Dodaj do ulubionych

odstawienie antydepresantów

04.08.13, 20:47
Witajcie. Od ponad roku leczę się na depresję lękową. Biorę seroxat, czuję się naprawdę dobrze. Od trzech dni nie przyjmuję leków, nie wykupiłam leków, z powodu braku pieniędzy....
Czuję się fatalnie, mam okropne zawroty głowy, pocę się, boli mnie głowa, mam mdłości oraz migają mi jasne plamki przed oczami.
Czy ktoś z Was doświadczył takich symptomów? Jak sobie z nimi radzić?

Będę wdzięczna za wszelkie rady. Karolina
Edytor zaawansowany
  • quisti 11.08.13, 01:57
    Za wszelką cenę musisz wykupić leki, naprawdę.
    Tego typu leki odstawia się stopniowo, pod uważną obserwacją lekarza. Nie można odstawiać od razu, rodzi to naprawdę duże problemy. Poproś kogoś o pieniądze lub wykupienie leków, to naprawdę istotne, inaczej choroba może wrócić ze zdwojoną mocą.
  • cierpieniamlodegobordera 08.09.13, 14:34
    To syndrom odstawienny. Moim zdaniem powinnaś się zgłosić do lekarza, szpitala lub wykupić jak najszybciej leki.
    --
    Cierpienia Młodego Bordera
  • wzorowa.uczennica 08.09.13, 15:12
    Seroxat to dosc drogi lek. Zapytaj farmaceute o tańszy odpowiednik. Leki wykupić musisz
  • no.hope 09.09.13, 13:52
    skoro miałas zamiar nie kupowac nowych leków
    trzeba bylo zacząć odstawiac stopniowo
    zespoł odstawienny minie lada dzien
    z moich doswiadczeń (tez odstawiłam nagle serotonionę)
    mija juz po kilku dniach
    2-3 dni ci zostały najwyzej
    ale
    nie było to mądre

    szpitał??? hola hola......
  • rusalka.3 10.09.13, 08:55
    Idz do zwykłego lekarza, wykup sobie zwykly lek na uspokojenie, zmien tryb życia, poprostu coś cie dręczy i trzeba to zmienić.
  • nvv 13.09.13, 13:16
    To jest syndrom odstawienia SSRI; te leki (w szczególności Seroxat, który ma krótki czas działania) powinno się stopniowo odstawiać zmniejszając dawkę do zera i/lub używać np. Fluosketyny na koniec (Fluoksetyna działa dość długo i ma słaby syndrom odstawienia).

    Jest to nieprzyjemne i ma objawy podobne do grypy, ale nic Ci nie będzie. Możesz albo przetrwać (już nie pamiętam jak długo to trwa, chyba kilka, góra kilkanaście, dni, zależnie też może od dawki jaką brałaś) albo wykupić Seroxat lub pójść do lekarza aby wypisał receptę na jakiś tańszy SSRI. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś Seroxat był drogi, a Fluoksetyna kosztowała kilka złotych i działała lepiej na mnie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka