14.06.04, 16:24
    Chyba zrozumienie jest ważne.Każdy go potrzebuje.A ludzie mówią: "Dzisiaj mam
    taką depresję".Heh.Zły nastrój to nie depresja.Jeśli ktos chce pogadać,moje
    gg:4628102.Pozdrawiam.Nadal nie wiem jak wygląda terapia.Ja tylko biore leki.
  • shell_6 15.06.04, 08:45
    Pewnie, wygadać sie trzeba. Ja znam kogoś kto sie leczy, ma bardzo podobne
    problemy do moich. Fakt, na poczatku lepiej sie poczułam, ale na dluzsza mete
    to nie jest dobre. Kiedy masz skrzywiony obraz wszystkiego, bardziej potrzebna
    jest zdrowa osoba ktora poprostu wyslucha i pokaze ze jej zalezy na Tobie, a
    nie druga, ktora ma ten sam problem. Mozna sie pograzyc. Ale to z mojego punktu
    widzenia
    pozdr
  • shell_6 15.06.04, 08:55
    Pewnie, kazdy z nasz potrzebuje. Mysle tylko ze dosc niebezpieczne jest
    nawiazywanie bliskich kontaktów z osoba, ktora tez ma depresje. Przyajmniej nie
    w ciezszych chwilach. Mozna porozmawiac, ale obawiam sie ze mozna sie zatracic,
    szukac towarzystwa tylko takich ludzi. Moze byc ciezko
    A co do mnie, udalo sie umowic wczesniej, w poniedzialek lekarz. Nie radze
    sobie, choc na pewno zmienilam sposob myslenia. Troszeczke z tym latwiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.